Şimdi Ara

Ford Fiesta 1.4 TDCI Comfort Yakıt tüketimi sorunu ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
4
Favori
241.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 42y6161

2006 fiesta dizelim var 4 ay oldu alalı çok memnunum gerçekten narin araba özellikle yakıt konusunda 3000 devirle 130 yapmak çok güzel bi olay vitesi 3000 de değiştiriorum daha aşağıda değiştirmek düşük devir anlamına gelirki dizel araçlara zamanla zarar verebilir

Sakin sürdüğüm zamanlar 2000rpm görmediğim bile oluyor, bazense 2 viteste 4500rpm yapıp 3. vitesi pas geçiyorum. Düz yolda 2200~2500rpm civarı vites değişimi uygundur, bir zararı olmaz. Bence düşük devir 1500rpm'in aşağısıdır. (2004 Fiesta 1.4 TDCi 115000km)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olivier_kahm -- 22 Mayıs 2010; 0:20:53 >
  • 2004 Fiesta 1.4 TDCI'da yol bilgisayarı var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

2004 Fiesta 1.4 TDCI'da yol bilgisayarı var mıdır?

Yok, sadece saat ve km bilgisi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olivier_kahm

quote:

2004 Fiesta 1.4 TDCI'da yol bilgisayarı var mıdır?

Yok, sadece saat ve km bilgisi var.

2006'dan sonra mı konulmaya başlandı peki?

Temiz dizel bir Fiesta almayı düşünüyorum da yakıt ekonomisi yapmayı planladığım için yol bilgisayarı da şart...
  • quote:

.....

2006'dan sonra mı konulmaya başlandı peki?

Temiz dizel bir Fiesta almayı düşünüyorum da yakıt ekonomisi yapmayı planladığım için yol bilgisayarı da şart...

Evet, makyajlı kasada değişti, bildiğim kadarıyla kalan yakıtla gidilebilecek mesafeyi gösteriyor. Anlık tüketim hakkında bilgim yok.

Ford Fiesta 1.4 TDCI Comfort  Yakıt tüketimi sorunu !
  • bende yakıt tüketimimi paylaşayım arkadaslar..depoyu doldurduğumda zorlayarak tam zodurdum sallaya sallaya gözümle görünceye kadar doldurudum...
    400 km şehirlerarası (ama karadenizde oldugundan dolayı pek şehirlerarası saymıyorum ben sürekli frene bas yokuş çık vites değiştir) 240 km si şehiriçi olmak üzere 640 km yol yaptım.tekrar doldurdudum bu sefer de aynı şekidle zorlayarak depoyu..34.9 litre aldı.106 tl..100 km de 5.4 ltrre ortalama..(bide klima şehirlerarası kısımda açıktı.)..165 kuruş yakmış oluyorum km de..
    şimdi tatilde ege akdeniz geziyorum..693 km yol yaptım yakıt göstegesinde 2 bölüm daha duruyor yaklaşık 150 km yapar benim tahminimce bi depoyla full uzun yol 850 km oluyor tabi klima ile..
    benzinli sienadan sonra çok hesaplı geliyor bana...arabayıda yeni aldım sizce değerler normalmi? teşekkürler kazasız sürüşler inş.
  • Geçenlerde İstanbuldan Ankaraya yaptığım yolculukta ulaştığım yakıt tüketim verilerim :İstanbul Haremden ışık daha yeni yanmıştı depoyu fulledim 96 tl ye fulledim (litresi 3 tlden Petrol ofisi) daha sonra yola devam ettim sırasıyla İzmit - Yalova - Bursa - Eskişehir den Ankaraya ulaştım 650 km yol katetmişim arabada sadece ben varım ve arabada önemli bir yük yok hızımda 80-90-100 arası ama daha çok 90 civarı seyrettim yolculuğum sırasında klima açmadım genelde sabit bir hızla yol aldım ankaraya geldikten sonrada yaklaşık 210 km şehir içi yaptım araba şu anda 860 kmde inanamadım hala lamba yanmadı iki çizgi de ben yinede lamba yanmış olarak kabul ediyorum en azından 96 tlye 850 km yol katetmişim üstelik bir kısmı şehir içi 100 kmde 3.7 L yakıt tüketmişim inanılmaz ben bile hala inanamıyorum arkadaşlar arabalarımızın kıymetini bilelim aracım ford fiesta TDCİ 2005

Ancak şunuda itiraf edeyim aracı kullanırken bayağı bir kastım amacım aracın ne derece az yaktığını görmekti bunuda başardım çok şükür hep merak ederdim . Aracı kullanırken gaz pedalına o kadar az bastımki aracı hızlandırıken hiç acele etmedim araç yavaş yavaş devirlendi yokuş aşağı inişlerden azami derecede faydalandım klimayı sadece inişlerde çalıştırdım tüketim yokuş aşağı sıfır olduğundan ben inanıyorumki şehir dışı aynı şekilde ilerlemeye devam etseydim en az 900 km yol alırdım ama şunuda itiraf edeyim bu şekilde gitmek sabır istiyor doğrusu

• ben tatil yolundayken biraz bastım hocam.amacım arabayı yeni aldıkya bakalım gidiyormu..175 i görebildim yolum bitti basamadım.bu arada bizim araçların max hızı kaç? otoban malum 120 civarlarında gittim hep..zannımca senn gibi gitmeyi becerebilsem aynı değerleri yakalayabilirdim.. fiesta 2004 benimki..
  • bende otobanda denemiştim en fazla 165 yaptım zaten bizim araçlar en fazla 165-170 yapıyor maksimum evet siz biraz hızlı gitmişsiniz o yüzden aracınız fazla yakmış yoksa aynı tüketim değerlerine rahatlıkla ulaşırsınız benim gibi klimasız ve sabit 80-90 arası gitmek sabır istiyor ama araba cidden çok az yakıyor bu hızlarda
  • ben de de 2004 model var bendekı sıkıntı ıse kalkıslarda ve vıtes degısımınde (belkı bendendır)tak dıye ses vermesı ...sızler de de bu sekılde 1 sorun var mı ...bazen dızel taksılere bındıgımde de buna rastlıyorum ...bence dızel olmasından kaynaklanıyordur dıye dusunuyorum...ne dersınız
  • 250 KM 35 TL karma tüketim..
    ben çok memnunum tüketiminden
  • 2006 makyajsız kasa en son uzun yolda 690 km yi gördüm ama ya biterse die korktum aldım ;)
  • beyler biz de fiesta kampanyasından almayı düşünüyoruz da konfor motor yakıt olarak nasıl diğer donanım fln olarak? aldığımıza değer mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mxloving -- 5 Eylül 2010; 16:30:37 >
  • nasıl bir kampanya var şu anda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: corail

nasıl bir kampanya var şu anda?

belli bi peşinat yatırıyorsun miktarı tam bilmiyorum sonra aylık 396 tl taksitle ödüyorsun .
  • bendekı 2004 model1.4 dizel ve cok da memnunum...sadece sorularımdan 1 si aldıgımdan beri hic motoru bagırtmadım yani 2000 dv 3000 dv gittim 120 km gecmedim geçeyim dedigimde motor bagırıyor ...ogrenmek ıstedıgım acaba bu saatten sonra duzelir mi
  • ben en son uzun yolla gittiğimde 750 km gördüm hem de arabada 5 kişi ve bagaj dolu halde ama 110 hiç geçmedim rampa fazla yoktu düz yoldu buda çok iyi bi sonuç bence
  • 2006 Fiesta 1.4 TDCI'yla ortalama 2.500 devirde gittiğim zaman en ekonomik sürüşü yapıyorum sanırım. Fakat ben devirli kullanmayı seviyorum, vites geçişlerinde yaklaşık 4.000'i görüyorum. Yine de çok yakmıyor gibi.
  • şehir içi vites değişimlerini 2. devirde tutarsanız ve şehir dışıda 100 kmyi geçmezseniz gerçekten araba az yakıyor mesela şehir içi 2. devirde vites değiştirince ortalama 5-6 yakıyorken,3ve biraz üstü devirde hemen araba 8 hatta bazen 9 litreye kadar çıkıyor,şehir dışı mesela otobanda ise 100 kmyi geçmezseniz 4 litre civarnda yakıyor 120-140 gibi giderseniz 7 litreye kadar yakıyor yani kısacası şehir içi 2. devirde kullanım ve şehir dışı 100 ü geçmemek kaydıyla yakıtta tasarruf etmi olursunuz buda depo başına hesaplamalarıma göre 30 tlyi falan buluyor.bu arada cruze control sistemi varsa araçta şehir dışında giderken kullanmanızı tavsiye ederim çünkü gaza falan basmıyorsunuz kendisi ayarlıyor bu yüzden biraz daha tasarruflu olabilir yinede tercih sizin :)
  • 2007 2008 model fiesta almayı düşünüyorum internetten araştırıyorum da abs bu araçlarda opsiyonelmi acaba?
    2 ay önce fiat stilo sattım 6 hava yastığı abs ebd park far yağmur sensörü yol bilg. hız sabitleme slywindow ve daha bi sürü özelliği vardı ama yakıtını sevmiyordum
    şimdi alacağım arabada en azından 4 disk fren ve abs ve 2 hava yastığı olsun istiyorum şu abs meselesi kafamı gerçekten çok karıştırdı arkadaşlar abs 2007 model araçta olmaz mı diyorum kendi kendime
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.