Şimdi Ara

foreach hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    (
    [status] => ok
    [totalResults] => 34
    [articles] => Array
    (
    [0] => Array
    (
    [source] => Array
    (
    [id] =>
    [name] => Tele1.com.tr
    )

[author] =>
    [title] => Koç Üniversitesinden 'Prof. Çilingiroğlu'nun Sözleşmesi bitmişti' açıklaması! Yazı 27 Mart tarihli - TELE1 TV
    [description] => Mehmet Çilingiroğlu, Koç Üniversitesi'nden kovulduğunu açıkladı. Çilingiroğlu ile ilgili Koç Üniversitesi,sözleşme bitti açıklaması yaptı.
    [url] =>https://tele1.com.tr/koc-universitesi-cilingiroglu-isten-cikarmi-yazisi-148327/
    [urlToImage] =>https://img.tele1.com.tr/wp-content/uploads/2020/04/KOC-UNIVERSITESI-CILINGIROGLU.jpg
    [publishedAt] => 2020-04-05T06:37:26Z
    [content] => Habertürk’de Didem ylmaz’la tartarak yayn terk eden Prof. Mehmet Çilingirolu, Koç Üniversitesi’nden kovulduunu açklad. CNNTürk’deki canl yaynda kovulduunu açklayan Çilingirolu ile ilgili Koç Üniversitesi, sözlemeli bir kadrosunun bulunmad, misafir öretim üyes… [+2136 chars]
    )

[1] => Array
    (..........

bunu aralarından bir tanesini title mesala foreach ile döndürebilirmisiniz.ben döndüremedim. yardım ederseniz sevinirim

• arrayların foreach döngü mantığı tüm programlamalarda aynı,

dizilerin içinde şu şekilde yapılır

$a = Array("title"=>"selam dostum");

foreach($a as $k=>$key) :

echo $k."<br />";
    endforeach;

birde bu şekilde dene bakalım kendine göre çevir;
  • siz title değer vermişsiniz.title değeri var zaten.ben dizilerdeki title değerlerini döndürmek istiyorum.bende direk ilk diziyi gösteriyor yani 0 rakamını görüyorum.kod;

$fgc=file_get_contents("api adresi");
    $json =json_decode($fgc,true);
    foreach($json as $key => $value){
    $title=$value["title"];
    echo $title."<br>";
    }

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimyonetici -- 6 Nisan 2020; 14:49:52 >
  • bak ben yukarıda örnek vermişim sen aşağıda aynı şeyi yapmışsın, benimki sadece örnek nasıl yapılacağına dair, gerisini sen halledeceksin anlamında..
  • anladım peki nasıl döndürebiliriz bilen var mı ?
  • foreach($dizi as $deger){
    echo $deger["title"];
    }

bu iş görmüyor mu nasıl yani
  • ben döndüremedim title ı sen denemek istersen api=>http://newsapi.org/v2/top-headlines?country=tr&apiKey=7c122850a2f2470c82ccb201ccbfc63c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimyonetici -- 17 Nisan 2020; 23:28:27 >
  • foreach($json['articles'] as $key => $value)

Döndürmeniz gereken şey "articles" anahtarı içindekiler olmalı.
  • hardboy35 kullanıcısına yanıt
    evet içindekilerden title döndercem nasıl yapabiliriz
  • Döngünüzü yukarda gösterdiğim şekilde düzenleyin. Sonra döngü içinde $value['title'] diyerek artık erişebilirsiniz.
    sağ ol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimyonetici -- 18 Nisan 2020; 17:3:33 >
  • Yardımcı olabildiysem ne mutlu iyi çalışmalar.
    teşekkürler
  • eğer döngün api den geliyorsa crud kullanarak çek, yani for döngüsüyle de oluyor ama o kısım biraz detaylı o yüzden en basit yöntemiyle gösterdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.