Şimdi Ara

Ford Focus 2000 1,6 Ghia Motor Çubuğu Üfleme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
2.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ford Focus 2000 model 1,6 Ghia HB aracım var. Daha alalı 1,5 ay oluyor galeriden almıştım almadan önce duman atmaması için koruyucu koymuşlar ve anlayamadık motorun bitik olup olmadığını "km" bile doğru değilmiş her şeyi sonradan farkettik olan oldu buraları geçelim. Motor revizyon yaptırdım.

Gömleklerim ve bloklarımın ölçüleri ve gövdeleri iyidi.
    Sibop , piston , triger set , v kayışı , sıkı sekman , bobin , buji vs. Komple değiştirdim.

Aracım şu anda çok ama çok iyi durumda yürümesi kalkışı çekişi. Eksozdan su damlası atıyor yanlız su eksiltme felan yok.

Tek kafaya taktığım nokta sabahları ilk çalıştırdığımda "Buhar" çıkıyor. Akşamları da yürürken değilde rölantide beklerken "buhar" çıkıyor.
    Rölantide 5-6 bin devir yaptığımda eksozdan yoğun bir şekilde "Beyaz duman yada yoğun buhar atıyor" onu hala çözmüş değilim. Ustaya söyledim havalardan dolayı havalar soğuk dedi aracım LPG'li aynı zamanda "ATİKER" sıralı otogaz sistemi var.

Bugünde aklıma "motor üflemesi" geldi bir bakıyım dedim motor ısınmışken hararet ortadaydı.

Yağ kapağını açtığımda "buhar & yağ damlacıkları geliyordu." üstten eksantirikli olduğu için o normalmiş.
    Yağ çubuğunu açtığımda ise rölantide çalışırken duman veya buhar yok yanlız rölantide 3-4 bin devire getirdiğimde yada 5-6 bin devire
    buhar veya beyaz duman çıkıyor. YAĞ ÇUBUĞUNDAN.

Aynı zaman da "Devir dalgalanma problemi yaşadım." Rölantide motororunu kompile değiştirdim Orjinal motor rölantisi aldım 375TL "İZKARDAN" şimdide sabahları ilk bindiğimde rölanti 1,5 bin arasında duruyor ve motor ısınmaya başladığında düşüyor motor tam ısındığında artık 750-800'lere düşüyor.

LPG' de titreme var devir dalgalanması var.
    Benzinde yok..

Yağ çubuğunu açtığımda araç rölantide ve 750-800 devirlerdeyken buhar veya duman yok. Elimi tuttuğumda havada yok.
    Gaza bastığımda 5-6 bin devire getirdiğimde buhar veya beyaz duman gibi bir şey atıyor. Su veya yağ atması yok !
    Eksozdan "Mavi Duman - Siyah Duman" yok.
    Öğlen saati gaza bastığımda rölantideyken hava normal derecede iken beyaz duman bile yok. Su damlası atması var.
    Araçta su eksiltme yok.

Bunlar normalmidir yoksa sorun varmıdır ? Ben araca 2,5 3,00 arası masraf yaptım.
    Tuhaf bir şeyler olduğunda artık psikolojik mi bilemicem tuhaf hissediyorum kendimi ve hemen sanayiye gidiyorum.
    Ustam da kardeşim senin motorun saat gibi çalışıyor gönül rahatlığıyla binebilirsin bu araca diyor.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Ford Focus 2000 Model 1,6 Ghia Ztec-SE

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.