Şimdi Ara

format atıktan sonra hata veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • xp kurulumunu yapıyorum, bilg kapatısaya kadar sorun yok, kapatıp açtığımda "disk boot failure insert system disk and press enter" diye uyarı veriyor, ve tekrar formt atmama rağmen düzelmedi acaba hdd mi diye düşündüm, başka hdd denedim yine aynı sorun, hata nerdedir acaba?

• biosu varsayılan ayarlara döndürmeyi dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: golkipir

biosu varsayılan ayarlara döndürmeyi dene

biosu varsayılan ayarlara döndürdüm fakat olmadı, tekrar format mı atmam gerekiyor?
  • 1st Boot, HDD olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: The MasteR

1st Boot, HDD olmalı.

o şekilde zaten
  • Birde 1st Boot CdRom, 2nd Boot Hdd olarak açın.Eğer Format Cdsi tuşa basmanızı isterse birşeye dokunmadan açılmasını bekleyin.Tekrar hata ekranı alırsanız birde biosa tekrar girip 1i Removable 2cdrom olarak deneyin.Bazen ben böyle yapıyorum ve çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mreshal -- 7 Ocak 2012; 18:43:49 >
  • Hard disk gidiyor olabilir ya da anakart kablolarda bir sorun ilk önce hdd yi başka bir pc de deneyin ya da pc de sağlam bir hard dsik deneyin sonra kabloları değiştirin.Çözümlerim bu kadar şu an aklıma geln.
  • 2 tane hdd var birisini daha yeni aldım ikiside aynı sorunu veriyor herhalde kablolardan, onları bi değiştireyim bi bakalım
  • harddisk ile anakart arasında bağlantı sıkıntı olabilir kablolarda bir sıkıntı olabilr kontrol ediniz.
  • iki hdd den bir tanesine yanlizca boot sector yazabiliyor xp. bu yuzden hangi disk isletim sistemine sahip olacaksa sadece o varken windows kurun.
  • yani sen yenı hdd yı tak sadece ve yenı hdd ye kur sıstemı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.