Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (335. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.709
Cevap
28
Favori
855.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi akşamlar arkadaşlar içinizde planet lastiklerini deneyen oldumu,izlenim nasıl,ses olayı ve performansı yeterlimi,önerebilirmisiniz?kazasız sürüşler
  • Planet??? Hiç duymadım...
  • Dün lastikler için biraz fiyat araştırdım ,sizlerede aktarayım;
    Michelin hp 210.00
    Goodyear hydragrip 199.00
    Goodyear Eagle NCTS 122.00
    Goodyear Excellence run on flat 244.00
    Goodyear Excellence 197.00
    Michelin Primacy 240.00
    Planet Amtel 120.00
    Fulda 220.00
    lastikler 205 55 R 16

Good year yeni seri diye tanıttığı eagle ncts yi bayağı bi övüyor , şu an aracımın üzerindeki lastiklerde Goodyear Fransa
    imalatı ve araç 50.000 km yi geçti , bir iki yeri kestirmemiş olsaydım 10.000 km daha kullanabileceğimi belirttiler , henüz kararım netleşmedi , araştırmaya devam ediyorum.Özellikle sessizlik açısından tercih bilderecek olan arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum.Kazasız , Keyifli sürüşler

• Öncelik sessizlik ise nokian marka lastikler çok etkili çözüm olacaktır.

Senin yazmadığın 2 lastik var:
    Pirelli P7. 205 55 R 16 91W KULLANMAKTAYIM.
    kURU ZEMİN YOL TUTUŞ FRENAJ VE ISLAK PERFORMANSI MÜKEMMEL.
    Sadece w olması nedeni ile (hafifçe sertlik kullanımda ) var. Güvenlik 1. öncelik olduğundan sorun etmiyorum.
    2. olarak BRİ TURANZA ER 300. Son derece mükemmel test sonuçları var.
    TR de pirelli imajı nedeni ile fiyatı düşük. Ama almanyada bu lastik çok daha pahallı.
    Her 2 markayı da gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsin.
    Yukarıdaki lastikler hakında fikrim yok.
  • GOODYEAR EAGLE NCT ......2005 YILINDAN BERİ C-MAXlerin bir kısmında kullanılan sert bir lastik....öyle yeni falan değil....
    goodyear run on flat......lastik basıncı göstergesi olan araçlarda kullanılan patlasa bile belli limitlerde yaklaşık 100km yol yapabilen bir lastik...bmw de falan kullanılıyor bu lastik....((pahalı ve bu göstergesi olduğu için))

sessizlik konfor uzun yol istiyorsan michelin pilot primacy hp v serisi
    tissot 1853 ün de dediği gibi performans istiyorsan onun dediği..
  • sessizlik konfor uzun yol istiyorsan michelin pilot primacy hp v serisi

bmw 316i de ve ford focuslarda bu var
  • Bizim araçlar run on flat lastik KULLANAMIYORLAR.
    Çünkü run flat lastiklerin jant yapısı farklı.
  • TİSSOT1853 SELAM.....
    Ben bizim araçların bunu kulanamasının nedenini jant yapısından değil de dediğim gib lastik basınç göstergesinden kaynaklandığını biliyorum.....

çünkü run flat lastiklerde herhangi bir lastikteki basınç azalmasını hemen göstergeden anlıyor ve seyrinizi ona göre ayarlayıp en kısa zamanda bu sorunu hallediyoırsunuz...ayrıca bu lastiklerin yanak kısmı güçlendirilmiştir..içindeki hava boşalsa dahi direk olarak bu sert yanakta belli bir sürat ve menzilde ilerliyorsunuz..
  • CMAX 1973 GÜNAYDIN.
    EVET RUNFLAT LASTİKLİ ARAÇLARIN TAMAMINDA MUTLAK LASTİK BASINÇ GÖSTERGESİ OLMALI KOKPİTTE. gÜVENLİK NEDENİ İLE ZATEN GEREKLİ.
    AMA JANTA GEÇİRİLEN KAUÇUK VAR RUN FLAT TE. BU NEDENLE DE JANTIN YAPISI FARKLI OLMAKTA DİYE BİLİYORUM.
    2. KISIMDAN EMİN DEĞİLİM. AMA BİLGİSİ OLAN VARSA ÖĞRENMİŞ OLURUZ
  • quote:

Orjinalden alıntı: sürüşkeyfi

Dün lastikler için biraz fiyat araştırdım ,sizlerede aktarayım;
    Michelin hp 210.00
    Goodyear hydragrip 199.00
    Goodyear Eagle NCTS 122.00
    Goodyear Excellence run on flat 244.00
    Goodyear Excellence 197.00
    Michelin Primacy 240.00
    Planet Amtel 120.00
    Fulda 220.00
    lastikler 205 55 R 16

Good year yeni seri diye tanıttığı eagle ncts yi bayağı bi övüyor , şu an aracımın üzerindeki lastiklerde Goodyear Fransa
    imalatı ve araç 50.000 km yi geçti , bir iki yeri kestirmemiş olsaydım 10.000 km daha kullanabileceğimi belirttiler , henüz kararım netleşmedi , araştırmaya devam ediyorum.Özellikle sessizlik açısından tercih bilderecek olan arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum.Kazasız , Keyifli sürüşler

HP için bu fiyat iyiymiş.Nerden aldınız.HP nin primacyden ucuz olması saçma ..Hp dediğiniz Pilot Primacy HP değil mi?
    Ben de Vatan caddesindede emniyetin karşısındaki Michelin bayisinden nakit 225 YTl fiyat aldım..
    Baykara da conti sportcontact 2 için 205 YTl nakit fiyat verdi..
    205 55 16 91V olarak...

• fiyatları www.lastikturk.com , www.lastikcenter.com ,www.lastix.com sitelerinden alabilirsiniz bazı kampanyalar hediyeli ve sizin İstanbulda olmanız büyük bir avantajınız.Kazasız , keyifli sürüşler

• lastix.com da Conti SC2 222 YTL nakit fiyat. üstelik bayat mı değil mi belli değil..

Baykarada SC2 205 YTL faturalı garantili lastiği görüp lot no bakıp alıyorsun..

arabalastik.com diye bir site var. Pirelli bayii. 205 55 16 91V P7 için 197 YTL fiyat verip 6 ayda vade farksız taksit yapıyor ama adamlara mail attım cevap bile vermediler o yüzden güvenip alamıyorum...
  • lastix.com u buğün aradım goodyear eagle nct 5 için 119.33 ytl fiyat verdiler ,burdaki bayiye fiyatı söylediğimde şok oldu, lastikler 2008 benim için tek dez avantajı yerli olmaları şu an kullandıklarım Fransa imalatı ve bayağı memnun idim.İstanbul da olsa idim seçenek fazla idi , ama İzmir de fazla seçenek yok araştırmaya devam ediyorum.Araştırmalarımızı paylaşalım lütfen.Birde burdaki bayilerden birisi ısrarla Rus planet 'i öneriyor ve kefilin kendisi olduğunu söylüyor , duyan veya kullanan varmı?Görünüm ve kullanılan malzeme olarak kötü görünmüyor .Kazasız , keyifli sürüşler.
  • ARKADAŞLAR...BUGÜN tam2 saat sadece würth ün silikon spreyi ile kapı içlerindeki ((her iki taraf)) lastikleri yağladım...ama tüm lastiklerin her mm2 i spreyle nüfuz ettirdim..sonuç=inanmıycaksınız ..mükemmel oldu...arabam acaip sessizleşti...seslerin %80 i tamamen kayboldu...arabama yeniden sırılsıklam aşık oldum
  • arkadaşlar slm focus a kırmızı ışıkta beklerken adam arkadan hafiften sürttü tutanak tuttuk adam suclu kabul ediyo ama ben napsam karar veremedim resmi ekliyorum.parca mı degiştireyim yoksa cepten mi yaptırayım arabanın degeri düssün istemiyorum parca değiştirmek istemiyorum acıkcası servise yaptırsam sigorta karşılar heralde degil mi suclu ben degilim.yardım ltfen
  • resimi ekleyemedim:(
  • quote:

Orjinalden alıntı: cmax1973

ARKADAŞLAR...BUGÜN tam2 saat sadece würth ün silikon spreyi ile kapı içlerindeki ((her iki taraf)) lastikleri yağladım...ama tüm lastiklerin her mm2 i spreyle nüfuz ettirdim..sonuç=inanmıycaksınız ..mükemmel oldu...arabam acaip sessizleşti...seslerin %80 i tamamen kayboldu...arabama yeniden sırılsıklam aşık oldum

Selam c max 1973.
    WURTH silikon spreyi nereden satın aldın acaba.
    Şu an sorunum yok ama bulunsun isterim.
    Ben aracıma WURTH pas koruma spreyi ile servisde tabancayla uygulatarak her 2 marşpiyer altındaki zemin bölgesini spreylettim.Bu böolge 2 ayrı metalin ucu ucuna getirilip kaynak edilmesi ile oluşmuş.Üstelik zeminde var olan koruyucu izolasyon malzemesi burada yok.
    Bilmeyenler için şöyle tarif edeyim : krikoyu taktığımız metal bölge ye uygulattım.

• C max kullanıcılarına:
    Aracımızda navigasyon yok ama ben yaptım.
    GPS Lİ NOKIA E 65 kullanıyorum. Garita ve uydu görüntüleri yüklü durumda.
    Araç içinde iyi görünen bir yere sabitlemem gerekiyodu.
    Ön cam olabilir ama ben öyle yapmadım. Hem görüş alanını kısıtlıyor hem de dışardan çok belli oluyor.
    Media markt den Hama marka vantuzlu sabitleyici aldım.
    A SÜTUNU bölgesindeki üçgen cama yapıştırıp telefonu da ekranı sürücüye dönük olacak şekilde sabitledim.
    Görüntü süper.
    Lokasyon süper.
    Dışardan fark edilmesi nerede ise imkansız(kÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERDEN saklanabiliyor)
  • quote:

Orjinalden alıntı: maxfocus

Selamlar,

C-max trendlerde müzük sistemine mp3 bağlamak için bir yöntem bilen var mı. servislerde yapıyorlar mı?

eğer arabanızdaki CD çalar 6000 CD RDS ON modeli ise ve CDçların üstünde aux düğmesi mevcut ise..Servisler belli ücret karşılığı konsola bir hat çekiyor.ucu 3.5 mm dişi stero jak şeklinde buna mp3 çalar bağlanabiliyor. Sevisler 50 ile 200 arası fiyat istiyor...Ben fiestaya zamanında 30 YTLye bakım içinde yaptırdım..

Dikkat 6000 CD değilse veya üzerinde aux tuşu yoksa olmuyor..
  • 
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.