Şimdi Ara

****FORD KA SAHİPLERİ Bİ FAN CLUB OLUSTURALIMMI?**** (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
3
Favori
80.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    98 model KA'm var. Fakat bir problemim var ve bir türlü çözemedik.(ben ve ustalar dahil). Aracım gayet güzel çalışıyor ve yakıyor (LPGli) Fakat bazen arabayı stop ettikten sonra çalışmıyor. Normalde gösterge panelinde yarım kontak halindeyken akü, hava yastığı ve motor hararet ışığı yanıyor ve devamında araba çalışıyor. Fakat çalışmadığı zamanlarda motor hararet lambası yanmıyor ve araba çalışmıyor. çalışmıyor derken hiç bir ses gelmiyor motordan. tık yok. vurdurmaya çalışıyoruz tık yok. aracın teybine, alarmına elektrik geliyor. dediğim gibi sadece motor hararet ışığı ve lpg gösterge ışığı yanmıyor. marş motorundan olduğunu söylediler, kömürlerini falan değiştiler y70 tl para ödedim ama bu sabah da aynı şeyi yaptı. Bazen saatlerce çalışmıyor, sinirlenip bir iki saat gidiyorum, tekrar yanına geliyorum aracın bir basıyorum çalışıyor sorunsuz. Akü voltajını ölçtüm 12.4 Volt. Herhangi bir sorun yok gibi görünüyor. Ama kafası esince çalışmıyor araba. Valla kafayı yiycem bi bilgisi olan var mı bu konuda ???

• ateşleme sistemi iyice kontrol edilip elden geçmeli buji, kabloları ve bobin gibi..
    hangi şehirde yaşıyorsunuz gittiğiniz ustanın bilgiside çok önemli..
  • aynı sorun benim reno springde vardı genelde şunu farkettim arabayı viteste stop ettirdikten sonra çalıştırınca yapıyordu. 6-7 kere marşa basınca kafasına göre çalışyıordu birde bende de lpg vardı sanırım bu lpgden kaynaklı bir durum. ama ben sattım aracı tabi şimdi bu konuyuda bulunma sebebim bende ford ka bakıyorum. Tavsiye edermisiniz acaba
  • Selamlar, Dün Ford Ka aldım. Ankarada tavsiye edebileceğiniz özel servis var mı? Tatile çıkmadan önce genel bir kontrol yaptırabileceğim, teşekkürler...
  • [simage][/simage][simage][/simage]
    quote:

Orijinalden alıntı: son-samuray

birde hararet göstergesi sonradan takılıyormu ücret bilgisi usta bilgisi verebilirmisiniz
    ankara

twingo ve Ford Ka lar için
    için geliştirdiğim devir ve motor ısı göstergesi cihazım var.

cihaz hem motor devrini hemde motor ısısını göstermektedir.
    ısı ve devir için istenilen değerlerde uyarı tanımı yapılıp sesli ve ışıklı uyarı verme özelliğine sahiptir.

motor devrini ateşleme bobini yada enjektörlerden,
    ve motor ısısını da orjinal hararet sensöründen okur.

youtube tan twi-tacho ismiyle arama yapıp videolarına ulaşabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=uE64y3VK9jA&list=UUPlWI85HZDYhcPNVmqXNsFg&index=1&feature=plcp

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-devir-gostergesi-dijital-82306732/detay/

http://www.youtube.com/watch?v=8ZvQIdgfDr0

****FORD KA SAHİPLERİ Bİ FAN CLUB OLUSTURALIMMI?****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acarcim -- 27 Temmuz 2012; 12:19:10 >

• ford ka kullananlar nerdesiniz?
  • kilometre 99.999 dan sonra 00.000 a mı dönüyor beş haneli gösterge nasıl oluyor
    gerçek kilometre mi nereden bileceğiz acil yardım kafam çok karıştııı :S
  • 97-98 model civarı en fazla 9500 liraya ford ka arıyorum. ilk arabam olucak hatta kullanmayıda iyice bunda öğrenicem. tavsiye edermisiniz? cok sorun cıkarırmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: redhair83

97-98 model civarı en fazla 9500 liraya ford ka arıyorum. ilk arabam olucak hatta kullanmayıda iyice bunda öğrenicem. tavsiye edermisiniz? cok sorun cıkarırmı?

Kronik bazı sorunları vardır 3 yıldır kullanıyorum,sonuçta 15 yıllık araba , alışınca hoşuna gider, kazasız bir tane bul, boyalı olup olmaasına bakma benim boya takıntım yoktur mesela temizdursun ve klimalı olsun kesinlikle bendeki klimasız yazın sıkıntı oluyor, aldıktan sonra cıkaracağı sorunlar daha önceki sahibinin el atıp atmamasına gore değişir

1-rolanti valfi ( stop etme vs gibi sorunlar tüm kalarda kroniktir) Çözüm 150-TL sıfır parça
    2- Kalorifer muslugu arızası ( soguk ile sıcak arasında geçiş yapmaz cogu klimalılarda durum nasıl bilmiyorum ) Çözüm 75 - 100 arası yeni parça
    3- Direksiyon Kutusu ( Bende cıkmadı ama herkezde cıkıyor bende bekliyotrum) En pahalı sorundur tamir olursa yaptırırsın yoksa 400 - 500 arasını gözden çıkar

forumda tekrardan olursan detaylarını konuşuruz :)

• Selam Balıkesirdeyim uzun zamandır temiz ka bulamadım. T
    emiz aracını satan varsa pm atarsa sevinirim. (mutlaka klimalı)
  • 62000 KM' de olan gri renk Ford KA'mı satmayı düşünüyorum

Sol ön çamurluğunda çok hafif bir boya var(alırken kontrolde söylediler),bir de arka bagaj kapağıma park halinde ki araba şerefsizin biri dokundurup kaçmış ama yaptırdım onu da başka herhangi bir vuruğu kırığı yok.

Çanakkale' de oturuyorum görmek isteyen olursa Balıkesir'e de getirebilirim (ailem orada olduğu için başka yakın şehirlere getiremem maalesef.)

Kliması yok. Temiz bir arabadır.

Aklımda ki fiyat 11250 TL ama oturup konuşulur fiyat ciddi alıcı olduktan sonra.

İletişim için PM
  • Merhaba 98 model 147 binde alırken baktırmıştım direksiyon borusundan yağ damlatıyo demişti onu yaptırdım yağ kaçağı yok ama arasıra araç dururken direksiyonu çevirince uğultu yapıyo yağ ekle falan denildi yağı nerden eklicem borudaki kaçağı yaptırdım yine de yağ eksiltebilir mi?
  • ihtiyacınız olan tüm parçaları bulabilirsinizhttp://forum.donanimhab...261/f_//tm.htm#85136589 İndirimli Orjinal Ford Yedek Parçalarıwww.fordtoptancisi.com mobil sitemiz hizmetinizde
  • Arabamı satıyorum tüm bakımları ve yaşı itibariyle oluşan kronik sorunlar çözülmüştür

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-bakimli-ka-lpg-li-takas-olabilir-kisa-sureligine-fiyatta-indirim-129975351/detay/
  • Merhabalar
    1.3 city Ford ka aracıma lpg taktırmak istiyorum.Cevap verebilecek arkadaşlar var mı konuyu yeniden hem bir hortlatmış olalım :)
  • benim aracım lpg li AKL var üstünde atikerin getirdiği yarı ithal ürünü gayette başarılı ve sorunsuz ve 50 bin km oldu takalı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: assoss

Merhabalar
    1.3 city Ford ka aracıma lpg taktırmak istiyorum.Cevap verebilecek arkadaşlar var mı konuyu yeniden hem bir hortlatmış olalım :)

benim Ka da AKL var atikerin getirdiği yarı İtalyan markası, 50 bin oldu sorunsuz kullanuyorum.
  • quote:

Merhabalar

benin Ka da atikerin getirdiği yarı ithal talyan AKL var, 50 bin km oldu gayette memnunum
  • quote:

Merhabalar

benim KA da atikerin getirdiği yarı italyan AKL var ve sorusuz 50 bin km dir kullanıyorum
  • bona kullanıcısına yanıt
    Bir iki gün iş yoğunluğundan girememiştm ama şimdi burdayım.Km de ne yakıyor aracın peki?Birde akl maliyeti bize ne olur acaba?Bugün bende Kocaeli Sanayi de bir atıker bir de brc ustasına uğrayacağım.Atıkerde akl yi de soracağım bakalım.İnş hayırlısı olur. Yardımın için sağol Bona.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.