Şimdi Ara

FORD MONDEO KULUBÜ (87. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.982
Cevap
52
Favori
697.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 06Ankaralı

quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

4 bin tl lik bir kazamız vardı. 2 bin tl kasko çıkardılar + küsürat. hani küsüratta 250 tl kadar da 2 bin ynaında bişi değil (!)

insan söğüşlemekten başka birşey değil yapmak zorundayız ya bindir bindirdiğin kadar...

sigortam.netten anadolu sigortayı önerdiler 1950 tl. ne dersiniz. sigortam.net nedir ? ne değildir ?

kasko için mi 1950 lira? eğer kaskoysa 2006 tdci tiptrnk. için anadolu sigortaya 1300 liraya yaptırdım aralık ayında.hasarsızlık vs. yok ilk kez yapıldı.

hasar var ondan dolayı. ve adilere camı değiştireceğim dedim ücretsiz sandım meğersem bu da ücrete giriyormuş. kaskonuz bozuldu zaten yaptırabilirsiniz falan gibi birşeyler söylediler. bende bir serviste yaptırdım. bilmiyordum durumu. ikitellide mi ne yapılması gerekiyomuş bir yerler varmış orada.

• quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

quote:

Orijinalden alıntı: Tiapetos

quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

Merhaba arkadaşlar
    İmzamdaki araca sahibim ve iki sorunum var.

Sunroof arka taraf açıkken kaptmaya bastığımda tek seferde kapanırken artık 3-4 kere basmam gerekiyor.

Anahtardan açma düğmesine bastığımda tüm kapılarla beraber bagajın kilidide açılırken, bagajı ya anahtardan
    yada içeriden açmam gerekiyor.

Bu konularda fikir sahibi arkaşlar var mıdır?

Aynı sorunu ben de yaşıyorum 2004 Trend , serviste formatlanması lazım sunroof beyninin ama olmuyor değişmesi lazım dediler , sanayide bir sunroof ustasına gösterdim açtı baktı oynadı vs bozuk bu değişmesi lazım dedi , deli oluyorum ama o şekilde kullanıyorum artık , 1.750 TL civarıymış çünkü motor ;)

Motordan olduğunu zannetmiyorum.
    Benim sunroof'u araba hareket halindeyken tek basmada kapatırken,
    durduğumda ise 3 kez kısa kısa basarak kapatabiliyorum.

Anlamadım gitti, çözebilende yok.
    Böyle kullanmaya devam edeceğiz heralde...

tüm fordların sunroofları programlanabiliyor yanlışlıka açma düğmesine uzun basmışsınızdır o referans noktasında duruyordur.forumda nasıl programlanacağı yazıyor sunroofunda sorun yok tek tuş olduğu için güvenlik sebebiyle kişilerce manuel ayar yapılabilmesi sağlanmış.

• Arkadaşlar merhaba.Sanırım haftasonu mondeo 99 2.0 ghia sedan alıyorum daha bakmadım ama arabaya.km çok düşük daha 132 binde.BRC tüp var arabada.Tek hatası sürücü YAN airbag açılmış.Diğerlerinde sorun yok yani.KAzadan değilmiş öyle diyor zaten kaza olsa hepsi açılır bencede.Usta demişki logar kapağı değse airbag açılabilir demiş ne kadar doğru bilemiyorum.Fiyat olarak 14500 dedi biraz daha zorlıycam tabi.Bu fiyata bu kadar dolu araba almak hayal olur ancak.Size sormak istediklerim şunlar

-Bu araç fiyatını hakediyor mu?
    -İlerde satması çok sıkıntılı olur mu?
    -LPG ile çok yakar mı veya ne yakar?
    -Bakım masrafları nasıldır çok tuzlu mudur?
    -Kronik bi sorunu var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 29 Temmuz 2011; 0:38:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

Arkadaşlar merhaba.Sanırım haftasonu mondeo 99 2.0 ghia sedan alıyorum daha bakmadım ama arabaya.km çok düşük daha 132 binde.BRC tüp var arabada.Tek hatası sürücü YAN airbag açılmış.Diğerlerinde sorun yok yani.KAzadan değilmiş öyle diyor zaten kaza olsa hepsi açılır bencede.Usta demişki logar kapağı değse airbag açılabilir demiş ne kadar doğru bilemiyorum.Fiyat olarak 14500 dedi biraz daha zorlıycam tabi.Bu fiyata bu kadar dolu araba almak hayal olur ancak.Size sormak istediklerim şunlar

MkII Mondeo kullandım ama sürücü yan airbagi olduğunu hatırlamıyorum ancak airbagler kolayca açılan şekilde üretilmiyor.
    Eğer araç alındığından beri yetkili servisde bakılmamış ise gerçek kilometreyi tesbit etmeniz mümkün değil. Aracın durumu ekspertiz ile anlaşılabilir.
    Araç fiyatı bence çok yüksek.
    Sorunlu bir araç değildir.
    LPG ile litre olarak benzinden %10 fazla yakar. Hesabınızı buna göre yapın.
    Bakım masrafları yüksek değildir ancak parçaları da ucuz değildir. Sonuçta Alman aracı.

• Alman aracı derken? Almanyada mı üretildi bu seriler?
  • quote:

Arkadaşlar merhaba.Sanırım haftasonu mondeo 99 2.0 ghia sedan alıyorum daha bakmadım ama arabaya.km çok düşük daha 132 binde.BRC tüp var arabada.Tek hatası sürücü YAN airbag açılmış.Diğerlerinde sorun yok yani.KAzadan değilmiş öyle diyor zaten kaza olsa hepsi açılır bencede.Usta demişki logar kapağı değse airbag açılabilir demiş ne kadar doğru bilemiyorum.Fiyat olarak 14500 dedi biraz daha zorlıycam tabi.Bu fiyata bu kadar dolu araba almak hayal olur ancak.Size sormak istediklerim şunlar

GHIA X HB değilse alma-yan airbag mondeoda kolay patlamaz orta direk veya tavanda darbe vardır. o rakam çok yükske o fiyata yeni kasa GHIA ulursun nakitte haberin olsun.98-99 ghıa EN DONANIMLILAR 8-11 BİN TL EDERİ.

• Almadım zaten hocam bugün son bir kararla 206 1.4 RX otomatik aldım2001 model full araba 13700 e kapattık.Donanımlarını say say bitmez.
  • quote:

Almadım zaten hocam bugün son bir kararla 206 1.4 RX otomatik aldım2001 model full araba 13700 e kapattık.Donanımlarını say say bitmez.

308 mazotlu premium kullanıyordum ne 98 ne 2001 mondeo kasasını hibir yönden yakalıyamıyor malesefki 204ü sanırsam mondeo ile kıyaslamıyorsundur baya komik olur :)
  • kıyaslanır mı be hocam naptınama küçük olması otomatik olması avantaj oldu işte.eşim felan mondeoyu süremezdi daha acemiyiz.
  • Mondeo çok güzel araç fakat sehir içinde sedan olarak kullanan cok az insan var bencede o araç sehir içinde harcanmamalı otobanda hız yapılmalı
  • arkadaşlar mondeo 4 kasa 1.6 motorda klima soğutma sorunu yaşayan var mı bir iki kişide bu şikayete rastladım
  • Beni de ekleyin. Ford mondeo 2000 ghia 160.000 km'de otomatik. uzun yola çıkacağım yakında göstermemi önerdiğiniz bir servis varmıdır? şöyle bir detaylı bakılsın istiyorum araca. ben baktırdım gerçi sorunsuz ama yine de içim rahat olsun istiyorum.
    bir de bu araçlarda bagajda soket bulunuyor mu.
    teşekkürler
  • Sa. hayırlı günler 2004 FORD mondeo 2000cc vergisi ne kadar?Yardımcı olurmusunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wantedcan06

Sa. hayırlı günler 2004 FORD mondeo 2000cc vergisi ne kadar?Yardımcı olurmusunuz.

2 taksit toplamı 876 tl.
  • quote:

quote:

Sa. hayırlı günler 2004 FORD mondeo 2000cc vergisi ne kadar?Yardımcı olurmusunuz.

2 taksit toplamı 876 tl.

Teşekkür ederim..
  • Merhabalar arkadaşlar,

Istanbul trafiğinde kullanmak üzere araba alacağım , her kafadan ses çıkıyor, yok clio yok accent derken kafam duman oldu ve dedikleri aralarda özellik yok ken 16000 tl istiyorlar derken bu ilanı buldum sizce nasıl ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-acil-satilik-ilk-sahibinden-turkiyede-tek-bu-kadar-orjinali-yokk-55726724/detay/

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: serikli076

Merhabalar arkadaşlar,

Istanbul trafiğinde kullanmak üzere araba alacağım , her kafadan ses çıkıyor, yok clio yok accent derken kafam duman oldu ve dedikleri aralarda özellik yok ken 16000 tl istiyorlar derken bu ilanı buldum sizce nasıl ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-acil-satilik-ilk-sahibinden-turkiyede-tek-bu-kadar-orjinali-yokk-55726724/detay/

Teşekkürler

hocam clio falan hikaye. mondeo mükemmel bir araçtır. benim ilk aracımdır ve hala mondeodur. başka araç kullanmak binmek nasip olmadı. ancak kimle konuşsam hata yapma der mondeo ile ilgili olumsuz düşüncelerimde...

öyle bir şaha kalkıyor ki aman :)

bu arada araç çok temiz gerçekten. gidip birde yakından inceleyin. kaç kuruş yakar onu kullanan arkadaşlar belirtirler ancak mondeo yu 1 ay kullanın ne accent nede clio düşünürsünüz. kimse düşünmedi çünkü

• quote:

quote:

quote:

2 taksit toplamı 876 tl.

Teşekkür ederim..

aracın şuan ki fiyatının %5 lik dilimine göre

566,00 TL

olması gerekiyor ;)

2.0 silindirler için talep hakkınız var.

ghia kasko değeri : 24 750
    trend kasko değeri : 19000

566 lira yıllık mtv değeri vardır.

• Mondeo kral araba clio falan hikaye
  • Geçen hafta yani zamdan önce 70 tl'ye litresi 2,11 liradan lpg aldım. Depo boştu. Kuzey çevre yolundan sakin sakin işe gittim geldim. 80-100 km de şehir içi yaptım. Toplam 422 km yol yaptı ve benzine geçti. Amaç ekonomik sürüştü. Sabahları klima kapalı, akşamları ise açıktı.

düzeltme:yazım yanlışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idemo -- 9 Ağustos 2011; 15:07:46 >
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.