Şimdi Ara

FIRSATÇILAR.... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
289
Cevap
2
Favori
23.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
355 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz de yaparsınız diyen adam yapar o çok açık yukarda mevcut

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hükümet pandemi sürecinde olduğu gibi bunuda bir şey yapamaz. Bu ülkede Emlakcılara, Pazarcılara, Al satçılara, Ev sahiplerine, Galericilere KİMSE DOKUNAMAZ. Resmen TİRANLIK İLAN ETTİLER...
  • 1-2 sene arabadan almadan durabilse(k) ortada sorun kalmayacak ama 50 binlik araba 100 bin oldu 90 a bulunca hemen alıyorlar. E doğal olarak fiyatlar düşmüyor böyle kansızlar ortaya çıkıyor.
  • fblorenzo kullanıcısına yanıt
    siz de yaparsınız diyen adam da yapar diyen adam da yapar. kimse önüne gelen kar fırsatını kaçırmaz. basit düşünün. çok severek ihtiyacınız olan arabanızı aldınız. hevesle boya koruma-pasta cilaya gittiniz orada birisi arabanızı çok beğendi bilmeden aldığınız fiyatın 20.000 tl üstünü teklif etti. vermeyecek misiniz? dürüst olun.
  • Kdv indirimi de geldi. Üstüne ötv biniyordu. Fiyatlarda biraz fark olacaktır. 2010 yılındaki ötv oranlarına geri dönsek de birileri görse ....sını tersinden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Şu an arz sıkıntısı var normal bir durum yok bir türlü anlatamadık sizin zihniyetinizdekilere.Ya da işinize öyle geliyor anlamak istemiyorsunuz, karaborsacılığı savunuyorsunuz. Eğer piyasada bol araç olsa böyle birşeyi yapamazlar zaten ellerinde patlar. İlkokul düzeyinde anlattım umarım anlaşılmıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: S20FE

neden bayiye sipariş vermiyorsun,,

benim cebimde para varsa kimseye minnet etmem

paranız olmasa 200bin lik araca bakmayacaginiza göre
    Bu işi yapan bayiler. Gidiyorsunuz araç yok ee tamam sipariş vereyim zam mam ne gelirse ekle üstüne diyorum bilmiyoruz ne zaman gelecek tamam beklerim diyorum yok sipariş alamıyoruz diyorlar. Sonra bir bakıyorum aynı ilde 4-5 sıfır araç satılmış ve hepsi galeride!!!! Şimdi bunda bayilerin onursuzluğu çakallığı yok mu?? Diyorum eskidende elinizde araç yoktu sipariş verip bekliyorduk şimdi yok alamıyoruz diyor sipariş YERSEN...

• quote:

Orijinalden alıntı: fblorenzo

Şu an arz sıkıntısı var normal bir durum yok bir türlü anlatamadık sizin zihniyetinizdekilere.Ya da işinize öyle geliyor anlamak istemiyorsunuz, karaborsacılığı savunuyorsunuz. Eğer piyasada bol araç olsa böyle birşeyi yapamazlar zaten ellerinde patlar. İlkokul düzeyinde anlattım umarım anlaşılmıştır.
    esas biz size anlatamıyoruz, şu andaki durum yanlış ekonomik politikaların sonucu. ekonomimiz bu kadar kötü durumda olmasa, 1 euro=1tl olsa, otomobil üzerinde bu kadar vergi olmasa, herşeyden öte insanlarda yanlış ekonomi politikaları sonucu gelişen bir enflasyonist beklenti oluşmasa kimse bu fiyatlara otomobil satamaz. vw salak mı dünyaya 10 milyon satarken türkiyede az satmak istesin? bilale anlatır gibi anlattım umarım anlaşılmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

Paranız olsa hepiniz yapardınız, şimdi doğruya doğru yani. Kızgın olmanız buna. Cukka sizin cebinize girmiyor yoksa sorun olmazdı. Buna itirazı olan varsa da aracını hemen yarın kasko değerinden alıyorum, hadi bakalım.
    Mesajını şimdi gördüm kardeş. Kasko değeri 149.761 sana 149 bırakıyorum ilk elden tek ben kullandım tramer kaydı VS yok..
    2014 seat Leon 1.6tdi cr dsg 170000 led+sunroof var

https://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631
    FIRSATÇILAR....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi help21 -- 31 Temmuz 2020; 13:0:3 >

• help21 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim 761 TL niye indiriyorsun böyle kan emicilere 1 TL bile indirmeyeceksin , hadi alsın bakalım öyle işkembeden sallamayla olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fblorenzo

Kardeşim 761 TL niye indiriyorsun böyle kan emicilere 1 TL bile indirmeyeceksin , hadi alsın bakalım öyle işkembeden sallamayla olmuyor.
    Forum indirimi olsun kardeşimbekliyorum alırsa onun hayrına bende araba alırım hiç aklımda yok ama sırf bu lafı üzerine bekliyorum kendisini

• Lütfen ama lütfen araba almak için şu dönemin geçmesini bekleyin, muhakkak üretimler artacak bayilere arabalar gelecek, almayın ki şu fırsatçıların ellerinde patlasın arabalar.
  • ben iktisatçıyım ve serbest piyasaya da çok inanırım lakin bu artık başka bir şey.

regüle edilmeyen piyasa olmaz, olmamalı.

devlet bir şekilde kontrol mekanizması getirmeli. sıfır araç alıp acil bir ihtiyaçtan dolayı satmak zorunda kalanları mağdur etmeyecek bir çözüm yolu geliştirilmeli.

elbette ticaret risk ve bu riskin karşılığında elde edilen kar demek.

bu galericiler de aylar öncesinden bu araçlar için sıraya girerek bu riski almış ama 197.000'e alınan aracı 270.000'den satışa koymak ticari kar'dan, ticari ahlaktan öte bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fox913

Ne saçma bir yorum!!!
    hiç bir iş yapmadan, mala bir değer eklemeden para kazanmasını savunmuşsun bir de.
    Otomobil yatırım aracı değil, uzun ömürlü tüketim malıdır.
    Bu adamların yaptığına da stokçuluk, karaborsacılık denir.
    Hem ticaret hukuku hem de islam hukukuna aykırıdır.
    İslam hukuku ne ki? Şeriat mı

• Kardeşim arabanızı değiştirmeyin,
    Millet koşa koşa arabaya değiştirmek için kredi çekiyor

Almazsanız ortada kalırlar mal gibi,fiyatları mecbur down etmek zorunda kalırlar,

Arabası olan arabasını kullanmaya devam etsin lütfen..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: help21

Mesajını şimdi gördüm kardeş. Kasko değeri 149.761 sana 149 bırakıyorum ilk elden tek ben kullandım tramer kaydı VS yok..
    2014 seat Leon 1.6tdi cr dsg 170000 led+sunroof var

https://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631

Alıntıları Göster
    Iletsime geçti mi ne yaptı 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: usmanoguz

Kuga'da da durum farklı değil.

Bu boktan teneke yığınına 400bin tl veren akıllılar var ki demekki adam yazıyor... YAZIK

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayatımda gördüğüm en saçma birkaç yorumdan biri. Nasıl bir çeşmenin başını tutmuşsunuz? Tokatçılık karakteriniz olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

Kdv indirimi de geldi. Üstüne ötv biniyordu. Fiyatlarda biraz fark olacaktır. 2010 yılındaki ötv oranlarına geri dönsek de birileri görse ....sını tersinden.
    Ürün fiyatının üzerine önce ÖTV eklenir sonra KDV.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChemtraiLs -- 31 Temmuz 2020; 15:34:2 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.