Şimdi Ara

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4] (1034. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
23.475
Cevap
149
Favori
1.414.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10321033103410351036
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellboy123 -- 17 Kasım 2018; 16:20:37 >
  • Betis, Espanyol ve Lille arasındayım. Ama İspany ve Fransa ligleri zevki olur mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sanıyorum direkt bire bir mentörlük olayını kaldırmışlar, doğru muyum?

Bir grup kurup mentörlük yaptırabiliyorsunuz; en az 3 kişi. Beğenmedim bu işi :)

Bireysel antrenman sistemi de değişmiş biraz. Direkt bir özellik çalıştırmıyorsunuz ama bir çalışma alanı birkaç özelliği arttırmaya yarıyor.

Genel antrenmanları ise yardımcıya bıraktım açıkçası. Bir miktar ayarlama yapayım dedim sonra maç takvimine göre değişiklik olduğunu bildirdi (hazırlık maçları ayarlayınca). Eee dedim o kadar boşuna mı uğraştım Yardımcıya saldım gitti.

Taktik konusunda geçen senenin taktiğini kullansam da istediğim verimi alamadım. ŞL'de iyi değiliz, ligde lider olsak da (Galatasaray). Kadroyu adam ettikçe başarı gelir diye düşünüyorum.

• Arkadaşlar merhaba. Bir konuda ciddi yardımınıza ihtiyaçım var maalesef.

fenerbahçe ile oynuyorum ve malumunuz ilk sezon ciddi sorunlu. İlk sezonu mali bütçeyi toparlayarak yüksek maaliyetteki oyuncuları göndererek ancak bitirdim. ilk sezonun sonunda elimde ciddi bir miktarda gerek bonservis gerekse maaş bütçesi kaldı. ki bunu sonraki döneme hazırlık için elimde tutmaktaydım.

2. sezonun başında ne oldu biliyor musunuz? Bonservisimi hiç edip elimdeki maaş bütçesini kıstılar. Yani ilk sezondaki çöpleri gönderip elde ettiğim maaş ve bonservis gelirime kondular.

Eyvallah dedim devam ettim gerekli noktalara freeden ve kiralık oyuncular alarak 2. sezonu şampiyon bitirdim.

3. sezona girerken bu sefer de yine ciddi miktarda kısıntıya gittiler maaş bütçemde. Öyle ki geçen sezon kiraladığım oyuncuları tekrar kiralayarak bütçem dahi kalmadı!

67 milyon euro maaş bütçesiyle başlayan oyun 3. sezonda bana 47 milyon euro veriyor ki bu arada oyuncu satışından elde ettiğim tüm gelire kondular. Yani tamı tamına 20 milyon euroya yakın bonservis bedeli ile 20 milyon euroluk bir maaş bütçesi elimden alındı.

Bu nedir arkadaşlar? hata mıdır? gerçek midir? Sebebi nedir? Tamam fpp var eyvallah da 2 sene önce sağladığın şartları ben başarılı olunca mı sağlamaz oldun?

Oyuncu dahi alamıyorum şu an arkadaşlar. Elimde tek forver sağ ve sol kanatlarda 1er kişi var. İnanın bonservisle bir kişi dahi almadım. Freelere imza parası vermedim. Şu an Freelerden dahi oyuncu alamıyorum takıma!

Nasıl mantık? Nasıl yürüyecek bu?

17 kişi var as takımda sadece ! Şampiyonlar ligine gideceğimi de düşünürseniz en az 5-6 kişiye daha ihtiyacım var ama alamıyorum!

• quote:

Orijinalden alıntı: mcalisir

Arkadaşlar merhaba. Bir konuda ciddi yardımınıza ihtiyaçım var maalesef.

fenerbahçe ile oynuyorum ve malumunuz ilk sezon ciddi sorunlu. İlk sezonu mali bütçeyi toparlayarak yüksek maaliyetteki oyuncuları göndererek ancak bitirdim. ilk sezonun sonunda elimde ciddi bir miktarda gerek bonservis gerekse maaş bütçesi kaldı. ki bunu sonraki döneme hazırlık için elimde tutmaktaydım.

2. sezonun başında ne oldu biliyor musunuz? Bonservisimi hiç edip elimdeki maaş bütçesini kıstılar. Yani ilk sezondaki çöpleri gönderip elde ettiğim maaş ve bonservis gelirime kondular.

Eyvallah dedim devam ettim gerekli noktalara freeden ve kiralık oyuncular alarak 2. sezonu şampiyon bitirdim.

3. sezona girerken bu sefer de yine ciddi miktarda kısıntıya gittiler maaş bütçemde. Öyle ki geçen sezon kiraladığım oyuncuları tekrar kiralayarak bütçem dahi kalmadı!

67 milyon euro maaş bütçesiyle başlayan oyun 3. sezonda bana 47 milyon euro veriyor ki bu arada oyuncu satışından elde ettiğim tüm gelire kondular. Yani tamı tamına 20 milyon euroya yakın bonservis bedeli ile 20 milyon euroluk bir maaş bütçesi elimden alındı.

Bu nedir arkadaşlar? hata mıdır? gerçek midir? Sebebi nedir? Tamam fpp var eyvallah da 2 sene önce sağladığın şartları ben başarılı olunca mı sağlamaz oldun?

Oyuncu dahi alamıyorum şu an arkadaşlar. Elimde tek forver sağ ve sol kanatlarda 1er kişi var. İnanın bonservisle bir kişi dahi almadım. Freelere imza parası vermedim. Şu an Freelerden dahi oyuncu alamıyorum takıma!

Nasıl mantık? Nasıl yürüyecek bu?

17 kişi var as takımda sadece ! Şampiyonlar ligine gideceğimi de düşünürseniz en az 5-6 kişiye daha ihtiyacım var ama alamıyorum!
    Gerçek hayat daha kötü. Ali Koç 5 sene avrupaya gitmeyelim filan demeye başladı.

Oyuna gelince, oyuncu falan yollamaya gerek yok aslında. Fenerin kadrosu geniş. Valbuenadan atıftan dirardan ozandan benziadan skrtelden maksimum verimi alıp ilk sene elemelerden clye gitmek ve sene sonu şampiyon olmak lazım. Ertesi sene çok oyuncu boşa çıkıyor, ben bonservisi elinde 6-7 kaliteli futbolcu getirmiştim (andreas pereira, kenneth omerou, walter bou gibi) Zaten gençler var, eljif ferdi berke barış dördü de çok değerli oluyor. Üst üste şampiyonluklarda kulüp rahatlıyor, bir de clde ilerleyebilirsen para akıyor.

Tüm bunların dışında 2019-2020 sezonunun sonunda ffpnin bitmesi lazım. Bütçeni aldılarsa uefa ile yeni anlaşmayı imzalayınca geri verirler. Benim de paramı almışlardı 31 mayıstan sonra geri verdi yönetim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 17 Kasım 2018; 13:32:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar oyuncularıma oyun tercihleriyle ilgili antrenman yaptırmak istiyorum antrenörlerin ismi çıkıyor fakat tıklanmıyor.
    yani tıkladığınızda yan tarafta ekstra,pas,bitiricilik gibi seçenekler olması lazımken bunları bulamadım benim için de epey önemli.
    sizde de öyle mi veya neden böyle yapabilir fikir verirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yytt -- 17 Kasım 2018; 14:20:1 >
  • Rheimough1 R kullanıcısına yanıt
    Hocam fransa ligi yillar ilerledikce iyi gelisiyor, hemen her kulup cok iyi oyuncular cikariyor ve parasal anlamda da iyi oluyorlar. 2029-30da falan monaco psg lyon marsilya dunya capi, bordeaux lille falan da uluslararasi taninmisliktaydi düşün

La ligada 3 büyüğü gecmek zor, birini gecsen digeri geliyor ve adamlar neredeyse sadece kendi aralarinda puan kaybediyor guzel kariyer olabilir bence, zaten bu söylediğim takimlar gercek futbolda da bi gelisim içindeler

• Derby County nasıl olur?

Ingiltere alt liglerdeki 2-3 sevdigim takimdan biri ama lampard orada menajer onu koltuğundan etmek olmaz, blackburn roversi al zaten eski gunlerine donmeye calisiyo pl sampiyonlugu da var

• Derby i seviyorum, lampardıda seviyorum ama lampardı koltuğundan edicem. 😂

• arkadaşlar merhaba. Öncelikle oyunum orijinal değil, bu yüzden yardım etmeyecek olan varsa saygı duyarım.

çok saçma bir sorunum var. oyun belli bir tarihe gelince oyundan atıyor. şu an elimde oyun saatine göre 3 farklı zamanda alınmış kayıt var. hangisinden başlarsam başlayayım o gün geldiğinde atıyor oyundan, ilerleyemiyorum. tatile çıkmayı da denedim, yine aynı yerde attı oyundan.

nedir sorunu, henüz sezon başındaydım ama hevesle bir sürü bedava oyuncu aldım, taktikler yaptım. yeni oyun açacağıma oynamam diyecek kadar soğudum.

oyunu silip tekrar yükledim bu arada, o da fayda etmedi, nedir bunun sorunu?

• hellboy123 kullanıcısına yanıt
    korsanın da tam olarak çıkmamış olması olabilir mi hocam sorun

• 2 gündür oynuyordum hocam, bir sorun yoktu.

ayrıca korsanı çıkalı 10 güm falan olmuş
  • hellboy123 kullanıcısına yanıt
    yok, demek istediğim korsanda da sıkıntı varmış yani. googleda araştırdın mı hiç başına gelen olmamış mı, yazarlar korsanı paylaşan sitelerde

• Başka türlü sorunlar var da benimkinden yok, çok saçma yani, normalde bir şey yok ama o tarihe gelince atıyor hemen

• Arkadaşlar oyunda sürekli baskı altındayım Fenerbahçe kariyerim transfer bütçesiz ilk sezon 4. bitirdim 2. sezon ilk devre itibari ile 2. yim takım da mı oyunda mı bir sorun var gibi 5 maç süper oynuyoruz sonra bir düşüş dönemine giriyoruz arka arkaya 5 maç yenilgi sonra sürekli basın tarafından baskı yiyorum kovulacak gibi hatta bir kere Başkan Ali koç ile konuşma yaptım. Daha önceki FM serilerin de böyle dengesizlik ile karşılaşmadım bu durum genel bir sorun mu?
  • mcalisir kullanıcısına yanıt
    Bence en mantıklısı yatırım yapmak. Bir şekilde elinizde para varsa sezon bitmeden önce harcayın. Düşük maaşlı genç potansiyelli oyuncular alın ve bunları kiralık yollayın. Doğal olarak paranıza yönetim konamamış olur.

+ olarak ilerde FFP bittiğinde ya da transfer lazım olduğunda bunlardan birini pahalıya satıp çok güzel bütçeler oluşabilir. Yani Enes-City olayı gibi.
  • Arkadaşlar bana grafikler için yardımcı olabilir misiniz? Hepsini ayrı ayrı indirmek istemiyorum. Tek link halinde paket var mıdır?
  • Eskiden hep genç oyuncu alıp yetiştirirdim CM 03 04 ten beri.

Artık takımı karışık kuruyorum. Eğer özellikleri iyiyse ve ücretsiz veya çok cüzzi bir miktara getirebiliyorsam, alacağı maaş da düşükse 36-37 yaşında adamı da koyuyorum kadroya. Böyle böyle karışık kuruyorum artık bence böyle de güzel oluyor, yaşlı oyunculardan tam performans almak ve gençleri onların yanında yetiştirmek.
  • 
Sayfa: önceki 10321033103410351036
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.