Şimdi Ara

FIREFOX YAVAŞ DİYENLER !!; RELEASE/BETA/AURORA/NIGHTLY - TURBO ŞARJ.. :) (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.027
Cevap
64
Favori
171.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilmiyorum benim labtopba mı özel. Orta tuş olmadığı için 2parmak dokunarak orta tuş görevini yerine getiriyorum. 2 parmak aşağı yukarı sürükleyerek de fare topu yerine getiriyor. Touchpad yazılımı ile alakalı heralde.
  • rx7enes R kullanıcısına yanıt
    O bahsettiğin olay touchpad yazılımı ile alakalıdır.
    Benim laptopta yok çünkü.

sol tuşa 1 saniye basılı tutmak çok kolay ve kullanışlı oluyor.
    Ayarlardan da arka planda açacak şekilde ayarladım. işlem tamam
  • Öner kullanıcısına yanıt
    Rica ederim kardeşim, herhangi bir sitenin arama kutusuna boş iken sağ tıklayıp kendi aramalarını ekleyebiliyorsun, belki farketmemişindir. Tam senin istediğin şey yani :)
  • 2smoke kullanıcısına yanıt
    hallettim, teşekkürler.
    tıkır tıkır çalışıyor şu an.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • firefox 32/33 eski sürümlerine göre daha fazla ram kullanıyor gibime geldi
    ya şişip temizlemiyor bir şeyler oluyor eskiden bu kadar çok 600mb ı görmez idi şimdi 500 600den düşmüyo
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt
    Ya bu konuyuda unuttum açıkcası uzun zamandır. Verecek herşey verdik, tarayıcıda oturdu yerine yeni bişey çıkmıyor. Doğrudur yiyiordur ama günümüzde zaten en az 4 ram kullanıyor millet. Web sayfaları gelişiyor, nerdeyse her sayfa ayrı bir paket program gibi, basit text arayüzlerden oluşmuyor. Muhakkak bunlarında etkisi varıdr.
  • 2smoke kullanıcısına yanıt
    Hocam eklenti yüklenirken geri sayımı ve her güncelleme sonrası açılışta eklenti uyumluluk denetimini kapatma kodları lazım; about:support yapılandırma kodları arşivimde var biliyorum, PC çok karışık nereye attıysam bulamıyorum.
  • Cnyylmz kullanıcısına yanıt
    Bakmak lazım benimde hatırımda yok.
  • firefoxda sağ tık yapıo google ile ara diyince eskiden direkt google.com.tr üzerinden arama yapıyordu
    şimdi google.com dan yazıyor onu tekrar nasıl google.com.tr üzerinden arama yapmasını nasıl sağlarız bi türlü düzeltemedim

edit: neyse 436264 kere çerez silip ayarlardan gbir şeyler kurcalayıp hallettim nasıl olduysa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 4 Aralık 2014; 19:49:00 >
  • Bu güne kadar mozilla ile uçarak internete girdim. Bugun ne olduysa tek sekme bile açamıyorum. Pc fanı hiç durmuyor.
    Laptopum 1,8 işlemcili 6 gb ramlı bir laptop.
    Acaba ne olmuş olabilir bir anda. Youtube ye 1 video upload ettim en son hatırladığım. Başka bir şey yapmadım.

Ön bellek falan nasıl temizlenir.
    İlk sayfadakilerden bulduklarımı yaptım ayar değiştirmedekleri. Bır faydası olmadı.

Yardımcı olursanız sevinirim.
  • LETHALDOZE L kullanıcısına yanıt
    about:support ile herşeyi sıfırlayabilir. tüm eklentileriniz ve ayarlar gider. tekrar ayarlarsınız.
    Onun dışında bilgisayarınıza virüs falan bulaşmıştır. Kaspersky vs programların deneme sürümünü kurup bilgisayarı taratabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rx7enes -- 15 Aralık 2014; 8:21:17 >
  • Konunun ilk mesajındaki gibi CPU'ya değil GPU öncelikli kullanılsın diye ilgili ayarı yaptım ama neredeyse her sayfa açılışında işlemci kullanımı özellikle Youtube videolarında %99-%100'de oluyor. Youtube videolarını 480p bile izleyemiyorum. Pentium 4, 3.00 Ghz işlemci var ama işlemci hızımın da o kadar kötü olduğunu sanmıyorum.

Son yapılan güncellemeler de göz önünde tutulduğunda about:config ayarında başka değiştirmemiz gereken bi değer var mıdır sizce?
  • fireforge35 F kullanıcısına yanıt
    O işlemciyle seyredemezsiniz hocam, bende de vardı zamanında o işlemci, ölüyordu öyle dediğiniz gibi, cihazın kendinde bile 720p yi zor seyrediyordum bırak youtube'u.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

O işlemciyle seyredemezsiniz hocam, bende de vardı zamanında o işlemci, ölüyordu öyle dediğiniz gibi, cihazın kendinde bile 720p yi zor seyrediyordum bırak youtube'u.

Allah Allah. 5 GB'lik 720p filmi, bilgisayar cihazından veya harici harddiskten takılmadan izleyebiliyorum ama. İnanın ki. Sadece renklerin, aksiyonun ve dalganın olduğu sahneler hariç.
  • firefox da önceden yeni sekme açtığımda favori sitelerimi koyduğum bir tablo vardı. o kaybolmuş onu nasıl geri getirebilirim
  • Üstad halan burdaysan şu olaya bir akıl ver. Aşağıdaki resimde de gördüğün gibi plug kısmı firefox un bazı sitelerde flash ağırlıklı olanlarda birden böyle yükseliyor. Bir türlü anlamıyorum makinayı kastırıyor bütün ram'i kendine çekiyor sömürüyor hatta online oyunda açıkken oyun 550K harcarken onun bile düşüyor ram byte kendine çekiyor son sürüm firefox silip yükledim ama yine de fark etmiyor. Acaba önceden flashi gömmüştüm ayrı olarak exe şeklinde açılıyordu ya bilirsin sonra onu değiştirdik ondan mıdır acaba?

• rocky1907 R kullanıcısına yanıt
    Hiç bir fikrim yok, birde öyle deneyin isterseniz.
  • Arkadaşlar son zamanlarda firefoxa birşeyler oldu internet sayfalarına çok yavaş giriyor. yeni bir sekmede internet sayfası açması 5 saniyeden fazla sürüyor.
    forum sayfasında özellikle aşagı yukarı giderken bile takılmalar söz konusu. sekme kapatmak için " x " e tıkladıgımda 1-2 saniye durup öyle kapatıyor.
    çözüm için dns değiştirip google dns ayarladım, geçmişi ve çerezleri değiştirdim olmadı sildim yeniden son sürümü yükledim, combofix ile tarattım ama nafile aynı şekilde sorun devam ediyor. bir de sekme açtıgımda cpu-ram i gözlemledim ama falz bir artışda göremedim.
  • Nightly candir, ama nasil kullanacagini biraz arastirmak lazim. Zor degil.
  • Palemoon kullanan tek kişi ben miyimdir ?
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.