Şimdi Ara

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. (518. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: msbusin
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.975
Cevap
108
Favori
704.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 516517518519520
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce bende dikkat ettim, sağ ve sola tam tura yaklaştığı zaman tık diye ses geliyor.
  • alakanıza teşekkür ederim, ancak bu durum son bir kaç aydır dikkatimi çekti, öncesinde ya yoktu ya da dikkatim çekmemişti.
    bi ara bnde servise götürmeyi düşünüyorum bakalım ne diyecekler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nikond90

Az önce bende dikkat ettim, sağ ve sola tam tura yaklaştığı zaman tık diye ses geliyor.

Bu ses hareket esnasında mı geliyor? O zaman müjdemi isterim :)

Yok sabit konumdayken sağa veya sola son tur noktasına kadar dayandırıldığı zaman dıreksiyon hidrolik pompasından tırlamaya benzer ses gelmesi normaldir ve direksiyonun sona dayalı şekilde uzun süre tutulmaması önerilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onat -- 18 Temmuz 2017; 0:41:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyaz-siyah

herkese merhaba
    son günlerde sağ ön tekerin oradan dirksiyonu sağa dğru çevirince "tıng" şeklinde kısa süreli metal titreşim sesi geliyor anlık bir ses ama kabin içinden rahat duyuluyor, başına böyle bir şey gelen oldumu acaba, gariptir servise götürünce bir şey bulamadılar ama serviside suçlamıyorum hakikaten o gün hiç yapmadı. sanki helezondan geliyor. her hangi bir sorun çıkarmıyor.

Aynı sorun benim aracımda da var hatta önceki sayfalarda bu sorundan bahsetmiştim kimse cevap vermemişti. Problemin teşhisi için aracı bir kaç farklı servise götürdüm. En son Ford Otokoç Konya' da sağ ön amortisörde bilye ve takoz kaynaklı problem olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler. Aracımın garantisi devam ettiğinden konuyu garantiye bildirdiler ancak garanti değiştirmeyi kabul etmedi. (Aracım daha 20 bin km' de ve 2 sene daha garantisi var). Ben de bu duruma tepki gösterdim bir kaç yere telefon açtım ama sonuç alamadım. Vaktim olsa uğraşmaya devam edeceğim ancak şu aralar çok yoğunum. Durum böyle muhtemelen sizdeki sorun da aynı. Kronik bir problem olabilir. Bunun haricinde aracımdan çok memnunum hiç bir sıkıntım yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmin -- 18 Temmuz 2017; 13:4:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mmin

quote:

Orijinalden alıntı: beyaz-siyah

herkese merhaba
    son günlerde sağ ön tekerin oradan dirksiyonu sağa dğru çevirince "tıng" şeklinde kısa süreli metal titreşim sesi geliyor anlık bir ses ama kabin içinden rahat duyuluyor, başına böyle bir şey gelen oldumu acaba, gariptir servise götürünce bir şey bulamadılar ama serviside suçlamıyorum hakikaten o gün hiç yapmadı. sanki helezondan geliyor. her hangi bir sorun çıkarmıyor.

Aynı sorun benim aracımda da var hatta önceki sayfalarda bu sorundan bahsetmiştim kimse cevap vermemişti. Problemin teşhisi için aracı bir kaç farklı servise götürdüm. En son Ford Otokoç Konya' da sağ ön amortisörde bilye ve takoz kaynaklı problem olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler. Aracımın garantisi devam ettiğinden konuyu garantiye bildirdiler ancak garanti değiştirmeyi kabul etmedi. (Aracım daha 20 bin km' de ve 2 sene daha garantisi var). Ben de bu duruma tepki gösterdim bir kaç yere telefon açtım ama sonuç alamadım. Vaktim olsa uğraşmaya devam edeceğim ancak şu aralar çok yoğunum. Durum böyle muhtemelen sizdeki sorun da aynı. Kronik bir problem olabilir. Bunun haricinde aracımdan çok memnunum hiç bir sıkıntım yok

Sanırım kuganın ilk kronik sorununu bulduk amortisör takozu ve bilyası sorunu, yakında bende göstereceğim bakalım ne diyecekler

• Aynı sorun bende de mi var acaba? Benimki sizinkinden farklı bir ses çıkarıyor genelde park yerinden çıkarken yada düşük hızda sokak dönerken tak diye bir ses duyuyorum. Yüksek hızlarda olmuyor gerçi yüksek hızda direksiyon çok açılı çevrilmediği için olmuyordur. Ben genelde park yerimden geri geri ve direksiyon %50 sağa dönükken çıkıyorum ve gaza basıp araç kıpırdadığı her seferinde bu tak sesini duyuyorum. Yani olduğu yerde sağa sola çevirdiğimde tıng sesi falan gelmiyor. Benimde aklima başlarda şasenin dönme esnasında burulduğundan falan geliyordur gibi gelmişti. Bende servise gittiğimde bir sorayım bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: loadingmaster

Aynı sorun bende de mi var acaba? Benimki sizinkinden farklı bir ses çıkarıyor genelde park yerinden çıkarken yada düşük hızda sokak dönerken tak diye bir ses duyuyorum. Yüksek hızlarda olmuyor gerçi yüksek hızda direksiyon çok açılı çevrilmediği için olmuyordur. Ben genelde park yerimden geri geri ve direksiyon %50 sağa dönükken çıkıyorum ve gaza basıp araç kıpırdadığı her seferinde bu tak sesini duyuyorum. Yani olduğu yerde sağa sola çevirdiğimde tıng sesi falan gelmiyor. Benimde aklima başlarda şasenin dönme esnasında burulduğundan falan geliyordur gibi gelmişti. Bende servise gittiğimde bir sorayım bakalım.

sanırım sızde de aynı soru var, çünkü bende otoparktan çıkarkenen çok karşlaşıyorum, bazen tak bazen tık bazende ting şeklinde geliyor, hepsağ ön tekerin oradan geliyor.

• loadingmaster kullanıcısına yanıt
    Bence de hepsi ayni sorundan kaynaklaniyor. Sag on amortisor. Sizlere ne diyecek servis acaba merakla takipteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmin -- 20 Temmuz 2017; 20:17:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli arkadaşlar herkese selamlar, iyi akşamlar.
    Ben de birkaç gün önce 2015 model selective 4x4 ile aranıza Ankaradan katıldım. Aracı almamda forumun önemli etkisi olduğunu ifade etmeliyim. Tecrübelerini paylaşan arkadaşlarıma ben gibilere karar aşamasında yardımcı oldukları için çok teşekkür ediyorum. İnşaallah doğru karar vermişizdir ve hayırlı olur. Herkese Rabbim aracına kazasız ve belasız, keyifle binmeyi nasip etsin.

Ben aracın kullanımını çözme ve alışma aşamasındayım. Dün gidip 100 tl. ye bagaj havuzu aldım. Araca uygun paspas takımı için 150 tl. istiyorlar, haftaya onu da almayı düşünüyorum. Aracın koltuklarına kıyamadığım için kılıf ta taktırmayı aklımdan geçiriyorum.

Araçla ilgili ilk aklıma takılanları sizlerle paylaşmak isterim.

1- Aracın fren ve gaz pedalı bölümü üstünde büyükçe bir delikten direksiyon bağlantısı açıkta geçiyor. Buna çok şaşırdım. Hiç bir mahfaza falan düşünülmemiş. Hatta arka koltuktan bakılınca da bu durum kabak gibi görünüyor, çok şaşırtıcı geldi. Üşenmedim bayideki 1.6 dizel test aracına gidip baktım, o da aynıydı. Enteresan....

2- Aracın start stopu çok düzensiz çalışıyor çok az (bazen) devrede, %90 devreye girmiyor. Haftaya servisten randevu aldım baktıracağım.

3- Alttan Yağ vs. kaçağı kontrolü için durduğu yerde 10 dk. kadar çalıştırdığımda sol egzos ucundan ve çok daha fazla olarak 50 cm. gerisindeki susturucu gövdesinden su aktığını gördüm. Susturucu sürtmeden dolayı delinmiş olabilir diye düşündüm. Ford servisteki usta susturucuda tahliye yeri olduğunu, onun için normal olduğunu söyledi. Pek inandırıcı gelmedi. Sanki baştan savuyormuş gibiydi. Bilgisi olan var mı acaba?

4- Ön sağ ve sol çamurlukları park ettikten sonra ellediğimde aşırı ısındığını görüyorum. Neredeyse insanın eli yanacak. Yine servis bunun da normal olduğunu söyledi. 1.5 ecoboost motorlar böyle imiş.

5- Son olarakta Çok Önemli değil ama, arka koltuklar tam geriye yaslağında üst perde çıtasıyla koltuklar arasında yaklaşık 5 cm. boşluk kalıyor. Bu durum yeni modellerde düzeltilmiş olmalı ki, aynı boşluğu göremedim. Yada ben koltukları tam geriye yaslayamadım. Ayrıca ön koltuklar oturma yeri olarak biraz küçük ve ortalanmamış (vites bölümüne yaslanmış) gibi geldi. Yeni modelde bu sorunda yok gibi geldi.

Haftaya servisten sonra hayırlısıyla tatil dolayısıyla bir uzun yol deneyimim olacak inşaallah. Ben de tecrübelerimi severek paylaşacağım.
    İyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdener06

Değerli arkadaşlar herkese selamlar, iyi akşamlar.
    Ben de birkaç gün önce 2015 model selective 4x4 ile aranıza Ankaradan katıldım. Aracı almamda forumun önemli etkisi olduğunu ifade etmeliyim. Tecrübelerini paylaşan arkadaşlarıma ben gibilere karar aşamasında yardımcı oldukları için çok teşekkür ediyorum. İnşaallah doğru karar vermişizdir ve hayırlı olur. Herkese Rabbim aracına kazasız ve belasız, keyifle binmeyi nasip etsin.

Ben aracın kullanımını çözme ve alışma aşamasındayım. Dün gidip 100 tl. ye bagaj havuzu aldım. Araca uygun paspas takımı için 150 tl. istiyorlar, haftaya onu da almayı düşünüyorum. Aracın koltuklarına kıyamadığım için kılıf ta taktırmayı aklımdan geçiriyorum.

Araçla ilgili ilk aklıma takılanları sizlerle paylaşmak isterim.

1- Aracın fren ve gaz pedalı bölümü üstünde büyükçe bir delikten direksiyon bağlantısı açıkta geçiyor. Buna çok şaşırdım. Hiç bir mahfaza falan düşünülmemiş. Hatta arka koltuktan bakılınca da bu durum kabak gibi görünüyor, çok şaşırtıcı geldi. Üşenmedim bayideki 1.6 dizel test aracına gidip baktım, o da aynıydı. Enteresan....

2- Aracın start stopu çok düzensiz çalışıyor çok az (bazen) devrede, %90 devreye girmiyor. Haftaya servisten randevu aldım baktıracağım.

3- Alttan Yağ vs. kaçağı kontrolü için durduğu yerde 10 dk. kadar çalıştırdığımda sol egzos ucundan ve çok daha fazla olarak 50 cm. gerisindeki susturucu gövdesinden su aktığını gördüm. Susturucu sürtmeden dolayı delinmiş olabilir diye düşündüm. Ford servisteki usta susturucuda tahliye yeri olduğunu, onun için normal olduğunu söyledi. Pek inandırıcı gelmedi. Sanki baştan savuyormuş gibiydi. Bilgisi olan var mı acaba?

4- Ön sağ ve sol çamurlukları park ettikten sonra ellediğimde aşırı ısındığını görüyorum. Neredeyse insanın eli yanacak. Yine servis bunun da normal olduğunu söyledi. 1.5 ecoboost motorlar böyle imiş.

5- Son olarakta Çok Önemli değil ama, arka koltuklar tam geriye yaslağında üst perde çıtasıyla koltuklar arasında yaklaşık 5 cm. boşluk kalıyor. Bu durum yeni modellerde düzeltilmiş olmalı ki, aynı boşluğu göremedim. Yada ben koltukları tam geriye yaslayamadım. Ayrıca ön koltuklar oturma yeri olarak biraz küçük ve ortalanmamış (vites bölümüne yaslanmış) gibi geldi. Yeni modelde bu sorunda yok gibi geldi.

Haftaya servisten sonra hayırlısıyla tatil dolayısıyla bir uzun yol deneyimim olacak inşaallah. Ben de tecrübelerimi severek paylaşacağım.
    İyi akşamlar.

Öncelikle yeni aracınızın hayırlı olmasını dilerim. Allah kazasız belasız güle güle kullanmayı nasip etsin.

Sorularınızın bir kısmını cevaplamaya çalışayım; öncelikle koltuk kılıfından başlayayım, aracın koltuk kılıfları siyah olduğu için kir götürüyor fakat yine de kılıf alacağım diyorsanız
    alacağınız kılıflar yan airbag'lerin açılmasına engel etmeyecek kalitede olmalı. Yani airbag açıldığında kılıflar yırtılabilmeli. Aksi taktirde aracınızda ki önemli bir güvenlik
    unsurunu engellemiş olursunuz.

1-Gelelim direksiyon bağlantısına, evet gerçekten çok çirkin duruyor bende ilk gördüğümde beğenmemiştim. Uyanık çinliler de bunu görmüşler ve hemen uygun bir kapak üretmişler.

https://www.aliexpress.com/item/KUST-ABS-Plastic-Car-Steering-Shaft-Cover-For-Ford-For-Kuga-2012-TO-2015-Steering-Shaft/32814189857.html?spm=2114.search0104.3.23.klvba5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10065_10151_10068_10172_10084_10083_10119_10080_10082_10081_10110_10137_10111_10060_10112_10113_10155_10114_10154_438_10056_10055_10054_10182_10059_100031_10099_10078_10079_10103_10073_10102_10120_5360020_10052_10053_10142_10107_10050_10051-10102,searchweb201603_2,ppcSwitch_5&btsid=1f9e781e-e75f-44e1-ab9d-4becedd14272&algo_expid=f70a6b24-5008-4364-a6c3-a5f287574f53-2&algo_pvid=f70a6b24-5008-4364-a6c3-a5f287574f53

2- Stop start konusunda bir fikrim yok çünkü benim kuga 2103 model ve bu modellerde stop start yok. Fakat şunu biliyorum ki stop startın gerçekleşmesi için birkaç şartın bir arada

olması gerekiyor. Örneğin araç durduğu anda kemer takılı, klima kapalı, yol eğimsiz ayak frende v.s v.s bunlardan biri olmayınca araç stop etmiyor.

3-Servisteki usta doğru söylemiş o akan su tahliye deliklerinden den gelen yoğuşma suyu. Susturucunuzda delik olsaydı aracınız traktör gibi ses çıkarırdı.

4-Evet ecoboost motorlar gerçekten çok ısınıyor bende ilk başlarda çok şaşırmıştım. Bazen aracın dışından evdeki buharlı ütünün kokusuna benzer kokular duyuyorum o derece yani :)

Motorun çalışma şekli böyle, sonuçta motor sıcaklığı sürekli 90 da sabit olduğu sürece sorun yok. Fakat bu araçlarda bir kaç tane soğutma suyu deposu çatlama hadisesi yaşandı.

Servis bazı modellerin depolarını değiştirdi. Bu motorlarda soğutma suyuna çok dikkat edilmeli.

5-Evet arka koltukları maksimum geriye yatırsanız da bagaj örtüsü ile arasında bir miktar boşluk kalıyor. Ön koltuklar için açıkçası hiç bir tuhaflık hissetmedim.

Alacağınız paspas kauçuk paspas ise muhtemelen piyasa da en çok satılan LOCKER marka olacak. Bu paspastan bende aldım 2 yıldır kullanıyorum memnunun

tek olumsuz tarafı çabuk matlaştı eskisi parlak siyah durmuyor.

http://urun.n11.com/3d-oto-paspas/ford-kuga-2-3d-havuzlu-paspas-2013-uzeri-P71701768?icid=990008_prudsys_productdetail_bysameseller

• erdener06 E kullanıcısına yanıt
    Direksiyon düz konumda değilse, klima otomatikte ve istenen sıcaklığa veya soğukluğa araç ulaşmadıysa, vites spor moddaysa vs. gibi sebeplerden ötürü start stop devreye girmeyebilir. Tecrübe ile sabittir :)
  • loadingmaster kullanıcısına yanıt
    Bu sesten dolayı ön aksı değiştiriyorlar. Bilginize.
  • quote:

Aynı sorun bende de mi var acaba? Benimki sizinkinden farklı bir ses çıkarıyor genelde park yerinden çıkarken yada düşük hızda sokak dönerken tak diye bir ses duyuyorum. Yüksek hızlarda olmuyor gerçi yüksek hızda direksiyon çok açılı çevrilmediği için olmuyordur. Ben genelde park yerimden geri geri ve direksiyon %50 sağa dönükken çıkıyorum ve gaza basıp araç kıpırdadığı her seferinde bu tak sesini duyuyorum. Yani olduğu yerde sağa sola çevirdiğimde tıng sesi falan gelmiyor. Benimde aklima başlarda şasenin dönme esnasında burulduğundan falan geliyordur gibi gelmişti. Bende servise gittiğimde bir sorayım bakalım.

Merhaba, Bu tak sesinin geldiği anda araçta bir sendeleme oluyor mu?
  • onat kullanıcısına yanıt
    Günaydın, bende olmuyor.
  • iSTANBUL TESLİM 2017 FORD KUGA 1.5 TDCİ TİTANİUM HENÜZ 2,000KM
    İlan No: 461989270
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-arazi-araclari-istanbul-teslim-2017-ford-kuga-1.5-tdci-titanium-henuz-2,000km-461989270/detay

Arkadaşlar sizce bu arabayı alıp yaptırmaya değermi?

4-5 sene kullanmak için soruyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

iSTANBUL TESLİM 2017 FORD KUGA 1.5 TDCİ TİTANİUM HENÜZ 2,000KM
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-arazi-araclari-istanbul-teslim-2017-ford-kuga-1.5-tdci-titanium-henuz-2,000km-461989270/detay

O hasar göründüğünden daha ciddi. Hiç bulaşmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: onat

quote:

Merhaba, Bu tak sesinin geldiği anda araçta bir sendeleme oluyor mu?

Merhaba herhangi sendeleme olmuyor. Sadece sesi duyuyorum açıkçası ben bunu aks tan olduğunu düşünmüyorum. Aks tan olsa sürekli yapar seyir halinde falan. Bence
    şasede bir stres oluşuyor ve o sesi çıkarıyor.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Hemen alacak değiliz hocam, gidip gözümüzle bakıp bir ustaya gösterip hasar parasını çıkarttırıp, işime gelirse alırım gelmezse almam

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

iSTANBUL TESLİM 2017 FORD KUGA 1.5 TDCİ TİTANİUM HENÜZ 2,000KM

Bu araçta kaporta hasarından başka, alt takımda da hasar görmüş. Tamiri ciddi para tutar Ayrıca Şase eğilmiş gibi duruyor. Çekme yöntemi ile düzeltilmesi gerekiyor
    onu da iyi yapamazlar ise arkadan bakıldığında şasesi kaymış yan yan giden şahin gibi görünür. Ayrıca aracın ikinci eli yavaş birde pert kayıtlı olunca 4- 5 sene de
    binseniz satışı zor olacaktır.

• 
Sayfa: önceki 516517518519520
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.