Şimdi Ara

Ford C-Max

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
13.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

MPV sınıfında araç arayışım var. Bu sınıfta Ford C-Max tercih edeceğim. 1.6 TDCI Titanium donanımın baya bir dolu gözüküyor. Bu araçların kronik sorunları veya arızaları mevcutmudur ? Alternatif önerileriniz nelerdir ?

Araç ikinci el alınacaktır. Alternetif önerileriizi bekliyorum..

• Ghia değil de Titanium düşünüyorsanız 2008 model ve üzeri düşünüyor olmalısınız. Yani C-MAX I makyajlı kasa veya şimdiki güncel kasa bakmalısınız. İsterseniz Titanium donanıma ek olarak X paket donanımı daha da arttıracaktır. Ben 2005 model 1.6 TDCİ Ghia modelini 4 yıldır kullanıyorum. Herhangi bir kronik sorun duymadım.
  • Yeni kasa Titaniumlara bakıyorum. X pkaetle xenon far, cam tavan gibi özelliklerle baya dolu bir araç oluyor. İkinci el piyasası baya yüksek gözüküyor.
  • ali_kalaycı A kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=97676458&p=1#97676458

Yukarıdaki linkte incelemem mevcut. Biz 12 bin km kadar kullandık. Yol tutuşu, performansı ve donanımı bol bir model. Zaten genel anlamda memnun olarak sattık.

En büyük eksisi c sınıfı birçok modelden dahi daha düşük diz mesafesi ve dik arka koltuklar. Sandalye gibi uzun yolda rahatsız edici.

Kronik problemler var. Benim c max grubunda gördüğüm ancak yaşamadıgım sorunları yazayım.

- tavan perdesi sıkışması. Perde oldukça ince. Hareket halinde açma kapama durumunda, perde kapalıyken cam açtığınızda perde sıkışıyor. 1. De garantiden değişir ancak 2. De değişmez. 1500 lira tutarı var.

-katlanır aynalarda bir süre sonra problem oluşuyor ve katlanmıyor. Garantiden değişim yapılıyor.

Bildikleri bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2012 model bir araç almış olsam, garantiden yana sıkıntısı olmayacaktır. 1 sene civarı muhtemelen garantisi devam ediyor olacaktır. Katlanır aynaların sıkıntı çıkartması biraz düşündürücü, sınıfındaki diğer araçlar ise pek ilgimi çekmedi. Bir takım sorunların olması düşündürücü ve mide bulandırıcı sebepler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=97676458&p=1#97676458

Yukarıdaki linkte incelemem mevcut. Biz 12 bin km kadar kullandık. Yol tutuşu, performansı ve donanımı bol bir model. Zaten genel anlamda memnun olarak sattık.

En büyük eksisi c sınıfı birçok modelden dahi daha düşük diz mesafesi ve dik arka koltuklar. Sandalye gibi uzun yolda rahatsız edici.

Kronik problemler var. Benim c max grubunda gördüğüm ancak yaşamadıgım sorunları yazayım.

- tavan perdesi sıkışması. Perde oldukça ince. Hareket halinde açma kapama durumunda, perde kapalıyken cam açtığınızda perde sıkışıyor. 1. De garantiden değişir ancak 2. De değişmez. 1500 lira tutarı var.

-katlanır aynalarda bir süre sonra problem oluşuyor ve katlanmıyor. Garantiden değişim yapılıyor.

Bildikleri bunlar.

Bende şuanda kullandığım 2005 Focus C-MAX 1.6 TDCİ Ghia aracımı bir süre daha kullandıktan sonra satıp güncel bir kasa C-MAX 1.6 TDCİ almayı düşünüyorum. İncelemenizi daha önce okumuştum. İzninizle size birkaç sorum olacak:

1. X pakette bulunan panoramik cam tavan estetik açıdan çok iyi ancak dediğiniz gibi perde kumaşı çok ince ve sıkışma sorunları yaşanabiliyor. Yaz aylarında panoramik cam tavan perde kapalı iken bile içeri çok fazla güneş ışığı girmesinden ötürü rahatsız edici oluyor mu?
    2. Panoramik cam tavanda ses problemi oluyor mu?
    3. Elektrikli açılır bağaj kapağı kullanışlı bir özellik midir? El ile manuel olarak açılıyor mu?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

• 2008 model bakıyorsanız eğer hız sabitleme olanlara bakmanızı öneririm.Nisana kadar üretilen Titaniumlarda hız sabitleme maalesef yok.Sadece sunroof 2008 lerin hepsinde standart.2009 dan sonra opsiyon listesine koymuşlar.Ghia lara nazaran plastik kalitesi ve koltuk kumaş kalitesi zayıf.Motoruna diyecek bişey yok zaten,şehir içinde 20 km/s ortalama hızla 7.1 lt yakıyor.(Ankara).Kronik problemi yok denebilir.Daha önce 2004-2012 arası Trend Tdci kullandık sadece maf sensörü değişmişti 130.000 km sattık.Sürerken keyif alınacak bir araba.Kapı iç döşemelerinden gıcırtı falan gelir onun dışında gayet tok bir araba, sony ses sistemi gayet başarılı.İçi hacmi yeni cmax lara göre çok ferah.Diz ve baş mesafesi ve bagaj hacmi gayet yeterli.Arka koltuklara oturunca sanki biraz yukarda oturuyomuş hissi var.Sedan araba gibi olmuyo haliyle.Ama iki çocuklu bir aile için, hem bakım giderleri hem de sürüş zevki olarak alınabilecek MPV derim ben..kendi düşüncem tabi..

• _ScOrPiOn_78 _ kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınız için teşekkürler, fakat yeni kasasını bakıyorum. 2011'ler de SONY müzik sistemi yok sanırım. 2012 modellerde gördüm. Özellikle SONY ses sistemi ön konsolu baya değiştiriyor.
  • VoLKaN067 kullanıcısına yanıt
    Cam tavanda en ufak ses yok ancak bagaj bölgesi ve ön göğüs kısmından sesler geliyor.

Cam tavan rakiplerine göre küçük birde perdesi ince olunca tatsız oluyor. Perde kapalı iken faydası yok. Birde bu şekilde kullanınca ciddi sıkıntı.

Elektrikli bagaj kapağı ise bildiginiz nimet. Oldukça kolay kullanımı. Isterseniz manuel de kullanılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_kalaycı

Yorumlarınız için teşekkürler, fakat yeni kasasını bakıyorum. 2011'ler de SONY müzik sistemi yok sanırım. 2012 modellerde gördüm. Özellikle SONY ses sistemi ön konsolu baya değiştiriyor.

Evet Sony ses sitemi Türkiye gelen ilk 2011 Model Focus ve C-MAX modellerinde yok. Bildiğim kadarıyla Sony ses sitemi de 2012 modelden itibaren navigasyon paketi ile birlikte geliyor. Zaten bu pakette 2012 model üzeri birçok C-MAX ' da mevcut.
  • VoLKaN067 kullanıcısına yanıt
    2012 ve üstü C-Max'lere de 60 bin ve üstü fiyatlar istiyorlar. Navigasyon alan yoktu, ilanlara baktım. Sony ses sistemli bir C-Max uygun bulabilirsem niyetine gireceğim.
  • quote:

2012 ve üstü C-Max'lere de 60 bin ve üstü fiyatlar istiyorlar. Navigasyon alan yoktu, ilanlara baktım. Sony ses sistemli bir C-Max uygun bulabilirsem niyetine gireceğim.

2012 ve üzeri C-MAX lar için bu bilgiyi katalogdan bakarak söylemiştim. Ayrıca C-MAX' da bulunan navigasyon/geri görüş ekranı büyük sayılmaz. Orta konsolun üst kısmındaki ekran hem bilgi ekranı hemde navigasyon/geri görüş ekranıdır. Elbette Sony ses sitemi araçta varsa. İncelemenizi tavsiye ederim:
    https://apps.ford.com.tr/ebrochure/brochurefiles/cmax.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VoLKaN067 -- 9 Aralık 2014; 13:52:20 >

• Kapılardan ses geldiği konusunda bir takım kullanıcı yorumları var. Birde vites geçmeme sorunu varmış. Karşılaştın mı bilgin var mıdır ?
  • quote:

Kapılardan ses geldiği konusunda bir takım kullanıcı yorumları var. Birde vites geçmeme sorunu varmış. Karşılaştın mı bilgin var mıdır ?

Vites geçmemek sıkıntısı buyuk bir problem değil ben karşılaşmadım. Debriyaj yayı ile ilgili bir durum.

Kapılardan ses gelmesi şu fitiller ses yapıyor ben bu problem ile karşılaştım servise durumdan bahsettim ve fitillerin geldigi yere film çekmelerini istedim. Ses kesildi. Ayrıca film çekmeseniz bile ayda bir kez aracı temizledikten sonra fitilleri vazelin sürerseniz sorun çözülür.

• vetenes kullanıcısına yanıt
    Sıfır için fiyat aldım. Titanium X paket ve otomatik park asistanı olan araca 84.000 TL fiyat verdiler. İkinci el ilanlara bakmaya devam edeceğim. Test sürüşü yaptım kısa sürse de kısa da osa fikir sahibi oldum.
  • quote:

Sıfır için fiyat aldım. Titanium X paket ve otomatik park asistanı olan araca 84.000 TL fiyat verdiler. İkinci el ilanlara bakmaya devam edeceğim. Test sürüşü yaptım kısa sürse de kısa da osa fikir sahibi oldum.

C max 84 bin etmez.

88 bine gidilir 1.4 tsı 150 hp act comfortline passat alınır. Üstelik hem bagaj hacmi olarak hemde diz mesafesi olarak daha iyi.

2-3 yaşında maksimum değer kaybını yaşamış ve mtv'si bir alt dilime düşmüş bir araç tercihinde bulunacağım.
  • quote:

2-3 yaşında maksimum değer kaybını yaşamış ve mtv'si bir alt dilime düşmüş bir araç tercihinde bulunacağım.

2012 30 bin km civarı modeller 62-63 civarı bulunur.

Hoşuma giden 2-3 araç var. Acele de etmemek istiyorum.
  • quote:

Hoşuma giden 2-3 araç var. Acele de etmemek istiyorum.

Bakın bu aracı bir arkadaşımın tanıdığı satıyor. Temiz olduğunu söyledi. Bir bakın isterseniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2012-ford-c-max-titanium-x-plus-otomatik-parkli-191311880/detay/

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.