Şimdi Ara

ford fiesta yağ seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1.4 tdci quadratec motoru olan dizel fiestaya servis 5w-30 yağ koymamızı öneriyor. ben hep 10 -30 koydum .Arkadaşım ise bakımında hep 10-40 koymuştu fakat yaşadığımız bölge çok sert kışı olmayan yazı da sıcak geçmeyen karadeniz iklimi kışın en fazla 5 derece soğuk olur ama arabanın çalıştığı saatlerde genelde 10 derece flan yazında 30 35 derece seyreder. benim araç 10-30 yağla devam ediyor km 95binde , arkadaşın 170 binde aracı . Arkadaşın aracı 2 yağ bakımıdır neredeyse çubğun yarısına geldiğini söylüyor. kaçbinde bir dedim 10bin km dedi . bende hayret ettim de yağını sordum durumu anlattı.. şimdi 10-30 a geçse bu yağ daha ince yani 5-30 daha da ince .. yağ eksiltmesi artar diye düşündüm. Ama emin olamadım.. 10-40 kullanmaya devam mı etmeli yani bu yağ yakma kilometreden mi kaynaklanıyor yoksa yanlış yağ tercihinden mi? Ford TDCİ hakkında bilgisi olan arkadaşlar bi yardımcı olursa sevinirim

• Yağ yakma kilometreye bağlıdır ancak daha önemli olan arkadaşının aracı nasıl kullandığı.Performanslı kullanımda fazla yağ yakmasi normaldir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Yağ yakma kilometreye bağlıdır ancak daha önemli olan arkadaşının aracı nasıl kullandığı.Performanslı kullanımda fazla yağ yakmasi normaldir.

Yakıt değerlerimiz hemen hemen uyuşuyor ben 17 kuruş flan yakıyorum şehir içi o da 20 kuruş.. Pekte haşin araba kullandığını görmedim , iş arkadaşım dairenin arabasını da pek süratli kullanmaz sakin kullanır.. bir de fiestaya 10/40 ne kadar uygun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kellesh

quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Yağ yakma kilometreye bağlıdır ancak daha önemli olan arkadaşının aracı nasıl kullandığı.Performanslı kullanımda fazla yağ yakmasi normaldir.

Yakıt değerlerimiz hemen hemen uyuşuyor ben 17 kuruş flan yakıyorum şehir içi o da 20 kuruş.. Pekte haşin araba kullandığını görmedim , iş arkadaşım dairenin arabasını da pek süratli kullanmaz sakin kullanır.. bir de fiestaya 10/40 ne kadar uygun?

Aracın kitapçığında kaç kilometrede ne kadar yağ eksiltmesinin normal karşılanacagi yazar.Aynı zamanda hangi yağın tavsiye edildiği de yazar.Bunlara bir bakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0w30 yada 0w40 koyun kafanız rahat olsun.
  • 10w40

10 yağın viskozite (akışkanlık ölçüsü)
    40 çalışma sıcaklık üst sınırı (çevre sıcaklığı olması lazım) yani yağın bozulmadan çalışabildiği sıcaklık

0w daha az vizkoz yada ince yağ olur keçelerden kaçma ihtimali yükselir özellikle yüksek km motorda önerilmez yada bazı araba marka modellerde opel gibi

20w ise çok kalın olur tipo tempralar kullanır.Senin aracın motorunu yorabilir.

yuksek km li motorda 10w60 kullan yeni çıktı bu yağ castrol un var hemde conta keçe onarma özelliğide var sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: enforacle

10w40

10 yağın viskozite (akışkanlık ölçüsü)
    40 çalışma sıcaklık üst sınırı (çevre sıcaklığı olması lazım) yani yağın bozulmadan çalışabildiği sıcaklık

0w daha az vizkoz yada ince yağ olur keçelerden kaçma ihtimali yükselir özellikle yüksek km motorda önerilmez yada bazı araba marka modellerde opel gibi

20w ise çok kalın olur tipo tempralar kullanır.Senin aracın motorunu yorabilir.

yuksek km li motorda 10w60 kullan yeni çıktı bu yağ castrol un var hemde conta keçe onarma özelliğide var sanırım

Her önüne gelen 10/60 önermesin şu forumda... arkadaşım arkadaşın arabası 170 bibnde bi dizel için orta bi kilometre .. bence 10/60 ı pek bilmeden bu olayı böyle yorumlamamalısınz.

• Eksiltti diyince öneride bulubduk? O zaman normalse niye yazıyor ne kullanayım diye. Su kullan kardeşim en iyisi
  • Hayır sen akla mantığa uygun mu 10/60 ı önerdin bi kendin düşün.. %1 bildiğin bişeyi başkasına ne öneriyosun ki..
    hiç kullandın mı Allah aşkına söyle..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.