Şimdi Ara

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4] (1019. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
23.475
Cevap
148
Favori
1.420.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10171018101910201021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    luca pellegrini'yi kirala hocam romadan, biraz paran varsa flamengo'da perulu bi adam vardı kelepir eleman yaşı orta yaşlı ama ucuza geliyo adını unuttum trauco idi sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler oyun nasıl?

Oyuncular isteklerinize yanıt verebiliyormu?

Örnegin rakibin sol tarafını zayıf bulup ordan atak yapabilmek gibj...

• quote:

Orijinalden alıntı: ardazzi

Beyler oyun nasıl?

Oyuncular isteklerinize yanıt verebiliyormu?

Örnegin rakibin sol tarafını zayıf bulup ordan atak yapabilmek gibj...
    Evet maçtan önce yapabiliyorsun bunu asistan menajer uyarı veriyor sana rakibin sol tarafı zayıf ordan atak yapalım diye.
  • bu sene oyunda değiştiği için almayı düşünuyorum.

sadece düşündüren şey arkadaşların cok basit demesi,tam sürümde inşallah düzelir. Tabi öyle fm ustası da değilim,en büyük başarım fm 13 dü galiba wagnerli popov cenk tosunlu antebi şampiyon yapmaktı o da playoff sisteminden ötürü ,bide fm 18 de kasımpaşayı şampiyon yaptım, gs ile şampiyon olmak zaten başarı falan sayılmaz

alan arkadaşlardan gene yorumlar bekliyoruz
  • llAkabell kullanıcısına yanıt
    tam sürümle beraber zorlaştırırlar biraz, betayla milleti oyuna bağlıyorlar böyle kolay yapıp. herkes de kendini Pep falan sanmaya başlıyor

• oyun tam sürüme ne zaman geçiyor net olarak bilen var mı?
  • Manyağın teki Mbappe'yi 280m sterline United'a almış

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]
  • draxis kullanıcısına yanıt
    Bugün gece 10 gibi bekliyorum ben. Beta cikali tam 2 hafta oldu.

Hic olmadi gece saat 12den sonra da cikabilir.

• Bunu birçok yerde yazdım ve burayada yazıyım.Yıllardır FM oynuyan ve taktik konularındada kendisine güvenen birisi olarak gegenpressing ve diğer hazır talimatları detaylı bir şekilde inceledim ve sonrasında verdiğim tepki direk şu oldu.Eeee bu talimatların hepsi gerçekle birebir aynı olmuş.Direk 1-2 fm sitesine konu açtım oyun bu sene kolay olacak gibi çünkü hazır talimatların hepsi birebir aynı diye.

Ciddende öyle olmuş diğer platformlar burası vs yazılanları görünce hak verdim.En basitinden yıllardır Klopp sistemiyle başarılar elde eden ben ince eliyip sık dokuyarak müthiş işler yaptığım sistemimin birebir aynısının hazır talimatlarda olduğunu görünce üzülmedim değil.

Son olarak FM neden böyle birşey yaptı inanın anlamadım.
  • Basta bana guzel geldi ama sonra sizin gibi dusunmeye basladim bende.

FM'de hazir taktik bence her zaman kolaycilik olmus ve gercekciligi baltalamistir.

Guzel olan sen kendi basina biseler yapmak,taktik rehberleri okuyarak ortaya bise koyabilmektir.

Bu sene isteyen tiki taka olmadi tak diye gegen oynatiyor. Hicbir emek vs yok direk taktigi kurabiliyorsun.

Bence bu oyunu yeni yeni oynamaya baslayanlar icin bir kolaylil veya satis stratejisi.

Ben ne oynatacaksam o taktigi seciyorum ustunde oynamalar yapiyorum ya da kendi taktigimi kendim olusturuyorum.

• Miles Jacobson @milesSI
    The official release time is 00:01 GMT. If we're not live by then, let the Twitterstorm begin :)

FMTürkiye @FMTurkiyeNET
    Tam sürüm Türkiye saatiyle 03.01'de çıkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MA11

Basta bana guzel geldi ama sonra sizin gibi dusunmeye basladim bende.

FM'de hazir taktik bence her zaman kolaycilik olmus ve gercekciligi baltalamistir.

Guzel olan sen kendi basina biseler yapmak,taktik rehberleri okuyarak ortaya bise koyabilmektir.

Bu sene isteyen tiki taka olmadi tak diye gegen oynatiyor. Hicbir emek vs yok direk taktigi kurabiliyorsun.

Bence bu oyunu yeni yeni oynamaya baslayanlar icin bir kolaylil veya satis stratejisi.

Ben ne oynatacaksam o taktigi seciyorum ustunde oynamalar yapiyorum ya da kendi taktigimi kendim olusturuyorum.
    Uuzn bir aradan sonra FM 2019 ile oyuna geri dönmüş ve Beta'yı biraz kurcalamış ve henüz resmi maça çıkmamış biri olarak sonuna kadar katılıyorum size.

Bunu şimdiden yazabiliyorum rahatlıkla, çünkü oyunun ruhunu ve onu önce CM, sonrasında da FM yapan hammaddeleri ziyadesi ile bildiğimi düşünüyorum. Tıpkı başkasının bulduğu oyuncunun adını direkt aratıp transfer edip hazıra konmak gibi, taktik konusunda da hazır taktiklerle oynamanın ve kendi taktiğinizi oluşturmamanın oyunun gerçekçiliğinden çok şey götürdüğünü düşünüyorum.

SI Games akıllıdır ama, her ne kadar işin ucunda para olsa da, core oyuncu kitlesini kaybetmek istemeyecektir ve gerekli güncellemeleri tam olarak olmasa da, bir şekilde yapacaktır diye düşünüyorum ve umuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MA11

Basta bana guzel geldi ama sonra sizin gibi dusunmeye basladim bende.

Bence bu olay tamamen oyuna yeni başlayan insanların en iyi takımla bile hiçbir şey yapamayıp oyunu bırakmalarını engellemek adına yapılmıştır.Yani bir satış politikası.

İnsanlara yıllarca bakın taktik çözülme diye birşey yoktur.O olay sadece saçma sapan gerçekte tutması imkansız taktiklerin bir şekil siz buna bug deyin oyun açığı diyin ne derseniz diyin onun engellenmesiyle ortaya çıkan bir durumdur diye anlattım.

Yap gerçekteki gibi Klopp , Guardiola taktiği bak bakalım çözülüyormu diye yıllarca anlattım her yerde.Yetmedi 3-4 seridir aynı talimatlarla oynadığımı insanlara kanıtlayınca sen haklıymışsın dediler.Cidden o 1 seride işe yarayıp diğer seride galibiyet bile alamamana sebep olan taktiklerin tamamen oyun açığından kaynaklandığına insanları inandırdım ve sayemde gerçekçi düşünüp kendileri taktik yaptıkları için aslında bir bakıma oyundan taktik çözülme vs olmadan daha çok zevk almalarına şahit oldum.

Ama gel gelelim benim yıllardır anlattığım şeyi öyle 1-2 tanede değil bildiğiniz Tiki Taka hatta onun City versiyonu Dikine Tiki Taka , Gegenpress , Hızlı Kontra Atak hatta oda yetmemiş Onun biraz daha Düzenli Versiyonu olan başka bir Kontra Atak daha koymuşlar.

Eeee ne anladım ben bu işten.Bak kadroya o zaman çok oyun kurucumu var bas City'deki Dikine Tiki Takayı veya adam yiyen büssürü topçunmu var ver Baba ordan GegenPressi ee hiç uğraşma :)

İnanın yıllarca insanlara anlatmaya çalıştığım olayın ortaya çıkmasına sevinsemmi ağlasammı bilemedim.

Bu hazır taktik merkezi Fm Base aç kalmasa iyidir.Gerçi onlarında işine geldi alır adam GegenPressi sadece ufak bir yerini eller üst tarafta o birden Customa döner sanki kendi yapmış gibi paylaş gitsin.

İçimi biraz döktüm beyler

• Ha son olarak unutmuşum ee biraderim madem bu hazır talimatların dünyadaki her çeşidini koydunuz bari hangi dizilişte hangi talimat daha iyi işliyor onu belirtmeseydiniz
  • İsteyen hazır taktik kullanır isteyen kullanmaz neden oyunun gerçekçiliğini öldürsün ? Sen kendi taktiğini hazırla kullanmak istemiyorsan. Bence çok güzel olmuş taktik şablonları ama ben kullanmıyorum kendi taktiğimle oynuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gilardo

İsteyen hazır taktik kullanır isteyen kullanmaz neden oyunun gerçekçiliğini öldürsün ? Sen kendi taktiğini hazırla kullanmak istemiyorsan. Bence çok güzel olmuş taktik şablonları ama ben kullanmıyorum kendi taktiğimle oynuyorum.
    Hocam siz olayı tamamen yanlış anlamışsınız.Olay hazır taktik vs değilki.Herkese saygı duyarım isteyen hazır taktikle isteyen kendi taktiğiyle oynar.

Benim anlatmak istediğim olay hani neredeyse dünyadaki bütün oyun tarzlarını koymuşlar yetmemiş bide hangi dizilişte daha iyi işlediğini söylemişler

Bu konuyu zaten sadece ben değil Football Manager konuşulan hemen hemen her yer dile getirmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Segefendi

Hocam siz olayı tamamen yanlış anlamışsınız.Olay hazır taktik vs değilki.Herkese saygı duyarım isteyen hazır taktikle isteyen kendi taktiğiyle oynar.

Benim anlatmak istediğim olay hani neredeyse dünyadaki bütün oyun tarzlarını koymuşlar yetmemiş bide hangi dizilişte daha iyi işlediğini söylemişler

Bu konuyu zaten sadece ben değil Football Manager konuşulan hemen hemen her yer dile getirmiş.

Alıntıları Göster
    Bence güzel olmuş hocam. İşte kendiniz dediniz dünyadaki bütün oyun tarzları konmuş diye. Şablon olarak eklenmesi ve dilerseniz üzerinde değişiklik yapılabilmesi iyi bence.

Oynadığımız oyun zaten multiplayer tabanlı bir oyun değil. Dileyen hiç şablon kullanmadan kendisi oluşturur dileyen şablonda değişiklik yapar dileyen direk aynısını seçer.

Böylece oyun sadece tecrübeli oyunculara değil yeni başlayanlara da daha çok hitap etmiş.

Hali hazırda önceki serilerde zaten bir sürü kişi taktiklerini paylaşıyordu ve bir sürü oyuncu da o hazır taktiklerle oynuyordu.

• Ben taktik olayından memnunum açıkçası zaten maçın gidişatına göre diğerlerini de seçiyorum. Sezonda 50 maç 90dk aynı taktikle oynayan adam zevk almaz. Kalıpların dışına çıkmak isteyene kendi taktiğini yapabilirsin demişler.
  • Bu konuda sizle hemfikirim.

Tamam taktikleri koymak guzel de, ben bir taktikle oynayacaksam iyice arastirir,hangi pozisyonda hangi oyuncular uyumlu olur saatlerce bakarim.

Misal herkes Klopp sevdasina gegen oynatir ama bunun icin yuksek guc ve dayaniklilik,karar verme,defans ilerde olacagini icin hiz,hizlanma gibi oyuncularin ozelliklerinin olmasi gerekir.

Bu yeni taktigin en guzel yani top bizde,rakipte ve gecis oyununda ne yapmamizi rahatca yansitabilmemiz. Gecmis serilerde eksiğini cok cekiyorduk nihayet koymuşlar.

Bu vesileyle sorayim False Nine forvetle oynarken AMC gerekir ki ve kanatlarin hucum olması sart mi

• Oyun tam sürüme geçti.
  • 
Sayfa: önceki 10171018101910201021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.