Şimdi Ara

Focus mu Astra mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
14.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Focus iyi bir otomobil tek sorunu yalıtım.
    Yalıtım çok kötü kaymak gibi asfalatta bile yol sesi içerde bir kere uzun yol yaptım ama yolculuğum işkenceye dönüştü abartmıyorum sürekli mola veriyordum yol gürültüsü başımda ve kulaklarımda inanılmaz bir ağrı yapıyordu arkadaşımla resmen pert olduk eve döndüğümde ise 2-3 gün boyunca yol gürültüsü kulaklarımda çınladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Live yourlife -- 9 Haziran 2012; 14:41:38 >
  • Şanzımanı sorunlu olmasa Focus derdim ama bu durumda Astra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aziz Kancar

Focus sanzimanlari sorunlu. Astranin ise vites gecisleri vs arabadan sogutur insani bence MCP 308 DERIM

MCP de çok farklı değil sanki hocam ? İlk 2 vites sinirden öldürür adamı
  • quote:

Orijinalden alıntı: moral83

quote:

Focus sanzimanlari sorunlu. Astranin ise vites gecisleri vs arabadan sogutur insani bence MCP 308 DERIM

Easytronic den iyi oldugu kesin ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerauto

Focus iyi bir otomobil tek sorunu yalıtım.
    Yalıtım çok kötü kaymak gibi asfalatta bile yol sesi içerde bir kere uzun yol yaptım ama yolculuğum işkenceye dönüştü abartmıyorum sürekli mola veriyordum yol gürültüsü başımda ve kulaklarımda inanılmaz bir ağrı yapıyordu arkadaşımla resmen pert olduk eve döndüğümde ise 2-3 gün boyunca yol gürültüsü kulaklarımda çınladı

Focusun yalitimi donanim paketi ile ilgili. Ghia ya da titaniumlarda boyle bir sorun yasamazsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: moral83

quote:

Easytronic den iyi oldugu kesin ;)

İkiside aynı şeyin laciverti.

Mcp , Astra'dan vazgeçip puga yönelmek için kesinlikle yeterli bir sebep değil.

• Focus'taki CVT şanzıman problemli, alınmaz.

Astra da 1.3 motoruyla, bir de üstüne easytronic şanzımanı ile hiç tat vermez. Eski easytronicler de sorunlu zaten.

En mantıklsı tam otomatik şanzımanlı Ceed, veya yine robotize şanzımanlı Fiat Bravo 1.6Mjet Dualogic veya 307-308 1.6 HDI Auto6r.
  • Otomatik dizel focustan uzak durun denildiği gibi sorunlu.Astra içinde pek farklı birşey söylenemez.

Ayrıca focusta makyajlı kasa tercih ederseniz daha iyi olur tabiki bütçe yetmeyebilir ancak makyajlı kasada kronik sorunlu bir sürü parça değiştirildi alt takımlardan tavana kadar

Bu arada focus sahibiyim astra 1.3 dizelide kullandım focusun motor performansı ile astra arasında dağlar kadar fark var yakıt tüketimi focusun daha iyi ayrıca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zugasi_berepe -- 11 Haziran 2012; 12:23:30 >
  • Ford focus D sekmentli bi araç vede Son derece Güvenli bi traktörle sol burunundan çarpışmasını seyerettim traktör 2 ye ayrılmış focus ise ufak bi hasarı vardı opel in çarpışma testlerinide izledim pek memun etmedi beni bu benim düşüncem herkesi fikri ayrıdır tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son Uyku -- 11 Haziran 2012; 12:45:32 >
  • sadece o iki araçtan biriyse, ikisini de km. yüksekliğinden ötürü elerdim ben.
    eğer km. yüksek olduğu için fiyatları düşük geldiyse (ki bunların piyasasını pek bilmem ama) 1-2 bin fazla verip düşük km.li almak bana göre daha mantıklı

(kimsenin alacağı mala karışmam, herkes hürdür)
  • Dizel otomatik focus kesinlikle almayın. Aracın Ghia versiyonunu kiralık olarak kullanmıştım. 2.hafta aynı aracı istediğimde şanzıman arızası verdiğini söylemişlerdi. Hadi ordan diyecekken araştırınca çok sık rastlanıldığını duydum. Daha sonra Ford bir daha dizel otomatik getirmedi 1.6 motorlar için zaten.
  • Bahsedilen şanzıman probleminden dolayı Focusun yeni model dizellerinde zaten otomatik şanzıman seçeneği yok. Dolyasısı ilede sorunda yok. Benzinli versiyonunda kullanılan otomatik şanzıman ise zaten sorunsuz.. Focus her açıdan öne çıkar. Ancak yeni kasa geldiğinden dolayı 2012 model aşağısında fiyatlar müthiş düştü.. Bu bir açıdan avantaj bir açıdan dezavantaj.. 1 yıllık az kilometreli aracı çok uygun fiyata alabilirsiniz. Bu kısmı avantajı.. Ama satarken olası değer kaybıda dezavantajı..
  • Yanılmıyorsam Focus dizel otomatik üretilmiyor. İlanlardan anladığım en son 2007'de üretilmiş ya da Türkiye'ye gelmiş. Bunu bir araştırın derim.

Astra, serttir, vites geçişleride çok iyi değildir çünkü şanzıman otomatik değildir. Fakat yol tutuşu ve kendisi sağlamdır, sürücüye güven verir. Ben 1,5 yıl kullandım, hiç bir sorunla bakımları dışında masrafla karşılaşmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 12 Haziran 2012; 0:11:34 >
  • O yıllardaki Focus dizeller pek kullanışlı değil.Şanzımanı sorunlu anlayacağınız zaten Ford üretimden çekti dizel otomatik vites araçlarını.
    Yani Focus almayında ne alırsanız alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Son Uyku

Ford focus D sekmentli bi araç vede Son derece Güvenli bi traktörle sol burunundan çarpışmasını seyerettim traktör 2 ye ayrılmış focus ise ufak bi hasarı vardı opel in çarpışma testlerinide izledim pek memun etmedi beni bu benim düşüncem herkesi fikri ayrıdır tabi.

Çok güldüm buna
    Ford Focus C segmenti bir araçtır..
    Traktörde neyse 2 'ye ayrılmış =))))

Her neyse Focus ve Astra 'da İyi Arabadır.Güvenlikleri hemen hemen aynıdır. Donanım olarak güvenlikleri artar veya azalır.
    Fakatt Focus'ta Dizel+Otomatik Sorunludur.
    Astra için pek bişey diyemiyeceğim fakat rampaları 1.3 motorla 50km/h hızla çıkmak istiyorsan alabilirsin hemde easytronic ...
    Performans konusunda sıkıntı verir.

Farklı olarak Golf TDI düşünebilirsin =)

• quote:

Orijinalden alıntı: Skrbsr96

quote:

Ford focus D sekmentli bi araç vede Son derece Güvenli bi traktörle sol burunundan çarpışmasını seyerettim traktör 2 ye ayrılmış focus ise ufak bi hasarı vardı opel in çarpışma testlerinide izledim pek memun etmedi beni bu benim düşüncem herkesi fikri ayrıdır tabi.

Çok güldüm buna

Her neyse Focus ve Astra 'da İyi Arabadır.Güvenlikleri hemen hemen aynıdır. Donanım olarak güvenlikleri artar veya azalır.
    Astra için pek bişey diyemiyeceğim fakat rampaları 1.3 motorla 50km/h hızla çıkmak istiyorsan alabilirsin hemde easytronic ...

Sen gülmeye devam et genç senin torosu da ikiye ayırır focus canınıda sıkma yorum yaparken başkalarını rencide etmek mi yoksa forumda birilerine sataşmak mı amacın herkes fikrini söylüyor bende söyledim seninde bi fikrin olsaydı sende söylerdin ben yalan sölemedim ikiye ayırdı diyosak ayırmıştır.
    İzleyebilirsiniz:
    http://www.youtube.com/watch?v=HEO4hIXxpKs

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Skrbsr96

quote:

Çok güldüm buna

Sen gülmeye devam et genç senin torosu da ikiye ayırır focus canınıda sıkma yorum yaparken başkalarını rencide etmek mi yoksa forumda birilerine sataşmak mı amacın herkes fikrini söylüyor bende söyledim seninde bi fikrin olsaydı sende söylerdin ben yalan sölemedim ikiye ayırdı diyosak ayırmıştır.
    İzleyebilirsiniz:
    http://www.youtube.com/watch?v=HEO4hIXxpKs

Akıllı Ben Focus 1 Sahibiyim !

• Arkadaslar focus 1.6dizel 95hp mi yoksa astra 1.3dizel 95hp mi almalıyım tavsiyeniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turk00

Arkadaslar focus 1.6dizel 95hp mi yoksa astra 1.3dizel 95hp mi almalıyım tavsiyeniz nedir?

Focus un motor hacmi astra ya göre daha büyük.Focus performans açısından astrayı geride bırakır.Bunun denemesini de yaptık.Astra hantal kalıyor.Fakat Yakıt açısından da focus sınıfta kaldı.Ford lar genel olarak çok yakıyor.Tabi o performansı vermesi için çok yakmasında en doğal hakkı

Önemli bir noktaya da değinmek istiyorum.Nekadar doğru bilmiyorum ama altın ve değerli ziynet eşyası taşıyan firmalarda özellikle tdci focus kullanıyorlarmış.Kuyumcu bir arkadaşım var o söylemişti.Bunun sebebi ise arkalarından kimsenin yetişmemesi lazımmış Malum arabanın 100 katı değerinde ürün taşıyorlar nolur nolmaz...

• zor seçim,ikisi de çok şık,kaliteli,güzel araçlar.burun farkıyla astra diyorum.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.