Şimdi Ara

FIREFOX YAVAŞ DİYENLER !!; RELEASE/BETA/AURORA/NIGHTLY - TURBO ŞARJ.. :) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.026
Cevap
64
Favori
171.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vefaliriza

sonradan eklemeler ne işe yarıyor ? birde ben bir tanesini boelan yerine katarı tıkladım yanlışlıkla ve o değeri silip düzeltemedim about:configten onu nasıl boelana çevireceğiz ?

üzerine gelp modify yapın
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

quote:

sonradan eklemeler ne işe yarıyor ? birde ben bir tanesini boelan yerine katarı tıkladım yanlışlıkla ve o değeri silip düzeltemedim about:configten onu nasıl boelana çevireceğiz ?

değerini değiştir deyip true yazdım ama türü gene katar . sorun olur mu ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

quote:

değerini değiştir deyip true yazdım ama türü gene katar . sorun olur mu ?

Geçen sayfada vermiştim bunu;

C:\Users\kullanıcı adı\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\????.default

kullanıcı adı yazan yer sende neyse o, ???? olan yer herkesde farklı olur rakam ve harflerden oluşan karışık bir isim. Zaten birtek o var Profiles klasöründe.

Buraya gitmek için, windows gezgininin adres satırına

C:\Users\kullanıcı adı\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\

bunu yapıştır kullanıcı adını seninki yap, böylece profiles klasörüne gideceksin, ordan da default uzantılı klasöre gir.

içinde pref.js isminde bir dosya var. O dosyayı sağ tıkla ve düzenle de. Notpad ile açılacak. Yanlış girdiklerini bul, sil ve kaydet.

Tabi verdiğim bu klasör yolu win7 için geçerli. Eğer xp kullanıyorsan kendin bulmalısın, şu an ben hatırlamıyorum yolunu.

Firefox kapalı olsun bunu yaparken.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Safari her sitede aynı fontu kullanmıyor ki, sitede ney font tanımlı ise tarayıcı onu kullanır.

Sen stylish ile;

* {font-family:"Times New Roman" !important;}

yapacaksın hepsi bu.

Bende çalışıyor tüm versiyonlar ile.

Üstad yanılıyorsun bak bir ss atıcam Firefox' ve Safaride Font farklarını görmen için GÜNÜN SEÇKİN RESMİNE bakarsan daha iyi anlarsın farkı Safari her siteyi kendine has font tarzıyla acıyor.

FIREFOX YAVAŞ DİYENLER !!; RELEASE/BETA/AURORA/NIGHTLY - TURBO ŞARJ.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahLimm -- 8 Ocak 2012; 17:31:09 >

• Evet işde buldum istedigim fontu budur

http://userstyles.org/styles/37354/firefox-strong-font-rendering-like-safari

Hım tek sorun hafif biraz canlandırmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahLimm -- 8 Ocak 2012; 17:50:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiyahLimm

quote:

Safari her sitede aynı fontu kullanmıyor ki, sitede ney font tanımlı ise tarayıcı onu kullanır.

Sen stylish ile;

yapacaksın hepsi bu.

Üstad yanılıyorsun bak bir ss atıcam Firefox' ve Safaride Font farklarını görmen için GÜNÜN SEÇKİN RESMİNE bakarsan daha iyi anlarsın farkı Safari her siteyi kendine has font tarzıyla acıyor.

resim için bile farklı olması ilginç. aynı resim ama safari daha canlı .

@2smoke teşekkürler hallettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SiyahLimm

quote:

Sen stylish ile;

yapacaksın hepsi bu.

Abicim ben yanılmıyorum, safari nin font render işi firefoxtan farklı. Verdiğin sayfada 2 side aynı font, safari daha kalın gösteriyor sadece. Aynı şey mac/windows içinde geçerli. Mac kalın gösterirken windows ince gösteriyor tüm fontları. Windows için bişey vardı fontları mac gibi render eden. Adını unuttum, onu bulursan IE bile safari gibi gösterir.

• Buyur burda

http://download.cobyx.com/files/GdiSetup.exe

Bunu kur, tüm windows mac gibi gösterecek.
  • Tamam deniyorum SS gösteririm birazdan ..

Tamam eyvallah Smok yanlız birşey sorucam bu vermiş oldugun programın güvenirligi ne durumda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahLimm -- 8 Ocak 2012; 19:15:28 >
  • Kaynağı MSDN. Kaya gibi sağlam yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevzat-FC INTER

Firefox ve eklentileri gibisi yok

+1
  •  FIREFOX YAVAŞ DİYENLER !!; RELEASE/BETA/AURORA/NIGHTLY - TURBO ŞARJ.. :)

Çitam benim :)
  • Firefoxa yazdığımız anda tarama yapması için ne yapmamız lazım
    //Ayarlardan Gelişmişe girip ordan yazarken aramaya başla nın kutucuğunu işaretledim ama olmadı yeniden başlattım firefoxu sonuç aynı.
  • Neyi arayacak, adres satırımı yoksa sayfa içi mi. O seçtiğiniz ayar sayfa içi kelime aramaya yarar. Diğer değiniz şey yok malesef. Sadece daha evvel girilmiş siteler, yer imleri ve açık tabları gösteriyor. Omnibar eklentisini kurarak biraz daha istediğinize yakın bişey elede edebilirsiniz.
  • quote:

Neyi arayacak, adres satırımı yoksa sayfa içi mi. O seçtiğiniz ayar sayfa içi kelime aramaya yarar. Diğer değiniz şey yok malesef. Sadece daha evvel girilmiş siteler, yer imleri ve açık tabları gösteriyor. Omnibar eklentisini kurarak biraz daha istediğinize yakın bişey elede edebilirsiniz.

Hani google ı açtık diyelim d yazdık mesela orda sonuçlar veriyor ya (atıyorum digitürk,denizbank gibi) işte onu nasıl etkinleştirebiliriz ?
  • işte dediğim eklenyiyi kuracaksınız.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/omnibar/
  • quote:

işte dediğim eklenyiyi kuracaksınız.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/omnibar/

Çok teşekkürler sorun çözüldü eklentiyi yükleyince.
  • Yan uygulamalarda Microsoft DRM Netscape Network object güncelliyemedim becerebilen varmı ?
  • 1 Haftadır kullanıyorum, bir süre daha deneyeceğim. Tüm ayarları yaptım ilk sayfadaki, bir çok eklenti indirdim.
    Yeni sayfa açıldığında cursorun adres çubuğunda olmamasını beceremedim (google arama penceresinde olmasını istiyorum ie9 ve 8 deki gibi).
    xxx.xxx ctrl enter (mesela: mail.yahoo) yapıca siteye gidemiyorum. xxx ctrl enter da gidebiliyorum vs. gibi eksikler var.
    Tools sekmesinden girdiğiniz bütün şifreleri de görebiliyorsunuz bu arada: Onu engellemenin bir yolu var mı?

Teşekkürler paylaşım için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 16 Ocak 2012; 14:29:41 >
  • Orijinalden alıntı: 2smoke

Firefox'un kullandığı RAM den şikayetçi olanlar bu eklentiyi kullansınlar !!

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/memory-fox/

Sayın 2smoke.Bu yukarda belirttiğiniz memory-fox eklentisini kurdum.Fakat seçenekleri ve ayarları var.Bu konuda bilgi vermemişsiniz.Ayarlar nasıl olmalı bilgi alabilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demiurgos -- 15 Ocak 2012; 23:10:19 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.