Şimdi Ara

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4] (991. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
23.475
Cevap
149
Favori
1.414.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 989990991992993
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    özür dilerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 105 tl den aldım dün :) iyi şans hemen alın derim.
  • Fm 18deki en büyük yenilik futbolcunun gay olduğunu açıklamasıydı fm19 için taktik antrenman değişti denmiş de antrenman olayının benzeri çok eski fm serilerinden birinde vardı zaten. Sonra kendileri kaldırdı. Oyuncu görevlerine 500 tane ekleme yapsalarda bunu kullanacak ve etkili yarar sağlayacak oyuncu sayısı %10 bile değildir. Fm18de miydi reumdauter getirdiler. Etkisini görmek için 2 sezon çabaladım fayda görmedim açıkcası. Benim yıllardır beklediğim ve gerçekten eğlenme kısmını artıracak değişiklik menajer olarak kazandığımız paranın kullanımı olur. Mesela 5 sene çalıştım 1 milyon euro para biriktirdim. O sırada satış ihtimali olan kulübü satın alabilme özelliği olmalı. Sırf bu zevki tadabilmek için almanya portekiz hollanda liglerinden b takımları olan kulüpleri seçiyorum. B takımları profesyonel liglere çıkabiliyor. Onların teknik direktörünü antrenörlerini seçiyorum alt yapıdan yetiştirdiğim ve ya genç yaşta transfer ettiğim futbolcuları profesyonel ligde gelişmelerini sağlıyorum ama bunu normal takımla çalışırken de yapabilmek güzel olurdu. Mesela gs de çalışırken 3 ligden İstanbul takımı satın alıp bu şekilde sistem kurmak güzel olurdu. Kardeş takım mevzusunda istediğim verimi alamıyorum

• touch modu'nun android yada ios ile alakası yok değil mi?
  • FM19'da eklenen detaylı antreman sistemini bazı arkadaşlarımız heralde tam manasıyla inceleyip yada yayınlanan videoyu izlememişler.

Bu antrenman sistemi daha önce sadece haftalık antrenman sisteminde sabah öğlen ve akşam diye 3'e ayrılmıştı. Ama FM19'da olay sadece bundan ibaret değil.

Getirilen yeni antrenman sisteminin özellikleri içerisinde Rehberlik (Mentoring) gibi genç oyuncuların gelişimi için çok önemli olacak bir sekme var.

Detaylı olarak açmak gerekirse;

1- Sezon Öncesi Kamp Programı ve Antrenman Sistemi
    FM19'la birlikte artık sezon öncesi kamp programı ve antrenman sistemi ile oyuncularımızı taktiğimize daha yatkın ve maç formunu kısa sürede tutmalarını sağlayabileceğiz.

2- Aylık veya Haftalık Antreman Sistemi (Eski serilerde benzeri olan tek özellik)

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]

Bu yenilenmiş ve eski serilerde benzeri kullanılmış sistem ile artık aylık ve haftalık genel fikstürümüze göre takımınız için daha detaylı bir antrenman sistemine kavuşuyoruz.
    Her bir kutuda 10 farklı antrenman metodunu seçip uygulayabileceksiniz.

3- Rehberlik sistemi (Mentoring)
    FM19'a kadar olan oyunlarda bilenler hatırlayacaktır, Mentoring sistemi sadece 1 oyuncuyu eğit olarak kullanılıyordu.
    Yani takımınızda kaliteli ve tecrübeli bir oyunucunuz var ise genç bir oyuncuyu eğitmesini isteyebiliyordunuz.
    Örnek; Drogba, Enes ve Cenk Tosun gibi bir forvet 3lünüz vardı diyelim. Drogbayı sadece Enes veya Cenk'i eğitmesi için konuşup o oyuncunun gelişmesinde yardımcı olabiliyordu.
    Artık FM19'la birlikte Mentoring grupları sayesinde tecrübeli oyuncularınızın genç oyuncuları geliştirmesini daha iyi sağlayabileceğiz.
    Bu gruba artık en az 3 oyuncu dahil edip hem gelişimini hemde yine karekter özelliğini geliştirebileceksiniz.

4- Oyuncularınızı antrenman birimlerine ayırma
    Total Club Manager (diğer adıyla Fifa Manager) serilerinden hatırladığım ve FM19'a gelmesine sevindiğim özelliklerin başında yeni gelen pozisyonlara göre antreman sistemi geliyor.
    Bu özellikle birlikte kalecilerinizi, savunma, destek ve hücum oyuncularınızı ayrı gruplar halinde çalıştırabileceksiniz.

5- Dinlenme sekmesi
    Yeni gelen antrenman sistemiyle birlikte en çok ihtiyaç duyulan özelliklerin başında oyuncularınızın antrenman yoğunluğunu size aktif olarak takip etmenizi sağlayacak
    bir özellik. Bu sekme sayesinde artık oyuncularınızın antrenman yoğunluğunu daha detaylı ve ihtiyaçlarını görebilir, bire bir yoğunluklarıyla ilgilenebilirsiniz.

6- Antrenman genel bakış sekmesi
    Yenilenen bu sekmeyle birlikte tüm antrenman detayları takım ve oyuncu olarak bir ekranda görebileceksiniz. Antrenman gelişimden tutun, sakatlık riski ve tüm yoğunluklar bu sekmenin altında olacak.

Özetlemek gerekirse, yenilenen antrenman sistemi takımınızdaki oyuncuların gelişimini ve genç oyuncuları yetiştirme anlamında çok büyük yardımı olacaktır.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: Diwanji

touch modu'nun android yada ios ile alakası yok değil mi?
    Yok ama o platformlarda satın alırsan aynı kayıtlı oyuna devam edebiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y Ddraig Goch

Fm 18deki en büyük yenilik futbolcunun gay olduğunu açıklamasıydı fm19 için taktik antrenman değişti denmiş de antrenman olayının benzeri çok eski fm serilerinden birinde vardı zaten. Sonra kendileri kaldırdı. Oyuncu görevlerine 500 tane ekleme yapsalarda bunu kullanacak ve etkili yarar sağlayacak oyuncu sayısı %10 bile değildir. Fm18de miydi reumdauter getirdiler. Etkisini görmek için 2 sezon çabaladım fayda görmedim açıkcası. Benim yıllardır beklediğim ve gerçekten eğlenme kısmını artıracak değişiklik menajer olarak kazandığımız paranın kullanımı olur. Mesela 5 sene çalıştım 1 milyon euro para biriktirdim. O sırada satış ihtimali olan kulübü satın alabilme özelliği olmalı. Sırf bu zevki tadabilmek için almanya portekiz hollanda liglerinden b takımları olan kulüpleri seçiyorum. B takımları profesyonel liglere çıkabiliyor. Onların teknik direktörünü antrenörlerini seçiyorum alt yapıdan yetiştirdiğim ve ya genç yaşta transfer ettiğim futbolcuları profesyonel ligde gelişmelerini sağlıyorum ama bunu normal takımla çalışırken de yapabilmek güzel olurdu. Mesela gs de çalışırken 3 ligden İstanbul takımı satın alıp bu şekilde sistem kurmak güzel olurdu. Kardeş takım mevzusunda istediğim verimi alamıyorum
    Ben daha da otesini istiyorum.

Satın aldığım kulübün

Adını

Şehrini

Formasını

D3gistirmek

Hem başkan hem menejer olmak

Yavaş yavaş büyütmek

0 dan süperlig şamp. Yapmak

3 5 bin kişilik stadı 100 bin kişilik yapmak

3 5 bin taraftardan 100 binlerin izlediği maçlara çıkmak

O itibardan dünyanının önde gelen kulübü yapmak

V.b

Galiba ben çok s3y istiyorum

• Arkadaşlar adamlar oyunda kazanılan paranın kullanımıyla ilgili ve ayrıca menajerin sosyal hayatı ile ilgili bir geliştirme planlarının olmadığını ve asla olmayacağını söyledi. Boşa beklemeyin. Miles Jacobson SI'dan ayrılırsa o zaman yerine gelen adam farklı bir düşünceye sahip olabilir belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Arkadaşlar adamlar oyunda kazanılan paranın kullanımıyla ilgili ve ayrıca menajerin sosyal hayatı ile ilgili bir geliştirme planlarının olmadığını ve asla olmayacağını söyledi. Boşa beklemeyin. Miles Jacobson SI'dan ayrılırsa o zaman yerine gelen adam farklı bir düşünceye sahip olabilir belki.
    valla kardeş açıkçası esas mesele satış. satışı artıracağını bilseler varya benim adımı oyuna bile verirler. (misal yani) olmaz diye bir şey yok. ha şimdilik gerek görmüyorlardır. ama artık oyunda insanlar taktik entreman v.s iyice sıkıldıklarında biz demeden onlar yapacak bunları. ha yakında olur mu ? bilinmez. ama olmaz diye bir şey de yok.
  • Üstad kralsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ACF8F4F94

Ben daha da otesini istiyorum.

Satın aldığım kulübün

Adını

Şehrini

Formasını

D3gistirmek

Hem başkan hem menejer olmak

Yavaş yavaş büyütmek

0 dan süperlig şamp. Yapmak

3 5 bin kişilik stadı 100 bin kişilik yapmak

3 5 bin taraftardan 100 binlerin izlediği maçlara çıkmak

O itibardan dünyanının önde gelen kulübü yapmak

V.b

Galiba ben çok s3y istiyorum

Alıntıları Göster
    Guzel olurdu hakkaten

• 7'de canlı yayın var, yenilikleri tanıtacaklar.

https://www.twitch.tv/FootballManager
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marty.McFLY

7'de canlı yayın var, yenilikleri tanıtacaklar.

izliyorum da 18in devamı gibi ya da beni hiç havaya sokmadı öyle söyleyeyim :D temada birkaç değişiklikle + fontla ve update ile kendi 19umu oluşturabilirim :D betayı çıkarsalar da bir de biz deneyimlesek öyle daha doğru ifade ederiz, izleyince bi halt olmuyo:/

• quote:

Orijinalden alıntı: Marty.McFLY

7'de canlı yayın var, yenilikleri tanıtacaklar.

Link icin sagol hocam sayende yayini basindan sonuna izledim

OYUN EFSANE OLMUS! TAKTIK, ANTRENMAN, SCOUT vs BAYA GELISTIRMISLER

FM19 bence gelmis gecmis en iyi FM olmaya aday

• 2004 den beri devam seriye ön sipariş verdik bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Younes Belhanda

izliyorum da 18in devamı gibi ya da beni hiç havaya sokmadı öyle söyleyeyim :D temada birkaç değişiklikle + fontla ve update ile kendi 19umu oluşturabilirim :D betayı çıkarsalar da bir de biz deneyimlesek öyle daha doğru ifade ederiz, izleyince bi halt olmuyo:/

Alıntıları Göster
    hocam bu izledikleri maç içi kamera açısı ve hızı hangisi acaba baya oturmuş ve stabil
  • yeni oyunda herşey hazır gelmiş kendimizi geliştirebileceğimiz bi alan kalmamış direk ordan gegenpressingi seçiyosun taktik roller herşey yerli yerinde oyuncuları koyuyosun ve kazanıyosun eskiden kendi sistemimizi oluşturmak için saatlerce uğraşıyorduk şimdi 10 yaşında çocuklar başarılı olsun oyunu bozmuşlar herşey hazır çünkü farkımızı nerde göstericez anlamadım hazır taktikle herkes başarılı olur kendi taktiğini oluştur diyenler olabilir tabi ama orda sistem gelmiş hazır onsuz başarılıda olamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

hocam bu izledikleri maç içi kamera açısı ve hızı hangisi acaba baya oturmuş ve stabil

Alıntıları Göster
    Yönetmen kamerası sanırım.

Bu arada biraz baktım yayına. Oyun detay yönünden gelişmiş ama umuyorum ki yapay zekada da benzer şekilde gelişmeler olmuştur. Özellikle oyuncularla iletişim, transferler falan çok can sıkıyordu. İnşallah düzelmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

yeni oyunda herşey hazır gelmiş kendimizi geliştirebileceğimiz bi alan kalmamış direk ordan gegenpressingi seçiyosun taktik roller herşey yerli yerinde oyuncuları koyuyosun ve kazanıyosun eskiden kendi sistemimizi oluşturmak için saatlerce uğraşıyorduk şimdi 10 yaşında çocuklar başarılı olsun oyunu bozmuşlar herşey hazır çünkü farkımızı nerde göstericez anlamadım hazır taktikle herkes başarılı olur kendi taktiğini oluştur diyenler olabilir tabi ama orda sistem gelmiş hazır onsuz başarılıda olamazsın
    Herkes bu oyunda taktik kısmını iyi yapamıyor. Oyuna yeni başlayan, futbol menejerliğini seven genç arkadaşlarında oyuna adepte olabilmesi ve FM'yi sevmesi için hazır taktiklerin kime ne zararı var? Yani 10 yaşında veya 15 yaşında genç arkadaşlarımız oynayamasın mı?

''Oyunu bozmuşlar, herşey hazır''diyorsunuz'da şimdi ordan tiki-taka veya gegenpress seçilince her maç kazanılacak mı? Yada Ankaragücü'nü seçip 2.sezonda Şampiyonlar ligi şampiyonluğu mu elde edilecek.

Farkınızı veya taktik bilginizi yine gösterebilirsiniz. Hazır olan 9 taktiği seçmezsiniz, kendi taktiğinizi yine oluşturur öyle oynarsınız!

''Sistem gelmiş hazır, onsuz başarılı olamazsınız'' bence biraz fazla acımasız ve önyargılı bir eleştiri olmuş.

Yeni getirilen hazır taktik şablonları bence FM sever olan kimseyi rahatsız etmemeli, aksine oyunu daha çok kişiye sevdirip, taktik kısmında iyi olmayan arkadaşlar için bence çok olumlu bir gelişme.

• Arkadaşlari ön sipariş ile alanlar ne zaman başlayacak oynamaya.

Kaç senedir erken oynamaya alıştık :)
  • 
Sayfa: önceki 989990991992993
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.