Şimdi Ara

Finans ve Ekonomi Alanında Yardımı Olacak diller

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 17 yaşındayım ve üniversitede uluslararası ticaret ve finansmanlık bölümünü istiyorum. böyle söyleyince hepiniz Rusça, mandarin çincesi,portekizce vs. diyceksiniz ama aklımda italyanca var. Kültürünü seviyorum, babamın çalıştığı fabrika italyan bir firmaya ait ve babam ilerde master, lisans yada üniversite için italya ya gidersem konaklama vs. hakkında çok yardımcı olabileceğini söyledi. belkide italyanca öğrenip istediğim bölümü okuyabilirsem böyle bir fırsatı değerlendirip onlarla çalışabilirim. Ama aklımdaki soru şu ; çoğu kişi yukarıda yazdığım dillerin daha faydalı olacağını, italyancanın bi işe yaramayacağını söylüyor. italyancanın artıları 80 milyon kişi konuşuyomuş,fransızca,ispanyolca gibi dillere kolaylık sağlanıyormuş öğrenirken ve Türkçe'ye çok benzediğinden öğrenilmesi kolaymış. ne yapacağıma karar vermedim daha. italyanca istiyorum ama aynı zamanda ilerde işime yarasında istiyorum. siz ne önerirsiniz ?

• Şuan için fransızca-ispanyolca-italyanca arasındayım. Fikirlerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pony Hunter

Şuan için fransızca-ispanyolca-italyanca arasındayım. Fikirlerinizi bekliyorum.

hocam ispanyolca seç bence. dünyanın en çok konuşulan dilleri arasında. ama tabi imkanım olsa rusçaya hayır demezdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Milan Kundera

quote:

hocam ispanyolca seç bence. dünyanın en çok konuşulan dilleri arasında. ama tabi imkanım olsa rusçaya hayır demezdim.

rusçayı okulda zorlanırım diye düşünmedim. fransızcaya ne dersin hocam ?
  • quote:

quote:

quote:

Yok hocm ispanyolca daha yaygn ve kolay.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yok hocm ispanyolca daha yaygn ve kolay.

Fransanın kabaca konuşulduğu ülkeler:Fransa,Belçika,Kanada ve bazı afrika ülkeleri

Bence iş koluna göre tercih yap ama fransızca konuşulduğu ülkeler bazında daha önemli.

Ama Rusça-Arapça-Çince üçlüsü her zaman iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.