Şimdi Ara

fn tuşu hep aktif (klavyeyi kullanamıyorum yani)nasıl pasif yapabilirim (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
3
Favori
374.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aktif etmek için aynını yaptım oldu şukunu verdim
  • Arkadaşlar iyi güzel de bende num tuşları yok compaq laptop kullanıyorum fn tuşu sürekli aktif f1 f2 tuşlarını kullanamıyorum ne zaman kullanmak istesem o tuşlar üzerindek abuk subuk şeyler aktifleşiyor kısaca num tuşlarım yok ve ben fn tuşunu iptal etmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ada44mavi

shift ve numlock yazan tuşa birlikte bas sorunun büyük ihtimalle çözülür

Ya hocam adamın dibisin sen günlerdir arıyordum vallahi...
  • klavyelerin driverlerini kurunca programından kapatabılıyorsunuz fn tuşunu. lenova klavyemde uyguladım.
  • enes3436 E kullanıcısına yanıt
    Asus ile ilgili Hotkey eklentisi yüklü olmayabilir veya çalışmıyor olabilir. aşağıdaki linkde download linkin ve olası ihtimalleri görebilirsiniz:

FN tuşu çalışmıyor
  • Shift+Num Lock Yazan Arkadaş Tesekurler Klavye Sacmalamıstı Sayende Cozdum :D
  • ne kadar teşekkür etsem azdır
  • quote:

Üstat senden Allah Razı olsun
  • VİDEOLU ÇÖZÜM İYİDİR.

• fn tuşlarım çalışmıyo f6,f7,f8 gibi ses tuşlarım çalışıyo ama parlakklığı artırmaya gelince f1,f2 tuşları çalışmıyoo neden olabilir acabaa????
  • quote:

Orijinalden alıntı: erlang

quote:

Orjinalden alıntı: ada44mavi

teşekkür ederim aynı sorun vardı çözüldü sayende...

Bu bilgi benim de işime yaradı saol kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Messie

Denetim masası üzerinden Windows Mobility Center 'a girdikden sonra FN tuş kombinasyonu ayarları bulunmaktadır. Burada Fn ayarları çoklu ortam tuşu durumundaysa fn tuş sorununu yaşıyorsunuzdur. Bunun düzeltmenin yolu o seçeneği Funciton'a çevirmeniz olacaktır. Diğer bir yol olarakda Bilgisayarı yeniden başlatırken f2 tuşu ile bios'a girdikden sonra Advanced menüsünde (veya başka bir yerde de olabilir aramak lazım..) Function Key Behavior seçeneğini tekrar function olarak seçilmesi halinde sorun düzeltilecektir..

+
  • quote:

tek kelime ile sorunum çözüldü. teşekkür ediyorum.
  • okcoolpeache kullanıcısına yanıt
    BIOS'u biraz kurcalarsanız düzeltirsiniz ;)

1-)http://hizliresim.com/Od0n65

2-)http://hizliresim.com/Z1Zg60
  • packard bell netbookta yazılanların hiçbiriyle çözememiştim numlock açıkmış o yüzden böyle yapıyormuş..

FN + F11 (Numlock)

kombinasyonu ile çözdüm bende deneye deneye
  • Benim sorun sanırım daha farklı. Bilgisayarın normal açılışında sorun yok. Beklemeye geçtiğinde tekrar aktif edince fn aktif oluyor. sayfada belirtilen tüm kombinasyonları denedim. Denetim masasında Windows hareketlilik merkezi yok. Şirket cihazı olduğu için biosu da kurcalamak istemiyorum. Farklı bir önerisi olan var mı? tşkler.

casper Nirvana 64 bit masa üstü. Windows 8.1 yüklü
  • bu konuda bilgisi olan yok mudur?
  • arkadaşlar ben windows 8 de şöyle bir yol buldum sizde deneyin belki olur. başlattan uygulama aramadan sistem ayarları yazın. sistem ayarları açılınca klavye yi seçin. oradan özel işlev modunu f1 f12 ye çevirin.
  • arkadaslar Selamun aleykum .. silkroad oyununda 3 gun once aktif olan F1 tusu su anda islem gormuyor,FN tusları kapali,normal sartlarda yapmak istedigim herhangi bir islemi FN + Tuslarina basarak uygulayabiliyorum,fakat oyunda F1 tusuna bastigimda kesinlikle hicbir islem yapamiyorum,rica etsem yardimci olurmusunuz,Tesekkur Ederim .
  • shift+numlock olmazsa fn+numlock tuşu ile de çözülür
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.