Şimdi Ara

FİZİKTE Kİ HATALI SORU ## BAŞVURU YAPIYORUZ ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
2.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belki çoğunuz farkında olmayıp doğru şıkkı işaretlemiş olabilir,ancak azıcık dikkatli arkadaşlarımızın soruda yanlışlık olduğunu gördüğünü umuyorum.

I. Ses demirde en hızlı yayılır.
    III. Tablodaki üç madde için sıcaklık arttıkça sesin o maddedeki yayılma sürati artar.

Şimdi ikilemi göstereyim,eğer karşınızda bir tablo varsa ve sadece tablodaki verileri kullanmanızı istiyorsa genelleme yapamazsınız.Yaptığınız genelleme gerçek hayatta doğru bile olsa,sadece tablodaki verilere bakarak bunu söyleyemeyeceğiniz için cevabınız yanlış olacaktır.

I. Ses demirde en hızlı yayılır.

Birincisi , bu genellemedir.Sadece tabloya bakarak evrende sesin en hızlı demirde yayıldığını söyleyemeyiz.
    İkinci olarakta eğer burada kastedilen sadece tablodaki verilerin içinde en hızlı olmasıysa hemen 3. yargıya geçiyoruz

III. Tablodaki üç madde için ....

Madem vereceğin yargılar sadece tablodaki verilere göre,o halde neden bir daha "Tablodaki üç madde için" diye belirtiyorsun?

İtiraz başvurumuzu yapacağız ancak ösym yeterli kitle göremediyse es geçtiğinden dolayı gerekli kamuoyunu oluşturmak için burada paylaşıyorum.
     FİZİKTE Kİ HATALI SORU ## BAŞVURU YAPIYORUZ ##

• Verdiği ekstra detaydan dolayı mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yucuklu Sumurta -- 15 Mart 2015; 18:14:55 >
  • İsterse tablodaki veriler yanlış olsun, senden o tabloyu yorumlamanı istemiş sadece. Bence boşuna uğraşma, hatalısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verdiği ekstra detay hangi ölçütü kullanacağımızı gösterdiği için evet.
  • oğlum bi onu adam gibi doğru yaptım ben, iptal miptal ettirirseniz çökerim tepenize bilesin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevap doğru zaten. sadece tabloya bakmanı istemiş senden.

• yaptığım sayılı sorulardan elleşmeyin lütfen
  • Soru kökü: Tablodaki verilere göre,
    diye başlıyorsa kbakma da sen şuan saçmalıyorsun. 3. öncüldeki cümle şu : Tablodaki verilere göre, tablodaki üç madde ... diye gider yani anlatım bozukluğu desen anlarım ancak o virgülden sonra öncülleri sırayla yerleştirmelisin mesela
    tablodaki verilere göre, ses, demirde en hızlı yayılır. Ve nolur doğru olur çünkü tabloya göre doğru. Boşa zamanını harcama.
  • anlamak istemiyorsunuz.

3. öncülde neden direkt Sıcaklık arttıkça sesin yayılma hızı artar demiyorda tablodaki 3 madde için diyor

buna vereceğin cevaba göre tersinide 1.öncül için sor kendine..
  • Ben de diyorum ki öncülleri tek başına okuyamacaksın. O öncül var ya sırf sen öncüllerle birleştir diye konulmuş önceki mesajımda açıklamayı yaptım bir daha bakarsan anlıyacağını düşünüyorum ancak böyle küçük şeylerden medet ummayın. Ayrıca ben sınava girmedim 2014 mezunuyum hani kendini savunma muhabbeti dönmesin.
  • Bende 1 2 3 yaptım ama adam doğru söylüyor. 3. Öncülde 3ü için diye belirtmesinede gerek yoktu. Gerek vardıysa 1 de de belirtmeliydi. Sınav anında da böyle bir şey düşündüğümü hatırlıyorum.

• Aynen öyle işte bunu demeye çalışıyorum.
  • la bi gidin ya sana 160 dakika süre vermişler her soru için böyle düşündün mü tabloyu mu yorumluycam kendi bilgimi mi diye 1 dakika içinde bu kadar yorum mu yaptın ...

size de hak veriyorum ulan bari adam akıllı doğrumuz yok şu soru iptal olsa falan diye düşünüyosunuz haklısınızda..
  • Dostum ben öğrencilerime farklı bir eğitim metodu uyguluyorum.Şıklarda II-III olmadığı için boş bırakmışlar bu bahsettiğim öğrencilerin net ortalamaları 140-145..
  • capayk kullanıcısına yanıt
    hocam benimde net ortalamam 150 155 arasıydı zaman da defalarca ilk 100 e girdim hani nerede bu sınavın net ortalamasıyla ne alakası vardı her soru saçmalıktı zaten..
  • Hatayı farkedip süreden kazanmak için es geçmişler.Doğru olanı yaptıkları halde ösym yanlış kabul edecek,mantıklı geliyor mu?
  • SAcmala abi iyice sacmalama

• Katılmıyorum.
    Sınava girmedim, dolayısıyla olası bir yanlışı sınav esnasında fark edip edemeyeceğimi bilemiyorum. Ancak şu anda gördüğüm kadarıyla öncüllerden önce Bu tablodaki verilere göre denmiş zaten.
  • ya daha soru çözmeyi bilmeyenler buraya gelip eleştiri yapmasınlar.Soru yanlış-NET !
  • Saçmalamışsınız. Fizik bilmeyen insanların bile doğru yapacağı bir soru.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.