Şimdi Ara

Fiyatlardan Vergilerden Dem Vuruyoruz Ama Alım Gücümüz de Gayet İyi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
2
Favori
2.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıl olmuş 2016 herkesde araba var ekonomi iyi millette para var, herkes tatile gidiyor millette para diyip hükümet iyi diyen insanlara acıyarak bakıyorum.
    Dolar 1.8ler iken arabayı evi alan aldı koydu.Şimdi artık çok zor .
    Hükümeti beğen beğenme 1.8 lere kadar başarılıydı diyebiliriz.Ama 3lira dayanan dolar ile iflas etmiştir.
    Ve sonucunda bu fatura Davutoğluna kesildi. Yanlış Suriye politikası ,hükümete ve ülkeye pahallıya mal oldu.
  • Global Türkiye Gelir Dağılımı ve Yoksulluk Analizinde, bireyler ile hane halkları arasındaki gelir dağılımı ve yoksulluk ele alınmaktadır.

Türkiye’de bireyler arasında gelir dağılımı incelendiğinde, en zengin yüzde 20’nin, toplam 100 birimlik gelirin 46,6’sını almasına karşın, en fakir yüzde 20’nin toplam 100 birimlik gelirin 4,9’unu aldığı görülmektedir.

Türkiye, OECD üyesi 34 ülke arasında, en zengin yüzde 10 ile en fakir yüzde 10 arasındaki gelir dağılımı arasındaki farkın en yüksek olduğu 31. ülke konumundadır.

Gelir dağılımında eşitsizliğin farklı bir göstergesi olan Gini katsayısının Türkiye’de 1987-2013 yılları arasındaki ortalama değeri 0,40’tır. Türkiye’nin 0,40’lık Gini katsayısı, uluslararası mali kuruluşlar (IMF, WB, OECD, UNDP, vb.) tarafından Gini katsayısı için ideal değer olarak kabul edilen 0,25 değerinden oldukça yüksektir.

Türkiye, OECD’ye üye 34 ülke arasında, 0,412 Gini katsayısı oranıyla gelir dağılımı adaletinin sağlanmasında 32. ülke konumundadır.

Gelir dağılımındaki eşitsizlik arttıkça yoksulluk da artmaktadır. Yoksulluk genelde açlık ve yoksulluk sınırı olmak üzere iki şekilde hesaplanmaktadır.

http://globalpse.org/turkiyede-gelir-dagilimi-ve-yoksulluk/

sorun sizin etrafınızdakilerin kaymak tabaka olması başka bir şey değil. millette para yok milletin yüzde 10'unda para var.

• Ben Denizli'de, yollardaki arabalara bakıyorum. Çoğu güzel ve yeni arabalar. İçlerinde hep birer kişi var. Maaşallah herkeste araba var diyorum.

Lakin,

Belediye otobüslerine baktığımda da, içlerinde oturacak yer yok. Diyorum ki herkes fakir, kimse de araba alacak para yok.

Şimdi, zengin miyiz, fakir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

sen bide bizim patronları görsen sadaka veresin gelir ama her ay yeni bir daire alıp sınırlarını genişletiyorlar
    benim gördüğüm insanlar kazandıkça cimrileşiyor araba alanların çoğu gösteriş için alıyor.
    ben herkes için Allah daha çok versin der geçerim, o bunu almış şu bunu almış boş laflar sende çalış al becerebiliyorsan

Abi hakkınla çalışarak hiç bişey alamazsın bu ülkede akp adamı olman lazım yalayıcı olacaksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _TerryLeather_

quote:

sen bide bizim patronları görsen sadaka veresin gelir ama her ay yeni bir daire alıp sınırlarını genişletiyorlar
    benim gördüğüm insanlar kazandıkça cimrileşiyor araba alanların çoğu gösteriş için alıyor.
    ben herkes için Allah daha çok versin der geçerim, o bunu almış şu bunu almış boş laflar sende çalış al becerebiliyorsan

Abi hakkınla çalışarak hiç bişey alamazsın bu ülkede akp adamı olman lazım yalayıcı olacaksın.

hırsızlık yapan on liralık alıyorsa sen çalışarak iki liralık al ne olacakki ,kimsenin hakkı geçmeyen mal sahibi olmak kadar güzel birşeymi varsen kendine bak boşver iti uğursuzu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

hırsızlık yapan on liralık alıyorsa sen çalışarak iki liralık al ne olacakki ,kimsenin hakkı geçmeyen mal sahibi olmak kadar güzel birşeymi varsen kendine bak boşver iti uğursuzu.

Yabancı ülkelerde asgari ücretli 10-15 ayda sıfır c segmenti araba alabilirken ben neden yemeden içmeden 50 ay çalışarak anca a segmenti alıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yabancı ülkelerde asgari ücretli 10-15 ayda sıfır c segmenti araba alabilirken ben neden yemeden içmeden 50 ay çalışarak anca a segmenti alıyorum

herşeye para menfaat olarak bakmayın,şu dünyada Türkiye gibi cennetmi var kıymetini bilelim.
    kıymeyini bilmeyen bize zehir edenler çok ama her ülkede böyle cahil insanlar bulunur, hayatta bir mücadele değilmi zaten?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

herşeye para menfaat olarak bakmayın,şu dünyada Türkiye gibi cennetmi var kıymetini bilelim.
    kıymeyini bilmeyen bize zehir edenler çok ama her ülkede böyle cahil insanlar bulunur, hayatta bir mücadele değilmi zaten?

Akp tayyip olmasa danimarka gibi ülkeydik zaten refah bakımından

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Akp tayyip olmasa danimarka gibi ülkeydik zaten refah bakımından

Hz Musa yahudileri kurtarmış, bir sürü mucize görmelerine rağmen onlar yine hz Musa' nın ilk ayrılışında buzağıya tapmışlar.

insanlar yoldan çıkmak istedikten sonra o olmuş başkası olmuş ne farkeder,Allah insanları belayla imtihan eder.

• Bana kalırsa emlak balonu bu sonuca yol açıyor. Adamın eski müstakil evi veya arsası var. Müteahhit geliyor buna arsa karşılığı 3-4 daire veriyor. Bu adam da birinde oturuyor, birini satıp yiyor, kalanların da kira gelirini alıyor. Bu adam kolay yoldan zengin olduğu için de har vurup harman savuruyor. Ortalama aynı ekonomik düzeydeyken artık bu adam zengin oluyor ama yaşadığımız çevre aynı. Sonra biz de bu adamları görüp millet zengin diyoruz.

Başka bir örnek mesela benim dayım 2 bin lira maaşla 200000 tllik ev aldı. Maaşının 1000 lirasıyla ev borcu ödeyip, 1000 lirasıyla da geçinmeye çalışıyor. Ev sahibi oldu ama önündeki 10 senesi borç içinde kıt kanaat geçinerek geçecek. Şimdi benim dayım yukardaki emlak balonuna katkıda bulundu.

Sözün özü orta direk filan kalmadı. İnsanlar ya daha da fakirleşti ya daha da zenginleşti. Ali Koç, fakir ile zengin arasındaki uçurumun arttığından ve bunun sürdürülemez bir sistem olduğundan, bunun düzeltilmesi için çabalanması gerektiğinden bahsetmişti yakın zamanda. Ki bu adam Türkiye'nin en zengini, ülke batsa da ona koymaz, bizim normal bir vatandaş olarak daha da bilinçli davranmamız lazım.

Ha amerikadaki gibi patlayacak bir gün o emlak balonu ama ne zaman görecez?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakapaca37 -- 4 Temmuz 2016; 19:36:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Bizde esnafiz söyleyeceğim tek şey ağlayan kimseye bakmayın.Çoğunuzdan iyi yaşıyorlar Markete gittiklerinde et pastırma alışverisler eksik olmaz.En kötüsünun altında sıfır jetta passat olur bir çoğunda bmw 3,5 veya mercedes c,e serisi..

Sizin gördükleriniz bir elin parmaklarını geçmez.

Çoğu insan yılda bir kez et yiyor.

• Voyage Kemer Belek 2 yetişkin 2 çocuk ile 1 haftalığına en az 14,000 TL'ye geliyor ve bu otelin doluluk oranı %65.

Fakirden çok fakir edebiyatı yapan var.

• Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Valla yeni düğün yaptım 25,000 tl harcadım borçsuz kendi paramdı bitti altına yetmedi 2 bilezik almaya niyetliydim valide hanım sağolsun 15,000 tl kredi çektirdi hepsini hanımın koluna boynuna astık niye sırf millet ' aaa bak 2 bilezik taktılar ne kadar ayıp demesn diye ' vallahi milletin ağzını kapatmak için çalışıyoruz sırf hava gösteriş biz işe hanım ile valide bi gün mevlütte bi gün kadın gününde kollarındaki bileziklerin havasını atmaya gidiyolar olan biz garibana
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKIN corp.

quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Bizde esnafiz söyleyeceğim tek şey ağlayan kimseye bakmayın.Çoğunuzdan iyi yaşıyorlar Markete gittiklerinde et pastırma alışverisler eksik olmaz.En kötüsünun altında sıfır jetta passat olur bir çoğunda bmw 3,5 veya mercedes c,e serisi..

Sizin gördükleriniz bir elin parmaklarını geçmez.

Çoğu insan yılda bir kez et yiyor.

kıyma olmasa yılda bir kere bile yiyemicez tadını unuttum pirzolanın bifteğin çöp şişin
  • Haftalık rutin fakir konusu

• quote:

Orijinalden alıntı: KSKcarpediem

Valla yeni düğün yaptım 25,000 tl harcadım borçsuz kendi paramdı bitti altına yetmedi 2 bilezik almaya niyetliydim valide hanım sağolsun 15,000 tl kredi çektirdi hepsini hanımın koluna boynuna astık niye sırf millet ' aaa bak 2 bilezik taktılar ne kadar ayıp demesn diye ' vallahi milletin ağzını kapatmak için çalışıyoruz sırf hava gösteriş biz işe hanım ile valide bi gün mevlütte bi gün kadın gününde kollarındaki bileziklerin havasını atmaya gidiyolar olan biz garibana

Allah mesud etsin,dediğim tam olarak buydu.El alem ne der diye diye gösteriş olsun diye kendimizi sıkıntıya sokuyoruz.Kuzenim hayvan sevmezdi evlenince evinde 2 kedi besler oldular hanımın zoruyla.Maması kumu derken 300 400lira gidiyor ayda sırf hanım memnun olsun diye Hanımı faceden kedicikleriyle foto paylaşır gariban kuzen Istanbul dan mama siparişi verir

• insanlar birşekilde krediye giriyor aile kuruyor karı koca çalışıp birikimleriyle birşeyler edinmeye çalışıyorlar bukadar vergiyi öven şahıs sen bukadar insanın rızkına ortakmısında kendinde bu rahatlığı görüyorsun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • insanlar bunun bilincine çoktan vardı bence.

• İnsanımız da ileri derece de bir araba fetişizmi var ve son yıllarda bu iyice arttı buna kamu kurumları da dahil.Sosyolojik mi psikolojik mi her neyse bu durum mutlaka incelenmeli.Kamuda görev yapan bir yönetici kendine oyuncak alır gibi lüks araç alma ve ya kiralama peşinde nasıl bir kafadır bu anlamak mümkün değil.

• ben her zaman daha da zam gelmesi gerektiğini düşünüyorum benzin 8 tl lpg 4 tl mazot 6 tl olsa boşline polo 90.000 tl ne güzel olur...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.