Şimdi Ara

Ford Fiesta 1.4 TDCI Comfort Yakıt tüketimi sorunu ! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
4
Favori
241.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş

Aracin tum bakimlari yapili, kayislar, pompa, filtreler vs. her sey degisti. Cogu parca orjinal, coguda kaliteli farkli markalar.

Arac sabahlari 2 km gidis, aksamlari 2 km donus yapiyor. Arada 10-20km yol yapiliyor.

Arac bu sekilde yazin 28kurus-35kurus arasi yakiyor. Suan kisin 35kurus-40kurus arasi yakiyor. Uzun yolda 20kurus-25kurus arasi yakiyor.

Bu degerler ne kadar normal?

Arac turbo dizel oldugu icin 2000 devir altinda kullanmak turbonun bozulmasina sebep. Bu sebeple 2000-3000 devir arasi kullaniriz. 2500-3000 arasi vites degistiririz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba arkadaşlar .2009 1.4 dizel fiesta collection model arabam var. mazot ibresi 0 da , kalan menzilde 5 km yi gösteriyordu benzinliğe girip sonuna kadar fulledim ve 33 litre aldı .. fiestaların deposu 45 litre değil mi ? şamandırada mı bir problem var acaba .yardımcı olursanız sevinirim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: hi-rider

merhaba arkadaşlar .2009 1.4 dizel fiesta collection model arabam var. mazot ibresi 0 da , kalan menzilde 5 km yi gösteriyordu benzinliğe girip sonuna kadar fulledim ve 33 litre aldı .. fiestaların deposu 45 litre değil mi ? şamandırada mı bir problem var acaba .yardımcı olursanız sevinirim .

Ben 43lt olarak biliyorum, eski aracımda (fiesta 2007 tdci) sıfırı gösterdikten sonra yaklaşık 15km daha gittim, sonra fulledim, aldığı yakıt 38lt idi, şamandıra belli seviyenin altını ölçümüyor, tavsiyem yakıt ışığı yanınca hemen alın, zira yakıt pompası bozulabilir. Eskiden ben de sonuna kadar beklerdim artık beklemeden almayı tercih ediyorum. İyi yolculuklar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • flasource kullanıcısına yanıt
    Dediğinize göre benim menzil 0 gösterdikten sonra ortalama depomda 8-10 litre yakıt kalıyor .bu da az bir yakıt değil .şamandıradan şüphelendim açıkcası fakat belli bir seviyenin altını ölçmüyor dedin kardeş. işin içinden çıkamadım .yorumlarda bir depoyla 700-800 km gidenler olmuş.çok garip
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.