Şimdi Ara

Focusu satıp Lancia Delta almak istiyorum.. Kararsız kaldım. Yardım. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
5.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Focus gibi bilinen bir araçtan bu araca geçmek bence ilginç...

Focus'u alırken yakıt ve yol sesini bilmiyor muydunuz ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN A.

2 yıl 3 ay bindiğim 2009 model 1.4 150ps deltamı 49bin tlye almıştım.40bine sattım. sanırım 4 gün sürdü satmam.her malın alıcısı vardır.arabanın hiç bir sıkıntısı yok.bence yakıtı da gayet iyiydi. hızlanması ve konforuna diyecek yok zaten.

Peki cok sorun cikarttimi size? Fiat servislerine mı götürdünüz? Fiyatlar nasıldı?
    Benzin kac lt civarında yakıyordu.
    Cok soru sordum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya bu piyasası yok, satılmaz ucuza gider vs hepsi hikaye,
    bu araçların 1.6 dizel 2009 model olanları 44-45 milyara satıldı vaktiyle, şimdi bakıyorsun ikinci elde en ucuzuna bile 44 isteniyor.

ikinci olarak bana göre bu araba tam büyükşehir aile arabası, dış ebatları küçük olmasına rağmen arka koltukları en arka pozisyondayken en baba d sınıfı araç kadar diz mesafesi sunuyor, gerektiğinde bagajı büyüyor.

son olarak da platformu bravonun platformunun uzatılmışı ama sürüş özellikleri çok farklı, hissiyatının c segmentiyle ilgisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Delta İtalyanlar'ın elinden çıktı. Rönesans-reform falan bunları bilmeyen adam Delta'dan anlamaz. Biraz Orta Çağ ve Yeni Çağ hakkında akademik bilgi edinin, sonra Delta alırsınız.

Bu arada; aracı çok beğeniyorum. Estetikten anlayan nadir Türk'lerden biri olarak bu aracı almak isterim. Uluslararası ilişkiler mezunuyum, yüksek Avrupa beğenisini ve kültürünü iyi bilirim.

O konuda yazılanlardan bunu çıkardıysan anaokulu bile fazla sana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huawéi

Focus gibi bilinen bir araçtan bu araca geçmek bence ilginç...

Focus'u alırken yakıt ve yol sesini bilmiyor muydunuz ki?

Focus gibi bir arac derken neyi kastediyorsunuz bilmiyorum ama beni Mondeo dan sonra Focus hiç tatmin etmedi.
    Evet yol sesini ve yakıtı hep forumlardan okuyordum ama bu kadar olacağını hiç tahmin etmemiştim. Focus ta en tatmin edici özellik bana gore yol tutusu. Benim kullandığım paketten bahsediyorum tabi.
    Mondeo gibi bir aracı da cok zor sattığımı hatta satamadigimi mecburen takasa verdigimi düşünürsek yine benzer bir araca para vermek istemiyorum açıkcası. Zira Lancia nin Mondeo dan daha rahat satacagini dusunuyorum.
    Neden?
    Bugün bir Mondeo almak isteseniz girin Sahibinden e binlerce Mondeo ilanı var. Ama bir Delta almak isterseniz 50-60 i geçmez. İllaki benim gibi bir alici çıkacaktır Lancia almak isteyen.
    İste bu sebeplerden ötürü Focus tan bu araca gecmek istiyorum.

• Bizim milletimiz araba değil sanki yatırım aracı alıyor.Lancia çok güzel bir araç yok ikinciel satmaz vs. laflarına inanmayın bu sene içinde ikinciel bir lancia delta alıcam anneme f/p süper bir araba yok parçasını bulamazsın vs. diyorlar bu çok bilmiş insanlar nerden biliyor acaba ben giuliettama 15günden fazla parça gelmesini beklemedim.lancia nın yaygın bir servis ağı yok diyorlar ancak bütün fiat servisleri lancia ya bakıyor.Bravo ile ortak parça kullanıyormuş heralde kullanıcak vw ne bakarsanız bütün araçlarının içi aynı onu geçtim poloda bulunan parçalar bile golf-jetta hatta passatta kullanılıyor.Piyasada lancia delta gibi araç yok içi ferah kaliteli,d sınıfı konforu sunuyor,fiyatı uygun bence düşünmeden alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scheisse -- 10 Haziran 2012; 12:57:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Braunschweig

Bizim milletimiz araba değil sanki yatırım aracı alıyor.Lancia çok güzel bir araç yok ikinciel satmaz vs. laflarına inanmayın bu sene içinde ikinciel bir lancia delta alıcam anneme f/p süper bir araba yok parçasını bulamazsın vs. diyorlar bu çok bilmiş insanlar nerden biliyor acaba ben giuliettama 15günden fazla parça gelmesini beklemedim.lancia nın yaygın bir servis ağı yok diyorlar ancak bütün fiat servisleri lancia ya bakıyor.Bravo ile ortak parça kullanıyormuş heralde kullanıcak vw ne bakarsanız bütün araçlarının içi aynı onu geçtim poloda bulunan parçalar bile golf-jetta hatta passatta kullanılıyor.Piyasada lancia delta gibi araç yok içi ferah kaliteli,d sınıfı konforu sunuyor,fiyatı uygun bence düşünmeden alın.

Cok haklısınız.
    Bu piyasayı kimler belirliyor bilmiyorum ama alıcılar icin en onemli kriter arabayı rahat satabilme kaygısı. Ondan sonra konfor vs geliyor.
    Bu yüzdende piyasadaki bir cok iyi araba deger kaybediyor. İnsanlar bunun uğruna sırf adı çıkmış diye konfordan yoksun araçları tercih etmek zorunda bırakılıyor.
    Açıkcası benimde Focusu almam icin Onemli kriterler arasında rahat satmak vardı ama anladım ki cocuk olduktan sonra konfor ve guvenlik daha onemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: voicemaster

quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN A.

2 yıl 3 ay bindiğim 2009 model 1.4 150ps deltamı 49bin tlye almıştım.40bine sattım. sanırım 4 gün sürdü satmam.her malın alıcısı vardır.arabanın hiç bir sıkıntısı yok.bence yakıtı da gayet iyiydi. hızlanması ve konforuna diyecek yok zaten.

Peki cok sorun cikarttimi size? Fiat servislerine mı götürdünüz? Fiyatlar nasıldı?
    Benzin kac lt civarında yakıyordu.
    Cok soru sordum :)

benzin şehir içi 9-10lt şehir dışı 7 litre yakar. fiat bakıyor.20bin bakımı 550 tl tuttu.hiç bir sorun yaşamadım.
  • Lancia Delta iyi bir araç ama Mondeo'dan sonra oda tatmin edermi bunun için test etmeniz gerekiyor...Focus kendi sınıfının iyi araçlarından olmasına ragmen tatmin etmemiş tabi otomatik olmasının dezavantajı vardı...Mondeo'dan sonra Passat,İnsignia,SuperB,A4 gibi D segmenti arabalar tatmin eder...
  • İtalyan arabaları hakkında ön yargılar malesef devam ediyor parçası pahalı o bu vs.. Şuan 147 Q2 yada 159 1.9 jts benzinli alma arifesindeyim ona buna baksam almamam gerek bi araba bunlar.Siz kalbinizin sesini dinleyin deltalara bakın inceleyin.Olmadı 159 1.9 jts benzinlide düşünebilir deltaya alternatif olarak.
  • 2010 model,dizel otomatik Delta vardı eniştemde.42 bin km'de aldı 1 yıl kullandı 62 bin km'de zar zor sattı.

Hatta 44 bin liradan ilan verdi 40 bin liraya sattı 1-2 ayda bekledi yani o derece.Bence hiç bulaşmayın aracı satarken kullandığınız tüm zevkler uçup gidiyor aklınızdan.Başınız biraz ağrır, demedi demeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker006

2010 model,dizel otomatik Delta vardı eniştemde.42 bin km'de aldı 1 yıl kullandı 62 bin km'de zar zor sattı.

Hatta 44 bin liradan ilan verdi 40 bin liraya sattı 1-2 ayda bekledi yani o derece.Bence hiç bulaşmayın aracı satarken kullandığınız tüm zevkler uçup gidiyor aklınızdan.Başınız biraz ağrır, demedi demeyin.

Açıkcası o şartlarda keske ben bulabilseydim.
    Hemde 2010 model diyorsunuz. 2009 dizel otomatigi alamazsınız o şartlarda.
    Dediğim gibi ben Mondeo yuda 2 ayda satamadim. Enişteniz yine bir alici bulmuş en azından. Ben satamayip takasa verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: voicemaster

quote:

Orijinalden alıntı: joker006

2010 model,dizel otomatik Delta vardı eniştemde.42 bin km'de aldı 1 yıl kullandı 62 bin km'de zar zor sattı.

Açıkcası o şartlarda keske ben bulabilseydim.
    Hemde 2010 model diyorsunuz. 2009 dizel otomatigi alamazsınız o şartlarda.
    Dediğim gibi ben Mondeo yuda 2 ayda satamadim. Enişteniz yine bir alici bulmuş en azından. Ben satamayip takasa verdim.

Aslında o biraz sizin sanssızlığınız olmuş Mondeo,Focus gibi araçlar temiz ise peynir ekmek gibi gider.

Evet 2010 modeldi satışa koyduğunda arayanların % 80i galericiydi ölü fiyatına istiyordu aracı.Sonunda dayanamadı 2-3 kullanıcı arasından bu kararı verdi.
    İnternette 45-50 bin lira arasında fiyatları mevcut ama onlar ilan olarak kalır hepsi şişirilmiş fiyatlar bir talep olacağını düşünmüyorum.

Son olarak enişteme dedim ki daha aracı alalı 1 yıl bile olmadı neden satıyorsun diye.Bana dediği söz bu araçlar böyle 1 sene hevesini alıp hemen satacaksın 100 bin km ye gelse kimse almaz elinde patlar araç demişti.

Karar sizin.İyigünler

• Ben giulietta lirken herkes satilmaz servisi yok vs. Diye zirvalamisti.Arkadasimda 15 bin km de tsi golf var dsg si titreme yapiyor diye degistirilcek garantiden size soruyorum dsg si degismis golfumu alirsiniz yoksa ikincieli lafta olmayan saglam bir aracimi bende leon tdi dsg vardi 49 a aldim 1 aene sonra 15 binde 42 ye zor sattim dsgli arac almam garantisi bitince dsg ariza verse servis 16 bin tl istiyor bir arac parasi

• quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

O konuda yazılanlardan bunu çıkardıysan anaokulu bile fazla sana.

Kıyamam, niye kızdın sen bakayım? Hem arabaya kötü bir şey demedim ki ben? Hemen de kızıvermiş.
  • Araba temizse her turlu rahat satilir.Ben insanlarin bunu bu kadar takmasini anlayamiyorum.Piyasasi yok parcasi pahali denilen araclarimizi satmamiz 1 hafta surmemisti.

Konuya gelicek olursam ben kesinlikle tavsiye ederim deltayi.Sorunsuz altyapiya sahip.Kesinlikle siradisi tasarimi var ve cok dolu bir arac.Daha ne olsun ki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük şehirde iseniz servis sorun olmaz ama parça fiyatları yüksek olabilir.Fiatla ortak genelde parçaları motor.Bu yönden sıkıntı olmaz fakat diğer parçaları pahalı olabilir.İkinci eli sorunludur.Türkiyede bu tür sınıflarda bir kaç marka var ikinci eli sağlam (volvo audi).Ben size iç hacim fazla önemli değilse volvo s40 öneririm.Fordla motor olarak parçalar ortak.Yalıtım daha iyi servisleri de gayet iyi ve cüzzi.Ama eğer daha konforlu araç bakarsanız Toyota avensis elegant makyajlı kasa öneririm.Gayet konforlu ve sesizler
  • "Macera" diyen arkadaşın bu yorumuna katılmamak mümkün değil. Ancak yine de karar sizin...

bir kaç yıl önce araç seçimi sırasında seçeneklerim arasında idi.

Dışarıdan zengin arabası gibi dursa da içeride çoğu parçanın Fiat Bravo ile aynı olduğunu görmüştüm. Tavan biraz basık geldi bana.
    Dış görünümü farklılığının yanında bence çok güzeldi.
    Arka koltukların ileri geri hareketi ile istendiğinde arka koltuklardaki diz mesafesi E segmenti araçlarla boy ölçüşebiliyordu (tabii aynı oranda bagajdan ödün vererek).
    Yürüyen aksam, motor ve şanzuman konusunda Bravo'dan pek de üstün yanı yoktu.

Ancak ne diyim, hala yolda gördüğümde dönüp baktığım bir araç. Keşke maceraya atılacak cesaretim olsaydı. O kadar cesur olsam belki de başka maceralara yelken açardım bilmiyorum.

• Konusanlardan yarisi bu araci degil surmeyi birak kapisini acip bakmamislardir bile.
    Aracin kullanimi oldukca rahat ve keyifli.arka koltuklari ileri geri yatirabiliyorsunuz ve diz mesafesi muazzam sekilde iyi.
    Ayrica tasarimi gayet hos. Dizelide benziliside gayet gucl ve cekisi iyi.yakit tuketimleride makul.
    Umitkoy koprusundeki yoncaya hava yagisliyken 90 la girdi 110 la cikti arac.degil astra insignia bile o hizla oraya giremedi.yol tutus konusunda arac cidden cok iyi.180-200 lerde giderken yola yapisiyor ve size guven veriyor.frenleride ayrica harika diyebilecegim ozelliklerinden.
    159 askim olmasa delta alicaktim.Bana gore alinasi bir arac.
    Ayrica 2,5 ayda istedigimiz fiyattin 4 bin altina 2011 hatasiz boyasiz sunrooflu full 1.16i yi zor sattik. Ama bmw bu ikinci eli hizli degil mi..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bravo var istedigim fiyata satabilirsem 2008 ford mondeo titanium dusunuyorum. Bence sizde düşünebilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.