Şimdi Ara

Fight Club (1999) | David Fincher (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
2
Favori
10.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
    -Geçerken sana popomu mu göstereceğim önümü mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9 kere izledim hiç sıkılmadım. 4-5 ay sonra bir daha izlerim (her seferinde zevk veriyor)
  • 3 defa izlediğim filmdir hatta hatırlamışken bir ara tekrar izlerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Filmadamı

Bir görgü kuralı sorusu

Orada sorun gösterip göstermeme değil. Sürttürme sorunu

• quote:

Orijinalden alıntı: PSO J318.5-22

quote:

Orijinalden alıntı: Filmadamı

Bir görgü kuralı sorusu

Orada sorun gösterip göstermeme değil. Sürttürme sorunu

bunu bilmediğimi nerden çıkardın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Filmadamı -- 2 Şubat 2014; 20:10:24 >
  • Favori filmlerimden, hayatıma birkaç küçük etkisi olmuştur.
  • çok efsane filmdi ya
  • 2 kere izledikten sonra konuyu tam olarak anlamıstım. bu film ve testere 1 benim için film dünyasının en şok edici 2 filmidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emmesen

Filmde çok güzel detaylar ve ayrıntılar var bunların çoğu da cümlelerde gizli. Bazılarını ekşide bazılarını burda okudum bazılarını da kendim fark ettim tabii daha önce başkaları da fark etmiş olabilir. SPOILER içerir:

-Patrona iftira atacakken, kendini dövdüğü sahnede ''nedenini bilmiyorum ama Tyler'la ilk kavgamız aklıma geldi'' diyordu Tyler'la da ilk kavgasında aslında kendi kendini dövüyordu o sahnede de kendi kendini dövüyor
    -Filmin başlarında hava limanı sahnesinde ''başka bir yerde başka bir kişi olarak uyanabilir misiniz'' gibisinden bir şey diyor der demez kamera Tyler'a çevriliyor.
    -Filmin başlarında Tyler anlık olarak 5-6 kez gözüküyor. Bunu sanırsam artık herkes öğrenmiştir. Ayrıca o son sahnedeki penisi de herkes görmüştür.
    -Araba sahnesine burda da değinilmiş normalde Tyler kimliği arabayı kullanıyor kazadan sonra narrator kimliği sürücü koltuğunda.
    -Ekip olarak arabaları yağmalayıp birkaç dükkanı patatacakları gece 8-9 kişiler koşuyorlar Tyler bunları gruplara ayırıyor ancak narrator'a sen oraya ya da buraya demiyor. Zaten dese diğer adamlar kime dedin diyecek, arkasını dönüyor gel işareti yapıyor sadece.
    -Filmin başlarında narrator'ın kaldığı hotelde televizyonda garsonlar çıkıyor ''welcome'' diyor orda Tyler'da gözüküyor.
    -Bunu da anlamışsınızdır; narrator'ın filmin başında uykusuzluk çekmesinin nedeni gece kalkıp sabun yapması.
    -Tyler'ı aramak için şehir şehir dolaşırken dejavu oluyorum gibisinden bir şey diyordu sanki buralara daha önce gelmişim sanki bu insanlarla daha önce konuşmuşum gibisinden bir şeyler diyor.

Aşırı dikkatle izlenilirse aslında filmin sonu çözülebilir ancak böyle derinlemesine izlemiyoruz. Daha çok ayrıntı saklıdır filmde.

Bir çoğunu bilmiyordum, teşekkürler.

• Hala izlemeyen var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: emmesen

quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Ben filmi hiç izlemedim, siz defalarca izlenmesi gerek demişsiniz, ben fragmanı izledim tüm filmi anladım o derece yani,

Ne anladınız tam olarak merakımdan soruyorum yanlış anlamayın

...
  • Bu filmin soundtrack albümü gerçekten harika. Ayrıca 17 yıl olacak nerdeyse, izlemeyen kalmamıştır umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 25grudnia -- 26 Aralık 2015; 19:48:39 >

• Tyler karakterini Brad Pitt dışında biri canlandırsaydı film bu derece efsane olmazdı. Brad Pitt'in bu filmdeki hali bir erkeğin karizma,yakışıklılık olarak ulaşabileceği en son nokta.. Bundan ötesi yok.

Yalnız Tyler'ın saçlarının siyah mı sarı mı kumral mı olduğunu hala çözemedim her sahnede farklı gözüküyor.
  • Çıkalı 20 yıl olmuş.Vay be
  • Harikaymış. Sürekli erteliyordum, sonunda izledim. Sakin bir ortamda dikkatle izlenmeli, kendinizi bırakmalısınız filmin akışına. Öyle keyifli ve anlamlı bu film.

Puanım 10/9.4

• Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Sonu beni en çok etkileyen filmlerden biriydi. Efsane.
  • Daha iyi bir uyarlama olduğunu düşünmüyorum. Kitabı aşmış, üstüne kata kata gitmiş gelmiş geçmiş en iyi uyarlama film bence. Palahniuk ve Fincher gibi insanlar bir araya gelince böyle işler ortaya çıkıyor işte.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.