Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (337. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.709
Cevap
28
Favori
855.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DMETİND ZATEN 31.000 ytl eder mi demedim ki ben..31.000 ytl veriyor arkadaş dedim........ ..buna değer mi diye danıştım..zaten egeliefe mantıklı bir yaklaşımla 16.500 ytl fark için cmaxini satıp yeni c-max almak bence uygun değil demiş.
  • Peki 0 cmax 47500 eder mi? Bence ETMEZ
    Bence 2004 cmax ghia 31 eder ama araç temizse CMAX1973 aracı temiz demek ki o fiyatı vermişler Yeni cmax için bu kadar fark bence değmez. Bu ne ya böyle aradan 4 sene geçmiş neredeyse iki katı fiyat
    Bence 0 araç fiyatları çok şişik 40000-50000 ytl arası fiyat C sınıfı araçlara çok tabii bizimkilerede
  • slm arkadaşlar...

c-max benzinli ş.içi km de kaç lt tüketiyo bileniniz var mı?

saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: johnmcclane

slm arkadaşlar...

c-max benzinli ş.içi km de kaç lt tüketiyo bileniniz var mı?

saygılar...

C-Max Ghia benzinli İstanbul içinde minibüs yolu gibi dur-kalklı yollarda kullanırsan (ortalama hız 20 km/s) 10-11 lt., çoğunlukla E5'te kullanırsan (ortalama hız 32 km/s) 9 lt yakıyor.

Şehirlerarası 130-140 ile gittiğinde 8,5 lt.
  • Egeliefe selamlar. ,
    Benim ben
    Benim oturum açtığım nick ile biri foruma mesaj atmış.
    Hatta maxfocus kombi forumunda sana rastladım demiş ben de şaşırmıştım.

Cmax1973 selamlar.
    Naçizane fikrim makyaj yemiş öe artık ömrünün sonuna yaklaşmış be nesil c maxın yenisinin satın alınmasının mantıklı olmadığıdır.
    1-2 yıl sonra aynı paraya muhtemelen yeni kasası satılacak.
    Yeni kasayı alıp 6-7 yıl ona binmek daha mantıklı geliyor bana.
  • TISSOT...
    TEŞEKKÜR ederim. egeliefe+tissot____________2
    cmax1973____________0
    haklısınız......
  • Arkadaşlar benim c-max dizel trend modeli yaklaşık şehir içi 7-7,2 lt arası yakıyor.Normal midir?
  • Eğer kısa mesafelerde hep kullanıyorsan tabiki normal 7 lt.
    Yada sıkışık trafikte isen yine normal.
    En ideal koşullarda özenli ve ekonomik sürüş stili ile ş.içi 6.1 ye dek düşebilir(ankara şiçi deneyimim).

Uzun yolda cc ile yolda mükemmel ise 90 km hızda tüketimin 4.2 lt ye dek de düşebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eguvenc

Kardeş selamlar
    Uzun zamandır foruma giremiyordum. Kusura bakma...
    Öncelikle ikizler nasıl? Daha önce aramadığım için kusura bakma...

Diğer husus 24 Nisanda ikinci kez BABA oldum. (oğlum oldu)

Son olarakta dediğin usta hala Aydoğanlarda mı?

quote:

Orjinalden alıntı: panikyok

quote:

Orjinalden alıntı: maxfocus

Selamlar,

C-max trendlerde müzük sistemine mp3 bağlamak için bir yöntem bilen var mı. servislerde yapıyorlar mı?

bu konuda zeytinburnu aydoganlar servisini öneririm mehmet ustayı bul 24ytlye halletsin zam geldiyse bilemem?

selamlar ikizlerin genel saglık durumları iyi ama evde kalamıyoruz ikisini birden idare etmek güç oluyor onun için kayın valide annemler arasında göçebe hayatı yaşıyoruz

24 nisanda ikincikez baba olmana sevindim ALLAH analı babalı büyütsün bu arada benim dogum günümde 24 nisan

ustayı sormuşsun evet mehmet usta hala aydoganlarda bende yarın yada önümüzdeki hafta yanına gidecegim geçen akşam aracın arka sag iki kapısını beton saksıya sürttüm

• GALATASARAY VE TARAFTARINI
    TEBRİK EDERİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jerichooo -- 10 Mayıs 2008; 23:40:53 >
  • TEŞEKKÜLER........ BENDE TEBRİK EDİYORUMM..

ultrAslan
  • TÜM TARAFTARIMIZI KUTLUYORUM.........................
  • Forumumuz oldukça gerilere düşmüş, kaldıralım: )

Hf sonu ank-mersin-ankara seyahatim oldu.1057 km 63,89lt eurodisel 6.04 lt /100 km. (Pompa verisidir) Otoban da 140-160. Devlet karayolu 120-130 bandında.Klima açık 3 yetişkin + bagaj+klima ile.Tüketim 99 km/h sabit hızlarda 3.9 lt ye dek düşüyor YB da.Ama dikkat: yb seyahat sonunda ort tüketimi 5.3 gösteriyordu. Ama gerçek pompada ortaya çıktı.

Bizim c max in ara hızlanmasına bir kez daha hayran oldum.
    Pozantı ulukışla arası tek seritli yolda konvoylar oluşmuş idi.
    Sollama yasağı olmayan nadir noktalarda sollama yapmak hakikaten yürek ister, konvoy uzunluğu çoğu yerde 50 m leri buluyordu.Karşıdan da hep bir gelen!
    Hiç zorlanmadan max atak ile sollama yapabiliyorsunuz c max tdci ile tabi pilotaj da önemli.
    60-90, 80-100 km hızlanmaları 3. ve 4. viteste mükemmel.
    Son olarak gölbaşı tımanmasında audi a5 ile beraberdik. Audiye saygı duydum. Müthiş çekici araç yapmışlar. LED li gündüz farları harika. Amaa yokuşda inanın c max kendini ezdirmiyor. Bir tebrik de ford c max a

• Galatasarayımızın Şampiyonluğunu tebrik eden Centilmen C-max kullanıcılarına teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar, Ford C-max lerin ( dizel ) 90 bin bakımları ne kadardır?
    Servis, bakım vb maliyetler ne kadardır?
    26-27 civarı param var. c-max düşündüğüm araçlardan
    tavsiye eder misiniz?
  • TISSOT selam .........
    c-maxler konusunda sana kesinlikle katılıyorum..cidden torku sadece kağıt üstünde yüksek bir araç değil...pratikte de bu iş böyle..siz şimdi 3 kişiyiz diyorsun...yani araç boş ağırlığından farklı olarak ort.80 Kgx2= 160 kg+20 Kg valiz=180 kg...aracın toplam ağırlığı resmen 1600 Kg e yaklaşıyor...ama bana mısın demiyor....

geçen gün arkadaşın biri BMW 316i 2008 model almış...bi bakiiiim dedim...vites geçişleri çok sert..süspansiyonları sert ...ammmmmmmmmma çok karizmatik bir arabaydı...herkes cidden seni seyrediyor...
    neyse ben arabayı sürdüm...arkadaşa dedim ki...geç bi de c-maxi sür...adam başladı sürmeye..ya dedi bu çok yumuşak.kullanımı çok keyifli..sony müzik sistemi harika..bu nasıl bi güç dedi...araba yerinde duramıyor...benim araba bi de ısıtmalı deri koltuklu falan..adam hayran oldu....ama tıkırtılı dedi

• Arkadaşın TIKIRTI yapmış
    Valla işin aslı 316i mi beni tatmin eder mi hayır. Çünkü sürüş keyfi ve performans olarak 316 i den fazla bir şey beklememek lazım.Ama 320 d derseniz önünde saygı ile eğilirim.

İşin ilginç yanı tam gaz ara hızlanmalarda yeni kasa mondeo tdci ile nerede ise aynı performansı göstermesi c max tdci nin büyük bir başarısı.Bunu yanında da %25 az tüketmesi de işib ballı kaymağı.
  • herkese selam.
    herşey yeni focus a bakmaya gittiğimde oldu.
    giriş köşede duran siyah C-max ı görünce ahanda bundan olsun dedim.
    içine oturunca hiç durmadan antalya yapasım geldi.
    tamam dedim alıyom.
    vekalet peşinat ....
    yarın akşam çetaştan teslim alıyorum.
    titaninum hemide ekis paket.
    manyak alet çok yakışıklı...

yarın ola hayrola
  • ford galaxy 2.0 tdci ghia yı test ettim.
    Otomatik şanzımanlı araç.
    Gayet başarılı bir geniş aile otomobili.
    Hızlanma performansı başarılı. otomatik şamzıman ile uyumlu çalışan bir motor.
    yüksek hızlara dek(160) stabilitesi gayet iyi.Yan rüzgarlardan ve ani şerit değişimlerinden etkilenmeden yol alabiliyor , tabi aşırı zorlanmadığı müddettçe.Bu durumda bile kontrolü elden bırakmıyor.
    ön koltuklarla 2. sıra koltuklar arasına ALASKA su sebillerinde 2 adet sığdırabilir.
    Bu kadar geniş diz mesafesi olmaz dedirtiyor insana.
    Bence 7 koltuklu bir geniş aile otosuna ihtiyacınız varsa pekiala tercih edilebilir.
    Kullanması otomobil kadar rahat. Sürüş konumu otobüsleri hatırlatıyor.Ama büyük boyutlar bence sıkışık şehir trafiğine uygun değil.
    Tercih kesinlikle otomatikten yana olmalı.

• Herkese selamlar ve iyi günler!
    Yazlık'ta bahçe bakımından anca foruma bakabildim, ADSL de yeni nakil oldu.

Tissot keşke 2000 tdci c max ı test etme imkanın olsaydı.
    Baksana cmax1973 ün aracı kullanan 316 cı baya bi şaşırmış. 320d kullanıcısıda 2000 tdci c max'ı kullansın eminim oda şaşıracaktır.
    320 d nin önünde fazla eğilmeye gerek yok bence.
  • 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.