Şimdi Ara

Ford Focus 2015 1.6 Ti-VCT Motor LPG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sizlere bir konuda danışmak istiyorum..

2013-2016 Arası Ford Focus araçlarda 1.6 Benzinli 125 Beygir Ti-VCT motor kullanılıyor. Biz de bu aracı almayı planlıyoruz fakat şöyle bir sorum olacak sizlere ; Ti-VCT motor olduğundan silindir çalışma zamanlaması farklıymış, Buda lpg takıldığında sıkıntı çıkartıyormuş yüksek devirler de veya ileri ki dönemlerde. [ Subap Erimesi Problemi ].. T

Kullanıp da böyle bir problemler veya başka şeyler yaşayan var mı acaba ? Beni bir bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla

Tereddütte bırakıyor insanı :)

• Hem üstte kalsın, hem de merak ettim, sizin de işiniz acil gibi zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni nesil motorların alayında subap sorunu var.Çünkü daha hafif alaşım malzeme kullanılıyor. Ti-VCT de de ilerleyen zamanlarda değişmek gerekir.Ha bu takan ustanın iyi olmasına kullanım tarzına bağlı olarak zamanı var.
  • Taksicilerden baya benzinli focus kullanan var sanmıyorum LPG ninn sıkıntı yaratacağını tabiki sürekli üst devir LPG de her zaman risktir.

• 2015 model otomatik focusuma brc taktirdim gayet memnunum,silindir ateşleme sırasına gore sinyal alip lpg gonderen bi lpg kiti takarsaniz sorun olmaz,bu sistem brc ve prinste var,atiker golda da varmış diye duydum ama emin değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajf39 -- 7 Haziran 2017; 10:53:59 >
  • Ti-VCT LPG ile %100 uyumludur

Sıkıntı kesinlikle yaşanmaz

• Brc squent 32 veya prins silverline bu motor icin onerilen lpg kitleri. Ikisi de duzgun takıldığında sorunsuz olur ancak euro6 her motorda oldugu gibi bu motorda da uzun vadede subap erimesi olabilir, kullanima bagli olarak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.