Şimdi Ara

Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa) (474. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.072
Cevap
29
Favori
1.972.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aklıma Takılan birşeyi sizlere danışmak istiyorum..
    2006 Focus Ghia TDCI HB var bende araçla birlikte bir maalum Opet kart verdiler..
    Aldığım günden beride opet'ten başka yerden yakıt almadım..
    Lakin Birşey duydum acaba aslı varmı Aracın garantisi bitince Opet in sunmus oldugu yakıt güvenceside sona eriyormuş..
    Doğrumudur arkadaşlar..
  • hayırlı olsun
    quote:

Orjinalden alıntı: Anadolu

yorumlar için sağol kardeş. darısı başımıza

• anahtar teslimi ve park sensörü hediye 2007 model?sanırım bunuda alıcaz.

quote:

Orjinalden alıntı: mgy52

38000ytl tdcı ghia mı anahtar teslim fiyatmı
    quote:

Orjinalden alıntı: bsctoprak

herkez araba satıor valla.dün arkadaşa 2006 gha temiz kaza boya yok 12000 de 34500ytl ye aldık şubat 2006 trafiğe çıkışlı.3 yıl garantiis var.sıfırını ise 38000ytl ye kadar bulduk.adres verim.çetaş

• devir dahil trafik sigortasıda.devir noter 450ytl ruhsat 250 ytl tutttu trafik te 154ytl idi.fakat arcın sanayi baknlığndaki değeri düşmüş arkadaşlar gha lar 2006 lar 31000ytl trend ler 29000ytl idi.noterde.

internettte araştırıdm herkez fiyat düşürmüş.36000ytl y 42000ytl ye satanlar yok artık.tabi sıfırlar düşünce.

ama tavisyem bayi ile pazarlığa oturmanız 45000ytl olan araba yanımda 38000ytl ye satıldı.

bi de piyasada para yok ve artık hrkez arabaya doydu ve artık ikinci el para etmeyecek...

aslında çok kötü ama ben iyi bi vakitte aldım.

quote:

Orjinalden alıntı: avdr

quote:

herkez araba satıor valla.dün arkadaşa 2006 gha temiz kaza boya yok 12000 de 34500ytl ye aldık şubat 2006 trafiğe çıkışlı.3 yıl garantiis var.sıfırını ise 38000ytl ye kadar bulduk.adres verim.çetaş

Hayırlı olsun, aldığınız araç benzinli mi ve HB mi? 34500 devriyle birlikte mi yoksa yalnızca satıcıya ödediğiniz rakam mı?

• quote:

Orjinalden alıntı: Taşkaya

Arkadaşlar Merhaba..
    2006 Focus Ghia TDCI HB var bende araçla birlikte bir maalum Opet kart verdiler..
    Lakin Birşey duydum acaba aslı varmı Aracın garantisi bitince Opet in sunmus oldugu yakıt güvenceside sona eriyormuş..
    Doğrumudur arkadaşlar..

Maalesef doğru.
  • 2 sene o opet kartin gecerliligi 2 sene sonra istedigin yerden al.
  • yakıt güvencesinin 2 yıl sonunda biteceğine üzüldüm, nede olsa insanda bir rahatlama oluyordu, peki o kartı 2. yıldan sonra kullanmaya devam edersek opetin puanlarını almaya devam edecekmiyiz, ayrıca şimdi yakıt alırken plakanın ve aldığın yakıtın cinsini yazan fiş veriyorlar , bunlar güvence olamazmı? trcapital senin bilgin vcardır , açıklarsan sevinirim .teşekkürler.
    quote:

Orjinalden alıntı: TRCaPiTaL

quote:

Arkadaşlar Merhaba..
    Doğrumudur arkadaşlar..

Maalesef doğru.

• quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

trial TEŞEKKÜR EDERİM.

Arkadaşlar.Hafta sonu boyunca düşünmeniz için fırsat vereceğim bir soru soracağım.(Amaç dikkat çekmek ve eğitici olabilmek)

Mevsim dolayısıyla sık sık yağmura yakalanıyoruz.
    Araç hydroplaning (Kızaklama) halindeyken sürücü ne yapabilir?

A)
    Ayak gazdan çekilir, lastik kızaklamasını yok etmek için debriyaja basılır, ve direksiyon ani şekilde kırılır.
    B)
    Daha iyi çekiş sağlamak için, aracın agresif şekilde tepki vermesine mahal vermeden yavaşça gaz verilir.
    C)
    Gaz pedalından ayak çekilir ve yüzeyle tekrar temasın sağlanması beklenir.

Doğru cevabı pazartesi günü vereceğim.Umarım herkes doğru yanıtlar.

İyi hafta sonları.

bahsettiğin olay yüksek hızlarda gerçekleşen bi olay bi olay ve çok küçük bir su birikintisinde dahi buna yaşayabilirsin. Bu kadar küçük zaman diliminde ise buna karar vermeye fırsatın olmayacak. Böyle bir durumda yapılabilecek tek şey direksiyonu olabilecek en stabil şekilde tutabilmek. Hatırlıyorum bu aquaplanning denen olay bi kere Kenan Doğulu'nun başına gelmişti, bundan bi 3-4 sene önceydi, bi süre yatmıştı hastanede.

• quote:

quote:

Arkadaşlar Merhaba..
    Doğrumudur arkadaşlar..

Maalesef doğru.

peki garantiyi uzattığımızda uzuyomu.
  • quote:

devir dahil trafik sigortasıda.devir noter 450ytl ruhsat 250 ytl tutttu trafik te 154ytl idi.fakat arcın sanayi baknlığndaki değeri düşmüş arkadaşlar gha lar 2006 lar 31000ytl trend ler 29000ytl idi.noterde.

internettte araştırıdm herkez fiyat düşürmüş.36000ytl y 42000ytl ye satanlar yok artık.tabi sıfırlar düşünce.

ama tavisyem bayi ile pazarlığa oturmanız 45000ytl olan araba yanımda 38000ytl ye satıldı.

bi de piyasada para yok ve artık hrkez arabaya doydu ve artık ikinci el para etmeyecek...

aslında çok kötü ama ben iyi bi vakitte aldım.

quote:

Orjinalden alıntı: avdr

quote:

Hayırlı olsun, aldığınız araç benzinli mi ve HB mi? 34500 devriyle birlikte mi yoksa yalnızca satıcıya ödediğiniz rakam mı?

Noter harçları aracın kasko değerine göre tahsil edilir. Mesela 2006 model focus ghia hb benzinli aracın kasım 2006'daki kasko değeri 33.200 YTL.

Sorgulamayı buradan yapabilirsiniz:http://www.tsrsb.org.tr/tsrsb/Kasko%20Deger%20Listesi

• quote:

Orjinalden alıntı: boztorgay

selam arkadaşlar, arabada karar kıldım focus ghia;
    1) benzinlimi dizelmi; yıllık ortalama 15 bin, 10 bini şehir dışı
    2) benzinliye 39750 peşin, dizele 43000 peşin fiyat aldım, uygunmudur.bana biraz yüksek geldide mesela egeliefe trendini 28500 e almış.
    3) aralıkda dahada düşermi fiyatlar
    4) kafayı yemek üzereyim
    yardımcı olursanız sevinirim

bak hocam boşuna okadar parayı sıfır arabaya gömme pilakayı taktıgın anda 7-8 bin liara içerdesin ,gel sen benim arabayı al bende satmaya ugraşmayayım seninde para cebinde kalsın tdci sedan 16.000 de
    haberleşmek istersen odaklan@hotmail.com

• birde araba almak isteyen olursa çok temiz bi arkadaşım satıor.2007 gha 10000km de ve 5 yıl garantili.kendisi 35500ytl dior ama bu fiatı 34500ytl ye kapatır.isteyen olursa yassın.araçda kaza yok boya yok.gerçekten çok uygun keşke daha önc ehaberim olsaydı
  • 2007 ve 10 binde mi. Hiç arabadan inmemiş heralde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emremuslu
    yakıt güvencesinin 2 yıl sonunda biteceğine üzüldüm, nede olsa insanda bir rahatlama oluyordu, peki o kartı 2. yıldan sonra kullanmaya devam edersek opetin puanlarını almaya devam edecekmiyiz, ayrıca şimdi yakıt alırken plakanın ve aldığın yakıtın cinsini yazan fiş veriyorlar , bunlar güvence olamazmı? trcapital senin bilgin vcardır , açıklarsan sevinirim .teşekkürler.

Güvence olması önemli değil, seni bayii ile başbaşa bırakılar ve uğraştırırlar. Diyelim yakıtta su var, araç bu yüzden bozuldu ve sen de faturalarla buradan aldığını ispatlayabiliyorsun. Bu durumda yakıt güvence sistemin devam ediyorsa Opet'e bir dilekçe yazarsın, Opet de Ford servisine inceleyin der, servis onayı verilirse sen hiç uğraşmadan aracın tamir edilir ve hiç para vermezsin.

Ama yukarıdaki bütün koşulları sağladığın halde yakıt güvence sistemine dahil değilsen (mesela garanti süresi bitmişse) o zaman Opet'e başvurursun, Opet de bayiye ceza keser, belki lisansını alır, orası olayın büyüklüğüne bağlı ama senin aracını tamir ettirmez. Sen gidip bayinin sahibiyle konuşursun, hatasını kabul ederse tamir ettirir, etmezse mahkemeye falan verebilirsin, bilirkişi atanır, onun sonucuna göre olay tatlıya bağlanır.

quote:

Orjinalden alıntı: ozzye36

Evet, yakıt güvence sistemi de uzuyor. Bu arada sizi cumartesi okulda gördüm, sen de beni farkettin ama sanırım emin olamadın. C-Max'deydiniz.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: emremuslu
    yakıt güvencesinin 2 yıl sonunda biteceğine üzüldüm, nede olsa insanda bir rahatlama oluyordu, peki o kartı 2. yıldan sonra kullanmaya devam edersek opetin puanlarını almaya devam edecekmiyiz, ayrıca şimdi yakıt alırken plakanın ve aldığın yakıtın cinsini yazan fiş veriyorlar , bunlar güvence olamazmı? trcapital senin bilgin vcardır , açıklarsan sevinirim .teşekkürler.

Güvence olması önemli değil, seni bayii ile başbaşa bırakılar ve uğraştırırlar. Diyelim yakıtta su var, araç bu yüzden bozuldu ve sen de faturalarla buradan aldığını ispatlayabiliyorsun. Bu durumda yakıt güvence sistemin devam ediyorsa Opet'e bir dilekçe yazarsın, Opet de Ford servisine inceleyin der, servis onayı verilirse sen hiç uğraşmadan aracın tamir edilir ve hiç para vermezsin.

Ama yukarıdaki bütün koşulları sağladığın halde yakıt güvence sistemine dahil değilsen (mesela garanti süresi bitmişse) o zaman Opet'e başvurursun, Opet de bayiye ceza keser, belki lisansını alır, orası olayın büyüklüğüne bağlı ama senin aracını tamir ettirmez. Sen gidip bayinin sahibiyle konuşursun, hatasını kabul ederse tamir ettirir, etmezse mahkemeye falan verebilirsin, bilirkişi atanır, onun sonucuna göre olay tatlıya bağlanır.

quote:

Evet, yakıt güvence sistemi de uzuyor. Bu arada sizi cumartesi okulda gördüm, sen de beni farkettin ama sanırım emin olamadın. C-Max'deydiniz.

biz fakültenin ordan çıkışa giderken. iflnin ordan gelen senmiydin çıkaramadım :D

• quote:

biz fakültenin ordan çıkışa giderken. iflnin ordan gelen senmiydin çıkaramadım :D

Evet bendim, sen bir ara baktın da herhalde tahmin edemedin. Bizim arkadaşların çim sahada maçı vardı oradan dönüyorduk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: panikyok

EFERİT GÜZEL BİLGİLERDE BİRİ YANLIŞ DOSTUM JANTSIZ OLARAK SAKLANANLAR DİK OLARAK DEGİL YATIK OLARAK SAKLANMALI

Eferit değil ama neyse Ben bilgileriwww.kislastigi.com da okumustum.Zaten senden bir alttaki yorumda alıntı yapılmıs.Tabi internette her yazılan dogrudur diye bir iddiam da yok.Aksini söyleyen varsa bizi de bilgilendirirsen sevinirim

• quote:

Orjinalden alıntı: ODAKLAN

quote:

Orjinalden alıntı: boztorgay

selam arkadaşlar, arabada karar kıldım focus ghia;
    1) benzinlimi dizelmi; yıllık ortalama 15 bin, 10 bini şehir dışı
    2) benzinliye 39750 peşin, dizele 43000 peşin fiyat aldım, uygunmudur.bana biraz yüksek geldide mesela egeliefe trendini 28500 e almış.
    3) aralıkda dahada düşermi fiyatlar
    4) kafayı yemek üzereyim
    yardımcı olursanız sevinirim

bak hocam boşuna okadar parayı sıfır arabaya gömme pilakayı taktıgın anda 7-8 bin liara içerdesin ,gel sen benim arabayı al bende satmaya ugraşmayayım seninde para cebinde kalsın tdci sedan 16.000 de
    haberleşmek istersen odaklan@hotmail.com

Odaklana katılıyorum.Eger sıfır arac takıntın yoksa bence hemen pazarlığa başla.Hem yanlıs hatırlamaıyorsam Odaklan Ford çalışanı.Yani iyi bakmıştır arabaya.(Odaklan artık bizim komisyonuda bir ara yollarsın)

• quote:

quote:

Evet bendim, sen bir ara baktın da herhalde tahmin edemedin. Bizim arkadaşların çim sahada maçı vardı oradan dönüyorduk.

evet baya baktım hatta sonra aynadanda baktım
    tanıyamadım
    bi selektör attırırdım bidaki sefere artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzY® -- 19 Kasım 2006; 21:59:30 >

• quote:

birde araba almak isteyen olursa çok temiz bi arkadaşım satıor.2007 gha 10000km de ve 5 yıl garantili.kendisi 35500ytl dior ama bu fiatı 34500ytl ye kapatır.isteyen olursa yassın.araçda kaza yok boya yok.gerçekten çok uygun keşke daha önc ehaberim olsaydı

bu benzinlimi dizel mi fiyatı ??
  • 
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.