Şimdi Ara

Fiyat segmentinde 802.11ac bir artı 'Tenda AC5 router incelemesi'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tenda ac5 mi, yoksa xiaomi mi wifi 4a Giga versiyon mu tercih edilmeli. Aralarındaki farklar nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanırım xiaomi 16mbyte rom, 64 mbyte ram. bu ikisinin karşılaştırmasına yönelik bir konu var forumda.

birisi tenda'yı överken, diğeri de xiaomi'yi kötülemiş sanırım. biri de xiaomi'yi openwrt desteği varken kötüleyene serzenişte bulunmuş. ben de openwrt desteği açısından bakmak istedim xiaomi'ye.

Usability issues

Insufficient RAM for stable operation

• 32 MB can barely work for minimal router/AP functions, but may repeatedly “crash”, depending on your hardware and use case
    • 64 MB may still have issues with stability, depending on your hardware and use cases
    • 128 MB or more is recommended if software past basic router/AP functionality is to be used

Extensibility issues

Barely enough Flash to accommodate OpenWrt firmware image

• 4MB is absolute minimum (but you won't be able to install LuCI web interface) / 8MB is barely enough (will fit LuCI and some other applications) / 16MB offers more flexibility
    • 4MB devices can't fit anything noteworthy unless you use the Image Generator (Image Builder) (that requires a Linux system and some mild experience) or use Extroot. Experienced users creating custom builds may be able to Saving firmware space, but many packages won't ever fit no matter what you do.
    • If you want to be sure you can install at least a few additional software packages, 8MB (or more) of flash and 64MB (or more) of RAM are the only choice.

bu alıntılardan sonra,

xiaomi'nin ram değeri sanırım sınırda. uyarıda, kararlılıkla ilgili sorunlar hala yaşanabilir diyor 64 ram için.

rom için 4 desteklese bile tavsiye edilmezken, 8 eh işte zar zor, 16 ise daha fazla esneklik sunar denmiş.

ikisinden biri denecek ise ben tenda'yı sevdiğim için xiaomi'ye tercih ederim. yalnız bu ethernet girişlerinde led neden kullanmazlar ki?. ne kadar maliyeti artıracak sanki. bence bu, tüm donanımlarda standart hale getirilmeli. wpa3 görmek isterdim doğrusu. bant sınırlama özelliği güzel tenda'DA. bana kalırsa ikisi de demode olmuş. başka modellere yönelirdim.  

burak bey, incelemelerinizde donanımların versiyonlarını da belirtmelisiniz. şöyle bakınca iki farklı ac5 var gibi görüüyor piyasada. biri v3 olarak adlandırılmış. sizin incelediğiniz v3 olmasa bile bir versiyonu vardır muhakkak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet kontuy -- 10 Aralık 2020; 20:27:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet kontuy

sanırım xiaomi 16mbyte rom, 64 mbyte ram. bu ikisinin karşılaştırmasına yönelik bir konu var forumda.

birisi tenda'yı överken, diğeri de xiaomi'yi kötülemiş sanırım. biri de xiaomi'yi openwrt desteği varken kötüleyene serzenişte bulunmuş. ben de openwrt desteği açısından bakmak istedim xiaomi'ye.

Usability issues

Insufficient RAM for stable operation

• 32 MB can barely work for minimal router/AP functions, but may repeatedly “crash”, depending on your hardware and use case
    • 64 MB may still have issues with stability, depending on your hardware and use cases
    • 128 MB or more is recommended if software past basic router/AP functionality is to be used

Extensibility issues

Barely enough Flash to accommodate OpenWrt firmware image

• 4MB is absolute minimum (but you won't be able to install LuCI web interface) / 8MB is barely enough (will fit LuCI and some other applications) / 16MB offers more flexibility
    • 4MB devices can't fit anything noteworthy unless you use the Image Generator (Image Builder) (that requires a Linux system and some mild experience) or use Extroot. Experienced users creating custom builds may be able to Saving firmware space, but many packages won't ever fit no matter what you do.
    • If you want to be sure you can install at least a few additional software packages, 8MB (or more) of flash and 64MB (or more) of RAM are the only choice.

bu alıntılardan sonra,

xiaomi'nin ram değeri sanırım sınırda. uyarıda, kararlılıkla ilgili sorunlar hala yaşanabilir diyor 64 ram için.

rom için 4 desteklese bile tavsiye edilmezken, 8 eh işte zar zor, 16 ise daha fazla esneklik sunar denmiş.

ikisinden biri denecek ise ben tenda'yı sevdiğim için xiaomi'ye tercih ederim. yalnız bu ethernet girişlerinde led neden kullanmazlar ki?. ne kadar maliyeti artıracak sanki. bence bu, tüm donanımlarda standart hale getirilmeli. wpa3 görmek isterdim doğrusu. bant sınırlama özelliği güzel tenda'DA. bana kalırsa ikisi de demode olmuş. başka modellere yönelirdim.  

burak bey, incelemelerinizde donanımların versiyonlarını da belirtmelisiniz. şöyle bakınca iki farklı ac5 var gibi görüüyor piyasada. biri v3 olarak adlandırılmış. sizin incelediğiniz v3 olmasa bile bir versiyonu vardır muhakkak.

4a gigada 128mb ram mevcut

• evet, web arayüzünden de görülebiliyor 128 ram. isimlendirmeden kaynaklı bir hataya düşmüş olabilirim.  zira giga olup da giga kelimesini kullanmadan review de 4a olarak devam eden yazı gördüğümü söyleyebilirim. belki de ac1200 yazısına mı takıldım ne.

ben yine de tenda derdim. bu arada r3g v2 ile aynı görünüyor. ne farkı var da 4a giga denmiş acaba?

• ahmet kontuy kullanıcısına yanıt

Cevaplarınız için teşekkür ederim.Ben xiaomi-tenda karşılaştırmasını bulamadım forumda.Bulursanız linkini verebilir misiniz?

Edit:Şimdi konuyu buldum.Galiba xiaomi openwrt artısı nedeniyle öne çıkmış gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 11 Aralık 2020; 11:28:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.