Şimdi Ara

FM16 - Angelov ile ilk kariyerimiz - (Kariyer Bitti) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
4
Favori
9.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m.fth

heyecan verici yıllardır oynadığım serinin muhteşem anlatımı.

teşekkür ederim hocam.

anlatımdan kastım aslında, fm ile ilgili görselleri mi paylaşayım, yoksa gerçek fotolar ile süsleyerek miydi?

neyse madem beğendiniz sorun yok. yorumun için teşekkür ederim
  • Angelov'dan sert açıklamalar

Bazı futbolcular için herşey ün, şöhret ve para olmuş. Futbolu seven, tutkusunu, hırsını koyan futbolcu bulmak bu günlerde gerçekten zor.

Transferin bitimine 3 gün kala

FM16 - Angelov ile ilk kariyerimiz - (Kariyer Bitti)

Arkadaş ben mi Liverpool'u yanlış tanıyorum yoksa Liverpool Gölbaşıspor'da benim mi haberim yok?

Ulan kimse gelmiyor aga bu nedir? Tevez, İbra'yı anlarım Zaza kim lan!

Dayanamadım şu video'yu Liverpool takımına gelmeyenlere ithafen koyuyorum.

• Hocam anlatımınız çok güzel merakla takip ediyorum :). Ben de bir ara heves edip başlamıştım ancak çok zorlandım kariyerinizde başarılar tekrar başlayasım geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: chevanton

Hocam anlatımınız çok güzel merakla takip ediyorum :). Ben de bir ara heves edip başlamıştım ancak çok zorlandım kariyerinizde başarılar tekrar başlayasım geldi

değerli yorumun için çok teşekkür ederim kardeşim..

bu tür yorumları gördük sonra çok mutlu oluyorum..

eğer kariyer paylaşırsan, takip etmek isterim.. umarım yakın zamanda yeniden devam edersin..

• - Transfer Raporu -

Angelov sonunda istediği Forveti ve ofansif orta sahayı aldığını duyuruyordu. Transfer döneminin son gününde gerçekleşen bu transferlere Angelov'un cevabı şu oluyordu;

'' Sonunda istediğim, aradığım özelliklerde forvet ve ofansif orta saha buldum. Bu muhteşem oyuncuları takıma kazandırabildiğim için çok mutluyum.
    Forvet mevkinde sadece fırsatçı oyuncu rolünde oynayabilecek Sturridge vardı. Buna alternatif şarttı. 4-2-3-1 taktiğinde en sevdiğim forvet rolü olan, Yaratıcı Forvete sonunda aradığım ismi buldum.
    Bu isim Andre Silva. Coutinho'nun yedeği olarak gözüksede, Franco Vazquez ofansif AMC'nin en büyük adayıdır. Coutinho'yu kanatlara kaydırdığım maçlarda göbeğin vazgeçilmez ismi olacaktır.
    Böylelikle transferi bitirmiş bulunuyoruz. Kış transfer sezonuna kadar takımımızın ihtiyaç duyduğu noktaları belirleyip, defansif anlamda 1-2 isim daha takıma katabilirim.''

- Andre Silva -

- Franco Vazquez -

- Gelenler ve Gidenler -

- Barclays Premier Lig -
    - 4.Hafta -

Crystal Palace - Liverpool

Angelov Crystal Palace deplasmanına iki yeni oyuncusunu ilk 11'de sahaya sürerek çıkıyor.
    Spor yorumcuları Angelov'un aldığı oyuncuları ilk 11'de gördüklerinde bunun yanlış olduğunu söylüyordu.
    Fakat ortada bir gerçek vardı, o gerçekte takımın başında Angelov'un olduğuydu.
    Dakika henüz 1 bile olmamıştı ve sahneye çıkan isim, bahsedilen oyunculardan tamda birisiydi!

Angelov yine haklı çıkmış yeni transferler maçta göz dolduruyor adeta Angelov'un ne kadar iyi nokta atışı transferler yaptığının ispatı oluyordu.
    Fakat Crystal Palace hafifa alınacak bir takım olmadığını 25.dakika da buldukları golle belli edecek ve maçın gidişatı bir anda değişecekti.

Crystal Palace maçta etkinliğini artırıyor sağlı sollu ortalarla Liverpool kalesinde etkili oluyordu. Ve çok geçmeden bir gol haberi daha gelmişti.

Maçın ilk yarısı 2-1 Crystal Palace lehine bitmiş, ikinci yarı için takımlar sahaya çıkıyordu.
    Liverpool'da 2 oyuncu değişikliği haberi vardı. Skrtel ve Silva değişikliklerine giden Angelov'un acaba kafasında ki plan ne idi?

Angelov yine doğru zamanda, doğru kararı vermişti. Skrtel'in yerine aldığı Lovren, Lallana'nın ortasına nefis yükseliyor ve golünü atıyordu.

Angelov 2-2'yi bulduktan sonra kendinden emin görünüyor, oyuncularına yeni talimatlar veriyordu.

Angelov üstün taktisyen yeteneğini yine konuşturuyordu. Oyuncularına verdiği talimattan sonra etkisini artıran Liverpool,
    yeni transferi Vazquez ile aradığı golü buluyor maçta 2-1'den 2-3 öne geçiyordu. Angelov yine yapıyordu yapacağını.

Liverpool aradığı golü bulmuş ve maçta yine öne geçmişti. Angelov kenardan yine oyuncularına talimat veriyordu.

Angelov ne yapıp edip takımının Palace deplasmanından 3 puanla dönmesini sağlıyordu.

Liverpool bu zorlu deplasmandan 3 puanı almayı başarmış, yoluna emin adımlarla ilerliyordu.

- 4.Hafta sonu Premier Lig Genel Durum ve Puan Tablosu -

- Angelov'un Crystal Palace hakkındaki raporu -

Palace, gerçekten çok hızlı ve tempolu oynayan bir takım. Kanatları etkili kullanabiliyorlar. Defansif yönü zayıf.
    İlk yarıda kontrollü, ikinci yarıda kontra yada uzun toplarla veya defansın gerisine atılacak toplarla yenebilmek kolay.
    İsim olarak ön plana çıkan bir oyuncusu yok. Fakat takım olarak çok iyi oynuyorlar.
    Liverpool kariyerimde beni en zorlayan takım oldular. Manchester'da 2-3 isim zorlamıştı fakat Palace takım olarak zorladı.

Yeni transferlerimden bu kadar çabuk verim alabilmek sevindirici. Silva banko forvet olma yolunda gidiyor.
    Vazquez ise harika. Adam Xavi'nin kırması gibi.

Europa League

1.Hafta Maçları

Liverpool - Metalist Harkiv

Maçı çok rahat kazandık. Bizi zorlayabilecek pek fazla güçleri ve tecrübeleri yoktu. Takımın sanki teknik direktörü yok gibiydi.
    Haliyle maçta kolay oldu. Rakip birde 10 kişi kalınca, elimizi kolumuzu sallaya sallaya yendik.

Genel Fikstür

• Sevgili arkadaşlarım, forumdaşlarım

Bugün kariyer ilerlemesi yapamadığımdan, bişeyler paylaşamadım. Malumunuz, hafta sonu olduğundan, ailevi program ve planlara uymak zorunda kaldım.

Fakat yarın bomba hatta fırtına gibi kaldığımız yerden devam edeceğimin bilgisini sizlere vermek istedim. Bekleyen arkadaşlarım kusura bakmasın.

Özelden mesaj atan arkadaşlara ithafen; bazen mesajlara geç cevap verebiliyorum, nedeni iş, güç ve sürekli internete giremiyor olmam. Boş vakitlerimde yada vakit buldukça giriyorum. Ama mutlaka mesajınızı gördükten sonra cevap veriyorum, vermeye çalışıyorum.

Oyun ile ilgili sorulara gelecek olursam eğer bu mesajı okuduysanız, lütfen zahmet edip özelden şu sayacağım şeyler için vaktinizi, vaktimi harcamayın;

FM 16'da, oyunda bir hile yoktur. Bug falanda yoktur. Aldığım sonuçlar tamamen raslantısaldır. Barcelona'yı, Real Madrid'i yenebilen adam (ben) neden Levante'den 4 yiyeyim yada son dakika şampiyonluğu 1 gol ile kaçırayım?

Hileli taktik veya yenilmez taktik diye bişey yoktur. Bu tür hurafeler eski FM'lerden kalan şeylerdir. Nedeni korsan oynadığınız oyunların sürümlerinden kaynaklanır.
    Güncellenmeyen, sabit kalan oyunlarda, bug veya hata bulup o açıklar üzerinden yapılan taktiklerle zamanında evet başarılı olundu. Ama artık o devir bitti.

Çünkü günümüzde artık herşey Online odaklıdır. FM'yi Steam üzerinden satın aldım ve steamden oynuyorum. Korsan değildir! Korsan oynayan arkadaşlara tavsiyem biraz para biriktirip oyunu orjinal almaları.

Yaptığım taktik çok basittir. 4-2-3-1. bu taktiği elimdeki oyuncuların rollerine göre kullanıyorum, hepsi bu!
    Talimatları maç içinde gidişat ne yöndeyse ona göre ayarlıyorum, sabit kalmıyorum.

Bunun dışında yaptığım uyguladığım bişey yoktur! Lütfen artık taktik ile ilgili özelden mesaj atmayın! Bunun dışında ki sorularınız için elbette mesaj atabilirsiniz.

Paylaştığım kariyerimde her maç olmasada bazı önemli maçlarda kullandığım taktiği ve oyuncu rollerini paylaşıyorum. Ordan takip edebilirsiniz.

Herkese teşekkür ediyorum, iyi forumlar.

• Helal angelov iyi konuştun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burjuva9

Helal angelov iyi konuştun

Sağol başkanım! Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Fakat bazı sorular ve istekler var ki, olacak iş değil

Abi diyo banada bi' taktik yap hiç yenilmeyeyim. Yahu öyle bir taktik olsa yada yapsam ben kullanırım. Ama yok, inandıramıyorsun da.

Paylaşmak istemiyosan söylede bilelim diye trip atan bile var Hayır, öyle bişey olsa oyunun ne zevki çıkar ki? Düşün her maçı 3-0, 5-0 yendiğini. Ne anlamı kaldı ki oyunun?

Bu yüzden artık yazma gereği duydum.

Küsen küssün, darılan darılsın. Ben elimden geldiğince vakit ayırarak 1 bazen 2 saat uğraşıyorum şu görselleri düzenlemek ve yüklemek için. Kimseden bişey sakladığım yada gizledim yok. Niye olsun?

Kullandığım oyuncular, taktik ve aldığım sonuçlar ortadadır . Meraklı olan, denemek isteyen alır kullanır. Dileyene save dosyasını, yada taktiği save eder, buraya yüklerim.

Daha başka yapabileceğim bişey yok maalesef.

• Liverpool'da da güzel bir kariyer olacak gibi

Bir şey dikkatimi çekti ben de onu sorayım. Sadece 1 hazırlık maçı yapmışsın sezon öncesi sanıyorum, bunun bir nedeni var mı? Takım taktiğe nasıl uyum sağlıyor tek maç ile? Ben min 5 maç ile sezona girdiğimden biraz garipsedim açıkcası.

Antrenmanlar için yaptığın özel bir şey var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fearless

Liverpool'da da güzel bir kariyer olacak gibi

Bir şey dikkatimi çekti ben de onu sorayım. Sadece 1 hazırlık maçı yapmışsın sezon öncesi sanıyorum, bunun bir nedeni var mı? Takım taktiğe nasıl uyum sağlıyor tek maç ile? Ben min 5 maç ile sezona girdiğimden biraz garipsedim açıkcası.

Antrenmanlar için yaptığın özel bir şey var mı?

evet doğru, maalesef 1 hazırlık maçı yapabildim. nedeni vaktimin olmaması aslında. bende isterdim 3-5 maç oynamayı ama inan vaktim ne yazık ki çok değil.. günde oyuna ayırabildiğim maksimum 4 saat.

bi yandan kariyer paylaş, bi yandan oyunu oynamak için bu 4 saati paylaştırmam gerekiyor. şurda şu bilgileri düzenleyip, paylaşmam inan bazen 1 saati bile geçiyor.

tüm maçlarıda tam kapsamlı oynuyorum, maç önü rapor oku, tek tek oyuncuların özelliklerine bak falan baya oyalanıyorum.

hazırlık maçlarını yapsaydım belki bugün ancak başlayabilecektim kariyere, nedeni budur

Antremanların hiçbiri ile ben ilgilenmiyorum. Tüm antreman görevlerini asistana bırakıyorum.

• Takipteyiz hocam,bir liverpool'lu olarak bizi ait olduğumuz 1.sıraya taşıyacağından şüphem yok.
  • You'll never walk alone !!
  • - Barclays Premier Lig -
    - 5.Hafta -

Chelsea - Liverpool

5.hafta ligin en iddialı 2 takımının mücadelesine sahne oluyordu.

4 hafta sonunda Liverpool 10 puanla 2. sırada, Chelsea ise 7 puanla 9.sırada maça çıkıyordu.

Her iki takımda aynı dizilişle sahaya çıkıyor, adeta maçın bol gollü geçeceğinin sinyalini veriliyordu.

Maç başlamış ilk yarıda etkili olan taraf ev sahibi Chelsea oluyor, Liverpool'u ilk yarıda kaleye bile yaklaştırmıyordu.
    İlk yarı bitip ikinci yarı başladığında Liverpool'un Chelsea kalesini bulan şutu olmamıştı.

İkinci yarıya hızlı başlayan Chelsea, çok geçmeden, taraftarının yoğun desteğiyle aradığı golü bulan taraf oluyordu.
    1-0

Chelsea bulduğu golün moreli ile Liverpool kalesine saldırdıkça saldırıyor, 2. gol için bastırıyordu. Ve top ağlardaydı.
    2-0

Angelov kenardan oyuncularına talimatlara ve taktiğe sadık kalmasını söylüyor fakat Liverpool'lu oyuncular hiçbir varlık gösteremiyordu.
    3-0

Maçın son düdüğü çaldığında skorda 3-0'dı. Angelov ve Liverpool takımı sahada hiçbirşey yapamamış, Chelsea kalesini bulan 1 şut dahi yoktu.

Maç sonu Angelov'un basın mensuplarına verdiği demeç;

'' Bugün inanılmaz kötü oynadık. Sahada resmen yoktuk. Bugün bende, oyuncularımda resmen en kötü günümüzdeydik. Tabi rakipte Chelsea olunca sonuçta farklı oldu.
    Tüm taraftarımızdan özür diliyorum. Bu sonucun en büyük sorumlusu benim. Fakat kendilerine söz veriyorum ki Liverpool'u bir daha böyle kötü görmeyecekler.''

Capital One Kupası
    3. Tur Maçı

Southampton - Liverpool

Liverpool ezeli rakipleri Chelsea'den aldığı ağır mağlubiyet sonrası, Capital One kupasında Southampton'un rakibi oluyordu.
    Angelov ve oyuncuları için moralleri yükseltmek adına bu maç önemliydi.

Angelov takım dizilişini (formasyonu) aynı tutmuş fakat bu sefer oyuncu rollerinde büyük değişikliklere gitmişti.
    Bakalım Angelov'un bu kararı sahaya ve sonuca nasıl yansıyacaktı.

Liverpool maça hızlı başlıyor ve Sturridge'nin ayağından golü 13.dakikanın başında buluyordu.
    0-1

Maçı domine eden Liverpool, geliştirdiği bir atakta Coutinho'nun nefis asisti ile golü Luan'a attrıyor maçta farkı açıyordu.
    0-2

Maçtaki son golü, perdeyi açan isim Sturridge söylüyor, yaklaşık 35 metreden harika bir füze ile skoru tahin ediyordu.
    0-3

Maçta son düdük çalıyor ve bir üst tura adını Liverpool yazdırıyordu.

- Barclays Premier Lig -
    - 6.Hafta -

Liverpool - West Bromwich Albion

Maçta dakikalar henüz 1'i gösteriyordu ve Anfield'de şok bir skor vardı!
    0-1

Liverpool yediği golün şokunu 30 dakika sonra üstünden atabiliyor, Srktel ile beraberliği yakalıyordu.
    1-1

Liverpool kendi sahasında oynadığı bu maçta kötü bir performans sergiliyor, 1 puana razı oluyordu.

Angelov'un bahsettiği Crystal Palace ise süpriz bir sonuca imzasını atmış, evinde Chelsea'yi yenmeyi başarıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi - The Stig - -- 15 Aralık 2015; 10:56:38 >

• Takım biraz tökezlemeye mi başladı sanki hocam? Neye bağlıyorsun bunu? Merakla takibe devam
  •  FM16 - Angelov ile ilk kariyerimiz - (Kariyer Bitti)

Europa League

2.Hafta Maçları

Maribor - Liverpool

Liverpool Avrupa Liginde zayıf rakipleri karşısında hiç zorlanmadan, maçlardan farklı skorlarla ayrılıyordu.

- Barclays Premier Lig -
    - 7.Hafta -

West Ham United - Liverpool

Liverpool son haftalarda yaşadığı puan kayıplarından sonra City ile arasındaki puan farkını kapatmak için, bu maçta galibiyetten başka seçeneği yoktu.

Çekişmeli başlayan maçta, West Ham topun kontrolünü elinde tutuyordu. Fakat dakikalar 17 gösterirken, kontra atak yakalayan Liverpool,
    Coutinho ve Sturridge'nin geliştirdiği hızlı atakla golü buluyor ve Liverpool'u deplasmanda 1-0 öne geçiriyordu.

Maçın geri kalan bölümünde etkin olan taraf Liverpool oluyordu. West Ham'a kale yüzü göstermeyen Liverpool tek golle sonuca gidiyordu.

- Premier Lig, Avrupa Ligi ve Kupalardaki Genel Puan Durumu -

- Genel Fikstür -

Not: Arkadaşlar bundan böyle belli bir düzen ve fikstür ile hareket edip, bu maçların paylaşımlarını yapacağım. Hem benim için daha kolay hemde daha çok maç paylaşmış olabileceğim.
    Önümüzde ki maç programımız Newcastle ile başlayıp Southampton maçı ile bitecektir.

Takip eden tüm dost ve teknik adamlara sevgi ve saygılarımı iletiyor, desteklerinizi esirgememenizi diliyorum, teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: chevanton

Takım biraz tökezlemeye mi başladı sanki hocam? Neye bağlıyorsun bunu? Merakla takibe devam

Evet maalesef biraz öyle oldu.

Lig gerçekten zor. İnanılmaz yüksek bir tempo var. La Liga'dan sonra biraz adepte olmakta zorlanıyorum diyebilirim. Rakipler gerçekten iyi.

La Liga belki Avrupa ligleri sıralamasından birinci ama insan oynamadıktan sonra hangi ligin daha zor olduğunu göremiyor. Premier Ligde çok dişli takımlar var. Bu gerçeklerle yüzleşiyorum.

Takımda sağ bek'te oynayacak yedek bir oyuncum yok. Chelsea maçında anamızı bu taraftan ağlattılar. Clyne'ninde sağolsun kötü performansı bunda tabiki etkili oldu. Sadece Clyne değil tabi, bende ve takımın genelide çok kötüydük.

Hatırlamak istemediğimiz bir maç

Fakat oyuncuları maçta gördük sonra, kimin neleri iyi yapıp yapamayacağını daha iyi anlıyorum. Hazırlık maçları yapmamamın eksilerini ve sonuçlarıda etkili oldu bunda.

Takımı henüz tam tanıyabilmiş değilim açıkçası. 3-5 hafta sonra lige ve takıma tam alışırsam işte o zaman herşey yoluna girecektir.

City ile önümde çok kritik bir maç var. O zamana kadar kendimi ve takımı toparlayıp artık form tutmamız gerek. City ile aramda şuan 5 puan fark var.

Şampiyonluk için City ile amansız bir rekabet olacak gibi. Arsenal ve Chelsea çok puan kaybediyor. Manchester UTD biraz daha bize yakın takım olsa da ilk 2'ye girebileceğini sanmıyorum.

Bakalım. Akşama kariyere devam edicem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bill Shankly

Takipteyiz hocam,bir liverpool'lu olarak bizi ait olduğumuz 1.sıraya taşıyacağından şüphem yok.

Desteğin için teşekkür ederim. Umarım lig sonunda taraftarımızın gönlündeki yerde oluruz, amacımız ve gayretimiz bu yönde.
  • quote:

You'll never walk alone !!

• quote:

Orijinalden alıntı: -The Stig-

quote:

You'll never walk alone !!

Süper :D Bu arada fikstür işini iyi yaptın tek maç çok sıkıyordu bi başlayıp 4-5 maç okuyası geliyor insanın :D

• quote:

Süper :D Bu arada fikstür işini iyi yaptın tek maç çok sıkıyordu bi başlayıp 4-5 maç okuyası geliyor insanın :D

Valla başkan, mecburum bir düzen getirmeye çünkü olmuyordu. Gece zaten 3-4 saat oynayabiliyorum. 1-2 saatte 1-2 maç ile kariyer anlatılmıyor..

Dedim ki geceleri artık sadece oyunu oynar, gündüzleride kariyer ilerlemesini paylaşırım.. böylelikle benim içinde daha düzenli ve güzel olur..

vakit sıkıntısı olmasa keşke ama napalım, bu vakti bulduğumada şükür..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.