Şimdi Ara

Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa) (479. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.072
Cevap
29
Favori
1.972.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kesin tüketim değeri ancak deponun ağzına dek doldurulması ile ölçülür.
    YB %10 HATA VEREBİLYOR. tECRÜBE İLE SABİT.
    Tüketimin max 4.18lt olabilir. Bu değer bile süper.
  • quote:

100km de3.8lt ortalama yaptım.

Ben bunu rüyamda bile göremem.
    Tebrik ederim.
  • uzun yola cıkarsan eger olur egelıefe.uzun yolda gercekten parasının hakkını verıyor arabalarımız.
  • Uzun yola çıktım.5,6'nın altını göremedim.
  • arkadaşlar..ben foruma yeni üye oldum ancak forumu yazdan beri okuyorum...2. el focus almaya karar verdim çünkü focus hayranıyım... en düşük 2004 model olmalı diye..max 27-28000 geçmicek şekjilde bi fiyat düşünüyorum...ancak sizin bilgilerinizi almak istedim bu açıdan..sizin yazdıklarınız genelde tdci araç ..ben mecburen benzinli alıcam(fiyattan dolayı)..acaba focus 2 ler benzinli çokmu yakıyor..dizelden şüphem yok az yakıyo ama benzinlileri bilmiyorum...fabrika verilerine baktım ama ne derece doğru bilmeiyorum kullanan varsa daha iyi bilgi verir diye düşünüyorum....araç kasası ağır olduğu için fazla yakarmı diye şüpheleniyorum ben.eğer çok yakıyosa ilerde(şimdi değil tabiki) lpg takılabilirmi arabaya acaba.eğer uygun olmazsa eki kasa focus almayı düşünüyorum en azından lpg taktırırım eğer fazla yakarsa ..bide 2. el focuslarda bazı trendlerde bej rengi (ön kokpit alt kısım) bazı trendlerde düz renk...ayrımı nasıl oluyo..yani donanım (ghia ternd değil)farkından değil olsaydı bütün trendler aynı olurdu...(düz renk)..stil paketli olupta yine düz ve bej olan var..bu avcaba 2005 2006 model farkındanmı kaynaklanıyo acaba (şahsem ben ghia gibi bej renk olsun isterim)bilgilendirirseniz sevinirim..2005 trend 2006 trendler arasında donanım teknik özekllik yönünden bi fark varmı..sitede ancak 2007 model araçların özellikleri var o açıdan öğrenemk istedim .......26000ytl ye 2005 trend stil paketli hatcback metalik boya temiz20000 kmde bi focus 2var sizce uygunmu..(içini göremedim renk olarak bejmi değilmi)..2. elde nelere dikkat etmeliyim araç içi önerileriniz olursa sevinirim..şimdiden tşkler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plasenta1 -- 28 Kasım 2006; 13:47:42 >

• focus benzinlinin cok yaktigini söylerler valla bende hicte öyle cok bir yakim yok.9-10.5 arasi sehir ici sabah trafikteyim aksamda ve otm.kullaniyorum.eski kasayi bilemem.10.6 fabrika verim var zaten.agresif kullandigin anda artiyo belirtiyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TRCaPiTaL

Sanırım şimdilik Türkiye rekoru:

Focus 1,6 TDCi 222 km/s

http://www.youtube.com/watch?v=LKYcee7MWI8

Bencede Türkiye Rekoru bu olsa gerek..Hemde gece yapmış bu hızı herhalde...
    HArbiden Çoşmuş bu herkimse...
  • quote:

Orjinalden alıntı: EmRaHSaRaL

quote:

Sanırım şimdilik Türkiye rekoru:

Focus 1,6 TDCi 222 km/s

http://www.youtube.com/watch?v=LKYcee7MWI8

Bencede Türkiye Rekoru bu olsa gerek..Hemde gece yapmış bu hızı herhalde...
    HArbiden Çoşmuş bu herkimse...

kadranın fazla gösterdiğinide unutmamak lazım

• Fazla mı gösteriyor ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mudu

uzun yola cıkarsan eger olur egelıefe.uzun yolda gercekten parasının hakkını verıyor arabalarımız.

evet bencede hem hızlanmasıyla hem uzun yoldaki yakıt tüketimiyle parasının hakkını veriyor arabamız... tdci alırken biraz pahalı ama satarkende benzinliden pahalı satılıyor. oyüzden focus alacak arkadaşlara tavsiyem TDCİ.....
  • evet 5-6 km fazla gösteriyor hızı
  • quote:

Orjinalden alıntı: gatol26

evet 5-6 km fazla gösteriyor hızı

%5 fazla gösterir.
  • servise benden erken gidersen sonucunu söyleyebilir misin? Ne diyeceklerini çok merak ediyorum doğrusu. Ben sesi banta alıp orda dinletmeye karar verdim bu arada

quote:

Orjinalden alıntı: gatol26

quote:

Orjinalden alıntı: jumadeus

gatol26,

Tolga hoşgeldin. Bahsettiğin soruna benzer mi bilemiyorum, ama direksiyon pompasından gelip gelmediğini bilemediğim ve sürekli beni rahatsız eden bir sesi ben de duyuyorum. Daha çok sabahları soğukken 1-1,5 km. gittikten sonra sağa veya sola dönerken bu sesi yapıp daha sonra direksiyonu düz hale getirdiğimde bir müddet daha devam edip bitiveriyor.

Ama bazen 30-35 km, daha fazla kullandıktan sonra da yavaşlayıp dönüş yaptığımda duymaya başladım. Sanki uyarı sinyali gibi sessiz ve derinden geliyor. Bir sürtünme sesine benziyor. Servise götürüp dinletmek için yola çıktığımızda sanki hiç bu sesi çıkarmıyomuş gibi sustu araç. E ne desinki adam da yapacak bişey yok deyip gönderdiler.

Senin şikayetinden ben de huylandım yine iyisi mi servise götüreyim tekrardan.

slm hosbulduk..vallaha sorunlarımız aynı sanırım bu ses beni deli etti....aynen direksiyon düz durdugunda kesiliyo saga sola oynatıncageliyor bakacaz bi servise götür sende bende tekrar götürecem bakalım ne cıkacak... bugün onun yüzünden ses sistemine ekleme yaptım şaka bi yana da bugün jbl anfi ve jbl 30cm bagaj bas taktırdım ve süper calıyor... sony teyple güzel uyum sagladı ama teybin orjinal anfi cıkışı yok dönüştürücü almanız lazım... güm gümm yanlız dikkat edin aracın içindeki ve dışındaki tüm vidalar bastan gevşeyebilir....

• Bu forumda genelde dizelciler oluyo..Zamanında ben bu sorunun cevabını bulmakta epey zorlanmıştım, o yüzden sana bi kıyak çekiyim

Arabam 2006 Ghia HB, 6000km'de..En son geçen haftasonu Ankara'dan Amasra'ya gittim. 150km otobanda 100-120 arası, geri kalan yolda genel olarak 90, 100 gittim. Tabii ilçelerde durmalar, yavaşlamalar oldu. Otele vardığımda ortalamam 6.1 'di bence hiç fena değil. Şehir içi ise tamamen parkura, bir defa da ne kadar yol yaptığına bağlı. Çok trafikte değilsen ve bir defada ortalama 10 km yaparsan 8 lt civarında seyrediyor. Yani kısacası sınıfına göre bence iyi. Örneğin benzer şehirçi parkurlarda 307 %10 (test ettim) ve babamın Corollası %5 daha fazla yakıyo..

Umarım yardımcı olmustur..

Kolay gelsin...
    quote:

Orjinalden alıntı: plasenta1

arkadaşlar..ben foruma yeni üye oldum ancak forumu yazdan beri okuyorum...2. el focus almaya karar verdim çünkü focus hayranıyım... en düşük 2004 model olmalı diye..max 27-28000 geçmicek şekjilde bi fiyat düşünüyorum...ancak sizin bilgilerinizi almak istedim bu açıdan..sizin yazdıklarınız genelde tdci araç ..ben mecburen benzinli alıcam(fiyattan dolayı)..acaba focus 2 ler benzinli çokmu yakıyor..dizelden şüphem yok az yakıyo ama benzinlileri bilmiyorum...fabrika verilerine baktım ama ne derece doğru bilmeiyorum kullanan varsa daha iyi bilgi verir diye düşünüyorum....araç kasası ağır olduğu için fazla yakarmı diye şüpheleniyorum ben.eğer çok yakıyosa ilerde(şimdi değil tabiki) lpg takılabilirmi arabaya acaba.eğer uygun olmazsa eki kasa focus almayı düşünüyorum en azından lpg taktırırım eğer fazla yakarsa ..bide 2. el focuslarda bazı trendlerde bej rengi (ön kokpit alt kısım) bazı trendlerde düz renk...ayrımı nasıl oluyo..yani donanım (ghia ternd değil)farkından değil olsaydı bütün trendler aynı olurdu...(düz renk)..stil paketli olupta yine düz ve bej olan var..bu avcaba 2005 2006 model farkındanmı kaynaklanıyo acaba (şahsem ben ghia gibi bej renk olsun isterim)bilgilendirirseniz sevinirim..2005 trend 2006 trendler arasında donanım teknik özekllik yönünden bi fark varmı..sitede ancak 2007 model araçların özellikleri var o açıdan öğrenemk istedim .......26000ytl ye 2005 trend stil paketli hatcback metalik boya temiz20000 kmde bi focus 2var sizce uygunmu..(içini göremedim renk olarak bejmi değilmi)..2. elde nelere dikkat etmeliyim araç içi önerileriniz olursa sevinirim..şimdiden tşkler....

• Arkadaşlar bu hafta AUTOSHOW da dizel mi benzinli mi daha iyi sorusuna yanıt aranmış.
    Mükemmel bir yazı okumanızı öneririm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: leon_73

Bu forumda genelde dizelciler oluyo..Zamanında ben bu sorunun cevabını bulmakta epey zorlanmıştım, o yüzden sana bi kıyak çekiyim

Arabam 2006 Ghia HB, 6000km'de..En son geçen haftasonu Ankara'dan Amasra'ya gittim. 150km otobanda 100-120 arası, geri kalan yolda genel olarak 90, 100 gittim. Tabii ilçelerde durmalar, yavaşlamalar oldu. Otele vardığımda ortalamam 6.1 'di bence hiç fena değil. Şehir içi ise tamamen parkura, bir defa da ne kadar yol yaptığına bağlı. Çok trafikte değilsen ve bir defada ortalama 10 km yaparsan 8 lt civarında seyrediyor. Yani kısacası sınıfına göre bence iyi. Örneğin benzer şehirçi parkurlarda 307 %10 (test ettim) ve babamın Corollası %5 daha fazla yakıyo..

Umarım yardımcı olmustur..

Kolay gelsin...
    quote:

Orjinalden alıntı: plasenta1

arkadaşlar..ben foruma yeni üye oldum ancak forumu yazdan beri okuyorum...2. el focus almaya karar verdim çünkü focus hayranıyım... en düşük 2004 model olmalı diye..max 27-28000 geçmicek şekjilde bi fiyat düşünüyorum...ancak sizin bilgilerinizi almak istedim bu açıdan..sizin yazdıklarınız genelde tdci araç ..ben mecburen benzinli alıcam(fiyattan dolayı)..acaba focus 2 ler benzinli çokmu yakıyor..dizelden şüphem yok az yakıyo ama benzinlileri bilmiyorum...fabrika verilerine baktım ama ne derece doğru bilmeiyorum kullanan varsa daha iyi bilgi verir diye düşünüyorum....araç kasası ağır olduğu için fazla yakarmı diye şüpheleniyorum ben.eğer çok yakıyosa ilerde(şimdi değil tabiki) lpg takılabilirmi arabaya acaba.eğer uygun olmazsa eki kasa focus almayı düşünüyorum en azından lpg taktırırım eğer fazla yakarsa ..bide 2. el focuslarda bazı trendlerde bej rengi (ön kokpit alt kısım) bazı trendlerde düz renk...ayrımı nasıl oluyo..yani donanım (ghia ternd değil)farkından değil olsaydı bütün trendler aynı olurdu...(düz renk)..stil paketli olupta yine düz ve bej olan var..bu avcaba 2005 2006 model farkındanmı kaynaklanıyo acaba (şahsem ben ghia gibi bej renk olsun isterim)bilgilendirirseniz sevinirim..2005 trend 2006 trendler arasında donanım teknik özekllik yönünden bi fark varmı..sitede ancak 2007 model araçların özellikleri var o açıdan öğrenemk istedim .......26000ytl ye 2005 trend stil paketli hatcback metalik boya temiz20000 kmde bi focus 2var sizce uygunmu..(içini göremedim renk olarak bejmi değilmi)..2. elde nelere dikkat etmeliyim araç içi önerileriniz olursa sevinirim..şimdiden tşkler....

Yav aynı benim arabayı tarif etmişsin

• quote:

Arkadaşlar bu hafta AUTOSHOW da dizel mi benzinli mi daha iyi sorusuna yanıt aranmış.
    Mükemmel bir yazı okumanızı öneririm.

Yine dizeli mi övüp duruyorlar?
  • Benim focus 30000 km devirdi.
    Artık 90 km sabit cruise yaparak rahatlıkla düz yolda 4.0 değerini yakalayabiliyorum.Bu değer klima kapalı motor ısınmış halde ve düz yolda en az 100km yol yaparak test ettiğim değerlerdir.Hep otobanı kullandığım için farkı anlayabiliyorum.

0-5000 km , 5.5-5.8
    5000-10000km , 5.0-5.3
    10000-20000 km, 4.3-4.8
    20000-30000 km ,4.0-4.4
    30000 - , 3.8-4.3

History kabaca söyle ;

quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

quote:

100km de3.8lt ortalama yaptım.

Ben bunu rüyamda bile göremem.
    Tebrik ederim.
  • ben aracımın garantisini 3yıldan , 5 yıla çıkarttım .Bunun için 330 lira ek garanti uzutma parasını 15 taksit olarak verdim .aracımı 2005 yılında almışdım şimdi 2010 yazına kadar garantili .Bence iyi oldu en azından içim rahat .Tavsiye ederim.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Taşkaya

Arkadaşlar Merhaba..
    Aklıma Takılan birşeyi sizlere danışmak istiyorum..
    2006 Focus Ghia TDCI HB var bende araçla birlikte bir maalum Opet kart verdiler..
    Aldığım günden beride opet'ten başka yerden yakıt almadım..
    Lakin Birşey duydum acaba aslı varmı Aracın garantisi bitince Opet in sunmus oldugu yakıt güvenceside sona eriyormuş..
    Doğrumudur arkadaşlar..

Maalesef doğru.

• Normal garanti 2 yıl zaten 3 yıldan 5 yıla nasıl çıktı . daha önceden 1 yıl dahamı uzatmıştın . ?
  • 
Sayfa: önceki 477478479480481
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.