Şimdi Ara

Ford fiesta 1.4 tdci hararet sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2008 1.4 tdci Aracı alalı 1 ay oldu yedek su deposundan kaputa antifiriz atıyordu su deposunu ve kapağını değiştirdim değiştirdikten sonra bir kez hararet 120 ye geldi ama anında geri 90a düştü kaputu açtığımda kapaktan sıslama sesi vardı kapağı açtığımda çalkalanmış kola açar gibi hava çıktı içinden ve su eksilmişti. Suyu tekrar maksimum a kadar koydum 10 km boyunca arabayı biraz sıkışırdım tekrar durduğunda su seviyesi minimuma inmişti ve yine kapaktan sıslama geliyordu ve rampa yukarı çıkarken 110 120 km sınırını geçince hararet 100ü deviriyor gazdan çekince hararet düşüyor. Bu sorunu yaşayan varmı varsa nasıl çözüldü bilgi verirseniz sevinirm

• Genleşme kabı ve kapağını orijinaliyle mi değiştirdiniz yoksa yan sanayi mi taktırdınız?

• Contan yanık kardeşim, geçmiş olsun. Bayram onu araçla uzun yola falan çıkma, bayramdan sonra doğru ustaya.
  • muhtemelen conta yaktınız motor yağını kontrol ediniz ardından termostat radyatör devirdaim bunların hepsine bakılmalı böyle devam ederseniz motor yersiniz
  • Muhtemelen conta yaktık evet bursadan eskişehire gidecektim çok mu sıkıntı olur yola çıksam
  • Hocam termostatla devirdaime baktır önce onlardaki problemler de benzer belirtiler veriyor…Onlarda sorun yoksa muhtemelen conta yanmıştır …
  • Radyotere giden hortum beton gibi oluyor conta %95
  • 2007 1.4 TDCi fiesta ile köye giderken benim de hararet yaptı. Arabayı durdurduğumda su deposundan duman çıkıyordu ve alttan su akıyordu. Biraz soğumasını bekledim ve sonra depoyu açtığımda su kalmamıştı. Su doldurdum ve tekrar yola çıktım. Harareti takip ettim 90'ı hiç geçmedi ve herhangi bir duman veya su eksilmesi olmamıştı (yaklaşık 30km yol gittim). Sizce sorun nedir ve bayram için tekrar köye gideceğim ustaya bayramdan sonra götürebilirim. Bu süreçte herhangi bir sıkıntı olur mu?

• taskinygt kullanıcısına yanıt
    Ara ara dur suyu kontrol et ustam benim su kalmadağı için contayı yedik aman dikkat çokta sıkıştırma arabayı su deposunda çok basınç varmı onuda kontrol et
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.