Şimdi Ara

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. (511. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
10.974
Cevap
108
Favori
704.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam titanium full benim dediğim araç..
    Selective ile aralarında ne fark var?

Titanium bana en üst segment gibi geldi, çünkü araçta ne arasan var..

Bagaj kapağının otomatik açılıp açılmadığını bilmiyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • john mclane kullanıcısına yanıt
    titanium orta seviye donanima sahiptir.sadece cam tavan + sony ses ve navigasyon sistemi ile alinabiliyor. bir alt donanim trendx hicbir paket alinamayan donanim seviyesidir.en ust donanim selective donanimdir.en onemli paket olan tekno paketin alinabildigi donanimdir.araba satis sitelerinde insanlari kandirmak icin trendx donanimi dahi en full paket diye satmaya kalkanlar var.dikkatli olmak lazim ruhsatta donanim seviyesi yazmaktadir.tekno paket farkinida farlar arka stoplar ve on camdaki kameralardan anlayabilirsiniz.

bildigim farklara gelirsek

1- titaniumda otomatik park sistemi yoktur.selective'de standarttir.

2- akilli bagaj kapagi denilen sistem ayagin tampon altinda gecirilmesiyle veya tekme atar hareketiyle kendiliginden acilan kapak sistemidir ve cok ise yarar eller doluyken.

3- jantlarda fark vardir.tinanium 17inc selective 18 inctir.

4- muzik sistemi titaniumda trendx donanimdaki ile aynidir.selective donanimda sony standarttir.

baska varsa bilmiyorum.ford sitesinden donanim farklarini inceleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi su ho -- 7 Nisan 2017; 11:40:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• su ho S kullanıcısına yanıt
    Şimdi hocam, arkadaşın araçta ses sistemi sony..
    Cam tavan açılır kapanır var.
    Ön cam da rezistans varmı yok mu bilmiyorum..
    İşin açıkçası bagaj kapağı otomatik olması bana pek enteresan gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Şimdi hocam, arkadaşın araçta ses sistemi sony..
    Cam tavan açılır kapanır var.
    Ön cam da rezistans varmı yok mu bilmiyorum..
    İşin açıkçası bagaj kapağı otomatik olması bana pek enteresan gelmedi.

Hocam, araçta far yıkama var mı ? Farlar xenon mu? Bagaj olayına çok takılmayın. Cam tavan önemli. Büyük ihtimalle ısıtmalı ön cam da mevcuttur.

Yada şu satıcıya net sorsanıza donanımınız nedir diye?
  • quote:

Hocam titanium full benim dediğim araç..
    Selective ile aralarında ne fark var?

Titanium bana en üst segment gibi geldi, çünkü araçta ne arasan var..

Bagaj kapağının otomatik açılıp açılmadığını bilmiyorum...

Bu sayfadan kontrol yapabilirsiniz

https://store.donanimhaber.com/c3/71/89/c371899b5c13daf09c649740fbd4b122.jpg

• onat kullanıcısına yanıt
    su ho S kullanıcısına yanıt

Araç bu hocam, far yıkama yok 👍

Araç titanium imiş, lakin işin enteresan tarafı selective pakette olan özelliklerin çoğu var, anahtarsız giriş ve çalıştırma, geri görüş kamerası, sony ses sistemi, şerit takip asistanı falan..
    Bir tek bagaj kapağı otomatik değil, bir de koltuklar hala manuel 😎😎@su ho @su ho

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi john mclane -- 7 Nisan 2017; 17:20:1 >

• quote:

Araç titanium imiş, lakin işin enteresan tarafı selective pakette olan özelliklerin çoğu var, anahtarsız giriş ve çalıştırma, geri görüş kamerası, sony ses sistemi, şerit takip asistanı falan..
    Bir tek bagaj kapağı otomatik değil, bir de koltuklar hala manuel 😎😎@su ho @su ho

Şerit takip yok o araçta olsaydı ön camın ortasında kameralar olurdu bu fofoğrattanda olmadığı bariz görünüyor.
    Bu aracın full olanı selective + navigasyo paketi + tekno paket + cam tavan + konfor paketidir. Fotoğraftaki titanium + navigasyon + cam tavan olanıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: nzferby

quote:

Şerit takip yok o araçta olsaydı ön camın ortasında kameralar olurdu bu fofoğrattanda olmadığı bariz görünüyor.
    Bu aracın full olanı selective + navigasyo paketi + tekno paket + cam tavan + konfor paketidir. Fotoğraftaki titanium + navigasyon + cam tavan olanıdır.

Aynen hocam şerit takip asistanı yokmuş ben yanlış biliyormuşum

• O kadar uzatmanın anlamı Yok anlaşılan siz aracı fazlasıyla beğenmişsiniz mevcut opsiyonlar işinizi görüyorsa bence alın araç güzel rengi hoş km çok yok bunlarda size artısı olur benim aracım 2014 27000 km

Allah kaza bela göstermesin güle güle kullanın

• john mclane kullanıcısına yanıt
    rengi, özellikleri , jantlari , duruşu her şeyi güzel

iyi gunlerde kullanin, hayirli olsun
  • pacer P kullanıcısına yanıt
    mur37 M kullanıcısına yanıt
    Evet araç gerçekten çok şahane.

Yüksekliği konforu güzel, özellikle hanım için çok ideal olacak.

Bana kalsa ben manuel'ciyim vites konusunda, lakin hanıma kolaylık olsun diye otomatik tercih edeceğim bu yüzden.

Şimdilik tek düşündüren konu, aracın benzinli olması.

Malum ülkemizde benzin ateş pahasında mübarek.

Bu araçta ekonomik bir yapıda değil o bakımdan.

35 yaşındayım bu zamana kadar sürekli diesel araç kullandım.

Yıllık kullanımımızında %70'i şehir içi olacak, bakalım haftaya kadar karar vereceğim.

Kısmetimizde varsa, olur diyelim..

• Merhabalar,
    Bende 70-85 bin tl arasında bir suv araç almayı düşünüyorum. Cr-v düşünürken Kuga'lar da ilgimi çekti, çok beğendim.
    2013-2014-2015 model bulabilirsem Selective(Tekno paketli), değilse Cam tavanlı bir titanium da olabilir.
    Yalnız kafama takılan tek şey Yakıt sarfiyatı...
    Yılda ortalama 25 bin km yol yapıyorum. Lpg sistemlerini araştırdım. Prins, landirenzo,zavolli gibi markaların kitleri takılabiliyormuş. Prins'in fiyatı: 8.500 tl civarı.
    Lpg'li Kuga çok olmadığı için kafam karıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimmy_vega

Merhabalar,
    Bende 70-85 bin tl arasında bir suv araç almayı düşünüyorum. Cr-v düşünürken Kuga'lar da ilgimi çekti, çok beğendim.
    2013-2014-2015 model bulabilirsem Selective(Tekno paketli), değilse Cam tavanlı bir titanium da olabilir.
    Yılda ortalama 25 bin km yol yapıyorum. Lpg sistemlerini araştırdım. Prins, landirenzo,zavolli gibi markaların kitleri takılabiliyormuş. Prins'in fiyatı: 8.500 tl civarı.

Forumda lpg taktıran arkadaşlar var kesin bir cvp yok

Sizin Yıllık km bana çok geldi benim araç 25/05/2014 bu tarafa 27000km yaptı

25000/2750lt benzin

25000/3300lt lpg kullanımı yaparsanız haliyle lpg size şart gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mur37 -- 11 Nisan 2017; 13:21:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mur37

quote:

Merhabalar,

Forumda lpg taktıran arkadaşlar var kesin bir cvp yok

Sizin Yıllık km bana çok geldi benim araç 25/05/2014 bu tarafa 27000km yaptı

25000/2750lt benzin

25000/3300lt lpg kullanımı yaparsanız haliyle lpg size şart gibi

Dediğiniz gibi Benzinli Alırsam Lpg şart.
    Yanlış bilimiyorsam Prins harici diğer lpg kitleri(landirenzo, brc, zavolli v.b.) karma yakıt tüketiyor.
    2.0 dizelini de düşünmüyor değilim. Ancak Bütçeme göre en fazla 2012 model dizel alabilirim.
    Onda da 2013-2015 benzinliye göre Ciddi anlamda Donanım ve kasa farkı var.
    Kafam iyice karıştı :)

• quote:

Merhabalar,

tam bir yıl oldu prins sıvı sistem lpg takalı o günden bu güne 20 bin km yapmışım, ufak tefek sorunlar dışında sorun yaşamadım, açıkçası bir gün olsun keşke taktırmasa idim dediğimi hatırlamıyorum. bu süre boyunca performans anlamında en ufak sorun yaşamadım, laf olsun diye söylemiyorum genelde sıralı sistemde bu şekilde ifade edilir ama sıralı sistem araçlar kullanan biri olarak o araçlarda benzin-lpg performans farkını hissediyordum. genel olarak aracın ve yolun hakkını vererek kullanan biriyim ve bu konuda kesinlikle sıralı sisteme göre oldukça iyi.

sıvı sistem oldukça yeni, tanımammış bir sistem ve pahalı olduğu için pek bilinmiyor. alıp uzun süre kullanılacaksa tavsiye ederim.
    benim ortalama yakıtım 11 lt yol bilg 1 e hiç dokunmuyorum. bugünün fiyatları ile yaklaşık ortalma yakıt 30 krş yakıyorum ve bu durum oldukça keyifli.
    şimdilk bu kadar kafanıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyaz-siyah

quote:

Merhabalar,

tam bir yıl oldu prins sıvı sistem lpg takalı o günden bu güne 20 bin km yapmışım, ufak tefek sorunlar dışında sorun yaşamadım, açıkçası bir gün olsun keşke taktırmasa idim dediğimi hatırlamıyorum. bu süre boyunca performans anlamında en ufak sorun yaşamadım, laf olsun diye söylemiyorum genelde sıralı sistemde bu şekilde ifade edilir ama sıralı sistem araçlar kullanan biri olarak o araçlarda benzin-lpg performans farkını hissediyordum. genel olarak aracın ve yolun hakkını vererek kullanan biriyim ve bu konuda kesinlikle sıralı sisteme göre oldukça iyi.

sıvı sistem oldukça yeni, tanımammış bir sistem ve pahalı olduğu için pek bilinmiyor. alıp uzun süre kullanılacaksa tavsiye ederim.
    benim ortalama yakıtım 11 lt yol bilg 1 e hiç dokunmuyorum. bugünün fiyatları ile yaklaşık ortalma yakıt 30 krş yakıyorum ve bu durum oldukça keyifli.
    şimdilk bu kadar kafanıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz.

Verdiğiniz Bilgiler İçin Çok teşekkürler...
    bahsettiğiniz 11 lt ortalama da çok iyi Kugalar için.
    Prins'in mükemmeliğini ve kalitesini biliyorum.
    Landirenzo'lar hakkında bilginiz var mı? Araba alım-satım sitelerinde 1-2 tane landirenzo kitli kuga buldum ama açıkçası prins olmayınca pek sıcak bakmadım.
    Ya prins marka lpg'li bulup alıcam yada temiz ve uygun fiyatlı benzinli alıp kendim taktıracağım.

• jimmy_vega J kullanıcısına yanıt
    açkçası sıralı sistem ile ilgili kafamda soru işaretleri vardı bu sebeple düşnmedim, karma yakıt tüketenler, yağlama ve klasik sıralı sistemlerde başta svubap yanması omak üzere uzun dönem sorun yaşama ihtimali olabilir diye sıvı sistem tercih ettim. birde sıvı sistem tasarruf anlamında diğerlerinden daha verimli olduğunu düşünüyorum.
  • Arkadaşlar bu hafta aracimin motor suyu kabı çatladı bende tamamen sans eseri bu durumu farkedip hemen yetkili servise başvurdum, ve o bölmenin yenisi takıldı ,eğer farketmeseydim tüm motor gidebilirdi ,sizler de bakmayi ihmal etmeyin,kronik problem olabilir...

• @Nejoz, gecmis olsun.

1,5 sene kullandigim aracimi sattim. Tum Kugaci arkadaslara slmlar ve kazasiz surusler

• quote:

Orijinalden alıntı: Nejoz

Arkadaşlar bu hafta aracimin motor suyu kabı çatladı bende tamamen sans eseri bu durumu farkedip hemen yetkili servise başvurdum, ve o bölmenin yenisi takıldı ,eğer farketmeseydim tüm motor gidebilirdi ,sizler de bakmayi ihmal etmeyin,kronik problem olabilir...

aracınız kaç modeldi acaba 1,5 mi 1,6 mı?
  • 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.