Şimdi Ara

__FLUENCE SEVERLER PAYLAŞIM BÖLÜMÜ__ (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
724
Cevap
0
Favori
50.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aspava30

Bir çamurda benden olsun.

Fluansa getirilen en küçük eleştirilerde bile hakararete varan saldırılarınızı sabırla okudum.
    Size göre hepsi ya çamur yada önemsiz şeyler.

38 bin liralık benzinli,42 bin liralık donanımında deri direksiyonu,cc yi,otomatik klimayı sunamayan renoyu bu denli savunmanız ilginç.

Sizinki fanatiklik felan değil !

Sen msaltika kulak asma o renoda çalışıyor ayrıca 7/24 forumda olduğundan sana cevaplar yazar seninde foruma girmeye vakit olmaz yazamazsın haklı çıkar. ona göre arabada hiç eksik yok bir eksiklik olunca 'o kadar olsun' 'ne yapcan ki olmayı versin' gibi sözler duyarsın.Başka kullanıcılardan yorumlara kulak asarsan daha objektif olur.

• Bakın sizin için yeni makyajlanan focus kasanın( ki makyajı sadece ön far,kaput değildir) ilk çıktığı ay ki fiyatını vereyeim size.2008 mart fiyatı full sunrooflu dizel sadece esp yokdu bu araçta. 41 bin liraya alınmıştır.
    Benzinli titanyumu ben aldım 35500 e privelege ayarında bir araba olarak düşünün ama kartsız çalıştırma yok sadece.

Bakın hiç ekleme çıkarma yapmadan olan bir dialogu yazıyorum buraya.

Fluans testi sonrası satıcı ile sohbet sırasında.Baz modeli (authentiği ) gösterirmisin?
    -Abi getirmedik onu.
    -Neden?
    -Abi müşteriye gösterecek ,anlatacak bir özellik yok araçta.Onun için firma olarak getirmeme kararı aldık.
    (bahsedilen arabanın benzinli modeli 38 bin lira dikkat!)
  • Hayır 2005 çıkışlı f2 değil işte.Motoru nu bile değiştirdi adamlar.

Satıcının düzeyini mi bilirsin?Adam 13 senelik satıcıyım diyor.Artı söylediği şeyin bilgi düzeyi ile ne ilgisi var.Adama motorla ilgili birşey sormadımki.Sorsamda söylemese tamam dicem.Şu işe bak reno çalışanını savunur duruma geldim.

Çok şey biliyorsunuz çoook.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msaltik

quote:

Orijinalden alıntı: aspava30

Hayır 2005 çıkışlı f2 değil işte.Motoru nu bile değiştirdi adamlar.

Satıcının düzeyini mi bilirsin?Adam 13 senelik satıcıyım diyor.Artı söylediği şeyin bilgi düzeyi ile ne ilgisi var.Adama motorla ilgili birşey sormadımki.Sorsamda söylemese tamam dicem.Şu işe bak reno çalışanını savunur duruma geldim.

Çok şey biliyorsunuz çoook.

Bu ne o zaman foKus v2.5 mu? FoKus 3 ne o zaman?

herkes çok şey biliyor çooooooook.

Ayrıca adamın 13 senelik satıcı olması neyin göstergesi? 30 senelik devlet memuruyum diye hava atanlar da var. ama adam kalem oynatmamış, bu bir kıstas değil...

Arkadaşım asıl seninki kıstas değil 30 senelik memurla ne alakası var kalem oynatmamış dediğin müşteri veya artık neyse karşısındakiyle direkt muhattap olmayandır.Ama satıcı farklı, sattığı ürünün her şeyini bilmek zorundadır ha çok uyanıklar orası ayrı.

• ben görünmezim:)
  • quote:

Lord Of War arkadaşım, senin toplam mesaj sayının 2-3 katı kadar bana teşekkür mesjı geliyor, özelden, direk forumdan... Bilgiyi anlayıp yorumlayabilenler var tabi. Aha sana bi örnek..

"SEVGİLİ MSALTİK HERKESE EN GÜZEL ŞEKİLDE YARDIM ETTİĞİNİZ İÇİN ÖNCELİKLE SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
    BİLGİNİZ VE TECRÜBELERİNİZDEN ÇOK FAYDALANIYORUM."

senin gibi bedava bilgiyi alıp çekip gitmiyoruz burdan. Ürünü alırken de bilgiyi paylaşıyoruz, aldıktan sonra da. Sen?

Dur yav çok hızlı yazıyorsun yetişemiyorum başlıkda kullancı ismim gizli senin ki gibi.Amacın post sayısıyla üstünlük sağlamaksa giderim post kasarım her kelimenin altına yazı yazarım.Ama böyle şeyleri sevmiyorum.

• quote:

herşeyi bilmek zorunda değil, zaten bilmiyorlar da, adamın işi arabayı satmak. Galerilere bi git de seyret bakıyım gelen müşterileri. Adamların araç alma stillerini bi gör. Onları öyle gördükten sonra sen de satıcı olsan, araştırmazsın belki.

bu ne? bu kaça? utanmasa Bu Renault mu diyecek adam

O zaman satıcıda adamına göre muamele yapar zaten bu kaça? bu ne? diye soran adama bg,tork,valf v.s anlatamazsın.
  • Hemen kontrol edeyim. ingeniatorem şuanda seni görebiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Lord of War#

sm=alala.gif]
  • quote:

bir de şunu anlamıyorum yanlış söyleneni düzeltmek neden kötü oluyor? Herkes karalamak adına birşey yazıyor. kimse o elemanı dışlamıyor. Biz yanlış yazılanı düzelttik diye suçlu oluyoruz. İlginç...

Bi arkadaş vardı, hatırlıyo musunuz, güya bi tanıdığı gitmiş tam aracı alıyomuş da aynaların manuel kumandalı olduğunu görmüş bırakıp gitmiş... Ben bu arkadaşıma en düşük versiyonda aynanın elektrikli olduğunu yazdım. Bu suç mu şimdi...

Arabayı beğenmeyebilirsiniz. o ayrı, kimse bişe diyemez ben de demedim. Ayrıca bazı özellikler sizin için önemlidir, onlar benim için önemli değildir. Mesela el freni, bu şekilde olması beni hiç rahatsız etmedi, hatta hoşuma gitti. Diğer stili çok beğenmiyordum. Ha yine öyle olsa ne olacaktı hiç... El freni bu yaaa... Bagajın kolları, benim için önemli değil... 530lt hacim var zaten, dünya sığar içine, benim için önemli değil. Önemli olan için neden önemli? Yada bir aracı almak için kıstas mıdır? Bunu sordum sadece. Diğer şekilde olsa daha mı iyi olurdu, bunu bilemem. Herşeyi biz mi bilecez. Belki zaman içinde tespit edilen bazı konular vardır. O Bagaj kolundan rahatsız olan kaç kişi bunu Renault'a yazıp niyesini öğrendi? yada bu konuyu şikayet etti. Hiç dimi... Sıfır... Niye?

Araca hala pahalı deniyor, liste fiyatlarını karşılaştıralım dedim mesaj gelmedi. aspava30 Focus fiyatı verdi. Haa aracı pahalı gelebilir, parası çok olabilir, benim içinde 42-45 lira çok. Ama pahalı mı? haaa ona bakmak lazım

Ayrıca burda bazı şeyler kasıtlı da yapılıyor, Örneğin "Fluans" yazmak gibi. Bu ne şimdi? aracın adı o mu? Biz de foKus yazdık tabi cevaben. etki-tepki...

Bunlar suç değil de, bizim doğru olanı yazmamız mı suç...

Bundan çok rahatsız oluyorsanız buraya yazmayabilirim bir daha. Zaten başlığı takip eden, doğru dürüst bilgi paylaşan çok adam yok. Ben nasılsa kararımı vermişim, zaman kolluyorum. Bu araçta kronik ciddi bir sıkıntı olmadıkça Kül beji, DCI 105bg Privilage alacam. Kendi kıyas değerlerime göre kararımı verdim. Bundan önce aldığım 2 tane Clio3'ümde de kendi kararımı verdim, bunda da öyle olacak. Ve yine yanılmayacağımı düşünüyorum...

Konu bu arkadaşlar... Kavgaya değil, varsa paylaşımlara vakit ayıralım... Ama doğru olanlarına...

evet şu an ikiniz de yok gözüküyorsunuz. düzeldi

Yuh ya aynaları manuel diye bırakıp çıkmış mı.Bu kadar olmaz.

• quote:

tamam işte aynı şeyi konuşuyoruz. Öyle yapıyolar, hatta bazen yerinden bile kalkmayanını gördüm. Çünkü adam spor olsun diye gelmiş belli... Ben anlıyorum satıcı her türlü anlar... Adamın niyeti yok ki. Zaten onlar elleri cebinde bütün arabaların kapılarını açıp kapatırlar, sonra da giderler...

Öyle değil mi, siz bunlara tanık olmuyor musunuz. Ben bakıma gittiğim zamanlarda, samimi olduğum satış temsilcisi arkadaşla oturup sohbet ediyoruz. Konuşuyoruz bilgi alışverişi yapıyoruz. Ben hep tanık oluyorum bunlara

Doğrudur ama adamına göre muamele yapıyorlar çoğu satıcı bilgilidir bazıları bilgili değil ama çok uyanıktır.Mesela ötv indirimi zamanında bir bayiiye gitmiştik beyaz dizel alt model bir yeni kasa symbol vardı konuştuk anlaştık takasla aracı alacaktık.Başkada yoktu almak isterseniz 2-3 ay sonrasına tarih veriyorlardı.Bizde tamam alalım dedik kredi için işlemleri başlattım bayiiye gidip geliyorduk kiii,arac arızalı diye geri gönderdik dediler.sonra soruşturduk müdüre filan sorduk o symbolu nakit paraya satmışlar müdür bize bir milyar daha fiyatı indirdi ama lanet olsun sizin gibi bayiiye araç filan almayacaz sizden dedim.Şuan 1.4 megan II kullanıyorum.

ingeniatorem bende hala açık gözüküyorsun.

• aslında bu tartışmaların gerçek nedeni markalardır...marka savaşları marka çamurlarıdır...
    elimden geldiğince örneklerle açıklamaya çalışayım....!!!

1--- KARŞILIKLI KONUŞMA
    -araban ne?
    -clio hb abi
    - ha öylemi!!!!:(
    .........
    -araban ne?
    - pejo 206 abi
    -vaybe!!ne para varmış sende..araban süper ya!!!
    araban reno olunca kötü ama diğer ne marka olursa olsun iyi oluyor...halbuki clio, 206 ya her türlü bin basar...neyse

2- araba alıcam abi nedersin??
    -vw al
    -niye abi
    -yav al işte..ben vw nin üstüne tanınam
    -sebep??
    -yaw vw işte daha sebep mi lazım??
    (sanki adam mercedesten filan bahsediyor..bilmiyor ki vw ye vereceğiin paraya mercedes alınacağını...ayrıca yedek parça kasko maliyetlerini)

3-önemsenmesi gereken ama önemsenmeyen;önemsenmemesi gereken ama önemsenen özellikler
    -abi focus çok güzel araba ama içeri ses alıyor
    -olsun ben alırım...!!!(bunu forumuna girerek direkt olarak okuyabilirisniz)
    .......
    -yaw bu fluencenin bagaj kapagında kol varmış
    -ya bırak ya alınır mı bagaj koluna baksana

daha vereceğim çok örnek var ama fazla uzatmak istemiyorum...burda renault markası sabit; diğer markalar değişkendir ..adının ford y da pejo yada bir başka marka olması önemli değil..sadece örnek olarak verilmiştir...

şimdi bir bakalım...uzayda yaşamıyoruz..türkiyede yaşıyoruz...yıllarca en çok satan kim..reno...yedek parca servis ağı en çok reno...adam eşek yapsa satıyor...şu ana kadar eşek olarak piyasaya çıkardığı araç var mı???(çok eskilerin torosu morsu saymayın..o zamanın türkiye şartları belli...ona göre değerlendirin)...yakın geçmişi ele alalım..rekor kırıyor sürekli....niye???türkiyede yaşıyoruz ve yurdum insanını heryönden en çok tatmın eden marka renodurda ondan...hangi özelliklerini dereniz o özelliiğini değerlendirin ve reno markasının neden ön sırada olduğunu çok kolay bulursunuz...
    bende kesinlikle marka aşkı yok...şunu çok açık ve net soluyorum...marka bağımlısı olmadığıma açık bir örnek...eğer şu focusun ses alma olayı olmasaydı..fluenceyi filan beklemden direkt focus alacaktım...diğer markaları honda toyota vs kendimce bazı nednelerle eledim..diğer markalaraı nedne elediğime girmeyeyim şimdi...onlarıda çok inceledim ...ama dönüp dolaşıp iş renoda kilitleniyor arkadaşlar...şunuda belirteyim...şu an 60-70 milyarlık bütçem olsa ve fantezi yapacak durumum olsa...inanın ne fluenceye ne fozusa ne vw ye ne corollaya bakardım...hiçbişeyine bakmaz gider insignia veya avensisi alırdım...bu açıklamalarım yeterince anlaşılmışdır umarım...
    fluence daha çok yeni...bi görelim hele onda da çıksın şöle sorunlar onuda diretk olarak elemsini biliriz...yanılmıyorsam murat arkadaşımın savundugu konuda bu işte...reno yukarıda saydığım sebepler ve öle acayip sorunları olmayan bir marka...olmuştur muhakkak benim duyduğum pek nadirdir!!!

herneyse..lbg.yby.rolans devam durmak yok:)saygılar sevgiler..
    eksiğimiz varsa düzeltin lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: M3C

quote:

Bugün yolda gördüm kesinlikle yay lazım leylek gibi olmuş.

Klasik reno işte. Tüm modellerine yay lazım : ) 3.5mm ideal oluyor.

Aslında bu hemen hemen tüm büyük sedanların sorunu, Türkiye ye uyum adı altında kasayı yükseltince böyle acaip oluyor.

3.5 cm demek istediniz herhalde
  • sütü seven kamyoncu teme:))

• Ben ön tarafı puntoya benzettim.Siz benzetmeyebilirsiniz normaldir.

Fluence beyaz renk çok iyi gider çizgileri tasarımı gösterir bugün avcılar bikada gördüm süperdi.

• Msaltik arkadaşın aldığı bu fiyat gerçekten iyi fiyat, bundan aşağı düşmez derim ben. Güle güle kullanın, kazasız belasız inşallah,
  • Tartışma elbette olur ama karşılıklı saygının olduğu yerde kavga çıkmaz.

İş yerimde hemşerilerimle neredeyse 2 saattir muhabbet ediyorduk misal ;

2006 Laguna sını yenilemek ve daha seri ve biraz daha ufak bir araç almak isteyen abime Fluence ı denemesini tavsiye ettim; 1.6 Laguna dan sonra yine yumuşak ayarlı ama seri olacağını düşündüm çünkü.

Bir diğeri ise Focus hb yi çok beğeniyor ve kampanya fiyatlarını çok uygun bulmuş,yeni Focus III ün yaklaştığını söylememe rağmen yine de ısrarlı.

Gerçek hayatta butürlü şeyler yaşayıp burda "cart curt" eden sanal dünya delikanlılarıyla münakaşaya girmek çok manasız..

Öyle değil mi hemşerim??
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Tartışma elbette olur ama karşılıklı saygının olduğu yerde kavga çıkmaz.

İş yerimde hemşerilerimle neredeyse 2 saattir muhabbet ediyorduk misal ;

2006 Laguna sını yenilemek ve daha seri ve biraz daha ufak bir araç almak isteyen abime Fluence ı denemesini tavsiye ettim; 1.6 Laguna dan sonra yine yumuşak ayarlı ama seri olacağını düşündüm çünkü.

Bir diğeri ise Focus hb yi çok beğeniyor ve kampanya fiyatlarını çok uygun bulmuş,yeni Focus III ün yaklaştığını söylememe rağmen yine de ısrarlı.

Gerçek hayatta butürlü şeyler yaşayıp burda "cart curt" eden sanal dünya delikanlılarıyla münakaşaya girmek çok manasız..

Öyle değil mi hemşerim??

hocam bak önce kendin bana dedinki saygısızlık ettin filan(daha önceki mesajında)...ee şimdi kalkmış sen basbaya hakaret ediyosun...olsun..senın canın sağolsun...nasılsa burası sanal ortam..yakana yapışamayacağıma göre...solediklerini sana iade ediyorum...hadi ben bi halt etttim.orda amacım dalga gecmek filan dedğildi..ben focusun gürültüsünü vugulamak istemiştim...ama tabi sen ole algıladın ..öyle algılaman da normaldi...ben bi halt etim sesimi de çıkarmadım...laf uzamasın diye ne düşünüyosanız düşünün dedim kestirip attım...
    eeee şimdi senin bu yaptığına ne denir???hadi ben saygısızım...sen de benim saygısızlığımı farkedecek kadar saygılı insansın...bu ne şimdi kardeşim???taş yerinde ağırdır...o solediğin mesajla kalsaydında yüceldigin yerde kalmış olurdun...ama şimdi çukurlarda geziyosun benim gözümde...alçaldıkça alçaldın gözümde...ben saygısız;sen saygılı kardeşim ESMERCE!!!!!!!!!!!

• ben bedford alırım abi:))
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.