Şimdi Ara

Fokurdama sesi acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracımı ilk çalıştırdıgımda genellikle serin havalarda yada sabahları oluyor, normal çalışırken veya biraz gaz verince bir fokurdama sesi geliyor araç biraz çalıştıktan sonra ses kayboluyor bunun nedeni nedir acaba bilen varmı yardım edebilirmi bana ve önemli birşeymidir araç 1.4 8valf 2002 clio.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okty1781 -- 18 Nisan 2013; 15:29:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: okty1781

Aracımı ilk çalıştırdıgımda genellikle serin havalarda yada sabahları oluyor, normal çalışırken veya biraz gaz verince bir fokurdama sesi geliyor araç biraz çalıştıktan sonra ses kayboluyor bunun nedeni nedir acaba bilen varmı yardım edebilirmi bana ve önemli birşeymidir araç 1.4 8valf 2002 clio.

Fokurdama derken suyun fokurdaması gibi mi? Su genleşme kabına bakmalısınız.eğer fokurdama ordan geliyorsa kötü haber....Üst kapak contası patlak demektir. ki maalesef 1.4 8v lerde kronik bir arızadır.Bence ihmal etmeyin derim....
  • bende öyle zannetmiştim fakat aracı ustaya gosterdım baktı zorladı aracı fılan hıcbırsey yok su kabında aksıne aracın motoru cok guzel dedi aracı aldıgımda antifiriz yokmus ve antifiriz koymustu üstüne birde içindeki suyu fılan boşaltmıştı zamanında fakat çok soguk havalarda bazen yapıyor fokurdama sesini ama su kabından gelmıyor bunu bılıyorum yanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okty1781 -- 18 Nisan 2013; 20:16:02 >
  • ben de duyardım bu sesi, bir bardak suyu lavaboya döker gibi bir sesti.
    aynı şekilde önemsiz olduğunu söylediler. devir daim ilk sesi mi öyle birşey dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oh valla içim rahatladı ya benden başkasınında bu sesten haberdar olması ve önemsiz olması :D
  • broadway da aynısını yapıyo soğuk havalarda ilk çalıştırdıktan sonra biraz fazla gaz verince .... şimdi kesildi mesela sanki sürahiden bardağa su boşaltıyormuşsun gibi ama bi sorun olmadı 5-6 bin km oldu bu şekilde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.