Şimdi Ara

****FORD KA SAHİPLERİ Bİ FAN CLUB OLUSTURALIMMI?**** (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
3
Favori
80.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ben o öğrenme işini palio ile hallettim :) İstanbul anadolu yakasında var mi bildiğin usta?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ukilavuz kullanıcısına yanıt
    Hocam cevapları görüyorsun da eee biz ne alacağımz bu fiyata dogan mi :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X-Slim kullanıcısına yanıt
    Allah korusun onu hiç almam para olsa hiç uğraşmadan gidip sifir alcam 5-6 sene kafam rahat olur en azından

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ukilavuz kullanıcısına yanıt
    Keske para olsada 1.6 en boş arabaya binsek hocam

• Merhaba arkadaşlar
    Yaklaşık 2 ay önce 2009 model 60 bin km de 12. Titanium Ford ka aldım.Malesef aracimla alakali güzel bir form veya türkçe tanıtim videosu bulamadım. Tabi bunun sebeplerinden birtaneside 2002 öncesi ka lar kadar fazla olmaması.
    O yuzden mümkün oldugunca yaşayarak öğrenmeye çalışıyorum.
    Merak eden veya ihtiyacı olan arkadaslar olur diye dilim döndüğünce tecrubelerimi aktarmaya çalışacağım

Öncelikle motorda fiat punto kullanilmis bu yuzden parça sıkıntısı yasamazsiniz
    Sanzimanla alakalı ise debriyaj bitik triger değişim vakti gelmiş almıştım arabayi fiyattan düşerek lakin aile tamircimiz desem yeridir ustama goturdugumde ford parcacisi 1450 tl fiyat verdi debriyaj setine benim tepkim topla abi satiyorum arbayi oldu :)
    Ama sağolsun bizim zanatkâr ustalar bu set albeaya cok benziyor olur dediler ve 260 tl ye albea debriyaj seti aldik taktik cok sukur hic bir sıkıntı yok bu fikir aklinizda bulunsun mümkün oldugunca servislerden uzak durun bu araçlarla:)
    Fiyat konfor güvenlik yakıt karsilastirmasi yaptigimda en iyi aracı aldığımı soyleyebilirim tabi tek kapı sizin için sorun değilse
    Araç yol tutuşu olarak sınıfının iyilerinden diyebilirim (tabi lastik önemli)
    Konfor olarak sehir icinde tadindan yenmiyor uzun yolda eğer 120 ortalama ile giderim derseniz yine çok iyi ama 140 sonrası biraz riskli 160 170 e kadar gitmen demiyor ama tavsiye etmem.
    Aracın görüş açısı gayet guzel direksiyonun sertliği tam kararında diyebilirim
    Lpg li olan aracım gazı 2.06 baz alirsak
    Uzun yol 15 krs
    Şehir içi 17 krs yakıyor
    Benzin ve lpg arasinda çok büyük fark yok cok seri bir araç değil ama hantalda değil ozellikle debriyaj degistikten sonra
    Benim tavsiye edebilecegim bir araç baska sorulariniz olursa cevaplamaya çalışırım iyi gunler dilerim :)

• Arkadaşalr merhaba, konuyu okudum herkese ayrı ayrı teşekkür ederim paylaşımları için. İzmirde oturuyorum öğrenciyim bende ford ka almayı düşünüyorum. Motorumu satıp kredi çekip 10 11 liralık almayı düşünüyorum. Döşemesi içi dışı temiz kazasız düşük kmli. İnternetten temiz araçlar buldum 55 binde 98 model vs vs ama bunların km orjinal olduğunu nasıl anlayacağım ve araçlar başka şehirlerde kime göstereceğim. Bütün paramı ve krediyi basacağım için elimde patlamasını istemiyorum. Kısacası neyine neresine nerelere baktırmalıyım açıklarsanız çok sevnirim. Araba motorundan da anlamıyorum. Tesekkurler şimdiden
  • Merhaba,
    Ford ka motoru prensip olarak anadol motorunun biraz gelişmişidir. o yuzden motor sıfır dahi yapılabilir ben korkmuyorum.Fakat km konusunda hassassanız ancak muayene kayıtlarından ve gorsel olarak direksiyon simidi,döşemeler ve gözlemlerle olacaktır.çünkü 100 binden sonra araç km sayacı sıfırlanır ve analogdur dijital bilgi alamazsınız. Ben sizin yerinizde olsam madem ki bu arabayı seviyorum; görsel olarak beğendiğim karar kıldığım aracı alıp iyi bir ustaya yada bir expertize giderek önce kazası olup olmadığına,sonra motor gücünü vs ölçtürerek motor kondisyonuna baktırırdım. Karar size kalmış. Ford ka büyük keyif yaşatır. umarım bir ford ka sahibi olursunuz iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TCKaRa -- 1 Şubat 2017; 0:48:8 >
  • @TCkara kardeşim teşekkür ederim çok güzel yazdın. Yalnız alacağımız aracın muayene kayıtlarına nereden ulaşacağız? bunu söylersen çok sevinirim. Bende eli yüzü döşemesi temiz bir ford ka bulursam ekpertize götürcem %70 üzeri motor olsa iyi midir? almalı mıyım veya ne kadar olmalı. Bu sekilde düşünüyorum.
  • Sayın ka severler ve tecrübe edenler, bagaja bebek arabası sığıyor mu, alma arifesindeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cernobill -- 26 Şubat 2017; 18:31:11 >
  • hocam araca çocuk arabası sığdı mı
  • Evet, chicco living baston araba sığıyor ama biraz caba sarf etmek gerekmekte :)

• arkaya çocuk koltuğu olmaz demişler ama, ben bu arabayı alırsam iki tane çocuk koltuğu koymayı düşünüyorum arkaya, olmaz mı?
  • Benim sağ arkada takılı olarak mevcut, yanlarına kimse oturmayacaksa 2 tane bebek koltuğu sığar, arkası o kadar dar değil..

• klimalı çok temiz yeni boyanmış hasarsız motoru düzgün bakımlı FORT K arıyorum.fiyatlarını piyasa araştırmalarından biliyorum.satmak isteyen varsa değerine peşin alıcam lütfen fiyatı abartılı yazan aramasın piyasa raic bedelini yazandan alırım telefonum 05357480431
  • sudabatmayanadam S kullanıcısına yanıt
    isteyen watsap tan resimlerini iç ve dışını çekerek resim ve videosunu atabilir yalnız 2001 ve üstü araçlar tercihimdir
  • Sahibindende ve letgoda bol bol ilan var, bu kriterlerdeki K lara 15 üstü yazmışlar, burdan K bulamazssınız

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.