Şimdi Ara

.::. FORD KUGA ECOBOOST KULUBÜ 2013-2016 .::. (509. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
10.975
Cevap
108
Favori
704.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 507508509510511
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha önceki sayfalarda benim aracıma uyguladığım sistemden bahsetmiştim..gerçekten saatin olduğu yere ekranı denk gelen sistemlerde özellikle sürüş esnasında çok fazla dikkat dağılıyor..uzanmakta zor...bu sistemi yapana kadar android de dahil olmak üzere 3 adet cihaz değiştirdim...en son buna karar kıldım..sürücüye yakın olduğundan çok daha kullanışlı..ve android olması büyük avantaj..torpido gözünde vınn cihazı da var sorunsuz internet bağlantısı yapılabiliyor..yani telefonda ne yapıyorsanız bunda da aynısı..kokpite android tablet yerleştirilmiş gibi oldu..

• quote:

Orijinalden alıntı: türbülans

daha önceki sayfalarda benim aracıma uyguladığım sistemden bahsetmiştim..gerçekten saatin olduğu yere ekranı denk gelen sistemlerde özellikle sürüş esnasında çok fazla dikkat dağılıyor..uzanmakta zor...bu sistemi yapana kadar android de dahil olmak üzere 3 adet cihaz değiştirdim...en son buna karar kıldım..sürücüye yakın olduğundan çok daha kullanışlı..ve android olması büyük avantaj..torpido gözünde vınn cihazı da var sorunsuz internet bağlantısı yapılabiliyor..yani telefonda ne yapıyorsanız bunda da aynısı..kokpite android tablet yerleştirilmiş gibi oldu..

Çok güzel olmuş. Beğendim. Tüm parça ve bağlantıları nasıl temin ettiniz. Detaylı parça listesi ve temin yerlerini yazarsanız sevinirim. Direksiyon kumanda, sesli sistem vs çalışan çalışmayan sistemler nelerdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: onat

quote:

Orijinalden alıntı: türbülans

daha önceki sayfalarda benim aracıma uyguladığım sistemden bahsetmiştim..gerçekten saatin olduğu yere ekranı denk gelen sistemlerde özellikle sürüş esnasında çok fazla dikkat dağılıyor..uzanmakta zor...bu sistemi yapana kadar android de dahil olmak üzere 3 adet cihaz değiştirdim...en son buna karar kıldım..sürücüye yakın olduğundan çok daha kullanışlı..ve android olması büyük avantaj..torpido gözünde vınn cihazı da var sorunsuz internet bağlantısı yapılabiliyor..yani telefonda ne yapıyorsanız bunda da aynısı..kokpite android tablet yerleştirilmiş gibi oldu..

Çok güzel olmuş. Beğendim. Tüm parça ve bağlantıları nasıl temin ettiniz. Detaylı parça listesi ve temin yerlerini yazarsanız sevinirim. Direksiyon kumanda, sesli sistem vs çalışan çalışmayan sistemler nelerdir?

teyp çerçevesi hepsi burada sitesinde soundmagrus markasıyla mevcut..orada 440 TL civarı bir fiyat yazıyor..iki modeli var..biri resimde gördüğünüz cihazı dışa doğru çıkaran model..diğerinde çıkıntı yok..ben 300 TL ye aldım..çerçeve ile birlikte teyp kızağı da geliyor..cihaz ar-lox marka..android 6.0.1 ve teyp kızağı ile geliyor..üniversal bir cihaz..tüm bağlantı kabloları içinde..iki tipi var..biri resimde gördüğünüz full dokunmatik model..diğerinin üzerinde düğme vs var..full dokunmatik olanda sd kart girişi yok..navigasyon cihaz hafızasından çalışıyor..1100 TL ye maloldu..çalışmayan hiçbir yer yok..yanlız cihaz universal olduğundan direksiyon bağlantısı özel bir şekilde yapıyor..kablo ekleme şeklinde..onu ustam halletti..direksiyondaki tüm tuşlar ve üstteki saat çalışıyor..montaj esnasında cihaz kalın olduğundan kumanda paneli söküldükten sonra cihaz rahat girsin diye altta iki adet plastik kesilmesi gerekiyor..benim araç trend x..dolayısıyla sesli sistem yoktu..üstteki saatte radyo bilgileri hariç diğer fonksiyonlar devrede..saat,tarih,klima bilgileri vs..en büyük sıkıntı 4 lü flaşör düğmesinde çıktı..bizim araçlardaki düğme panele gömülü..yerinden sökmek sıkıntılı..onu da fiestalarda kullanılan 4lü düğmesiyle çözdük..ama bu düğmeyi bulmak çok zor..bende tesadüfen buldum..herşey dahil bana maliyeti 1600 TL oldu..

• türbülans kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Değişik açılardan farklı fotoğraflar ekleyebilir misiniz rica etsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onat -- 27 Mart 2017; 19:58:48 >
  • loadingmaster kullanıcısına yanıt
    Kök motorlu araçlar servisinde yaptırdım bakımı. gerek yok dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kertenkelek -- 27 Mart 2017; 20:27:8 >
  • quote:

Teşekkür ederim. Değişik açılardan farklı fotoğraflar ekleyebilir misiniz rica etsem.

yarın hallederim
  • multimedya sistemi olarak convex marka taktırdım. geri görüş, menüler arası geçiş, bluetooth, mp3, video vs tamamen sorunsuz. cyclone'a göre ortada biraz daha aşağıda konumlandırılmış. takılırken fazlasıyla uğraş gerektirdi. orjinal ekranın altındaki süngerimsi kısım bir miktar törpülenmek zorunda kaldı. bu törpüleme haricinde kablolarda falan hiçbir şekilde kes-ekle yapılmadı. araç kumandalarıyla birebir uyumlu. şu anda birkaç arkadaşım daha aynı marka multimedyayı farklı araçlarda kullanıyor. sorunsuz bir cihaz, total maliyeti 1600 tl oldu.

bir başka nokta da geri görüş kamerasını tamponu deldirerek ortaya konumlandırdım. plaka üzerine yerleştirilen kameralar görsel olarak hoşuma gitmiyor, bence tamponda daha şık duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: overlast

multimedya sistemi olarak convex marka taktırdım. geri görüş, menüler arası geçiş, bluetooth, mp3, video vs tamamen sorunsuz. cyclone'a göre ortada biraz daha aşağıda konumlandırılmış. takılırken fazlasıyla uğraş gerektirdi. orjinal ekranın altındaki süngerimsi kısım bir miktar törpülenmek zorunda kaldı. bu törpüleme haricinde kablolarda falan hiçbir şekilde kes-ekle yapılmadı. araç kumandalarıyla birebir uyumlu. şu anda birkaç arkadaşım daha aynı marka multimedyayı farklı araçlarda kullanıyor. sorunsuz bir cihaz, total maliyeti 1600 tl oldu.

bir başka nokta da geri görüş kamerasını tamponu deldirerek ortaya konumlandırdım. plaka üzerine yerleştirilen kameralar görsel olarak hoşuma gitmiyor, bence tamponda daha şık duruyor

Aracınızın donanımı nedir? Otopark sistemi var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Değişik açılardan çekilmiş fotoğraflar..

• dreko2000 D kullanıcısına yanıt
    aracım trend x. dolayısıyla otomatik park sesli komut vs incelemeden tercih edebildim. bu özellikler dahilinde durum ne olacaktır bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: overlast

aracım trend x. dolayısıyla otomatik park sesli komut vs incelemeden tercih edebildim. bu özellikler dahilinde durum ne olacaktır bilemiyorum

sesli komut ve otomatik park sistemi olan araçlarda uyumlu cihaz bulmak neredeyse imkansız..ya orijinal sistem olacak ya da bu özelliklerden vazgeçilecek..android de zaten yok..bir tek cyclone otomatik parkı destekliyor diye biliyorum..o da her modeli değil..avgo smart serisi vardı..o da otomatik park sırasında yalan yanlış uyarılar verdiği için artık getirilmiyor Türkiye ye..sesli komut cyclone da da çalışmıyor..
  • aramızda aracına yazılım yaptıran arkadaş var mı?yeni aldığım 1.5 eco aracıma yazılım yaptırmayı düşünüyorum 1 lt gibi tasarruf olacağı torkun artacağı söyleniyor değer mi acaba fikri olan arkadaşımız varsa yardımcı olursa sevirim.
  • Garanti bittiyse denenebilir

• 009selcuk 0 kullanıcısına yanıt
    çok sık aklımdan geçen ancak sanırım hiç yaptırmayacağım uygulama. obd üzerinden mi yoksa beyin sökülerek mi bizim araçlara uygulanıyor bilmiyorum. (1.6 ecoboost otm.) çok fazla da farklı marka-modeller için felaket senaryoları dönmekte forumlarda. şanzımanın dayanabileceği maksimum tork değerini vs bilmek gerekiyor. araç zaten tatminkar bir hızlanmaya sahip, ancak performansı arttırma yönünden düşünüyorum. yakıtı azaltma mevzusu da gerçekçi gelmiyor bana, yakıt artmasın yeter :D
    yaptıran var ise bilgilendirirse ben de memnun olurum
  • Chip uygulamasini ikinci el almis oldugum turbo dizel arazi aracima gucu asfaltta cok az geldigi icin yaptirmistim. Aracin karakteri tamamen degismisti ve cok memnundum. Normalde soket uzerinden degil ECUya mudahale ile yapiyorlar. En fazla yarim gun suruyor ve eski hali onlarin PCde kayitli oldugu icin istenildiginde eski araciniza tekrar kavusabiliyorsunuz.

Yakit tuketimi basma isteginden dolayi reel kullanimda biraz artiyor. Ama tork arttigindan daha az basarsaniz daha az harcayabilirsiniz (teorik olarak, pratikte cok basaramadim). Servisler ispat edemiyorlar diye biliyorum, yine de sormakta fayda var, degismis olabilir bu durum.

Gelelim esas problem yasadigim noktaya, araclarin motorlari haricinde yakit pompalari da normal calisma kosullarindan farkli calismaya zorlanmis oluyor. Benim yakit pompam bozuldu ve cok yuklu derecede para odemistim degisimi icin. Daha yeni araclarda sorun belki daha sonra cikar (benim 1 senede cikmisti).

Umarim biraz olsun faydali olmustur cevaplarim.

• overlast O kullanıcısına yanıt
    bende karassız kaldım açıkçası beyin sökülmeden yapılıyormuş işlem.tork artınca vites geçişlerinin daha seri olacağinı düşünüyorum aynı şürüş tarzında gaza daha az yüklenecez mantıken yakıta olumlu etkisi olur diye düşünüyorum.
  • Aracım ford motorlu 1.6 ecoboost 180 hp volvo

Aracımı soğutma donanımında bir kısım parça değişikli yapmak için ücretsiz olarak servise çağrıldı ve çeşitli parçalar değişti. Sizde böyle bir durum var mı? Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: fsnn

Aracım ford motorlu 1.6 ecoboost 180 hp volvo

Aracımı soğutma donanımında bir kısım parça değişikli yapmak için ücretsiz olarak servise çağrıldı ve çeşitli parçalar değişti. Sizde böyle bir durum var mı? Teşekkürler

malesef böyle bir durum var geçmiş olsun

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/otomobil/711257/Otomobil_devi_Ford_binlerce_aracini_geri_cagirdi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mur37 -- 1 Nisan 2017; 22:27:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mur37

quote:

Orijinalden alıntı: fsnn

Aracım ford motorlu 1.6 ecoboost 180 hp volvo

malesef böyle bir durum var geçmiş olsun

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/otomobil/711257/Otomobil_devi_Ford_binlerce_aracini_geri_cagirdi.html

Teşekkürler sizin ki daha önce çağırıldımı çağırılacak mı? Acaba

• Şuan öyle bir bilgi Yok

• 
Sayfa: önceki 507508509510511
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.