Şimdi Ara

Filbox Modül ve Samsung TV Uyumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
7.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Filbox modülünü dahili uydu alıcılı ve CI modül girişli Samsung marka televizyon ile kullanan var mıdır? Varsa, hangi model televizyon ile kullanıyorsunuz?

Sorumun sebebine gelince, Samsung ES7000 serisi, dahili uydu alıcılı ve CI modül girişli televizyonumda kullanmak için Filbox modül aldım. Fakat tv modülü görmedi. Hiç tepki vermedi. LG marka tv ve CI uydu alıcısında denedim ve modülü tanıdılar. Modülün çalıştığından bu şekilde emin oldum.

Yaklaşık 6-7 gündür, 8-9 defa Samsung teknik destek hattı ile görüştüm. Samsung'un teknik servisi, ilgisizliği ayrı bir konu. Yönlendirmelerle Tv'nin firmware'ini güncelledim. En sonunda dün akşam Samsung teknik desteği internet üzerinden televizyonuma bağlandı. 10 dakikalık uğraş sonucunda "Samsung'un Filbox ile anlaşması olmadığı için Samsung Tv'ler Filbox modülünü tanımazlar" diyerek olaya son noktayı koydular. Doğrusunu isterseniz, Filbox'a "Filmbox" diyen ve ilk defa benden duyduğunu söyleyen 4-5 farklı Samsung teknik destek elemanı arkadaşın dedikleri çok inandırıcı gelmedi. Servis çağırmadan önce sizlere danışmak istedim.

Bu forumda herhangi bir model Samsung TV ile (hatta varsa ES7000 serisi ile) Filbox modülünü kullanarak Sinema TV kanallarını seyreden var mıdır? Varsa, televizyonunun modelini de yazabilir mi?

Herkese iyi çalışmalar,

ERHAN

• teknık servısı kaale almayın ıyıkı bomba zannetmemıs

resımli kısmı dısa dogru takıyorsunuz degılmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 11 Aralık 2014; 20:58:24 >
  • Evet, o sekilde takiyorum ve oturdugundan emin oluyorum. Zaten rahatlikla oturuyor. Ters takilmiyor dizaynindan dolayi.

Sizde veya bir tanidiginizda var miydi Samsung tv ve Filbox modul?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatihmc kullanıcısına yanıt
    bu modül N11 de gördüm sizin listenizde aktivasyon nasıl yapılıyor 1 yıl dolunca ne olacak.Yeni paketler eklenebiliyor mu bu konularda biraz cahilim de fazla bilgi bulamadım bu modül hakkında
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilcc

bu modül N11 de gördüm sizin listenizde aktivasyon nasıl yapılıyor 1 yıl dolunca ne olacak.Yeni paketler eklenebiliyor mu bu konularda biraz cahilim de fazla bilgi bulamadım bu modül hakkında

selam

halilcc bilgilerinizi alıp ucretsız aktıvasyon yapıyoruz

1 sene dolunca uyelıgı devam etmek ıstersenız ucretı verıp ızlemeye devam edıyorsunuz

fılbox platforumu devamlı kanal sayısını artırıyor

ılanı yenıledım nasıl takıldıgıda gozukuyor

0216 335 99 79

mevcut tvnızdehttp://www.philips.com.tr/c-p/40PFL4508K_12/4000-series-pixel-plus-hd-oezelligine-sahip-3d-ultra-ince-smart-led-tv

dahılı uydu alıcı ve common ınterface gırısı var filbox modul kullanabılırsınız

http://www.n11.com/filbox-modul-1-yil-sinema-tv-hediyeli-P25580013

• quote:

Orijinalden alıntı: elmaslare

Evet, o sekilde takiyorum ve oturdugundan emin oluyorum. Zaten rahatlikla oturuyor. Ters takilmiyor dizaynindan dolayi.

modülü başka cihazda denediniz mi ?
    ilk önce modülün çalıştığına emin olun bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

Orijinalden alıntı: elmaslare

Evet, o sekilde takiyorum ve oturdugundan emin oluyorum. Zaten rahatlikla oturuyor. Ters takilmiyor dizaynindan dolayi.

modülü başka cihazda denediniz mi ?
    ilk önce modülün çalıştığına emin olun bence

Selam,

Evet, modülü başka yerde denedim. LG marka bir uydu alıcılı televizyonda ve bir uydu alıcıda denedim. Modül sorunsuz olarak çalışıyor. Filbox ile de görüşüm. Daha düşük bir modelde çalıştığını onayladılar ve birebir aynı marka ve aynı model televizyonda deneme konusunda kısa sürede bilgi verecekler bana. Sağolsunlar, ilgileniyorlar. Aynı zamanda, sorunun televizyondan kaynaklandığına inandığım için Samsung servisiyle de görüşüyorum. Gelişmeleri buradan herkese bildireceğim.

• sorun tv den kaynaklanıyor olabilir.
  • Selam herkese,

Sorunum nihayet dün akşam çözüldü. Sonuç olarak, Samsung'un ES7000 serisi televizyonlarda Filbox modülünü ekstra herhangi bir şeye ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz.

Ayrıntılı servis maceramı isteyen arkadaşlarla paylaşabilirim. Telefondaki teknik destekteki arkadaşlar "Samsung ile Filbox'ın anlaşması olmadığı için tanımaz" dediğinde vazgeçip arıza kaydı vermeseydim, seyredemeyecektim. Samsung Ataşehir teknik servisine gelen Ahmet usta arızayı buldu. Halletti sağolsun.

Bu süre zarfında Filbox, modüllerinin bu marka televizyonlarda tanınıp tanınmamasıyla ilgili beni gün aşırı arayacak bilgilendirdi ve araştırmalarını iletti. Kendilerine de çok teşekkür ediyorum.

İyi çalışmalar,

Erhan
  • Sorununu nasıl çözdüğünü belirtseydin keşke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demir77

Sorununu nasıl çözdüğünü belirtseydin keşke.

Sorunum şu şekilde çözüldü;

Samsung call center'daki arkadaşların dediklerini yani "Samsung Filbox ile anlaşmalı olmadığı için tanımıyor. Arıza yok" demelerini dinlemeyip arıza kaydı açtırdım. Yetkili servis geldi. Kontrol etti televizyonu. Filbox'ı taktı. Tepkisine baktı. Modül yuvasını değiştirdi. Yine bir tepki olmadı televizyonda. Servis kumandasından menülerine girerek ayarlarını, vs... kontrol etti. "Anakartını değiştireceğiz" dedi. Normalde televizyonumda en ufak bir sorun yoktu. Rahat rahat kullanıyordum. Uydu'dan yayınları izliyor, hard disk ile 3D filmler dahil, videolar seyrediyordum. Hatta internete bağlanıp uygulamalarının bazılarını kullanıyordum. Neyse, 2 gün sonra geldi arkadaş. Anakartı değiştirdi. Modülü taktı ve modül çalışmaya başladı. Ben de Filbox'ı arayıp tekrar aktive ettirdim ve seyretmeye başladım.

Bilgilerinize,

ERHAN

• Merhaba Erhan Bey,

Bende samsung 55ju7000 marka tv aldim. Filbox Cam modul almayi dusunuyorum. Almadan once servisi aradim filbox cam modulu calismaz anlasmamiz yok dediler. Ama siz bir sekilde calistirmayi basarmissiniz? iki sorum olacak birincisi anakarti degistirmek icin sizden ne kadar ucret talep ettiler. Ikincisi buyuk ekranlarda filbox hd kanallarin goruntu kalitesi nasil?

Tskler
  • siriusmenton S kullanıcısına yanıt
    Hocam selam naaptınız filbox'ı. Ben de 55ju7000 aldım ve filbox cam modül alayım diyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goktufan

Hocam selam naaptınız filbox'ı. Ben de 55ju7000 aldım ve filbox cam modül alayım diyordum.

selam

yukarıdakı kısının sorunu modul degıl tvsının ekran kartından kaynaklanmaktadır

55ju7000 modelınde common interface girişi var kullanabılırsınız

http://urun.n11.com/uydu-ekipman-ve-malzeme/filbox-hd-cam-modul-bluetooth-mp3-hediye-P104209869

• Bende 48j6270 var bu modülü kullanabilir miyim

• quote:

Orijinalden alıntı: xyz101

Bende 48j6270 var bu modülü kullanabilir miyim

Evet ci modulu girisi varmış

http://m.n11.com/filbox-hd-cam-modul-bluetooth-mp3-hediye-P104209869

• goktufan G kullanıcısına yanıt
    Merhaba goktufan bey,

Filbox'i aradim ama onlar bu tv ye uyumlu olmadigini soylediler. Samsung servisi aradim onlarinda bu konuda bilgisi olmadigini belirtiler. Bende Tivibu aldim uydu alicili. Uygun bir kampanya vardi. 55JU7000 kendi uydu alicisindan daha guzel bir goruntu aliyorum suan. Daha oncede tivibu kullaniyordum fiyatlari artinca iptal ettirmistim kampanya ile geri aldim memnunum. Ama sunu da belirtmeden gecemiyecem. Tivibu'nun vermis oldugu uydu alici kumandasi kadar kullanissiz bir bir uydu alicisi kullanmadim simdiye kadar umarim onu degistirirler.
  • siriusmenton S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, filbox siparişi verdim. Bakalım gelince olmazsa modül, iade edeceğim.
  • samsung televzyonumda CI girişi var filbox aldım ama cam modul oraya girecek gibi değil bir aparat mı gerekli . kutudan da öyle bir şey çıkmadı
  • goktufan G kullanıcısına yanıt
    Ben de 55ju7500 ile kullanmak için Filbox modül aldım, ancak takınca tv modülü görmedi. Samsung destekteki arkadaşlar yine bildiğiniz gibi klasik cevaplar verdi, tv'niz Filbox ile uyumlu değil ıvır zıvır vs..Arkadaş son sistem tv, CI modül ve dvbs2 desteği de varken nasıl uyumlu olmaz?!? Sayın göktufan, sizdeki tv benimkinin kardeşi. Modül çalıştı mı acaba, Samsung'a derdimi anlatmak için çaba göstermeye devam edeyim mi? Yoksa garibim Filbox'ı iade mi edeyim bilemedim. Bu arada aynı modülü mutfaktaki 4 yıllık ufak Samsung tv görüyor!!!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.