Şimdi Ara

formatla çözülemeyen sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkesin bilgisayar ile ilişkisinde kafayı yediği ve bir türlü çözemediği bir sorun olmuştur, bu da benim ki;

bilgisayarım hemen hemen her açıldığında , mavi ekranla karşılaşıyordum, sistemin kurulu olmadığı 160 gb lık ikinci harddiskimde checkdisk olduğunu düşündüğüm tarama yapıyordu ve mp3 lerimin dizin girdileri siliniyor bir şeyler oluyor ve sonra .. ... ya geri yükleniyor gibi aşağıya akan yazılarla karşılaşıyordum..Bazı klasörlerime ulaşamıyordum(bu dosya hasar görmüş gibi bir uyarı veriyordu)

sonra bütün sisteme uzun format attım, ve tekrar kurdum, sorun düzelmiş gibiydi, ancak harddiski biraz mp3 ile doldurunca aynı olayla karşılaştım..Olayı size gösterebilmek için komut isteminde checkdisk yaparak capsini koydum.. GEÇERLİ SÜRÜCÜ KİLİTLENEMİYOR MESAJINA DİKKAT...

işte durum bu üstelik bazı klasörlere erişmeme izin vermediği gibi, bazılarını da yok etti..

harddisk hasarlı olsa bunu format sırasında anlamam gerekirdi, ama bir sorunla karşılaşmadım,,

sizce bunun nedeni ne ? ve nasıl çözebilirim, tekrar format atsamda aynı sorun olacak, ama bad sektör vs bir arıza da anladığım kadarıyla yok..

sevgiler...

• YANDAKI REKLAM BANNERI YÜZÜNDEN MESAJI DÜZELTEMEDĞİM İÇİN YENİ BAŞLIK AÇMAK ZORUNDA KALDIM..
  • Ram leri kontrol et bu ram hatasına benziyor,slotlarını değiştirmeni tavsiye ederim
  • format c:/q

yapıyorsan yani (q)uick parametresini kullanıyorsan harddisk hataları taranmaz. hatalı bölümede veri yazılır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.