Şimdi Ara

FIREFOX YAVAŞ DİYENLER !!; RELEASE/BETA/AURORA/NIGHTLY - TURBO ŞARJ.. :) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.026
Cevap
64
Favori
171.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Firefox'un yeni sürümlerinde ortaya çıkan eklenti uyumsuzlukları ve kendini gereksiz derecede sık periyotlarla güncelliyor olması nedeniyle chromeye geçiş yaptım... ama firefox özlenen eski sevgili misali sürekli aklımda, başlığı görünce yeniden firefox'a dönesim geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sterilsenfoni

Firefox'un yeni sürümlerinde ortaya çıkan eklenti uyumsuzlukları ve kendini gereksiz derecede sık periyotlarla güncelliyor olması nedeniyle chromeye geçiş yaptım... ama firefox özlenen eski sevgili misali sürekli aklımda, başlığı görünce yeniden firefox'a dönesim geldi.

Eklenti uyumsuzluğu diye bir şey yok, add-on compatibilty reporter kurarsanız 12.0 nightly sürümü ile bile ta 4.0 daki eklentilerinizin %95 ini kullanırsınız. Belki bir IDM vs. çalışmaz ama onlarda zaten 3.parti eklentiler.

Onun dışında firefox'tan çok sonra çıkan chorme 16-17. versiyonlara gelmişken, firefox'un yaptığı güncellemeleri pekte takmayın derim. Hatta chrome yaptığı güncellemelerde sadece sürüm no değiştiriyor, 3-4 senedir bildirilen ve giderilmeyen 100 lerce bug ve eksik dolu.

Karar sizin tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

quote:

Orijinalden alıntı: sterilsenfoni

Firefox'un yeni sürümlerinde ortaya çıkan eklenti uyumsuzlukları ve kendini gereksiz derecede sık periyotlarla güncelliyor olması nedeniyle chromeye geçiş yaptım... ama firefox özlenen eski sevgili misali sürekli aklımda, başlığı görünce yeniden firefox'a dönesim geldi.

Eklenti uyumsuzluğu diye bir şey yok, add-on compatibilty reporter kurarsanız 12.0 nightly sürümü ile bile ta 4.0 daki eklentilerinizin %95 ini kullanırsınız. Belki bir IDM vs. çalışmaz ama onlarda zaten 3.parti eklentiler.

Onun dışında firefox'tan çok sonra çıkan chorme 16-17. versiyonlara gelmişken, firefox'un yaptığı güncellemeleri pekte takmayın derim. Hatta chrome yaptığı güncellemelerde sadece sürüm no değiştiriyor, 3-4 senedir bildirilen ve giderilmeyen 100 lerce bug ve eksik dolu.

Karar sizin tabi.

Şu an bu yorumu firefox üzerinden yazıyorum

• Aslına bakılacak olursa ben Firefox'unda Webkit motoruyla çalışmasından yanayım bunun için herhangi bir düzenleme veya bizim yapabilecegimi ayarlar ilgili periyotlar varmı?
  • FF Gibisi varmı ..
  • googlechromda ve firefox da anasayfawww.google.com.tr olarak ayarlı. Firefoxu açıyorum anasayfayı sanisede açıyor. Ama google chrome 5 saniye kadar bekletiro altta proxy alınıyor diyor. Bence googlechrome berbat
  • quote:

Bunları yapın, bakın bakalım nasıl olacak. Gözden kaçırdıklarım olabilir, yarın ekleme yaparım.

Eklemeler;
    content.notify.backoffcount;5
    ui.submenuDelay;0

content.interrupt.parsing;true
    content.max.tokenizing.time;2250000
    content.notify.interval;750000
    content.notify.ontimer;true
    content.switch.threshold;750000
    nglayout.initialpaint.delay;0

Bu ayarları yapın, daha sonra kendi kendinize biz neyi kullanmışık bunca zaman diyeceksiniz..

Öncelikle paylaşım için teşekkürler

Yukarıdaki ayarları bulamadım eklentilerden sonra mı geliyor acaba

Bir de daha önce kullandığımda: sayfa açılışında cursor adres çubuğunda oluyordu,İE9 daki gibi google arama boşluğunda olması için nasıl bir ayar gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 7 Ocak 2012; 17:05:20 >

• Onları kendiniz ekliyorsunuz. Boş alanda sağ klik, eğer değer sayı ise integer, true/false ise bolean seçerek ismi ve değeri ekliyorsunuz.

Diğer dediğiniz şeyi denemedim, bilen varsa yardımcı olacaktır.
  • quote:

Onları kendiniz ekliyorsunuz. Boş alanda sağ klik, eğer değer sayı ise integer, true/false ise bolean seçerek ismi ve değeri ekliyorsunuz.

Diğer dediğiniz şeyi denemedim, bilen varsa yardımcı olacaktır.

Yeni kullanmaya başladım ve şöyle bir sorunla karşılaştım

Adres çubuğuna yahoo yazıp ctrl enter yapıncawww.yahoo.com sitesine girebiliyorum

Fakat mail.yahoo >> ctrl enter yapınca başına www. yazılıyor, sonuna .com yazılmıyor ve site açılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 8 Ocak 2012; 19:30:03 >
  • Firefoxda hiç yeni küçük pencere açılmasın istiyorum. (operadaki gibi sekme olarak açılsın)
    var mı böyle bi eklenti, ayar vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ► v-s-l ◄

Firefoxda hiç yeni küçük pencere açılmasın istiyorum. (operadaki gibi sekme olarak açılsın)

Nasıl anlıyamadım tam biraz daha deyatlı anlatırmısınız. yeni sekmeler pencere halinde degilde direk sekme olarakmı açılsın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiyahLimm

quote:

Orijinalden alıntı: ► v-s-l ◄

Firefoxda hiç yeni küçük pencere açılmasın istiyorum. (operadaki gibi sekme olarak açılsın)

Nasıl anlıyamadım tam biraz daha deyatlı anlatırmısınız. yeni sekmeler pencere halinde degilde direk sekme olarakmı açılsın?

evet aynen öyle. mesela bu mesajı yazarken "ön izleme" butonuna tıklayınca yeni küçük pencere açılır. operada olsa sekme şeklinde açılıyor. hatta operada sekmeleri önceki boyuta getir, tam ekran yap gibi kullanışlı özellikler var. popuplar açılsabile küçük sekme şeklinde açılıyor. yani bir diğer deyişle görev çubuğunda sadece bi tane firefox olsun istiyorum. popuplar pencere olarak değil sekme olarak açılsın. umarım yeterince detaylı olmuştur.

• browser.link.open_newwindow.restriction

Bu değeri 0 yapın, açılan pencereler tab olarak açılacaktır.
  • quote:

browser.link.open_newwindow.restriction

Bu değeri 0 yapın, açılan pencereler tab olarak açılacaktır.

vaw, hemen deniyorum
  • quote:

8.0 ile bir test yaptım kendimce, buyrun video.. Hem hız açısından hemde bellek açısından belki bir anlam ifade eder. 4mb internet ve imzamdaki eski sayılabilecek sistem ile test edilmiştir. Ad-block dahil 13 eklenti ile çalışmaktadır..

Cevap yazacaklar lütfen kabalık yapmasın. (Şu tarayıcı daha iyi diye zıplayanlardan bahsediyorum yanlış anlaşılmasın, zaten sizin tarayıcınız daha iyiyse bu konuda işiniz yok demektir.)

FireFOX VS. Chrome 11 sekme açılış ve bitiş hızı testi. İlk tıklama öncelliği chrome da..

Başka bir performans testi. 1 GB ramlı PC de.

Bir başka test, ISI ve işlemci kullanımı ile ilgili. Bazı kişiler Firefox'un işlemci ısıttığından şikayetçi.

Firefox'un kullandığı RAM den şikayetçi olanlar bu eklentiyi kullansınlar !!

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/memory-fox/

Gelelim ayarlara:adres satırına about:config yazıp aşağıdaki parametreli değiştirin. Bazıları olmayabilir, onlara sağ klik yapıp ekle diyeceksiniz. Bu ayarlar sağdan soldan alınma değil bizzat deneyimdir.

Genel arayüz iyileştirme ve reklam engelleme ayarları için;
    http://forum.donanimhaber.com/m_47774147/mpage_1/key_/tm.htm

network.http.pipelining;true
    network.http.pipelining.maxrequests;8 (Çoğu site bu kısmı abartır, TR şartlarında 8 den fazlası yavaşlamaya sebep olur)
    network.http.proxy.pipelining;true

webgl.force-enabled;true (webgl kullanmayan sitelerde bile bunu kullanıma zorlar.. CPU yerine GPU ya yüklenir. Çok kasıyor diyenlere...)
    webgl.prefer-native-gl;true (normalde false dır, true yapın webgl yerine opengl kullansın)

browser.cache.disk.enable;true (Çoğu site bunu kapatmayı önerir. Asla kapamayın, tüm resim, video vs. gibi dosyalar bunun sayesinde diskte tutulur. tarayıcıyı kapatıp açtığımızda daha evvel girdiğimiz siteler çok daha hızlı gelir.)
    browser.cache.disk.capacity;1048576
    browser.cache.disk.smart_size.first_run;false

browser.cache.memory.enable;true (Bu normalde yoktur ekleyin. Tarayıcı açıkken daha evel girilen yerler çok daha hızlı yüklenir.)
    browser.cache.memory.capacity;128000

browser.display.show_image_placeholders;false
    browser.download.manager.scanWhenDone;false
    browser.download.manager.showAlertOnComplete;false
    browser.tabs.animate;false

image.cache.size;10000000

Bunları yapın, bakın bakalım nasıl olacak. Gözden kaçırdıklarım olabilir, yarın ekleme yaparım.

Eklemeler;

ui.submenuDelay;0

network.http.max-persistent-connections-per-proxy;16
    network.http.max-persistent-connections-per-server;8

Bu ayarları yapın, daha sonra kendi kendinize biz neyi kullanmışık bunca zaman diyeceksiniz..

Yeni eklemeler:

Bilmeyenler için, hareketli giflerin olduğu sayfalarda tarayıcınız ağırlaşıyor ise ESC tuşuna bir kere basmanız yeterli.

Daha evvel vermiştim gerçi ama, eklentileri yeni versiyonlar ile çalışmayanlar;

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/add-on-compatibility-reporter

Bu eklentiyi kursunlar, daha evvel kullandıkları eklentilerin %99 ı çalışacaktır. Ancak bazı dış kaynaklı eklentiler çalışmayabilir (Örneğin IDM)

Youtube den istediğiniz formatta Video veya Video daki müziği indirmek için;

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/easy-youtube-video-downl-10137/

Bu eklentiyi kurun, YT sayfasına girdiğinizde videonun altına Download button'unun eklendiğini göreceksiniz. IDM den kat kat iyidir. Resim aşağıdadır.

Allah razı olsun kardeşim.Yıllardır ben tarayıcı kullanmıyor muşum demek.Ellerin dert görmesin

• Firefox'un yazı fontu nasıl degiştirebilirim Örnek olarak bu bu fontta olmasını istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahLimm -- 8 Ocak 2012; 14:01:37 >
  • Abicim verdim ya daha evvel, bir evveli sayfada var.

Eğer sitelerin değil, firefox'un kendi menüleri falan ise değiştirmek istediğin;

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/theme-font-size-changer/
  • quote:

Abicim verdim ya daha evvel, bir evveli sayfada var.

Eğer sitelerin değil, firefox'un kendi menüleri falan ise değiştirmek istediğin;

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/theme-font-size-changer/

Üstad ben stylihs eklentisiyle bu fontu kullanamıyorum bu font'un ismi Times New Roman aynı Safarideki gibi fontların her sitede oluşmasını istiyorum..
  • Safari her sitede aynı fontu kullanmıyor ki, sitede ney font tanımlı ise tarayıcı onu kullanır.

Sen stylish ile;

* {font-family:"Times New Roman" !important;}

yapacaksın hepsi bu.

Bende çalışıyor tüm versiyonlar ile.
  • sonradan eklemeler ne işe yarıyor ? birde ben bir tanesini boelan yerine katarı tıkladım yanlışlıkla ve o değeri silip düzeltemedim about:configten onu nasıl boelana çevireceğiz ?

Eklemeler;

ui.submenuDelay;0

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.