Şimdi Ara

Focusun Golf'den pahalı olması (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
439
Cevap
3
Favori
8.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RockAndMaka

Asgari Ücret ile geçinip cebinde 3000 tl telefonla gezene c segmentini 100000 kakalamak gayet normal ülkede

bende 3 yıllık iphone 4s var, sekreterimde iphone 6 plus var sıfır , beni telefonuyla eziyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Shadow un rencide edici hareketi yok mu Yonetim iyi ediyor o herifi almamakla. Yaptiklari ender dogrulardan biri.

Vay eline sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E fındığın kilosu da Mercedesden pahalı konu mu açalım bunun için

• quote:

Orijinalden alıntı: stevie_ray_vaughan

quote:

Orijinalden alıntı: RockAndMaka

Asgari Ücret ile geçinip cebinde 3000 tl telefonla gezene c segmentini 100000 kakalamak gayet normal ülkede

bende 3 yıllık iphone 4s var, sekreterimde iphone 6 plus var sıfır , beni telefonuyla eziyor

doğrudur

• Bırakın focus'u golf'u benim için en iyi araba fiat 126 bistir
  • _SkiP_ kullanıcısına yanıt
    Shadow arabadan cok siyaset yapmaya calisiyordu.
    Milleti sen oylesin sen boylesin diye etiketleyip duruyordu. Ayrica hep ayni seyleri yaziyordu. Araba ile ilgili herhangi bir bilgi kattigin gormedim ben foruma.
  • Turbolinea keyifli insani gulduruyor
    Tuvnera kral adamdi bilgiliydi de gormus gecirmisti de bu forum seviyesine cok ustundu.

Simdi bu arkadas turemis ne keyif ne bilgi kuru gurultu.

Bloklayip gecelim ne guldurur ne bir arti saglar.

• Ben konu açan üyenin, ilk konu mesajında küçümsemeye dair bir mesaj göremiyorum. Ayrıca bu ara pek aktif değilim forumda.

Fiyat karşılaştırılması yapılmış. Konu içlerinde bahsedilen mesajlar varsa müdahale edilir o ayrı.
  • bir focus, golf bile 100 bin lira mı oldu?? aboovv.. dönmüyom abi ülkeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stones

Ben konu açan üyenin, ilk konu mesajında küçümsemeye dair bir mesaj göremiyorum. Ayrıca bu ara pek aktif değilim forumda.

Fiyat karşılaştırılması yapılmış. Konu içlerinde bahsedilen mesajlar varsa müdahale edilir o ayrı.

Elinize sağlık

• Focus iyidir Güzeldir hoştur fakat bana göre bir golf değil. Golf ün yeri başka duruşu Şekli şemali ismi cismi.

Fan boy Değilim. Tamamen tercih meselesi.

• Bildiğim kadarı ile focus otomatik çift kavrama şanzımanı bu motor tiplerinde Yağlı tip.

• sizi tanımıyorum da düşünün ki bana cevap veren üyelerin 2 tanesi defalarca kere hakaretten banlanmış ve alman fanatiği.hatta bir tanesi shadowa 1 sayfa küfür etti bu forumda,bu bile yeterli.neyse bu gibi üyelere kalsın burası,millete dsg beleş demeye devam etsinler.ben kendi adıma shadowun geri dönmesini istiyorum.birçok üye de benle aynı fikirde.ama herkesin görüşü kendine,hakaret edenler ve fanboylar hariç.golf yarım tane focus etmez.şu belge bile yeter adama:
    http://forum.donanimhaber.com/m_88154445/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _SkiP_ -- 29 Mayıs 2015; 23:18:44 >

• başlığı focus un golf ten pahalı olması cok zoruma gitti olarak değiştirebilirsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

başlığı focus un golf ten pahalı olması cok zoruma gitti olarak değiştirebilirsin..

Rekabet iyidir niye zoruma gitsin

• _SkiP_ kullanıcısına yanıt
    Türkiye de Opel kullanıcısıyım ..ondan önce uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışı Toyota Corolla ve Camry ve Honda Accord kulandım ,şimdi de yurtdışında şirket arabası olarak Mitsubishi Outlander kullanıyorum..Neden bunları yazdım Alman ı da Japon u da iyi kötü biliyorum demek için..İnanın ki bir gün bile kapımdaki Opel için Alman araba kullanıyorum diye de düşünmedim..Çünkü gerek kullandığım Opel Astra ve gerek Golf herkesin malumu halk tipi araçlar.Bunların Toyota ve Honda dan çok da fazla bir üstünlükleri yok . Alman dedin mi bence Mercedes, Audi (BMW tarzım değil) olacak ki bir şeye benzesin..Ben de o kadar bütçe ayıramadığım için mecburen Opel e devam ediyorum ve verdiğim paraya göre aldığım kullandığım maldan da memnunum..VW nin bence tek avantajı bir parça daha az yakması ve çok başarılı bir algı oluşturması..Genelde orta sınıfın üst katmanı ve esnaf kesiminin kullandığı bir araç ..İ-phone gibi biz ve ötekiler imajını çok güzel pazarlıyor ve en az %10-%15 fahiş fiyatla mal satabiliyorlar. Verdikleri reklam parası tüketicinin cebinden çıkmış oluyor...Dışarıda 10 yıl garanti veren bu firmanın TR de 2 yıl garanti vermesi ve de utanmadan uzatılmış garantiye de para talep etmesi, aylarca sıra bekletmesi ve kaparo aldığı halde fiyatı sabitlemeyip gelen zamları yansıtması, satışta ve serviste müşteriye naletlik yapması, mahkemeye düşmeden hiçbir tüketici hakkını teslim etmemesi ,eklediğiniz belge gibi metazori kağıtlar imzalatıp güya kendini garantiye alması vs vs.. Bakın daha patlak DSG ye sıra gelmedi..Artık fanboyları bile DSG yi savunamıyor ancak şu ahlaksızca mesajı veriyorlar ''uzatılmış garanti yap garanti bitiminden önce birine kakalarsın abi'' Başka ülkede olsa bu muamele ile bu satış miktarının yarısını dahi zor bulurlar.. Ancak bizim insanımız bir garip aşağılanmaktan zevk mi alıyor ? anlamıyorum..Zaten 10 Kasım 1938 den itibaren hangi seçimimiz doğru çıkmış ki arabayı doğru seçelim diyince politika yapmış olacağız..Özetle Doğuş/VAG konusunda sonuna kadar yanınızdayım..Shadowgeist konusuna artık girmeyeceğim belli ki arkadaşınız ..hakkında hayırlısı olsun..İyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: tartekin

.Shadowgeist konusuna artık girmeyeceğim belli ki arkadaşınız ..hakkında hayırlısı olsun..İyi forumlar

değerli bir abim diyeyim.o ahlaksızlıktan beni o vazgeçirmişti.fakat forumda bazı arkadaşlar tarafından sırf bu ahlaksızlık ve fanboyluk zihniyetine karşı olduğu için kötü algılanıyor.neyse sağlık olsun.
    konuya dönersek,golf bu rezil şanzımanla,kazık fiyatlarla,5 kuruş etmez torsiyonlu yol tutuşla,antika motorla,
    asla focus etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _SkiP_ -- 30 Mayıs 2015; 0:17:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: ironcarbonom

DSG çok baş ağrıttı ,yedek parça fiyatarı çok yüksek,türkiyede bir tesis açmaya bile yanaşmıyor vw firması .ama ne hikmetse bizim memlekette vw sevdası bitmiyor
    bu segmentte focus tasarımıyla malzeme kalitesiyle motoru,powershit şanzıman,bağımsız süspansiyon vs çok güçlü geldi golf nedir focusun yanında
    bide şu gerçek var ki koç holding pazarlama stratejisinde doğuş holding kadar başarlı değil.

aynı şeyler mondeo&passat içinde geçerli

Son kez yazıyorum dsg neyse powersiftde aynısı
    Ve powersift dsg'den daha pahalı yedek parça olarak

powersısft şanzıman.:ekonomik kullanmak istiyorsanız sonuna kadar yaptıran, performans istiyorsanız köküne kadar veren fordun çift kavramalı şanzımanı.dsg ve powershıft aynı diyorsanız yanılgı içersindesiniz ve büyük trollsünüz. zaten bir daha söylemeyecekmişsiniz bence de söylemeyin.
    dsg wolkswagen'in musterilerine attigi en buyuk kaziktır. işin ilginci kaç milyon dsg'li aracın geri çağrıldığını biliyoruz Allah'tan. problemi volkswagen kabul etmiş ama tüketicisi kabullenememiş bir türlü.

evet powersıft tamiri daha maliyetlidir doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironcarbonom -- 30 Mayıs 2015; 1:40:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _SkiP_

sizi tanımıyorum da düşünün ki bana cevap veren üyelerin 2 tanesi defalarca kere hakaretten banlanmış ve alman fanatiği.hatta bir tanesi shadowa 1 sayfa küfür etti bu forumda,bu bile yeterli.neyse bu gibi üyelere kalsın burası,millete dsg beleş demeye devam etsinler.ben kendi adıma shadowun geri dönmesini istiyorum.birçok üye de benle aynı fikirde.ama herkesin görüşü kendine,hakaret edenler ve fanboylar hariç.golf yarım tane focus etmez.şu belge bile yeter adama:
    http://forum.donanimhaber.com/m_88154445/tm.htm

Hocam dediginiz gibi herkesin kendi fikridir bir cok uye de donmemesinden yana ayni sekilde:)

Bana gore banlanan bir daha geri gelmemeli zaten herkes icin ayni seyi dusunuyorum. hangi uyelerden bahsettiginiz bilmiyorum. Ben sadece Shadow geri gelsin kisminda takildim cunku kendisi karsidakinin yazdiklarini okumazdi ya da okusa da anlamazdi ve sacma cevaplar yazardi. Mesela Senersongur var banlandi geri geldi onun da foruma bir katkisi yok. yazdigi mesajlar o bu para etmez su bu para etmez o cop bu cop. bu kadar. Baska araba hakkinda ne bilgilendirici bir seyi var ne yorumu var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Seefoo

İnsanlar para biriktirip,kredi çekip her segmentten araba alıyor.Neticede bu markaların birçoğu %100 ithal mal kategorisine giriyor.Vatandaşın parası olduğu gibi ülkeyi terk ediyor.Dolayısı ile de üzerine ağır vergi yükügeliyor.Vergi oranı tartışılır ama o başka mevzu.Ama her halükarda talep düşmüyor o zaman devletin vergi yükünü azaltması için bir sebebte yok.Vatandaş o parayı almanyaya göndermek yerine yurtiçinde harcamış olsa idi ÖTV alınmasına gerek kalmayacaktı.Kısaca talep azalmadıkça vergi oranı azalmayacaktır.İşin enteresan tarafı tüm şikayetlere ve üzerine artan döviz kuruyla zamlanan fiyatlara rağmen talep azalmıyor.Fiyatıda talep belirlediğine göre fiyatlarda sürekli artıyor.

Kısaca millet olarak cep telefonuna yaptığımız muameleyi arabamıza yapıyoruz.Statü göstergesi gibi davranıyoruz.

Hocam bu ÖTV nin falan taleple alakası yok , insanlıkla alakası var . Bir şeye talep var diye vergisini arttırmak insanlık dışıdır, ayıptır.

Elektriğe biz keyfi olarak mı talepte bulunuyoruz yoksa itiyaçtan mı ? 70-80 liralık fatura kaçak kullanım , dağıtım , trt , ıvır zıvır derken 130 liralara geliyorsa bu ötv , kdv falan geçmek lazım bu artık Allah korkusu kalmamış insanları gösteriyor. Neymiş kaçak kullanma kaybını nerden karşılayacakmış , ben şimdi suç ve kaçsam benim hapis cezamı size mi kesecekler, aynı mantık, hepsi bahane bunların.

Bu memleketi kaz gibi yoluyorlar , 3 kuruşluk mala 3 lira vergi koyuyorlar, bırakın talep varsa tabiki vergi gelir işlerini hocam artık. Uyanalım , insan olmak lazım , isterse ultra talep olsun , sen normal vergini al ne bu orta çağda ülkede yaşayan yabancılara ya da sevilmeyen insanlara koyulan ceza vergileri gibi Allah aşkına saçmalık.Başka ülkelerde de talep çok ama onlar 50.000 liralık aracı biz gibi 150.000 liraya almıyorlar.Bu insanlar rahat yaşamayı hak ettiklerini bir türlü anlamıyorlar,ne diyelim, Allah sonumuzu hayır etsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jr09 -- 30 Mayıs 2015; 10:08:54 >

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.