Şimdi Ara

Filbox Cam Modül ve Nexon (Vestel) TV Uyumu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
7.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynı sorun bende de var modülden değil tv den modülü başka tv takınca sıkıntı yok vestel de kronik çözemediler bu sorunu.
  • mbaydogan kullanıcısına yanıt
    Denerken lütfen filboxa ait tüm kannalların üzerinden geçin..Her birinde en az bi 10 saniye kadar bekleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eteksen kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bunda da kanal geçişleri hızlı biss menü var üstelik dahili uydu olduğu için tek kumanda ile herşeyi yapabiliyoruz.. Tek sıkıntı bu modül hatası..Yoksa biz bilmezmiyiz iyi bir Hd uydu alıcı almayı

• ferdidemir kullanıcısına yanıt
    Sadece vestelde degil diger markalarin bazi modellerinde de sorun oluyormus.

• quote:

Orijinalden alıntı: KoTuTuRK

Kardeşim bunda da kanal geçişleri hızlı biss menü var üstelik dahili uydu olduğu için tek kumanda ile herşeyi yapabiliyoruz.. Tek sıkıntı bu modül hatası..Yoksa biz bilmezmiyiz iyi bir Hd uydu alıcı almayı

Ehh Allah kolaylık versin o zaman.
  • Her kanalı izledim. Sık olmamakla birlikte aynı hata devam ediyor arkadaşlar. Bu sıkıntının modülden kaynaklanmadığına emin miyiz? Farklı marka model tvlerde deneme imkanı olan var mı?

3 gün boyunca samsung 46es7000 de denedim bir kere bile modül çıkarıldı takıldı hatası vermedi ayrıca alt yazı süper çıkıyor ne bir siyah bant nede bulanıklık var sorun tvden kaynakli

• replax_1907 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler bilgi icin. Konuyu servise iletecegim tekrar.

bana sorarsanız uğraşmayın üzücü sonuç olur vestel bu duruma çözüm bulmayacaktır
  • Velhasılı kelam, sorun devam ediyor ve Vestel bu konuda bugüne kadar hiçbir şey yapmadı. Farlı marka tv kullananların böyle bir sorun yaşamadığını duydum. Yani sorun Modülden değil, Vestel ve türev markalarındaki tv lerde ortaya çıkıyor.
  • SWprofil dosyasındaki ciplusenabled=1 i 0 yapınca düzeldiği bilgisine ulaştım ulaşmasına ancak bu dosyayı nasıl bulup düzenliycem kısaca anlatabilecek var mı?
  • dr apocalypse D kullanıcısına yanıt
    Profilleri alınabilen tv modellerinde kesin çözüm oluyor,ben köyde, nexon muydu,nexus muydu neydi,A101den alınma bir tvde de denemiştim,
    profilleri (özellikle sw profili) ,programla okutuluyor,sonra hex editörle değişiklik yapılıp,tekrar tvye geri yollanıyor.
    Bir daha da asla modül girdi-çıktı yapmıyor,9090 forumunda profil edit olayı uzun uzun anlatılmıştı,bu işi bilmeyen kesinlikle denememeli,ama 9090 kısmından yardım alabilirsiniz.
    Ayrıca filmleri ve belgeselleri diske kayıt da yapabiliyorsunuz ;) ,sanırım cı+ buna izin vermiyor,ama cı+ kapatılınca hopaaaaaa :))
  • Nihayet ben de sorunu çözdüm kendi kendime. Biraz riskli de olsa swprofil.bin dosyasını editleyerek ciplusenabled'i kapattım ve artık tak-sök uyarısı almıyorum. Üstelik kayıt işi de halloldu. Herkese çok teşekkürler.

• uzobay U kullanıcısına yanıt
    Tebrik ederim,güle güle kullan
  • Arkadaşlar sony kdl 815 model dahili uydu alıcılı tvim var.filbox modülünü taktığımda hiç tanımıyor algılamıyor.diğer philps tv de çalışıyor.cı yuvasından mı kaynaklanıyor yoksa bu sonyler de filboxi tanımıyor mu yoksa sorun sadece benim cihazda mı

• barissbf B kullanıcısına yanıt
    https://www.sony.com.tr/support/tr/content/cnt-specs/KDL-55W815B/list
    uyumlu olmalı CI+ modül yuvası var modülü ters takmış yada oturtmamış olmalısın...
  • sorun çözüldü teşekkürler.kanallar gayet güzel...
  • samsung televzyonumsa CI girişi var filbox aldım ama cam modul oraya girecek gibi değil bir aparat mı gerekli . kutudan da öyle bir şey çıkmadı
  • bendevarım B kullanıcısına yanıt
    modül yuvasının yanı CI yazıyor... common inter bir şeyler yazacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: teraspy

Profilleri alınabilen tv modellerinde kesin çözüm oluyor,ben köyde, nexon muydu,nexus muydu neydi,A101den alınma bir tvde de denemiştim,
    profilleri (özellikle sw profili) ,programla okutuluyor,sonra hex editörle değişiklik yapılıp,tekrar tvye geri yollanıyor.
    Bir daha da asla modül girdi-çıktı yapmıyor,9090 forumunda profil edit olayı uzun uzun anlatılmıştı,bu işi bilmeyen kesinlikle denememeli,ama 9090 kısmından yardım alabilirsiniz.
    Ayrıca filmleri ve belgeselleri diske kayıt da yapabiliyorsunuz ;) ,sanırım cı+ buna izin vermiyor,ama cı+ kapatılınca hopaaaaaa :))

Dosyayı indirip çeşitli özellikleri aktif ettim ancak modül çıkarıldı takıldı hatasını nereden düzelteceğimi bulamadım. Yardımcı olur musunuz?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.