Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (413. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
855.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: forumman
    ..........................................................
    İkinci seri neden? Cevap: Muhtemel Bebeklik arızalarının giderilmiş olmasını beklemek gerek
    Yanlışsam düzeltsin tecrübeli fordçu ve C-max'cılar, ilk dizel modellerde bayağı bir turbo hortumu meselesi döndü forumda ve hala garantiden değişen değişene.

1.6 tdci ford motoru bence artık bebeklikten çıktı delikanlılığa başladı, başka bir motor olsa tamam derim ama beygir farklılıkları dışında temelinde aynı motor olduğu için olsa olsa ergenlik arızaları olabilir artık diye düşünüyorum..
  • elbette yeni kasa Cmaxi isterim. 150 bg 1.6T, 180 bg 1.6 T , 128 bg 1.6 tdci ....5 veya 7 koltuk ....Standart ESP vs oldukça promising...Ancak daha arabanın prototipi bile ortada değil, eylülde frankfurtta gösterilecek herhalde...2010 ilk çeyreğine çıkmaz gibi geliyor bana VE BEN ŞU AN ARABASIZIM...Metrobüsle belediye otobüsü ile işe gidip geliyorum. Bu benzinliyi fiyatı uygun ve gene piyasadaki en iyi F/P arabası olarak görüyorum..

benzinli ile dizel arasındaki fiyat farkının donanıma da bağlı olduğunu biliyorum. 2004te 1.6 100bg benzinli ytrend 37000 ghia dizel 44000 gibi idi. Benzin 2.0 motrin 1.20 falandı. Şu an 115lik (dikkat 100lük değil) benzinli 36400 titanium dizel 45700...Şu an mazot 2.57 benzin 3.20 ...hem yakıt fiyat farkı kapandı hem dizel benzinli fiyat farkı açıldı..

tamam liste fiyatları geçerli değil ama dizele ne indirim yapılıyorsa aynısını hatta satılmadığı için daha fazlasını benzinliye yaptırabilirizzz...

• Bebeklik hastalığı model piyasaya ilk çıktığı 1-2 yılı kapsayan tanımlamadır: Evet c max intercooler borusu çatlaması tipik böyle bir problemdi.Ama giderildi.

Şimdi yeni kasa bekleniyor - kabaca 1.5 yıl sonra- ama bu demek değil ki yeni çıkacak kasada bebeklik hastalığı olmayacak. Çünkü yeni kasa da bebek olarak doğacak. Ama bir farkla güncel kasanın evveli yoktu yani 1. jenerasyondu, oysa çıkacak c max 2. jen olacak. Dolayısı ile daha tecrübeli ve şanslı olacak .

Ben herkese yeni kasaların çıkar çıkmaz değil 1 model yılı sonraki yılda almalarını öneririm.Hatta 2 bile olabilir. Ama 2 yi geçirmesinler derim.Şu an 6 . yıldayız(c max 2003 eylülünde avrupada-2003 aralığında TR de oldu).
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

elbette yeni kasa Cmaxi isterim. 150 bg 1.6T, 180 bg 1.6 T , 128 bg 1.6 tdci ....5 veya 7 koltuk ....Standart ESP vs oldukça promising...Ancak daha arabanın prototipi bile ortada değil, eylülde frankfurtta gösterilecek herhalde...2010 ilk çeyreğine çıkmaz gibi geliyor bana VE BEN ŞU AN ARABASIZIM...Metrobüsle belediye otobüsü ile işe gidip geliyorum. Bu benzinliyi fiyatı uygun ve gene piyasadaki en iyi F/P arabası olarak görüyorum..

benzinli ile dizel arasındaki fiyat farkının donanıma da bağlı olduğunu biliyorum. 2004te 1.6 100bg benzinli ytrend 37000 ghia dizel 44000 gibi idi. Benzin 2.0 motrin 1.20 falandı. Şu an 115lik (dikkat 100lük değil) benzinli 36400 titanium dizel 45700...Şu an mazot 2.57 benzin 3.20 ...hem yakıt fiyat farkı kapandı hem dizel benzinli fiyat farkı açıldı..

tamam liste fiyatları geçerli değil ama dizele ne indirim yapılıyorsa aynısını hatta satılmadığı için daha fazlasını benzinliye yaptırabilirizzz...

XRAYTED SEN DERDİNE YAN
    Arabasız kalmışsın ki vay haline.
    Seni en iyi ben anlarım.
    Arabası olmayan bu durumu kanıksamış zaten,
    araçlarımı sattığım ve yenisini beklediğim genelde 1 hf lık periyotta sazan gibi kaldığımı hatırlarım. NE otobus durağı ne güzergah bilirim.Sana kolay gelsin

• dün doğan otoda arabayı gördüm. ancak satılmış olduğu için içine girmeme izin vermediler..dıştan baktım.
    öncelikle çok kötü değil.. gayet alınabilir..

Bir kere sis farı yerine plastik kapak koymuşlar sonradan sis farı takmak veya fırtına gri alıp saklamak mümkün. Titaniumda gövde rengi olan yan çıta ve arka spoyler bunda siyah, beyaz sinyaller var. Aynada sinyal ve yer aydınlatma yok. Jantları mondeo trendde yer alan jant yani focus ST jantının 16 versiyonu.. Bu haliyle dıştan fena değil..

İçeride ise biraz zayıf. Bu aşağıdaki resmi başka yerden aldım ama içi kumaşına kadar birebir aynı . Direksiyon simidi deri imiş ancak vites topuzu deri değil ve bence titaniumunkinden güzel. Kolçaklar falan titanium ile aynı, kapı cam pervazları titaniumda deri bunda plastik. Ön göğüsteki ortadaki kapalı alan bunda açık...6000CD çalar ve oratada aux in girişi var. satıcı bluetooth diyor ama atıyor kesin yok. Klima manüel. En büyük fark titaniumda dolu olan vites önü yer bunda boşluk o bayağı sakil duruyor. Elfreni de klasik tipte..Orta kol dayama yok ama şoför koltuğunda ince bir kolçak var...Arka koltuklarda flexibl kayma sistemi de yokmuş...
    Satıcı EPS olup olmadığını bilmiyor ..Ben de öğrenemdim.

Biraz indirim yapılırsa 35 ve altına alınabilirse mantıklı bir seçenek ancak 36400 fiyatta direnirlerse bence almak mantıksız. Çünkü zaten cmax dizel ile satılıyor bakın herkes bana itiraz etti. Dolayısıyla benzinli cmax i ikinci elde satmak zor olur...Buna karşın neredeyse cmax dizel kadar iyi satılan ve benzinli olan verso nun comfort modeli. 39350y satılıyor. Verso cmaxten barizen büyük....Cmaxte olan alaşım jant ve cruise versoda yok. ancak versoda 9 HY (cmaxte 4) , ESP+TCS, sis farları , bluetooth, yokuş kalkış destek sistemi, 6 ileri vites, ön ve arka park sensörü var..Bu sebeple verso tercih edilebilir..
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 23 Temmuz 2009; 13:07:32 >

• Şimdi bundaki jantlar st nin 16' versiyonu ama mondeo trendlerden farklı onunkinin daha keskin hattaları var..
    Ancak mondeo bu gayet hoş olmuş hatta uzakdan daha da güzel durur eğer fiyat uygun gelirse alınabilir 1 2 sene sonrada millet lpg takmaya başlar zaten...
    Ve arkadaş hız sabitleyici demiş bence trend de yoktur hız sabitleme resimde de gözükmüyor...
  • yok yok var ...cruise control tuşlarını gözümle gördüm cmax trendde...

zaten listesinde de yazıyor..
  • quote:

yok yok var ...cruise control tuşlarını gözümle gördüm cmax trendde...

Evet, cruise control trendlerde var, hatta yanlış hatırlamıyorsam daha önce satılan trend dizellerde de vardı..

x-rayted, bayide dizel cmax varmıydı gördünüzmü. Bu aralar pek yok galiba yeni kasa gelecek diye getirmiyorlar diye duymuştum.
  • vardı bir tane şovruumda...rengini hatırlamıyorum aytozu idi galiba, SRsuz, Xpaketsiz tit..

Koşuyolu Doğan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 24 Temmuz 2009; 16:40:52 >
  • quote:

yok yok var ...cruise control tuşlarını gözümle gördüm cmax trendde...

Resim temsili olduğu için gözükmüyordur...
  • SELAM ARKADAŞLAR;
    İŞTE 2010 MODEL C-MAX........

• Böyle bir şey gelirse süper olur ve olacak bence...
    quote:

Orijinalden alıntı: feyk_7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alp2828 -- 24 Temmuz 2009; 18:35:31 >
  • fiestanın aynısı bu..böyle olmaz
  • quote:

Teşekkürler

arkadaşlar ESP olup olmadığını nereden anlıyoruz.?? Bazı araçlarda direksiyonun sol tarafında farların alt kısmında ESP OFF tuşu mevcut. ESP li olan C-MAX larda da bu şeklide bir tuş mevcutmu??
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinuba

quote:

Teşekkürler

arkadaşlar ESP olup olmadığını nereden anlıyoruz.?? Bazı araçlarda direksiyonun sol tarafında farların alt kısmında ESP OFF tuşu mevcut. ESP li olan C-MAX larda da bu şeklide bir tuş mevcutmu??

ben yanlış yazdım..EPS değil EHPAS yazmalıydım..Yani elekktrohidrolik power assisted steering yani elektrohidrolik direksiyonu soruyorum ben daha önceki 1.6 benzinli ghialarda yoktu..Bunda da olmayabilir..

ESP ise zaten pek otosan getirmiyor. ESP off tuşunu 2008te kaldırdılar. Onun yerine YB aşamalrından biri yaptılar. Yani esp off tuşu olmayan arabada esp olabilir Yb na bakmak lazım...

üstteki resim güzel..

• vayyyyy c-max e bak guzel olmus bence
  • resim güzel ama gerçek cmax bu değil ..bir kere arka farın dik olması arka görüşü daralttığı için kesinkes vazgeçilecek. Smax Kuga tipi bir arka far tasarımı beklemeliyz.
  • makyajlı kasadakı ledlı stoplar bence gayet guzel onlara yakın bırsey de olabılır
  • Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. Arabam 2005 c max dizel ghia. Yeni bir cmax kullanıcısı olarak yaşadığım bir problemden bahsetmek istiyorum. Bugün normalde aldğım emniyet kemeri ikaz lambası ve ses gelmiyor nedense? Acaba sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: feyk_7

SELAM ARKADAŞLAR;
    İŞTE 2010 MODEL C-MAX........

arkadaşlar bu resim SMAX İN küçültülmüş hali.. fiestanın büyümüş hali eskiden markalar B-C- ve D sınıfı araçlarını bu kadar birbirine benzetmiyordu. Ama artık tüm markalar aynı fikirde,, bu doğrultuda ford focusunda yeni kasası fiestanın büyük sedan şekli olur herhalde

• 
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.