Şimdi Ara

FİNAL! Masif (Ahşap) Kasa Projesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok güzel duruyor bunu karbon fiber desenli 3d kağıtla kaplayın efsane bir iş olur , tahtalar ne kadar tuttu ?
  • Whitebeard. kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.Ahşabın hoş bir görüntüsü var bundan dolayı kaplama olmayacak ceviz rengi ahşap boyasıyla boyamayı düşünüyordum fakat marangozda bir parçaya denedim çok koyu olduğu için vazgeçtim.Sadece verniklenecek kasa onun haricinde bir şey uygulanmayacak orijinal rengi kalacak.Fiyat konusuna gelince kasa tamamlandığında neye ne kadar harcadığımı liste halinde yazacağım bilgilendirme açısından.Şimdilik daha bitmediği için kesin bir şey yazamıyorum.
  • Anladım, kasanızın çizgileri ve mantığı cidden hoş , ben tahta kesmekten veya işlemekten hiç anlamam, evdeki kıl testere ve dremel ile yapılabilecek bir iş mi ? yoksa daha gelişmiş aletlere ihtiyaç var mı ?
    edit: çünkü kalıp olarak gerçekten güzel ölçülere sahip, biraz kaplama kağıdı, biraz ince desen işçiliği, pleksi veya temperli cam ve birazcık led ile harika yeni nesil 1000+ tl üstü kasalar kadar iş görecek ve onlar kadar hoş görünümlü bir şey çıkabilir gibi hissettim. Tabi ki hiç işçilik deneyimim yok, konuştuğum her şey sadece hayalden ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whitebeard. -- 25 Şubat 2020; 21:30:8 >
    İnan bana ahşapla yaptığım ikinci işçiliğim ilki yaptğım şu masaydı.
    FİNAL! Masif (Ahşap) Kasa Projesi

Kıl testere ve dremel ile ahşap kesemezsin.Ben parçaları dekupaj testeresi ile kestim onu da ilk kez kullandım haliyle hatalarım oldu ahşap törpüsü ile hatalarımı düzeltmeye çalıştım fena gözükmüyorlar yine de.Bunların haricinde youtube'dan izlediğim birkaç benzer proje biraz da el becerisi yeterli oldu benim için.Fakat tüm parçaların hesabını yapıp marangozda kestirirsen daha düzgün sonuçlar verir.Ben sadece kendim uğraşmayı sevdiğim için ve kasadan sonra birkaç fikrim daha olduğu için dekupaj aldım.

• mantanız çok güzel duruyor hocam. Ben de kendim uğraşmayı seviyorum böyle işlerle, kesim için güzel bir alan bulabilirsem kesinlikle atılacağım, çünkü izlemesi bile zevk veriyor. Koruma gözlüğü aldım toz maskesi bakıyorum şu an sadece
    Bende bakarak başlamıştım.Sonra yavaş yavaş arkası geliyor :)
  • Projeyi gorunce aklima ek nin lignum serisi geldi. Lignum parcalarla da sivi sogutma yaparsaniz degisik bir sey olur

https://www.ekwb.com/shop/lignum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fangoso kullanıcısına yanıt
    Çok güzeller ve çok da pahalılar şuan kullandığım sistemin fiyatındalar resmen maalesef şimdilik bunları alacak bütçem yok.Ben kasa işini bitirdikten sonra ekrankartına backplate ve hazır sıvı soğutma cpu bloğuna kaplama yapmayı düşünüyordum biraz daha zaman alacak tabi şu hastalığımın geçmesini bekliyorum
  • Geçmiş olsun....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deniz_sea kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim üstadım sağolun.
  • Güncelleme geldi.Bu gün çok şükür kesim işlemlerini bitirdim.Yarın kasa zımparalanacak ve verniklenecek.Geriye sadece hdd yuvası ve sürgülü sıvı soğutma bölümünün montajı kaldı.Bunları yarın bitirmeyi düşünüyorum fakat işler umduğumdan daha fazla zaman alıyor.Bu gün kasayla 5 saat uğraştım fakat iş bitiminde şöyle bir baktığımda sanki çok fazla bir şeyler yapmamışım gibi gözüküyor .Sanırım bu kasayı uzun yıllar kullanacağım için ve hata yapmamaya çalıştığım için baya bir vaktimi alıyor.Hayırlı geceler
  • Bence ne kadar zaman aldığı çok önemli değil, yaparken zevk alıp, beğenip, güzel zaman geçiriyorsanız, uzun bile sürebilir, bitince boş kalacaksınız çünkü....
    Elinize sağlık sonucu bekliyoruz...

Aynen üstadım dediğiniz gibi zevk alarak yaptığım için zamanın farkında olmadan yapıyorum.Teşekkür ederim

• ve final
  • Eline koluna sağlık güzel olmuş, güle güle kullanın....

Teşekkür ederim üstadım sağolun.

• Güle güle kullanın, forumda böyle konuların hasretini çekiyoruz :) Farklı konularınızın ve güzel işlerinizin devamını dilerim.

• darkaltair kullanıcısına yanıt
    Aklımda hep vardı böyle bir şey yapmaya karar verince de paylaşmak istedim.Teşekkür ederim.
  • İlana daha fazla yazmak istemedim hocam
    Benim derdim kasanın rutubet alması değil içerdeki ekipmanlara zarar vermesi, yalnız konuyu biraz daha detaylı inceleyince evde yapılacak iş olmadığını anladım. Şu virüs illetinden bir an önce kurtulursak şantiyedeki atölyede denemek lazım.
    Ayrıca hava soğutmalı bir şekilde yapılsa bile sıradan bir metal kasaya göre ciddi sessiz olacağını düşünüyorum doğru mudur?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.