Şimdi Ara

Fiorino Tavsiye(Kamyonet vs Otomobil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2010 model Partner Tepee Premium aracım var. 5 kişilik aileyiz, şehir içinde Tepee büyük geldiği için ve yakıtı üzdüğü için fiorinoya geçmeyi düşünüyorum. Kendi aracımla takasa girmeyi düşünüyorum.

Şimdi bir adet 2011 model 1.3 Multijet Emotion buldum. 46000 Km'de, bordo renk, 95 HP, Start-Stop, ESP vs. var, fiyatı ise 31.000 TL. Kazasız boyasız. Bir adet de 2011 model 1.3 Multijet Panorama Emotion 71.000 de beyaz renk,otomobil ruhsatlı, 75 hp, esp falan yok, fiyatı 30000(sis farı,çelik jant yok).

Benim sorum ise 31-32.000 TL ye kamyonet ruhsatlı full bir Fiorino alabiliyorum. Otomobil ruhsatlı istersem 30.000 TL den fiyatları başlıyor, 37-38 e bile ESP'li olanı alamıyorum. Çelik jant, sis farı,yan basamaklar,krom kaplama vs. eklemeye kalksam 40.000 lirayı bulacak neredeyse. Ama vergi avantajı var. Sizce ne yapmalıyım full bir kamyonet ruhsatlı Fiorino'mu yoksa boş otomobil ruhsatlı Fiorino mu?

Not:Kamyonet ruhsatlı olan 95 HP olmak zorunda. Otomobil ruhsatlıda ise 95 lik bulamad
    ım.

• Otomobil ruhsatlıları en çok kullananlar taksiciler (araç binek otomobil olmak zorunda), diğer kullanıcılarda Boğaziçi Köprüsü, Ankara Kızılay gibi gün içinde kamyonet girişinin yasak olduğu yerlerde ihtiyaç duyanlar. O bakımdan panoramayı çok iyi incelemek lazım.
  • 2011 model bi fiorionun yillik vergisi 2015 den itibaren 375 lira olacakve kamyonet olan bir fiorinodan ortalama 500 lira kârlı olacak. Otomobil olan fiorinonun tek avantajı bu. Ancak 500 lira icin sis farı, çelik jantı dahi olmayan boş bi araca binilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomobil olanını tavsiye ederim. Bende var bir tane, 1. köprü, hız limiti (Diğerinde 80 km/s), her yıl muayne derdi vergi külfetinden ötürü.
  • ceho1903 C kullanıcısına yanıt
    Selamlar...

Konfor olarak çok pişman olacaksınız ve Partneri size mumla aratacak.Keyifli forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

Selamlar...

Konfor olarak çok pişman olacaksınız ve Partneri size mumla aratacak.Keyifli forumlar.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Konfor o kadar mı düşük?

• quote:

Orijinalden alıntı: ceho1903

quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

Selamlar...

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Konfor o kadar mı düşük?

Şirket aracı olarak daha önce 2005 model 358.000 km de 1.9 dizel Partner kullanıyordum.Partneri satıp 2010 model 87.000 km de 1.3 MJ emotion 75 hp Fiorino aldık.Araç sınıfına göre dolu 4 hava yastığı,abs klima 16 inç jant vsvs...

Performans acısından tabi ki de Fiorino Partnere nazaran daha iyi ama konfor olarak özelliklede süspansiyon olarak tam anlamı ile facia.Helede 1.6 HDI motordan sonra performans olarak ta sizi üzer alt devirler ölüdür bazen yarım debriyaj ile doldurarak kalkmak zorunda kalırsınız.Yakıt tüketimim şu anda 6.7 evet yanlış okumadınız 6.7 ve genelde karadeniz sahil yolundayım şehir içi de sayılmaz.Tabi bunlar 75 lik versiyon için geçerli.

Hatta şahsi aracım mekatronik arızası verdiğinde ikame araç olarak verilen 1.2 htp fabia bile süspansiyon olarak çok ama çok önünde.Yani konfor olarak B segmenti ile aynıdır demeyin sakın,alakaları yok.

Sormak istediğiniz başka bir şey olursa seve seve cevaplarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 7 Temmuz 2014; 18:13:48 >

• Fiorino az yakmaz, maceraya girmeyin.

• M-A-S M kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle...Klima açık oldu mu biraz da basayım dersen 8 litreleri deviriyor
  • O kadar araştırıyorum, partneri alırkende araştırdım şehir içinde 6-7 litre yaktığını söylediler,İstanbul trafiğinde 8'den aşagı düşmedi. Ancak uzun yolda Karabük'ten İstanbul'a gelirken 100/4,8 litre yakıp şaşırttı beni. Bulunduğum yerde bol bil yokuş var. Fiorinoyu bir nebzede olsa az yakar ve vergi avantaji için istiyordum. Moralim bozuldu şimdi. 5 kişiyiz, en çok da 80 yaşındaki babannem için memlekete, hastaneye giderken zorluk çekmesin diye geniş araç bakıyoruz. Herhalde Tepee ye devam edeceğim. Yine de tecrübesi olanların yorumlarını bekliyorum.

Hepinize çok teşekkür ederim.

• Hocam mpv baksaniz daha iyi olir gibi

• 95lik daha az yakiyor.
    Konfor pek iyi değil bu sinifta daha az yakan ariyirsaniz kangoo dokker falan bakin.

• hocam fioriono'ya o kadar para vereceğinize renault kangoo 2008-2009 1.5 dci expression alın ama şu ilan numarasında olan kasadan alın (bu aracı örnek olsun diye verim illa bunu alın demiyorum) hem cebinize paranızda kalır. 1.5 dci Expression önermemin sebebi de dijital klima far, yağmur, park sensörlerinin yanında 4 camın açılabilir olması ve yakıt sarfiyatı, eğer her yıl muayene yapılması ve vergisi (2009 modeller bundan sonra ki dönem de belli bir mitar düşer) sıkıntı oluyorsa o paraya güzel bir d sınıfı araçta alınabilir.
  • Fiorino'nun üstünde durmamın sebebi otomobil ruhsatlı olmasından dolayı. Yoksa aracımdan memnunum. Kangoo'da düşündüm ama kamyonet olduğu için istemiyorum. Uygun bir otomobil veya otomobil ruhsatlı Fiorino bulana kadar şuanki aracımla devam edeceğim. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
    Hayırlı Ramazanlar..
  • quote:

Fiorino'nun üstünde durmamın sebebi otomobil ruhsatlı olmasından dolayı. Yoksa aracımdan memnunum. Kangoo'da düşündüm ama kamyonet olduğu için istemiyorum. Uygun bir otomobil veya otomobil ruhsatlı Fiorino bulana kadar şuanki aracımla devam edeceğim. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
    Hayırlı Ramazanlar..

İnanın dizel sedan bir otomobil fiorinodan az yakar, çok eşya alır, konfor sunar ve cep dostu olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: M-A-S

quote:

Fiorino'nun üstünde durmamın sebebi otomobil ruhsatlı olmasından dolayı. Yoksa aracımdan memnunum. Kangoo'da düşündüm ama kamyonet olduğu için istemiyorum. Uygun bir otomobil veya otomobil ruhsatlı Fiorino bulana kadar şuanki aracımla devam edeceğim. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
    Hayırlı Ramazanlar..

İnanın dizel sedan bir otomobil fiorinodan az yakar, çok eşya alır, konfor sunar ve cep dostu olur...

Peki 35.000 TL kadar dizel sedan ne alabilirim ?

• Bunun için ayrı bir tavsiye başlığı açarsanız bol bol tavsiyeler gelecektır.

Benim önerim dizel astralar ile dizel megane olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M-A-S -- 8 Temmuz 2014; 0:57:42 >
  • Dizel olarak yine renault, megane veya fluence alabilirsiniz, bir başka alternatif olarak ford focus alabilirsiniz
  • Anladım. Herkese teşekkür ederim. İyi forumlar.
  • Şirket aracı olarak Fiorino en dolu versiyon 95 hp kullandım. Araçta yük yokken ve yalnız bindiğim halde, yetkili servis bakımlı aracın yakıtını 7.3'ten aşağı indiremedim. Benim 308 1.6 HDI'de bu rakam 5.4 civarı. Konfor yok, motor güçsüz.. Bence gayet gereksiz.. Gidip 308, Megane gibi SW araçlara, ya da Scenic gibi araçlara bakın bence..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.