Şimdi Ara

FIREFOX YAVAŞ DİYENLER !!; RELEASE/BETA/AURORA/NIGHTLY - TURBO ŞARJ.. :) (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.026
Cevap
64
Favori
171.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok klasik olacak ama format atın diyecem nerdeyse :)

Firefox'u kaldırdığınızda %appdata% klasörü içinden mozilla klasörünü de silin. aksi takdirde sıfır ve temiz bir kurulum yapamazsınız. Ben normal sata 2 mekanik disk + firefox 32 kullanıyorum. Sıfırdan ilk açılışı 1-2 saniye anca sürüyor, sonrakiler tıklar tıklamaz geliyor zaten. 10 nun üzerinde eklenti + özelleştirme ve tema ile birlikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 1 Ekim 2014; 7:55:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Çok klasik olacak ama format atın diyecem nerdeyse :)

Firefox'u kaldırdığınızda %appdata% klasörü içinden mozilla klasörünü de silin. aksi takdirde sıfır ve temiz bir kurulum yapamazsınız. Ben normal sata 2 mekanik disk + firefox 32 kullanıyorum. Sıfırdan ilk açılışı 1-2 saniye anca sürüyor, sonrakiler tıklar tıklamaz geliyor zaten. 10 nun üzerinde eklenti + özelleştirme ve tema ile birlikte.

dediğin klasör ve mozilla ile ilgili ne kadar klasör varsa sildim ve yeniden kurdum.dediğin klasör gerçektende şişmiş.sonuç değişmedi.

kayıt defteri temizliğide yaptım ama 5 saniyeden önce açılmıyor.
  • firefoxta flash playerda sıkıntı yaşıyorum.

flash kullanan videolar takılıp kalıyor.flash uygulamalarda lag benzeri kasılmalar oluyor.

herşey güncel.5-6 kere kaldırıp tekrar kurdum herşeyi registryleri falan bile sildim ama sonuç yok.

anlayan varsa makbule geçer yoksa chromea devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiLVeR_FoX

firefoxta flash playerda sıkıntı yaşıyorum.

flash kullanan videolar takılıp kalıyor.flash uygulamalarda lag benzeri kasılmalar oluyor.

herşey güncel.5-6 kere kaldırıp tekrar kurdum herşeyi registryleri falan bile sildim ama sonuç yok.

aynı sorun bende de vardı. yine oluyor ama eskisine göre daha hızlandı.
    Şimdi, flash içerikli bi video aç firefoxta. videoya sağ tıkla ve flash player ayarlarına tıkla. orda donanım hızlandırma seçeneği var o kutucukdaki işareti kaldır bu kadar. tam ekran yaparken filan bende 3 saniye filan bekliyordu şimdi anında tam ekran oluyo

• Flash kendisi sorun başlı başına zaten. Yıllardır var bi sıkıntı. Videolarda sorun yaşamıyorum ama bazı uygulamalarda dediğiniz gibi mikro takılmalar oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhuntus81

quote:

Orijinalden alıntı: SiLVeR_FoX

firefoxta flash playerda sıkıntı yaşıyorum.

aynı sorun bende de vardı. yine oluyor ama eskisine göre daha hızlandı.
    Şimdi, flash içerikli bi video aç firefoxta. videoya sağ tıkla ve flash player ayarlarına tıkla. orda donanım hızlandırma seçeneği var o kutucukdaki işareti kaldır bu kadar. tam ekran yaparken filan bende 3 saniye filan bekliyordu şimdi anında tam ekran oluyo

hocam yanıt için teşkkürler

bu ayarı değiştirmeyi çok denedim fakat kutucuğu her işaretlediğimde eski haline geri geliyor yani uncheck edemiyorum bi türlü :S

ayrıca şimdi aklıma geldi firefox 33 ü ilk kurduğumda dh ht youtube vb sitelerde kilitlenme yapıyordu fakat sekmenin kapama tuşuna basınca 5-6 sn sonra kapanıyordu

flash player kaldırıp tekrar kurarak bu problemi aştım fakat kasma olayı halen var malesef

şimdi nighly'yi deniycem bakalım fark olacak mı

::ek olarak youtubeda video çözünürlüğü değiştirmeye basınca videoda garip kutular beliriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiLVeR_FoX -- 17 Ekim 2014; 19:57:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Flash kendisi sorun başlı başına zaten. Yıllardır var bi sıkıntı. Videolarda sorun yaşamıyorum ama bazı uygulamalarda dediğiniz gibi mikro takılmalar oluyor.

kesinlikle hocam şu flash olayını firefoxa entegre olarak sunsalar eminim bu tip problemler minimuma inecektir.ayrıca kurulum yapılması sıkıntı.
  • nightly kurdum malesef durum aynı chromela devam edeceğim çok uğraştım daha fazla zaman harcamayacağım
  • 33.0 sürüm bir önceki mesajım bu sürüm için de geçerli maalesef.

quote:

tek bir sekmede de kapatma düğmesinin olması. Bunu Google Chrome'da görüyoruz. Tek sekmenin bile kapatma düğmesine tıkladığımızda tarayıcı komple kapanıyor. 30.0 sürümünde bu yoktu, 31.0 sürümüne eklendi. Sanki yavaş yavaş Google Chrome gibi olmaya başlıyor. Yakında tıpkı Opera gibi Chromium'a geçmese bari...

Gerçi Opera kendine has özelliklerden ve arayüzünden vazgeçmedi.
  • Herşeyi sıfırlamak isteyen about:support ile sıfırlayabilir. tüm eklentileriniz ve ayarlar gider. tekrar ayarlarsınız.
    @SiLVeR_FoX
    @Eostre
    @Reid Rider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rx7enes -- 24 Ekim 2014; 20:52:06 >
  • rx7enes R kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederiz bilgi için.
  • Firefox yeni sync deki tüm içeriği nasıl silebilirim, yönet kısmında sadece bağlantıyı kesme ve hesabı silme var.
  • Scyn kullanmıyorum fakat birşey gördüm. Sycn parola unuttum kısmından parola sıfırlama deyince aşağıdaki yazı geldi.Ne olduğunu bilmiyorum.

Parolayı sıfırla

Hesap parolasını sıfırlamak için e-posta adresinizi girin.

Güvenlik nedeniyle, parolanızı sıfırladığınız zaman sunucularımızdaki Sync verileriniz silinecektir. Kullandığınız tarayıcıdaki verilerden yeni bir Sync yedeği oluşturulacaktır.

@ByAdmin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Colmy

33.0 sürüm bir önceki mesajım bu sürüm için de geçerli maalesef.

quote:

tek bir sekmede de kapatma düğmesinin olması. Bunu Google Chrome'da görüyoruz. Tek sekmenin bile kapatma düğmesine tıkladığımızda tarayıcı komple kapanıyor. 30.0 sürümünde bu yoktu, 31.0 sürümüne eklendi. Sanki yavaş yavaş Google Chrome gibi olmaya başlıyor. Yakında tıpkı Opera gibi Chromium'a geçmese bari...

Gerçi Opera kendine has özelliklerden ve arayüzünden vazgeçmedi.

Maalesef opera neredeyse tamamen chromium oldu.
    Biz eski opera kullanıcıları tamamen farklı bir tarayıcı ile karşılaşınca hala 12 sürümünde çakılı kaldık.
    Yeni operada eski özelliklerden hiçbiri yok. opera12 ye de desteği kestiler.
    flash ve java içerikli sayfalarda kasım kasım kasılıyor opera 12 maalesef.

Ben bile 12 yıllık operayı bırakıp tekrar firefoxa döndüm.

@2smoke

Murat abi senden bir konuda yardım istiyorum.
    Hatırlar mısın bilmem operada "bununla ara" diye bir menü vardı sağ tuşta ve ordan istediğimiz bir arama motorundan aratabiliyorduk.
    Firefox da "search with" eklentisini kurdum ama oraya kendi arama motorlarımı ekleyemiyorum.

operada bu kadar kolaydı:
    http://www.youtube.com/watch?v=3Nt1KY3gxdc

Ama firefox da yapamadım.
    Bu konuda yardım eder misin?

• http://twofoos.org/content/smartsearch/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 27 Ekim 2014; 11:31:43 >
  • 2smoke kullanıcısına yanıt
    Hocam maalesef yapamadım.
    Eklentiyi kurduğumda içi boş halde geliyor zaten.
    Arama yapmak istediğim yerleri eklemem gerektiğini yazıyor.

/search?q=%s yapıyrum linkin sonuna ama olmuyor.
    En çok kullandığım özelliklerden biri bu ve bunu maalesef yapamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bardok

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/context-search/ sağ tuş arama
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/add-to-search-bar arama çubuğuna site eklemek için

Bu oldu. Teşekkürler.

Bu arada birşey daha sorayım.
    Operada sıklıkla kullandığım bir eklenti vardı , long press diye.
    laptop touchpad lerde mouse orta tuşu olmadığı için linke sol tuş ile 1 saniye basılı tutunca arka planda açmaya yarıyor bu eklenti.
    normal mouseda tekerlek ile tıkladığında yapılan işi yapıyor yani.

firefoxda böyle bir eklenti var mı?
    sağ tıklayıp "yeni sekmede aç" demekten çok daha kolay oluyor da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 27 Ekim 2014; 21:54:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bardok

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/right-links

Teşekkürler. Bu işimi görür.
  • 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.