Şimdi Ara

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn Ana Konu ve Oynayacaklar Listesi ( PS3 & PS4 & PC ) (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.377
Cevap
15
Favori
67.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fantastik17

Oyuna devam edenler ulaşabilirse bana sevinirim. Başlamayi düşünüyorum.

merhabalar ODIN'deyiz biz halen bekleriz ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rumi -- 29 Temmuz 2017; 14:45:48 >
  • rumi kullanıcısına yanıt
    Ps4de mi oynuyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ps4de mi oynuyorsunuz?

evet ben ps4 'deyim
  • Oyuna tekrar başlayayım dedim tüm gear set, hud, skill ayarlarım reset yemiş, iki gündür toparlamakla uğraşıyorum sözde keyif için girdik çile oldu.
  • melkor23 kullanıcısına yanıt
    Aylık ödemesi olmasa bende oynamayı düşünüyorum ama malesef

• Oyunu heavensward ile almiş bulundum fakat bir türlü giriş yapamadim nedense. Buradaki üyelik ismini nasil degiştirebilirim? Yeni üyelik açtim giriş yapacagim fakat üyelik ismini degiştiremiyorum.

• fantastik17 kullanıcısına yanıt
    Giriş kısmında Id degistiremiyorum cünkü;

Ana hesabimda önceden a realm reborn 14 gün deneme indirmiştim ve farkli mail adresi girdigimden şimdi benden o mail adresine kayitli account istiyor.

Tekrardan mail adresini bulup buluşturup oyuna girebildim.

Derken, 16gb ek indirme görünce ...
  • Aylık ödeme olayı gerçekten sıkıntı keşke guild wars gibi tek ödemeli olsa.

Oyunun ping durumu nedir oynayanlardan bilgi alabilir miyiz? Ve tr fiyatı sabit değil di mi dolar arttıkça artıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TriLi -- 8 Ocak 2017; 11:8:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TriLi

Aylık ödeme olayı gerçekten sıkıntı keşke guild wars gibi tek ödemeli olsa.

Oyunun ping durumu nedir oynayanlardan bilgi alabilir miyiz? Ve tr fiyatı sabit değil di mi dolar arttıkça artıyor?

Hyundai fiyatına Ferrari aramak gibi bir şey seninkisi, iki oyunun sunduğu içerik ve kalite arasında çok büyük bir fark var. GW oynadığın bir oyun mu bilmiyorum ama özellikle GW2 için konuşuyorum B2P görünümlü F2P oyun gibidir. Oyunda silah, zırh kaplamalarından oyuncaklara, boost'lardan boyalara kadar her şeyi gerçek para ile satın alınan Gem vasıtası ile elde ediyorsun. Bir boya paketi 30 euro mesela ve bunun gibi yüzlerce basit eşya için tonla para isteniyor, ayrıca daha kötüsü GW2'de açabileceğin karakter sayısı kısıtlıdır ve yeni bir karakter için senden slot satın almanı ister, bu da tam olarak F2P oyun sistemidir. FF14'de ise gerçek para ile satılan altı tane mount dışında bir şey yok, her şey oynayanın emeğine bakıyor. Ek olarak GW2 PvP, FF14 PvE odaklı oyunlar, hali ile GW2'nin PvE içeriği ciddi manada zayıf o yüzden tek seferlik ücret veriyorsun ama adamlar buradaki farkı oyun içinde gerçek para kullanımı ile kapatıyorlar. FF14'deki içerik ve kalite ile ilgili olarak da çok basit bir örnek vereyim, her dungeon kendi içinde zorluk seviyesine göre tasarım ve düşman anlamında farklılık gösterir, bu özen bırak GW2'yi, ki orada birbirinin aynısı dungeon'lar mevcut, yılların mmorpg'si WoW'da dahi yok.

Oyunu 2 yıldır aralıklarla oynarım ping konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tr fiyatı da Avrupa üzerinden kayıt olunduğu için euro bazlı, normal olarak euro artıkça fiyat da artıyor. Aylık ödemesi şu aralar 50tl civarında ve günümüz şartları için yüksek bir fiyat olsa da diğer bir yandan WoW ile beraber piyasadaki en iyi mmorpg oyunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

quote:

Orijinalden alıntı: TriLi

Aylık ödeme olayı gerçekten sıkıntı keşke guild wars gibi tek ödemeli olsa.

Hyundai fiyatına Ferrari aramak gibi bir şey seninkisi, iki oyunun sunduğu içerik ve kalite arasında çok büyük bir fark var. GW oynadığın bir oyun mu bilmiyorum ama özellikle GW2 için konuşuyorum B2P görünümlü F2P oyun gibidir. Oyunda silah, zırh kaplamalarından oyuncaklara, boost'lardan boyalara kadar her şeyi gerçek para ile satın alınan Gem vasıtası ile elde ediyorsun. Bir boya paketi 30 euro mesela ve bunun gibi yüzlerce basit eşya için tonla para isteniyor, ayrıca daha kötüsü GW2'de açabileceğin karakter sayısı kısıtlıdır ve yeni bir karakter için senden slot satın almanı ister, bu da tam olarak F2P oyun sistemidir. FF14'de ise gerçek para ile satılan altı tane mount dışında bir şey yok, her şey oynayanın emeğine bakıyor. Ek olarak GW2 PvP, FF14 PvE odaklı oyunlar, hali ile GW2'nin PvE içeriği ciddi manada zayıf o yüzden tek seferlik ücret veriyorsun ama adamlar buradaki farkı oyun içinde gerçek para kullanımı ile kapatıyorlar. FF14'deki içerik ve kalite ile ilgili olarak da çok basit bir örnek vereyim, her dungeon kendi içinde zorluk seviyesine göre tasarım ve düşman anlamında farklılık gösterir, bu özen bırak GW2'yi, ki orada birbirinin aynısı dungeon'lar mevcut, yılların mmorpg'si WoW'da dahi yok.

Oyunu 2 yıldır aralıklarla oynarım ping konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tr fiyatı da Avrupa üzerinden kayıt olunduğu için euro bazlı, normal olarak euro artıkça fiyat da artıyor. Aylık ödemesi şu aralar 50tl civarında ve günümüz şartları için yüksek bir fiyat olsa da diğer bir yandan WoW ile beraber piyasadaki en iyi mmorpg oyunu.

50 tl biraz tuzlu tabii ama okuduğum yorumlar hep değeceği tarzında oyunun aylık ücretini karşılayabilecek durumdayım çalıştığım için ama bir yandan da acaba değmez mi diye düşünüp üşeniyordum.

Gw2 aktif oyuncusu olduğum için mecburen onunla yaptım karşılaştırmayı. Dediğin çoğu şey de doğru gw2 için. Ama neticede gemler oyun parasıyla da satın alınabiliyor ve gerçek para ile karakter veya silah güçlendirmek söz konusu değil. Ffde anladığım kadarıyla bazı binekler hariç her şeye ulaşım oyun parası ile ki bu güzel bir şey gerçekten. Satın almayı düşünebilirim.

Çok teşekkür ederim bilgiler için. Ping mevzusunu biraz daha araştırıp alacağım büyük ihtimalle

• Türk yoğunluğu hangi sunucularda acaba bilgisi olan varmı?Birde eski realm reborn üyeliğimi unuttuğum için tekrardan Arr ve hs paketini steam üzerinden almayı düşünüyorum,steam dan almak bana sonrasında bir sıkıntı çıkarır mı tavsiye edermisiniz?
  • hamza53 kullanıcısına yanıt
    Server olarak Odin"de oynuyoruz. Eğer steam üzerinden alacaksan ana oyunu dlc leride oradan almalisin.

• Ff15 gıbı sadece sıngle player oynanıyormu bu oyun arkadaslar? Store da baktıgımda bırkac farklı ff14 var farkı nedır bunların?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onlar ek paket yine de aylık ödemesini yapman lâzım

• Bu oyun mmorpg hali ile birçok şeyi başka insanlarla beraber yapıyorsun, ancak ana ve yan görevleri tek başına yapabilirsin o sana kalmış bir durum. Ancak bildiğin klasik tarzda bir single player yok elbette, hani hikayeyi bitirince oyun da bitmiş olmuyor. Mmorpg'lerde asıl olay hikayeyi bitirip son level'e gelince başlıyor. Bu sayede günlük ve haftalık görevlerle önemli toplanabilir itemleri elde edip karakterinin gear setini tamamlar, en yüksek item level'e ulaşınca bir başka karaktere geçer, döngüyü devam ettirirsin.

FF14 Realm Reborn ana oyun, bununla lvl 50'ye kadar gelebiliyorsun. Bir de geçen sene çıkan Heavensward genişleme paketi mevcut, burada da lvl cap 60 oldu. 20 Haziran'da da Stormblood genişleme paketi geliyor orada da lvl cap 70 olacak. Tabii mmo oynuyorsan genişleme paketlerini de oynamak şart, aksi halde hiçbir anlamı kalmıyor. İlk defa başlayanlar için 30 gün üyeliği hediye veriyor oyun ama sonra ki aylar için bulunduğun bölgeye göre 13 dolar/euro aylık ödemesi var.

• Anladım ben şimdilik ff15 e devam ediyim o zaman, storeeda birkac farklı paket gorunce halıyle karısıyor. detaylı cevaplar için tesekkurler arkadaslar..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Server olarak Odin"de oynuyoruz. Eğer steam üzerinden alacaksan ana oyunu dlc leride oradan almalisin.

Dlc den kastınız heavensword ve gelecek stormblood sanırım.Bilgi için teşekkürler kısa süre içinde oyuna başlamayı düşünüyorum.Başladığımda size ulaşırım Odin'de görüşmek üzere

• Bu oyunla bu kadar geç tanışmış olmam üzücü.

Oyunun dokusundan, haritalarından, şehirlerinden, karakter tasarımlarından, animasyonlardan inanılmaz keyif alıyorum. Henüz endgame'i bulabilmiş değilim ancak 20'li levellerde bile MMO'lar için angarya sayılabilecek karakter geliştirme işi bu kadar keyifli ise...

Ve bu kadar hoş grafikler nasıl oluyor da orta sınıf bir bilgisayarda neredeyse full ayarlarda oynanabiliyor, şaşırtıcı bir optimizasyon.

Evet oyun çıktığında bir süre çuvallamış ama (Asya kökenli oyun sektörüne mesafeli olmama rağmen) işin arkasında Square Enix gibi oyun firmasının oluşu ve serinin çok köklü oluşu böyle bir MMO'nun yitip gitmesine engel olmuş. Ben o sıkıntılı dönemlerinde oyunu oynamadım lakin oyunun gelişimi ve değişimiyle ilgili nerede bir yazı görsem müthiş bir toparlama ve geri dönüş hikayesi okuyorum. Ve o süreç sonunda bence şu an piyasanın en iyi MMO'larından biri olmuş.

Oyun, sanırım özür mahiyetindeki F2P döneminden sonra tekrar aylık ödeme sistemine dönmüş, çok da iyi yapmış. Oyuncu ortamında daha bir tane troll görmedim (abartmıyorum). Tabi endgame 'e yaklaştıkça çapaklar çıkabilir ama ortam çok nezih.

World of Warcraft self-destruction'a doğru giderken, diğer MMO firmaları saçmalama yarışına girmişken, FF XIV ilaç gibi geldi bilgisayarıma ve oyun vakitlerime :)

Oyunu aldığınızda 30 gün oyun süresi hediye veriyor bu arada. Kesinlikle tavsiye ediyorum, Zodiark'a bekliyorum :)

NOT: Oyun salt Playstation oyunu değil, benim gibi PC kullanıcıları fazla. Yöneticilerin konuyu uygun bir yere taşımasını istirham ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Totomushen -- 28 Ocak 2017; 4:52:33 >

• Totomushen kullanıcısına yanıt
    Tek dert yanılan konu çok fazla Fransız olması, dungeon'da raid'de denk geldiğinde bazıları inatla Fransızca yazmaya devam ediyor. İngilizce konuş, bilmiyorsan da bilmiyorum dersin susarsın ama bunu yapmıyorlar hali ile anlaşmak mümkün olmadığı için biraz sıkıntılı bir ortam oluşuyor.

Ek olarak bazı Free Company'ler katı olabiliyor, hem aktif hem de sürekli yardım etmeni istiyorlar aksi takdirde direk şutluyorlar. Eğer bir FC'ye dahil değilsen, ararken arkadaş yanlısı diye belirt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melkor23 -- 28 Ocak 2017; 14:31:16 >
  • merhabalar, bende ff xiv'e başlamayı düşünüyorum. free trail'den deneyeceğim.

ancak satın almadan önce aklıma takılan soru var. a realm reborn ile heavensword arasında ne fark var? bunlar dlc mi? farklı oyun değil dimi? gw2 heartstone gibi sanırım.

steam üzerinden almayı düşünüyorum. a realm reborn 36 tl. oyunun süresini ne üzerinden uzatabiliyoruz? oyun içerisinden, steam üzerinden? ve şu anda fiyatı ne kadar 1 aylık.

bir diğer sorum ise. ben pc ile oynayacağım, pc platformundaki oyuncular ile ps platformundaki kişiler beraber mi oynuyor.
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.