Şimdi Ara

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. (514. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.974
Cevap
108
Favori
704.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 512513514515516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir tüketim değeride benden. İst-Ant 7.3 lt. Fotoğrafını çekmiştim. Dönüşle birlikte bu değer ya 7.1 ya da 7.2 olmuştu. Tam hatırlayamadım şimdi. Ani hızlanma yapılmazsa 7'nin altına belki düşebilir. Ama ne mümkün :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: nikond90

Bir tüketim değeride benden. İst-Ant 7.3 lt. Fotoğrafını çekmiştim. Dönüşle birlikte bu değer ya 7.1 ya da 7.2 olmuştu. Tam hatırlayamadım şimdi. Ani hızlanma yapılmazsa 7'nin altına belki düşebilir. Ama ne mümkün :)))

mümkün değil. tecrübe ile sabit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nzferby

quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

Kaç model ve ne kadara aldınız dizel sanırım. Vergisi ne kadar acaba bende kugayla subaru arasındayım.

2013 model 55bin km de 2.0 XT aldım benzinli yani.2.0 Dizeli kuga kadar gidiyor.Bana daha hızlı bir alet lazımdı.(0-100 7.2 sn) Vergisi kugadan sonra üzer yıllık 2200 TL. Aracın piyasası 110-150 arası. İkisininde birbirinden üstün yanları var. Tamamen ihtiyaçlarınızla alakalı.

0-100'ü 7' nın bile altında hocam. Şaka makinesi o
  • 2016 tekno paketli selective sunroof lu 9 binde 110 bin sizce nasıl vir fiyat acaba.
  • onat kullanıcısına yanıt
    7'nin altına düşmek mi mümkün değil? :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nikond90 -- 11 Mayıs 2017; 8:27:4 >
  • quote:

eski bir kugacı olarak ara ara girip bakıyorum hala.. yalnız hayretler içerisinde kaldım..

ist-antalya yaklaşık 750-800 km yanılmıyosam. tek depo istanbula geldiniz.. bir de menzil 122 km?? sizin kuga müzelik bence.. neredeyse 1.6 dizel araç kadar yakmış?? sürekli yokuş aşağı gitseniz ancak bu kadar yakar.. çok şaşırdım açıkçası..

bir yanlışlık var ama hadi bakalım.. ben bu değerleri yakalasam asla satmazdım.. zira satarken uzun süreli göstergem 13 l/100 km idi..

saygılar..
  • insane1907 kullanıcısına yanıt
    Bende eski bir kuga kullanıcısı olarak 7 leri çok defa gördüm.Uzun zaman ortalamam ise satmadan önce 11.6 idi. Bence sizin araçta bir sıkıntı varmış ya da gaz pedalına nasıl basılması gerektiğini bilmiyorsunuz. Cruise control ile 100 civarı gidilirse 7-8 ler çok rahat geliyor uzun yolda.Benzinli araç dizel araca benzemez.
  • quote:

Bende eski bir kuga kullanıcısı olarak 7 leri çok defa gördüm.Uzun zaman ortalamam ise satmadan önce 11.6 idi. Bence sizin araçta bir sıkıntı varmış ya da gaz pedalına nasıl basılması gerektiğini bilmiyorsunuz. Cruise control ile 100 civarı gidilirse 7-8 ler çok rahat geliyor uzun yolda.Benzinli araç dizel araca benzemez.

istanbulda yaşayan biri için uzun yol diye bir kavram yoktur. araç az yaksın diye de sürekli otobana çıkacak değiliz heralde

neyse zaten yakıtı bilerek almıştım ben zamanında, sadece iş değiştirdiğim için yakıt harcamam beklenenin üzerine çıktı bunun için sattım..

zaten basmadıktan sonra 180 bg lik aracı neden alalım ki? gaz pedalını kullanmayı da çok iyi bilirim merak etmeyin

demem şu ki kastırarak az yaksın diye uğraşılcak bi araç değil. boşuna kendimizi kandırıyoruz. araç belli.. küçük hacimli motoru sıkıştırırsan yakar hocam..

neyse yıllarca konuşuldu bu konu.. boşuna eski defterleri açmayayım.. ama şunu kabul etmek lazım hiç bi araç sürekli uzun yol yapmaz ve hiç bi araç sürekli 100 ile gitmez..

bu da 7-8 litrelerin imkansız olduğunun bir kanıtıdır..

saygılar..

• quote:

Evet.
    Biz zaten uzun yoldan bahsediyoruz sen gelmiş istanbul trafiğinden bahsediyorsun..Seninki 13 yakıyordu diye herkesinki 13 mü yaksın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: insane1907

quote:

istanbulda yaşayan biri için uzun yol diye bir kavram yoktur. araç az yaksın diye de sürekli otobana çıkacak değiliz heralde

neyse zaten yakıtı bilerek almıştım ben zamanında, sadece iş değiştirdiğim için yakıt harcamam beklenenin üzerine çıktı bunun için sattım..

zaten basmadıktan sonra 180 bg lik aracı neden alalım ki? gaz pedalını kullanmayı da çok iyi bilirim merak etmeyin

demem şu ki kastırarak az yaksın diye uğraşılcak bi araç değil. boşuna kendimizi kandırıyoruz. araç belli.. küçük hacimli motoru sıkıştırırsan yakar hocam..

neyse yıllarca konuşuldu bu konu.. boşuna eski defterleri açmayayım.. ama şunu kabul etmek lazım hiç bi araç sürekli uzun yol yapmaz ve hiç bi araç sürekli 100 ile gitmez..

bu da 7-8 litrelerin imkansız olduğunun bir kanıtıdır..

saygılar..

İmzamı atarım.

• quote:

Biz zaten uzun yoldan bahsediyoruz sen gelmiş istanbul trafiğinden bahsediyorsun..Seninki 13 yakıyordu diye herkesinki 13 mü yaksın..

neyse hocam anlayan anlamıştır zaten ne demek istediğimi.. SİZ dilediğiniz gibi kullanın aracınızı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insane1907 -- 11 Mayıs 2017; 9:35:29 >
  • Valla ne yalan borcum var kimseye, ne de Ford benim şahsi şirketim. Depoyu doldurdum, ikinci yol bilgisayarında ki ortalamayı sıfırladım. Vardığımda gidebileceğim yol mesafesi 122 km gösteriyordu. Kuralların uygun gördüğü hız limitlerinde gittim. Yani 70 ile gittiğimde oldu, 120-130 ile gittiğimde oldu. Fotoğraf yollayabilirim isterseniz ama ona da inanmayabilirsiniz. Neyse sorun değil , sadece "UZUN YOLDA Kİ" kendi tecrübemi aktarmak istemiştim. Amacım düşük tüketim olsaydı, gider dizel başka araç alırdım.

Yaktığı her litre feda olsun Kuga'ma...
  • quote:

quote:

neyse hocam anlayan anlamıştır zaten ne demek istediğimi.. SİZ dilediğiniz gibi kullanın aracınızı..

Sen daha okuduğunu anlayamamışsın , Ben aracı sattım ama senin gibi çok yaktığını düşündüğüm için değil farklı sebeplerden.

• quote:

quote:

quote:

Sen daha okuduğunu anlayamamışsın , Ben aracı sattım ama senin gibi çok yaktığını düşündüğüm için değil farklı sebeplerden.

benim aracımı neden sattığım daha önceki sayfalarda görebilirsin.. ben çok yaktığı için satmadım. bunu zaten bilerek aldığımı yazdım.. dediğim gibi aracımdan çok da memnundum..

ama iş değiştirdiğim için günlük yaptığım km çok fazla arttı ve yakıt olarak da bizi üzmeye başladı. bu sebepten sattım..

neyse konuşmalarınız hakarete dönmeye başladı.. muhabetti keselim bence.. herkes işine baksın..

Bence de..Bırakın kuga sahipleri konuşsun..
  • quote:

Bence de..Bırakın kuga sahipleri konuşsun..

hala bırakın diyosun, bırakalım hocam.. SİZ de kuga sahibi değilsiniz. yoksa yine okuduğumu anlayamamış mıyım?
    Bende hala 1 tane daha var beyazı sattım gri duruyor

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::.
  • Evet arkadaşlar ya, ne gerek var birbirimizi üzmeye.
  • quote:

Bende hala 1 tane daha var beyazı sattım gri duruyor

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::.

ben yazdıkça SİZ de yazacaksınız anlaşılan.. forumu kirletmemek adına "Nejoz" abiye saygımdan daha da bişey yazmıcam..

saygılar..

• 
Sayfa: önceki 512513514515516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.