Şimdi Ara

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. (517. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.974
Cevap
108
Favori
704.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 515516517518519
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onat

quote:

Orijinalden alıntı: beyaz-siyah

quote:

quote:

2015 model aracım 32 bin km olmuş, lpg takalı 26 bin km olmuş,
    normalde 2 senede bir araba değiştiren biriyim ama bu arabaya kıyamıyorum. bu arada dün itibari ile 2. bakımını yaptırdımpolen filtresi ve fren yağı hidroliği ile beraber 670 tl tuttu. ilk bakımı 540 tl idi.

Tam olarak neler değişti hocam.

rutin 30 bin bakımı 146 tl
    5-20 yağ 238 tl
    hava filtresi 61
    yağ filtresi 28
    polen 75
    cam temixl+ carter yağı boşaltma+ atık yağ 6+5+6
    balata spreyi 12
    fren yağı 23
    +
    kdv
    ----------------------
    676

Geçen hafta Erol Otomotivden aldığım fiyatlardır. Benim 15000 bakımında yetkili serviste 5w30 yağ kullanıldı. Şe anda 27500 km deyim. 5w20 yağa geçermiyim bilmiyorum. Ama hangi yağı kullanırsam kullanayım yağı alıp kendim götürmeyi plamlıyorum. Ayrıca hava filtresinide ilk bakımda 2 adet kendim alıp birini takmıştım. Şimdide öyle yapacağım.

1- 5W-20 Yağ 5 litre 180 FMY
    2-5W-30 yağ 4 litre 90 FMY
    3-Ön disk balataları ( takım ) 220 orijinal
    4-Arka disk balataları ( Takım ) 120 orijinal
    5- Hava filtresi 35 Orijinal 15 eşdeğer
    6-Polen filtresi 45 orijinal 15 eşdeğer
    7-Yağ filtresi 25 orijinal

hocam fiyalar gayet güzel ama bir şey takıldı kafama. 27 binde balata bitmesi için biraz erken değilmiş,rhat 45 k gitmesi gerekir diye düşünüyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2015 model aracım 32 bin km olmuş, lpg takalı 26 bin km olmuş,
    normalde 2 senede bir araba değiştiren biriyim ama bu arabaya kıyamıyorum. bu arada dün itibari ile 2. bakımını yaptırdımpolen filtresi ve fren yağı hidroliği ile beraber 670 tl tuttu. ilk bakımı 540 tl idi.

Tam olarak neler değişti hocam.

rutin 30 bin bakımı 146 tl
    5-20 yağ 238 tl
    hava filtresi 61
    yağ filtresi 28
    polen 75
    cam temixl+ carter yağı boşaltma+ atık yağ 6+5+6
    balata spreyi 12
    fren yağı 23
    +
    kdv
    ----------------------
    676

Geçen hafta Erol Otomotivden aldığım fiyatlardır. Benim 15000 bakımında yetkili serviste 5w30 yağ kullanıldı. Şe anda 27500 km deyim. 5w20 yağa geçermiyim bilmiyorum. Ama hangi yağı kullanırsam kullanayım yağı alıp kendim götürmeyi plamlıyorum. Ayrıca hava filtresinide ilk bakımda 2 adet kendim alıp birini takmıştım. Şimdide öyle yapacağım.

1- 5W-20 Yağ 5 litre 180 FMY
    2-5W-30 yağ 4 litre 90 FMY
    3-Ön disk balataları ( takım ) 220 orijinal
    4-Arka disk balataları ( Takım ) 120 orijinal
    5- Hava filtresi 35 Orijinal 15 eşdeğer
    6-Polen filtresi 45 orijinal 15 eşdeğer
    7-Yağ filtresi 25 orijinal

hocam fiyalar gayet güzel ama bir şey takıldı kafama. 27 binde balata bitmesi için biraz erken değilmiş,rhat 45 k gitmesi gerekir diye düşünüyorum

Yok hocam. Balata filan bitmedi. Sadece bilgilenelim diye aldık. Zaten ben bu işi servise bırakmam. Kendim gerekiyorsa önden değiştiririm. Tabi balata bitmesi birazda km ile değil kullanımla doğru orantılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onat -- 22 Haziran 2017; 20:22:26 >

• Valla benim balatalar da 30 binde bitti. Dört tekerleğinde balataları tamamen bitmişti. Yeni nesil balatalar aspestsiz olduğu için çabuk bitiyor. Benim aracın garantisi bittiği için BOSCH marka taktırdım (orjinali motocraft) memnunum bunlarda 30 bin gidecek gibi.
  • Selamlar,

Daha önceki mesajlarimda dış ortam sıcaklık sensörü hatasından bahsetmiştim. 2 hafta önce bakim için servise gittiğimde sorundan bahsettim, ellerinde parça olmadığını sipariş verdiklerini geldikten sonra benimle bağlantı kurup değiştireceklerini aktardilar.

Aradan 2 hafta geçmesine rağmen geri dönüş olmayınca bugün servisi tekrar aradım. Mühendislik departmanının verileri inceledikten sonra kendilerine sensör arızası olmadığını tesisatın değişmesi gerektiğini bildirdiğini , tesisatın yurtdışından geleceğini ve garantiden değişim yapılacağını söylediler.
  • batak12 kullanıcısına yanıt
    Gecen yil benimde basima gelmisti, hatta ısı sensörü bozulunca arac 167km /h yi gecmiyordu. Garantiden degisti sonra duzelmisti. Fiyati 19 tl mi neydi. Garip bi durum ama ppratik bir öneri yapayin etrafinizda kuga varsa sensoru denemelik takip sorunun sensordemi yoksa tesisattami olduğunu anlarsınız. Samsundayim buralarda iseeniz benim arabanin sensorunu deneyebiliriz. Tabii bayramdan sonra...
  • beyaz-siyah B kullanıcısına yanıt
    Teklif için çok teşekkürler ancak mesafe uzak Eskişehir'den. Bendeki problem arada sırada bir sıcaklıkta takılı kalması.

Bakalım bekleyeceğim.

Herkese iyi bayramlar
  • batak12 kullanıcısına yanıt
    bende de benzer sıkıntı olmuştu. özellikle çok sıcak havalarda kısa süreli sabit kalma farketmiştim, yani hava örneğin 40 derece iken gösterge 25 falan gösteriyordu, aracı çalıştırdıktan 3-5dk içinde normale dönüyordu. çok önemsememiştim işin doğrusu. son 1 senedir benzer bir durum olmadı. takip edeyim, bakım yakın, gerekirse ben de değiştirteyim
  • Bende yeni oldu sensör olayı

Servis parça değiştirmedi

Nasıl çözdü bilmiyorum

Yazılımsal birşey mıydı onu da bilmiyorum

Zaten servisi değiştirmedigim sürece birşey bilmemeye devam edeceğim onu biliyorum en azindan
  • İyi günler 2013 lerde sesli komutla klima ayarı yapılabiliyor mu? Yapılıyorsa nasıl yapılıyor bilgisi olan varsa paylasabilir mı.
  • overlast O kullanıcısına yanıt
    Bence de benim araca buna ihtiyaç var. Nereden aldınız fiyat ne düzeyde acaba ?
  • frig11 F kullanıcısına yanıt
    https://tr.aliexpress.com/item/XUKEY-FIT-FOR-2013-2014-2015-2016-FORD-ESCAPE-KUGA-2-MK2-DASHBOARD-COVER-DASHMAT-DASH/32755538783.html?scm=1007.13338.79672.000000000000000&pvid=075459f5-00ce-4a64-a1c2-68002e8fe03e&tpp=1

yukarıdaki linktekini satın almıştım ben. 12 dolardı, şimdi 16 olmuş :)
    aracın soldan direksiyonlu olduğunu not etmenizi öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: mts

İyi günler 2013 lerde sesli komutla klima ayarı yapılabiliyor mu? Yapılıyorsa nasıl yapılıyor bilgisi olan varsa paylasabilir mı.

O modellerde varmı bilmiyorum ama 2016 mondeo var sesli komut klima seslenip istediğin sıcaklığı söylüyorsun oluyor bu arada bu ay bakım için otokoç gittik ses sistemi ekran ve klima için güncelleme geldiği söylendi. Daha ben denemedim
  • Eskisehirde ford kuga icin uv'li cam filmi cektirmek istiyorum da bilgisi olan ya da yaptiran tavsiye verebilecek olan var midir acaba?

Bir de açıkcası bu konuda çok cahilim. Araştırıyorum da ancak şu marka cam filmi iyidir, şu fiyat iyidir diye yol gösteren olursa çok çok daha iyi olur.
  • Arkadaşlar, tesadüf eseri izlerken dikkat ettim. Rezistansta 3-4 sıra eksik. Çıplak gözle kontrol etmedim henüz. Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::.
  • nikond90 kullanıcısına yanıt
    Aynen benim 2013 de dikiz aynasının hizasında bu şekilde bir eksik vardı.Bende merak ediyordum hepsimi böyle diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: nzferby

Aynen benim 2013 de dikiz aynasının hizasında bu şekilde bir eksik vardı.Bende merak ediyordum hepsimi böyle diye

Bende bugün alıcı gözüyle inceledim. Herhangi bir açıklık vs yok.
  • herkese merhaba
    son günlerde sağ ön tekerin oradan dirksiyonu sağa dğru çevirince "tıng" şeklinde kısa süreli metal titreşim sesi geliyor anlık bir ses ama kabin içinden rahat duyuluyor, başına böyle bir şey gelen oldumu acaba, gariptir servise götürünce bir şey bulamadılar ama serviside suçlamıyorum hakikaten o gün hiç yapmadı. sanki helezondan geliyor. her hangi bir sorun çıkarmıyor.
  • nikond90 kullanıcısına yanıt
    Ön camın tam orta kısmında böyle.Araç 2015 model. .::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::.
  • newerbu N kullanıcısına yanıt
    İşin ilginç olanı çıplak gözle defalarca baktım, camda eksik hiçbir şey yok. kamera açısından mı nedir bilemedim, kamerada o bölge yok gözüküyor. Neyse sonuçta bir eksik yok

O ortadaki herkeste var sanırım. Bende de var.
  • beyaz-siyah B kullanıcısına yanıt
    Tum kugalarda var. Tanidigim birinde 2015 kuga var onda da var. Bende 2016 kuga var. İlk aldigimdan beri bende de var (sifir aldik).

Tanidik servise goturmustu ancak bir problem olmadigini soylemislerdi. Amortisorler diger araçlara gore bir parça sert, araba da agir bu yuzden gibi bir açıklama yapmıştı servis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucuk_Ekmek -- 17 Temmuz 2017; 10:55:32 >
  • 
Sayfa: önceki 515516517518519
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.