Şimdi Ara

Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa) (471. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
22.072
Cevap
29
Favori
1.972.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kar lastiği almayı planlayan arkadaşlara bir bilgi notu iletmek isterim.
    AUTOSHOW 2006/46 SAYISINDA KIŞ LASTİKLERİ TESTİ VAR.
    195 65 R 15 sınıfında test edilmiş.
    EN İYİLER:Continentalts810
    Pirelli winter sottozero 210

İYİLER: Dunlop SP winter sport 3d
    Goodyear UG 7
    Bridge stone blizzak LM25
    Nokian wr

Önerilmeyenler: MAXXIS ma-w1 wintermax

Goodyear UG7 Bir başka testte (AUTO MOTOR UND SPOR 2006/KASIM)205 55 R 16 EBADINDA en iyi lastik seçilmişti.

Sanırım test verilerinin ışığında performans/fiyat klasmanında pirelli en iyi seçim olacaktır. Ayrıca goodyear da göz ardı edilmemeli.
  • quote:

Size artık servislerde filo indirimi yaparlar

Fiesta Aydın'da.(Kayınpederde)
    C-max bizim evde(İstanbul Anadolu yakası)
    Focus ise babam'ın evinde (İstanbul Avrupa yakası) olacak.
    Aynı servise gidemesekte %20 ya da %25 koç indirimi serviste de var.
  • quote:

egeliefe hayırlı olsun araç pakınız genişliyor.KOÇ SAĞOLSUN DİYELİM Mİ?

Elbette Koç sağolsun.Verdiği maaşı bu yolla geri alıyor Mustafa ağbi(Koç)

Değişime bakar mısınız?
    Mart 2006 'da 206'mı C-max yaptık.
    Mayıs 2006'da Flash'ı Fiesta yaptık.
    Kasım 2006 307'yi Focus yapmak üzereyiz.(Perşembe dönüşüm biter herhalde)

• quote:

egeliefe araba hayırlı olsun!kullanmaya başlada deneyimlerini bir an önce bizlere aktar ben o aracın performansını merak ediyorum

Babam arabasına hasta olupta arabayı bana kullandırtmazmış???

Şaka bir yana bende merak ediyorum düz vites ve benzinli performansını...
  • quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

quote:

egeliefe araba hayırlı olsun!kullanmaya başlada deneyimlerini bir an önce bizlere aktar ben o aracın performansını merak ediyorum

Yalnız, dizelleri bilyorum ama benzinliler 2500-3000 km.ye gelene kadar biraz tutuk çalışıyorlar. Motor bu km.den sonra tam formuna giriyor herhalde. En azından bende öyle olmuştu. O yüzden ilk km.lerdeki deneyim tam bir fikir vermeyeceği gibi arabadan soğumanıza da neden olabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: avdr

quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

quote:

Yalnız, dizelleri bilyorum ama benzinliler 2500-3000 km.ye gelene kadar biraz tutuk çalışıyorlar. Motor bu km.den sonra tam formuna giriyor herhalde. En azından bende öyle olmuştu. O yüzden ilk km.lerdeki deneyim tam bir fikir vermeyeceği gibi arabadan soğumanıza da neden olabilir.

Babana sakın dizelini kullandırma vallahi benzinliye birdaha binmez
    benim arkadaşımda var benzinli 155 ps.lik bas bas araba zor uzuyor ya biz dizele alıştık,ama benim dizeli kullanınca oda offf dedi ne diyelim .dizeller sagolsun.

buarada bolbol alın ford ları yoksa aylıkları nereden alacagız

• Faturanı scan edip gönderirsen çok iyi olur. bendede dizel ghia var araç 13950 de bende yakında otokoç dan servise gitmeyi düşünnüyorum ona göre pazarlık yaparız.

quote:

Orjinalden alıntı: eup

arabanın 15000 km bakımını yaptırdım

hava filtere değişimi
    yakıt filtre değişimi
    motor yağ değişimi
    silgeç suyu

toplam 235 YTL didi ama 185 YTL ye bağladım
  • ben sivasa gidip geldim aracin ilk uzun yoluydu simdi daha bir atiklesti arac.yoldada limitleri hafiften zorladim radara bile yakalandim
  • quote:

Orjinalden alıntı: tissot1853

Kar lastiği almayı planlayan arkadaşlara bir bilgi notu iletmek isterim.

Goodyear UG 7
    Nokian wr

Goodyear UG7 Bir başka testte (AUTO MOTOR UND SPOR 2006/KASIM)205 55 R 16 EBADINDA en iyi lastik seçilmişti.

Sanırım test verilerinin ışığında performans/fiyat klasmanında pirelli en iyi seçim olacaktır. Ayrıca goodyear da göz ardı edilmemeli.

2 gündür kış lastiği için araştırma yapıyorum.195/68/15 91T kış lastiği için Markalar göre aldığım fiyatlar şöyle: Goodyear UG7:155 YTL,Goodyear UG500:160,Lassa Snowways2:130,Bridgestone Blizzak LM25:150,Michelin Alpine:160,Continental 810S Wintercontactc:130 YTL.

İki gündür de test arıyordum ama bulamıyordum.Artık yabancı sayfalara bakacaktım ki senin bu mesajı gördüm.Zaten fiyatından ötürü Continental e sınmıştım yarın taktırayım bari.Unutmadan söylediğim bu fiyatlara lastiklerin takılıp balansının yapılmasıda dahil.

• quote:

Orjinalden alıntı: yigit tuna

ben sivasa gidip geldim aracin ilk uzun yoluydu simdi daha bir atiklesti arac.yoldada limitleri hafiften zorladim radara bile yakalandim

Bu alet bindikçe atikleşiyor sen yandın yaa habire radar ooooo işin var
  • quote:

Orjinalden alıntı: eferdif

quote:

Orjinalden alıntı: tissot1853

Kar lastiği almayı planlayan arkadaşlara bir bilgi notu iletmek isterim.

Goodyear UG 7
    Nokian wr

2 gündür kış lastiği için araştırma yapıyorum.195/68/15 91T kış lastiği için Markalar göre aldığım fiyatlar şöyle: Goodyear UG7:155 YTL,Goodyear UG500:160,Lassa Snowways2:130,Bridgestone Blizzak LM25:150,Michelin Alpine:160,Continental 810S Wintercontactc:130 YTL.

İki gündür de test arıyordum ama bulamıyordum.Artık yabancı sayfalara bakacaktım ki senin bu mesajı gördüm.Zaten fiyatından ötürü Continental e sınmıştım yarın taktırayım bari.Unutmadan söylediğim bu fiyatlara lastiklerin takılıp balansının yapılmasıda dahil.

arkadaşlar nekasıyorsunuz bukadar ,gidin sıcak iklimli yerlerde oturun hem lastik masrafı yok ext.hem yakacak ohhhh

• quote:

Orjinalden alıntı: ODAKLAN

quote:

ben sivasa gidip geldim aracin ilk uzun yoluydu simdi daha bir atiklesti arac.yoldada limitleri hafiften zorladim radara bile yakalandim

Bu alet bindikçe atikleşiyor sen yandın yaa habire radar ooooo işin var

ben inanmiyodum rodaj muhabbetine (2007 model aracta fark hissettiricegini)harbiden dogruymus.
  • focusun oyuncagi

• buda ici

• quote:

focusun oyuncagi

Kesin istiyorum bundan, benim arabanın tıpa tıp aynısı Hatta iki tane istiyorum Sitenin adresini verir misin? Ebay'den falan mı?
  • ebay taiwan (tw)
  • İyi geceler eferdif;
    Lastikler şimdiden hayırlı olsun, takıldıktan sonra izlenimlerini bizimle paylaşırsan seviniriz.....

quote:

Orjinalden alıntı: eferdif

• Eferdif,

Lastik seçimi için ben de Blizzak LM 25 ile WinterContact arasında kararsız kalmıştım. Ama eğer almadıysan şunları bir düşün. Aldığım lastiği söyelemeyeceğim ki yanlış anlama.

Bridgestone'un internet sitesinde kış lastikleri testi var, orda en iyi sonuçlar puantaj olarak da bu iki lastiğe ait. Continental'i çok araştırdım ama internetteki şikayet yüzdesinin daha fazla olduğunu gördüm. Bridgestone kullanan birkaç kişiyle de tanıştım şimdi yeni modeli olan Ice Cruiser almışlar. Buzlu zeminler için ideal ve çivi delikli. İstersen çivi taktırabilirsin ama Ford'un bunu önerebileceğini pek sanmıyorum.

Bir de lastiğin Türkiye'ye hangi ülkeden giriş yaptığı da önemli sanırım. Neticede bunlar uluslararası firmalar ve bir sürü fabrikaları var bir sürü yerde. Son ürün kalitesinden herhangi bir şüphe duyamayız belki ama (testler, simulasyonlar), hammaddelerin en azından ucuz ve kalitesiz olması ihtimali de beni düşündürüyor:(

Neticede Bridgestone ların üstünde Japan ve France gördüm. Continental'i göremediğim için yorum yapmayacağım. Tercih senin Conti'yi alacaksan geçen senenin lastiği olmamasına dikkat et derim, zira fiyatı biraz ucuz geldi. Ya da yanılıyorumdur geçen sene böyle bir modeli yoktur belki.

Amaan sen en iyisi beni dinleme

• quote:

buda ici

Hehe
    süper ya :
  • Kış lastiği kesinlikle en doğru çözüm.
    Ancak benim gibi İstanbul'da kar yağdında arabayı çıkarmayanlar ne yapabilir?

Yani bagajda bulundurmak için,çok zorda kalmadıkça(mesale misafirlik dönüşü kar yağarsa belki kullanmak gerekebilecek) kullanılmayacak lastik zinciri ne alabiliriz?
    Fikri ve bilgisi olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.