Şimdi Ara

Filezilla bağlantı sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Filezilla 3.1.3 kullanarak iphone a bağlanmak istiyorum fakat bir türlü beceremedim. BossPrefs den SSH ı aktif ettim. Filezilla da ip adresi olarak yazacağım yere, bilgisayarın ip'si 88.245.88.7 olduğu halde iPhone > ayarlar > kablosuz ağ > dan baktığımda 192.168.2.2 olarak gözüküyor ip adresi. neden bilgisayardaki ip adresi ile aynı değil iphone daki ip ?. Eksik yaptığım birşeymi var aceba , nasıl bağlantı kurabilirim filezilla ile ?

• quote:

Orjinalden alıntı: muziooo

Filezilla 3.1.3 kullanarak iphone a bağlanmak istiyorum fakat bir türlü beceremedim. BossPrefs den SSH ı aktif ettim. Filezilla da ip adresi olarak yazacağım yere, bilgisayarın ip'si 88.245.88.7 olduğu halde iPhone > ayarlar > kablosuz ağ > dan baktığımda 192.168.2.2 olarak gözüküyor ip adresi. neden bilgisayardaki ip adresi ile aynı değil iphone daki ip ?. Eksik yaptığım birşeymi var aceba , nasıl bağlantı kurabilirim filezilla ile ?

88'li olan modemin internete kendini tanıttığı IP, 192'li olan yerel IP. Telefona aynı ağ içindeki bir bilgisayardan bağlanırken 192'li olanı, yerel IP'yi kullanman lazım

whatismyip.com'a girip hem iphone'un hem de bilgisayarın ip'sinin aynı olduğunu görebilirsin.
  • whatismyip.com da yazan
    "Your IP Address Is 88.245.88.7"

iphone da kablosuz ağlar da bağlı olduğum yine aynı adsl bağlantısı ve 192.168.2.2 olarak yazıyor iphone da ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: muziooo

whatismyip.com da yazan
    "Your IP Address Is 88.245.88.7"

iphone da kablosuz ağlar da bağlı olduğum yine aynı adsl bağlantısı ve 192.168.2.2 olarak yazıyor iphone da ?

işte, telefondan gördüğün iphone'un yerel IP'si. bilgisayarının da benzer bir yerel ip'si var: komut satırı açıp "ipconfig" komutunu yazarsan yine benzer bir IP görürsün (192.168.2.3 muhtemelen).

whatismyip.com'da görünen aynı kablosuz modemi kullanan bütün aygıtların dünya çapında geçerli ip'sidir. 10 tane daha bağlansa modeme, hepsinin genel ip'si aynı görünürken yerel ip'leri farklı olacaktır.

88'li olanı karıştırma hiç, evdeki iphone'a işyerinden bağlanma gibi bir olaya girmediğin sürece lazım değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.